Šperky k promoci

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janinkaaa2
2 příspěvky 29.5.12 20:48
Šperky k promoci

Ahoj, řeším teď dilema, jaké šperky se hodí k promoci. Myslíte, že etiketa je celkem volná a mohou být korálkové obyčejné, nebo by měly být stříbrné či zlaté decentní? Chtěla bych si trochu oživit malé černé šaty co mám přichystané, ale nevím, abych to nějak nepřepískla :) Docela se mi líbí některé kousky na http://kreativ.maxbere.cz/….44.41.38.46
Co si myslíte vy o vhodnosti jakých šperků na formální příležitosti?

Reakce:
Bugatti
4086 příspěvků 29.5.12 21:34

Na promoci bych volila raději zlato, stříbro, perly, pravý korál nebo nějaký decentní šperk z přírodních materiálů. Například tohle: http://www.fler.cz/…rave-2723656 tohle: http://www.fler.cz/…itek-2698692 nebo pokud jste jemnější typ tohle: http://www.fler.cz/zbozi?… I mezi náhrdelníky z korálků se dá vybrat tohle: http://www.fler.cz/…sovy-2600710 nebo třeba tohle: http://www.fler.cz/…tina-1884966 Jen pro ilustraci. Možností je spousta, záleží na tom, jaký preferujete styl.

Linie
2020 příspěvků 29.5.12 21:39

Promoce a svatba jsou příležitosti, kdy se hodí vzít rodinné poklady - zlato, stříbro, drahé kamení. Babička nebo tetička jistě ráda šperk půjčí.

drENT
593 příspěvků 29.5.12 21:41

Na promoci jsem též měla malé černé, ale šperky decentní - drobné stříbrné náušnice „pecky“ s čirým kamínkem a řetízek s křišťálovým srdíčkem, který nosím běžně (první dárek od mého nynějšího manžela). Zato jsem měla výraznou brož (ale nemuseli jsme mít taláry, takže brož byla vidět).
Korálkovou bižu, zejména laděnou do ethna/orientu, bych být vámi nechala doma na méně formální příležitosti. Výrazné visací náušnice (i ne-bižu) či okázalé náhrdelníky bych též nebrala, to spíše na plesy. Promoce vyžaduje střídmou eleganci. Např. perlami nikdy nic nezkazíte.

Nyxx
512 příspěvků 29.5.12 22:11

Malé černé a perly. Ach, to by byla krása. Při dnešní kultuře oblékání a oblíbenosti džín určitě nesplynete s davem. Další volbou by mohl být rodinný šperk. V případě promoce bych se snažila být decentní a zvolila bych klasické šperky. Naopak retro/etno šperky malé černé trošku shodí, můžete to mít třeba do kina, aniž byste vypadala moc formálně.

Bugatti
4086 příspěvků 29.5.12 22:13

@Linie Šperky po babičce nebo tetičce bych spíš nevolila, pokud se nejedná o něco obzvlášť nadčasového. Klasické velké zlaté šperky z dob babiček a pratetiček často působí dojmem stará mladá.

Nyxx
512 příspěvků 29.5.12 22:17
@Bugatti píše:
@Linie Šperky po babičce nebo tetičce bych spíš nevolila, pokud se nejedná o něco obzvlášť nadčasového. Klasické velké zlaté šperky z dob babiček a pratetiček často působí dojmem stará mladá.

Pravda. Já bych si na promoci představila české granátky nebo perly. Navíc české granátky po babičce budou nejspíš pravé.

Janinkaaa2
2 příspěvky 30.5.12 06:01

Díky za rady, perly mě ani nenapadly, asi to tak vyřeším :) To bude pěkné.

Jituliina
99 příspěvků 30.5.12 06:58

Já bych se nebála například tohoto: http://kreativ.maxbere.cz/fb/det/140 a tohle mi připadá úplně boží alternativa k perlám http://kreativ.maxbere.cz/fb/det/75 :) Jenom je to trochu dražší, ale promoce je jenom jednou, maximálně dvakrát :)

top topic
967 příspěvků 30.5.12 07:14

Zrovna tohle na mě působí dost lacině(zvlášť ty první) a na promoci bych si to rozhodně nebrala, ve volném čase klidně.

Skrolew
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.12 11:27

Bižuterie z odkazu Jituliiny mi s dovolením taky moc vhodná nepřipadá, je to prostě příliš okatá „bižuterie“. Já osobně jsem měla na promoci k černým šatům (i když jsem černé nechtěla, ale jiné jsem nesehnala) v uších pecky-perly a na šatech připnutou látkovou květinu v krémové barvě s růžovým nádechem a perličkou vprostřed a zlatý prstýnek od maminky. Další variantou byl několikrát omotaný řetěz perel okolo krku, ale jelikož jsem hubená a mám plošší hrudník, ta kytka na mě vypadala líp.

Jituliina
99 příspěvků 30.5.12 11:30

Podle mého záleží na konkrétních preferencích. Nehledě na to, že dnes je situace tak ubohá, že na promoci se chodí v plážových šatech, teniskách a podobně. Takže podle mého není dress code tak přísný. Já osobně bych se trošku méně formálních šperků nebála. Ale jak říkám, záleží na vkusu.

Jiná Realita
13791 příspěvků 30.5.12 11:39
@Jituliina píše:
Podle mého záleží na konkrétních preferencích. Nehledě na to, že dnes je situace tak ubohá, že na promoci se chodí v plážových šatech, teniskách a podobně. Takže podle mého není dress code tak přísný. Já osobně bych se trošku méně formálních šperků nebála. Ale jak říkám, záleží na vkusu.

když si tohle řekne každý, bude se tam za rok chodit ve spodním prádle a na jako šperk bude třeba ostnatý drát.
je to jedinečná příležitost se obléct formálně a výjimečně. nevyužije toho jen ignorant.

minimálně ten druhý šperk uvedený ve vašem předchozím příspěvku je úplně nevhodný nejen na promoci.

Jituliina
99 příspěvků 30.5.12 11:58

Když už tady na mě takhle „útočíte“ :), jsem pro názornější vyjadřování. Já se zabývám otázkou vkusu. Koukněte se na první kombinaci a řekněte mi, zda je to tolerovatelné. Zda je to únosné, pro někoho, komu se to líbí. A potom se podívejte na druhou kombinaci. Takhle chodí mnoho žen na promoce, já je viděla! Ta druhá kombinace, to je průšvih, ne jeden náhrdelník, který není úplně přesně vhodný na nepřísnější dress code na světě. Radši uvidím to první než to druhé. Takhle jsem to myslela už od začátku :) Samozřejmě že máte pravdu, že zlato, stříbro a perly jsou mnohem vhodnější a hezčí. Ale není to pro každého.
Add. Obrázek vytvořen na polyvore.com

Příspěvek upraven 30.05.12 v 12:09

Skrolew
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.12 12:07
to Jituliina

Promiňte, ale myslím, že na vás nikdo neútočil. Kombinace vlevo je samozřejmě a bez jakékoliv pochyby vhodnější, ale ty šaty by musely být ze sakra dobrého materiálu, aby se zmiňovanou bižuterií vypadaly dobře. Navíc, ten šperk máte přímo pod obličejem, takže je vidět každý jeho detail a provedení a konkrétně v tomto případě mám pocit, že k promoci prostě není dost dobrý.

Jiná Realita
13791 příspěvků 30.5.12 13:50

to jitulina:
Protože to asi bylo k mému názoru na onen náhrdelník - možná nejsem objektivní, protože mně ten šperk přijde jako předražený tvořilkovský kýč s pokusem o originalitu, ale i pokud se od tohoto svého pohledu na něj snažím maximálně odpoutat, pořád mi přijde, že na promoci prostě vhodný není.

První kombinace je samozřejmě lepší, ale právě proto, že šaty, boty i kabelka, vypadají docela …hm…snad luxusně, draze, formálně, tak o to víc vedle nic razí ten lacině vypadající šperk.

Úplně chápu, o co se jeho tvůrce chtěl pokusit, o extravagantní zářivý kus, ale to se skutečně nepovedlo.

jiné kusy tohoto tvůrce se asi pokoušely o toto:
http://www.nieg.org.uk/…necklace.jpg
já v tom vidím dost rozdíl, o tom od christiny bych snad i uvažovala, kdybych vyznávala jiný styl. zejména pokud jde o nějakou výtvarnou školu. o té mazanině ve vašem příspěvku nikdy.

Bugatti
4086 příspěvků 30.5.12 14:09

Pokud se vám líbí šitý korálkový šperk, tak bych volila spíš něco takového: http://beadartoriginals.blogspot.com/…archive.html Myslím, že je tam velký rozdíl v promyšlenosti a vkusnosti. Myslím samozřejmě ten náhrdelník vpravo dole.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.12 15:18

Já šité korálkové šperky hodně obdivuji. I na fleru, i v zahraničí mám svoje oblíbence.
Ale fakt je, že na promoci bych volila něco výrazně jiného. Stejně je to jen divadýlko pro rodiče, takže vytáhnutí něčeho rodinného zní nejlépe.

Bugatti
4086 příspěvků 30.5.12 15:25
@Ani píše:
Já šité korálkové šperky hodně obdivuji. I na fleru, i v zahraničí mám svoje oblíbence.
Ale fakt je, že na promoci bych volila něco výrazně jiného. Stejně je to jen divadýlko pro rodiče, takže vytáhnutí něčeho rodinného zní nejlépe.

Právě proto, že jsem v mládí vždycky měla pocit, že musím někomu udělat radost, jsem často vzala něco, co se mi vůbec nelíbilo a na mne se nehodilo, jen aby babička/pratetička měly radost. Pak jsem se v tom celou dobu necítila dobře. Takže za mne rodinný šperk jedině v případě, že se mi OPRAVDU líbí. Šité šperky nosím moc ráda a sama si je šiji, ale pokud bych si chtěla něco takového vzít k oficiální příležitosti jako je promoce, určitě bych volila přírodní kámen a něco velmi jednoduchého a decentního.

blacken
2464 příspěvků 30.5.12 20:42

@Jituliina - to z odkazu teda ani náhodou, to bych si asi nevzala ani kdybych měla pocit, že to nikdo neuvidí…

Korálky, šité korálkové šperky - ano, klidně i na promoci. Ale musí být důkladně propracované a ne vypadat, že se někdo učil šít lístky a pak to navlíkl a použil. Když je to propracované tak to třeba malé černé pozvedne o úroveň dál - protože malé černé s perličkami bude mít x lidí, ale šité květiny jen málokdo…

@Jiná Realita píše:
já v tom vidím dost rozdíl, o tom od christiny bych snad i uvažovala, kdybych vyznávala jiný styl. zejména pokud jde o nějakou výtvarnou školu. o té mazanině ve vašem příspěvku nikdy.

A mě by to zase bavilo na nějaké studentce botaniky… :-)

bubbagump
44 příspěvků 31.5.12 22:07

Měla jsem malé černé (tulipánové šaty bez ramínek a sako), k tomu perlovou sadu http://www.leola.cz/…detail/id/39 a naušnice http://www.leola.cz/…detail/id/34. Na rtech rudou rtěnku a lodičky stejné barvy.

KKristýna
473 příspěvků 1.6.12 06:07

Oblíbenou bižuterii mám tady http://www.graciella-cz.com/?uvod
Kromě nápadných šperků se tam najdou i jednodužší kousky. Nevím jaký střih mají šaty, ale viděla bych to třeba na výraznou brož, jak už někdo říkal a sladit ji s prstenem nebo naušnicemi. Případně potom už jenom „dozdobit“ něčím jednoduchým.

Sibyla
2646 příspěvků 1.6.12 07:53

Bugatti: opravdu oslňující - a to korálkování vůbec nemusím! Ano, takhle má vypadat originální autorská bižuterie.
KKristýna: ano, to je klasika, tím se nic nezkazí.
Promoce je jedna z mála příležitostí, kdy by se člověk měl držet tradice. Že to spousta lidí nedělá, je jiná věc - spousta lidí, i vysokoškoláků, bohužel netuší, že něo jako tradice existuje. Před pár lety jsem byla synovci na promoci FAMU - vyslovené faux pas tam nebyly, pár křečovitých, neurážlivých pokusů o originalitu (jsou přece humělci). Spíš mi utkvělo v hlavě, jak se ti mladí neumí oblékat - na leckoms šaty divně visely a trčely - a jak neobratně se pohybují. I když v tom asi taky hrála roli tréma, jak si šli na pódium pro roličku.

DanielaS
5282 příspěvků 29.11.13 17:31
@Bugatti píše:
Pokud se vám líbí šitý korálkový šperk, tak bych volila spíš něco takového: http://beadartoriginals.blogspot.com/…archive.html Myslím, že je tam velký rozdíl v promyšlenosti a vkusnosti. Myslím samozřejmě ten náhrdelník vpravo dole.

Nevim presne, co ma byt vpravo dole, ale nahodou tohle je idelani pro lesanu promovanou na ekologa nebo zootechnika.

http://ny-image3.etsy.com/…04536339.jpg

Bugatti
4086 příspěvků 29.11.13 19:20

@DanielaS Je to odkaz na e-shop a mezitím se změnil sortiment/uspořádání. Ale některé kousky mají pěkné a precizně provedené.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek