spodní prádlo podruhé - jak často?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 10:25

Možná, že už teďka můžu vážně působit jak nějakej blázen přes spodní prádlo :D nicméně je to věc, která mě momentálně zajímá, tak to taky tak vypadá :)
Japa často měníte kalhotky a podprsenku?
doufám, že tím nikoho nepohoršuju, nicméně tahle na první pohled jasná otázka nemusí bejt tak jednotná. kalhotky měním samozřejmě každej den, ale někdo je může měnit i několikrát za den? A podprsenku peru jednou za tejden.
A co vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Ameline
99 příspěvků 8.7.11 13:11

Slyšela jsem, že je dobré podprsenky rotovat každý den, aby si guma měla čas odpočinout. Nevím, co je na tom pravdy. Více-méně to tak dělám (různá trička, různá nálada, různá aktivita) a peru, když se mi zdá - vychází to tak na ten týden, v létě míň u každé, když v ní intenzivněji cvičím tak po cvičení. V létě často doma chodím v dlouhé sukni a kalhotky beru jen na ven, takže v nich ani ten den nestrávím - třeba i po hodině jdou do prádla, necítila bych se dobře v kalhotkách co už jsem měla na sobě, byť i chvíli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 13:26
Hlavně se zmiňuje ten argument, že podprsenka je přímo na těle, tak by se měla měnit často. Ale přiznám se, že hlavně mě hrozně nebaví podprsenky prát, takže to taky vychází tak na ten týden (hlavně černé, kde pot není vidět, no).
Kalhotky ale jo, odjakživa, jednou oblíct a pak jsou špinavý.
FoxInTheBox
278 příspěvků 8.7.11 18:29

Mě by spíš zajímalo, jak to máte s měněním prádla z dlouhodobějšího hlediska. Pod článkem o poutkách do šatů se kdosi strašně divil, jak někdo může mít podprsenku několik let. Ale pokud je kvalitní, guma drží a postava se nemění, proč ne?
Já jsem třeba ráda, když narazím na takovou, co střihem fakt sedí. A pokud se v ní nechystám svádět, čert vem žmolky na vnitřní straně…

Konvalinka
244 příspěvků 8.7.11 19:17
FoxInTheBox ha detto : Mě by spíš zajímalo, jak to máte s měněním prádla z dlouhodobějšího hlediska. Pod článkem o poutkách do šatů se kdosi strašně divil, jak někdo může mít podprsenku několik let. Ale pokud je kvalitní, guma drží a postava se nemění, proč ne?
Já jsem třeba ráda, když narazím na takovou, co střihem fakt sedí. A pokud se v ní nechystám svádět, čert vem žmolky na vnitřní straně…
Záleží na tom, kolik kdo točí kusů. Já jich moc nemám a kalhotky i podprsenky vydrží v průměru dva roky. Většinou se do té doby nestačí ani nějak ošklivě seprat, vyřadí je nějaká dírka nebo vytahání a podobně.
Jinak to mám podobně, jak už bylo řečeno, kalhotky maximálně jeden den a pokud je jednou vysleču, beru si nové, podprsenka několik dní dle situace.
Ameline
99 příspěvků 8.7.11 19:27
FoxInTheBox ha detto : Mě by spíš zajímalo, jak to máte s měněním prádla z dlouhodobějšího hlediska. Pod článkem o poutkách do šatů se kdosi strašně divil, jak někdo může mít podprsenku několik let. Ale pokud je kvalitní, guma drží a postava se nemění, proč ne?
Já jsem třeba ráda, když narazím na takovou, co střihem fakt sedí. A pokud se v ní nechystám svádět, čert vem žmolky na vnitřní straně…
U mě to bohužel vychází že každý rok přezbrojuju - přes zimu krapet přiberu, po Vánocích to jde dolů, ale ne z prsou. Nevíte, do kolika rostou? Je mě už 22 a co přestal překotný růst, je to co rok, to košíček nebo lehce přes. Ale na většině prádla není po tom roce viditelné výrazné opotřebení, klidně bych to nosila kdyby mi to bylo. Jsem na svoje oblečení celkově hodně opartná, věci mi vydrží strašně dlouho.
Dahllie
2222 příspěvků 8.7.11 19:47

Kalhotky samozřejmě denně, když je potřeba (třeba při aktuálních horkách) i dvakrát denně. Podprsenky točím podle oblečení a nálady, s tím že mám i domácí opravdu jen na doma. Peru tak po deseti nošeních plus mínus. A průměrná výdrž podprsenky je u mě tak půl roku až rok, ale spíš než opotřebením to je tím, že jak pořád kynu, tak se mi stále zvětšují prsa. Za poslední rok jsem postoupila o další dva košíčky (údajeně to může být prý i tím, že se začne nosit správná velikost a prsa se tak zpevní, jestli to je pravda nevím, ale subjektivní pocity jsou takové, že na tom asi něco bude, protože si říkám že až o tolik jsem nenakynula)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 08:14
Dahllie ha detto : Kalhotky samozřejmě denně, když je potřeba (třeba při aktuálních horkách) i dvakrát denně. Podprsenky točím podle oblečení a nálady, s tím že mám i domácí opravdu jen na doma. Peru tak po deseti nošeních plus mínus. A průměrná výdrž podprsenky je u mě tak půl roku až rok, ale spíš než opotřebením to je tím, že jak pořád kynu, tak se mi stále zvětšují prsa. Za poslední rok jsem postoupila o další dva košíčky (údajeně to může být prý i tím, že se začne nosit správná velikost a prsa se tak zpevní, jestli to je pravda nevím, ale subjektivní pocity jsou takové, že na tom asi něco bude, protože si říkám že až o tolik jsem nenakynula)
Já si myslím, že to je pavda ohledně toho, když nosíš správnou podprsenku, tak se zpevní. Já vím, žekdyž už cítím, že podprsenka nedrží tak, jak má, tak cítím, jak se zas ejakoby prověšují a jak jsou zase takový divný věšáky. A mě vydržely podprsenky, když jsem měla jen jednu padnoucí a nosila jsem je tařka furt, asi 3/4 roku. A to myslím vyloženě denně a prala se po tejdnu, kdy jsme ten den byla doma, tak jsme jen čekala, až uschne a zase dál, takže držela jako dost.
Nyní mám situaci lepší, kdy to střídám s třemi podprsenky
MP Dragon
17 příspěvků 9.7.11 15:38

Já jsem tedy, co se týče podprsenek, nějaká divná…peru max po dvou dnech nošení, u bílých někdy, když jí mám na sobě opravdu celý den, peru po tom jednom dni, kalhotky samozřejmě každý den čisté.
Co se týče výměny jako takové, podprsenka mi vydrží poměrně dlouho, mám jich více na střídání, tak se tolik neničí, ale měním je z důvodu změny postavy - těhotenství, kojení, hubnutí, přibírání, hubnutí, nyní měním podprsenky z důvodu objevení správné velikosti:-))

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 19:07

Měním (=peru) veškeré prádlo po jednom nošení. Nedokážu si představit, že bych se (zvlášť v současným počasí) znova soukala do propocený podprsenky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 20:43

Ale já nevím, když není takový vedro jako dneska nebo člověk neběhá, nešlape na kole, tak ta podprsenka přece není nějak durch propocená.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 20:46

hold se každej potí jinak .. akorát kdybych měla všechno prát po jednom dni, tak nemám co na sebe. Kdybych měla deset podprsenek správný velikosti, tak by se to dalo :))

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 21:29

No, jestli pereš jednou za deset dní, tak to potom jo :-) Já teda peru častěji, a navíc spodní prádlo neperu samostatně - šoupnu tam i aktuální svrchní, protočit na třicítku úplně stačí. Jelikož nosím buď bílou, šedou nebo černou, jednotlivou várku mám naplněnou tak za tři dny :-)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 21:34

bych taky chtěla mít čas na to praní :) a ještě platit za vodu to bychom se nedoplatily :)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 21:38

Mně pere pračka :-)))

MP Dragon
17 příspěvků 10.7.11 05:07

Ono je teda taky rozdíl - kdo to pere, resp. jaká je domácnost…já peru pro 4 lidi, tudíž ta pračka je naplněná poněkud rychleji než pokud se jedná o dvojčlennou domácnost (natož když je člověk sám). To se pak nedivím, že by dámy neměly co nosit! A prát 3 podprsenky, troje kalhotky a dvě trička v jedné pračce mi přijde poněkud neekonomické.
Já mám právě s pračkou opačný problém - stále je narvaná:-)).

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 06:47

tak taky máme pračku :) ale o ten čas se mi jedná spíš o to přetřídit ty hromady - taky jsme 4člená rodina - a velice různorodýho druhu. Potom čekat asi hodinu a půl, než se dopere pračka, potom to pověsit. Následně svoje věci vyžehlit, vyčistit od chlupů, složit a dát do skříňky. To dělat každej den, tak bych jenom prala, chodila do práce, a spala. Děkuju nechci.

ziginka
77 příspěvků 10.7.11 10:51
Ale, to jsou výmluvy:-) Na pračku přece nečekáš, stihneš u toho spoustu jinejch věcí. Žehlení se dá zrušit, já žehlím jen ubrusy a některý halenky. Spoustu věcí, když pěkně rovně pověsíš, tak už se ani žehlit nemusí. Na chlupy existují takový šikovný lepící válečky, mám doma kočky, tak vím, o čem mluvím:-) Párkrát s nima přejedeš prádlo a hotovo. No, a ani nedávám prádlo ostatním do skříňky. Donesu složenou hromádku do pokoje a zbytek snad už zvládnou sami, ne? Nejde-li teda o úplně malé děti, samozřejmě:-)
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 12:11

však já taky chlupy čistím válečkem, co mám z práce :) a žehlit žehlím jen svoje prádlo. ostatní si žehlí svoje. a i když prádlo pěkně pověsím, tak se to stejně nenarovná ta, jak chci a u bavlněných věcí to moc nefunguje

Karoleenah
2322 příspěvků 10.7.11 12:26

Já mám podprsenek povícero a hodně je střídám podle svršků, takže je můžu prát celkem často (i když denně to nebude). Ale co je zajímavé, děje se mi to teda jen u bílé podprsenky, že ji mám po jednom dni v oblasti zapínání zevnitř úplně černou od špíny, takže tu mám opravdu na jedno použití. Na jiných světlých (béžová, světle šedá) se mi to neděje. A přitom nejsem prase, normálně se myju mýdlem a nijak zvlášť se nepotím. Nemáte někdo podobný problém? Nemůže to být třeba nějaká záhadná vada materiálu nebo chyba při praní?

Oldyn
6401 příspěvků 10.7.11 17:01

Já si myslím, že zašedlé místo v zapínání má na svědomí olupující se kůže. Můj muž nosí do práce jen bílé košile a límeček je večer katastrofální, takže jej navlhčím a natřu mýdlem (Jelen) a ráno dám do pračky na jemné praní a zároveň s košlí dávám i své spodní prádlo.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 21:09
seznam.mih ha detto : … Potom čekat asi hodinu a půl, než se dopere pračka, potom to pověsit. Následně svoje věci vyžehlit…
Mno, mně třicítka - prakticky přemáchnutí - trvá půl hodiny (kterou klidně prosedím u Módního pekla :-))…a podprsenky ani spoďáry nežehlím. To se má?
Hromádku na žehlení (moji) zlikviduju jednou za pár dní (pokud mi k tomu dávaj Vraždy v Midsomeru). Jakápak otročina…
A nerozumím tomu výčtu činností… zejména ten úklid věcí do skříně mi vrtá hlavou, protože to dělám denně tak jako tak, včetně bot… trvá to asi deset vteřin…
Co se spotřeby vody týče, jsme holt rozhazovačná domácnost - dokonce se i denně myjeme, a každej ve svý vlastní vodě :-))
mishabv
3 příspěvky 15.7.11 06:38

Tak kalhotky samozrejme denne, pokud jdu cvicit tak dvoje za den
Podprsenka primerene, podle toho jak jsem se potila, jake bylo vedro. Cvicici po jednom cviceni, ostatni po 1 - 7 noseni cca. Na doma mam specialni prsenku. A snazim se stridat v prubehu tydne vice druhu, ale stejne mam vetsinou jednu nejoblibenejsi, ktera se toci casteji. Peru v pracce s ostatnim o vikendu, az se naplni mnozstvi dane barvy.
Podprsenky vyhazuju, kdyz uz jsou skarede, vytahane, nesedici. Treba bezraminkovou beru jednou za cas jen pod specialni obleceni, takze ji mam urcite 4 roky nebo i vic.
Co teda nechapu je, jak muzou chlapi nosit slipy/boxerky vice dnu.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.12 13:31

@mishabv To nějakej chlap dělá? :/

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.12 13:39

@mishabv to je ale hnus, to ten chlap musi trochu zapachat, nebo ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek