Spodničky, spodnice, krinolíny, tutu, a kruhy

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
andulka01
1372 příspěvků 9.2.16 19:03

Krátká spodnička je v pohodě, jen právě při řízení je potřeba zkontrolovat, abyste si ji necvakli do dveří. S dlouhou jsem zatím neřídila. Pohodlnost pro sezení je i v materiálu, je-li jemná, při sezení ji ani necítíte. Naopak z hrubého materiálu se vytlačuje do kůže a je to strašně nepříjemné. Své spodničky jsem ještě trochu přešila - horní bavlněný díl do tkaničky jsem vyměnila za pružný úplet - můžu tak trošku regulovat délku spodničky a nedělá to ze mě selku.
@leonella takovou kombinaci mám, červené puntíkaté šaty, bílá spodnička a (červené) velmi nedámské auto. Musím říct, že mě hrozně baví, když někde zastavím a z podivného auta vystoupím v nadýchaných šatech.

Naimé
88 příspěvků 9.2.16 22:03

@tilola S tímhle prostě nemůžu souhlasit (vím, že jste to nepsala vy). Sukně Carrie nemá onen prádlový pruh, i ty vrstvy určují, že je k nošení „navrch“.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 9.2.16 22:28

@JankaM sedí se v tom v pohodě, ono pod zadkem toho až zas tolik není, to až níž, ale myslím, že bych v tom zvládla i MHD :-D A dá se to rozprostřít, aby toho pod nohami bylo málo.
Akorát je v tom fakt horko, pokud je horko, absolvovala jsem v šatech se spodničkou návštěvu svatby, kdy bylo přes 35C a myslela jsem, že umřu, spodničku jsem sundala už během oběda.

leonella
181 příspěvků 10.2.16 09:53

@andulka01
souhlasím s Vámi! pocitu nadýchané sukně se nemůžu nabažit do syta… škoda mám málo příležitostí a nejsem už nejmladší. Co se řízení týká někdy mi to dělá trochu problém když hledám ručku nebo řadící páku mezi záplavou látky.
@Potrefenáhusa
taky souhlasím že v létě delší šaty pod kolena se spodničkou slibují opravdu tropický zážitek… ale někdy jsem holt nepoučitelná

tilola
94 příspěvků 10.2.16 11:27
@Naimé píše:
@tilola S tímhle prostě nemůžu souhlasit (vím, že jste to nepsala vy). Sukně Carrie nemá onen prádlový pruh, i ty vrstvy určují, že je k nošení „navrch“.

máte pravdu moje slova to nejsou a seriál jsem až tak moc nesledovala. Carrie je ale opravdu jakou si ikonou spodniček, má je skoro všude! některé z nich bych ale opravdu spíše použila dospod… :-) pod šaty jí sluší víc

lanete
109 příspěvků 11.2.16 10:19

@Potrefenáhusa @leonella
@andulka01 @JankaM @stricc
Myslím, že dneska si opravdu nemůže stěžovat ve srovnání s tím co musely zvládnout naše předchůdkyně! Opravdu by mě zajímalo, jak se v takových šatech dalo vydržet celý den? zkusil to tu někdo - dá se to vydžet? @stricc
podle mne to znamená celý den si nesednout!

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.16 10:33

@lanete netuším, tohle jsem v životě nezkoušela. Musely mít dámy slušnou fyzičku, jen ta tíha, co vláčely.
Ale musí se zas uznat, že nejezdily tramvají, nesbíraly ze země děti a neprodíraly se úzkými uličkami mezi regály v sámošce.
Ta spodní krinolína se mi zdá zvlášť extrémní, to bude určitě na nějakou zvláštní příležitost, ples, svatba, a tam dáma zkrátka neměla co se povalovat a celou dobu stála. V krinolíně na běžné nošení se ale sedět dá, abych pravdu řekla, já jsem ji nikdy neviděla ve skutečnosti, ale ty lamely by měly být pružné. Obrázky sedících dam v krinolíně jsem viděla.
(vzpomněla jsem si na nějaký film, co jsem viděla před strašnou spoustou let, pamatuju si z toho scénu, kde manželé šli na ples a manželka si vzala krinolínu jakožto tehdejší poslední výkřik módy. Manžel z toho byl tak znechucený, že s ní vůbec nemluvil. Cestou nerozdýchala to dusno a požádala manžela, ať jí pomůže tu krinolínu svléknout. Jak to technicky v kočáře provedli, to netuším, pak tam byl jen střih a krinolína vylítla z kočáru na silnici. A na ples už pak pochopitelně vůbec nedojeli :-)

Naimé
88 příspěvků 11.2.16 10:59

Pěkně děkuju za tuhle diskuzi, dneska se mi zdálo, že mám plnou skříň spodniček pro různé příležitosti. Konečně jsem si připadala vybavená! Pak se vzbudím a zase nemám nic :-)

tilola
94 příspěvků 11.2.16 15:00
@Potrefenáhusa píše:
@JankaM sedí se v tom v pohodě, ono pod zadkem toho až zas tolik není, to až níž, ale myslím, že bych v tom zvládla i MHD :-D A dá se to rozprostřít, aby toho pod nohami bylo málo.
Akorát je v tom fakt horko, pokud je horko, absolvovala jsem v šatech se spodničkou návštěvu svatby, kdy bylo přes 35C a myslela jsem, že umřu, spodničku jsem sundala už během oběda.

Raději dávám přednost před tylovou všitým kruhům i do krátké spodničky. tylová spodnička se v létě lepí na stehna plete se mezi nohy a je v ní pěkné vedro. Kruhové spodničky zajistí prostor mezi nohama a šatama, pohdlně se v šatech chodí, neplete se před nohy a mezi nohy a není takové horko - sukně větrá.
obr jen pro ilustraci :-)… ale líbí se mi!

lanete
109 příspěvků 12.2.16 14:22

@stricc
ano toho byly ušetřeny… ale za jakou cenu! asi kdybych měla volit na dalších deset let, vybra bych si tu tramvaj, děti, i to nakupování a plení záhonů :-), kdych mohla volit na jeden měsíc.. ráda bych si užila život u dvora :-)

bridarella
81 příspěvků 15.2.16 11:21

@lanete @stricc @Naimé
Hodí se k vaší debatě o krinolínách, malá ukázka z you tube:
https://www.youtube.com/watch?…
překvapilo mě, že se dokázala obléct sama…

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.16 11:40

@bridarella tohle nevypadá tak složitě, i když urovnat ty sukně asi bude chtít určitou praxi. A dost důležitý je ten detail, že nejdřív spodní prádlo a boty, potom zbytek. Ale přemýšlím, že kdyby měla šaty na zapínání vzadu, k tomu by asi asistenci potřebovala a jak by se k ní vlastně ta komorná dostala :-)

bridarella
81 příspěvků 15.2.16 12:46

@stricc
pravda je že video začíná v momentu, kdy již má zašněrovaný korzet - k tomu je někdy zapotřebí taky asistence. šněrování nebo zapínání šatů vzadu by podle mne opravdu nezvládla sama
s komornou to jde… jak je to na obrázku od @lanete
je to skoro horolezecký výkon :-)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.16 14:22

@bridarella to je dobrý, jak tam visí :-)
korzet sama zvládám. Ale nikdo na mě při tom nesmí koukat

Dani17
499 příspěvků 15.2.16 22:40

Loňské léto jsem si objemovou spodničku pořídila. Řídit se v tom dá celkem dobře. Ale to vedro…v autě při sezení už to hřeje…:-) Pak jsem se chtěla blýsknout a tak jsem si vyšla v šatech 1. září s potomky do školy. V první kanceláři bylo nedýchatelno, takže tam to začalo. V druhé kanceláři též a už jsem se začla potit. A pak jsem došla do pojišťovny a tam už jsem nemohla vydržet a tak jsem hned u auta na ulici spodničku stáhla. Ta úleva :-)

malucia
113 příspěvků 18.2.16 11:30

@Dani17 @tilola
měla jsem spodnici pod svatebkama (něco asi jako na obrázku) svatba byla v září (nebylo žádné vedro)vydžela jsem v nich do půlnoci, k tomu silonky.. musím říct že to spolehlivě zahřeje :-)

leonella
181 příspěvků 18.2.16 11:58

@malucia
Já měla od rána do pozdní noci šestikruhovou a vše vpohodě, o obruči jsem víceméně nevěděla. Akorát vlastně při vlézání do auta trochu trapas, jinak super
Sukně s obručí paráda. Chodit a tancovat naprosto v pohodě, jen prostě potřebuješ kolem sebe prostor. Horko mi nebylo, krásně větrala :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek