Společenské oblečení ve velké zimě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aopelske
1 příspěvek 11.12.16 13:05
Společenské oblečení ve velké zimě

Dobrý den, musím předem říci, že nejsem velkým znalcem v oblasti společenského oblečení, i když se do společnosti snažím oblékat podle všech zásad. Narazil jsem teď na problém - co dělat, pokud se potřebuji obléknout společensky, ale zároveň velmi teple?
Moje situace je taková: Hrávám teď před vánoci v kostelích Českou mši vánoční, a tam je prioritou obléknout se opravdu co nejtepleji. Jinak během těch pár hodin hraní a čekání zmrznete.
Samozřejmostí je kabát, otázkou je, co pod něj? Není to jedno, protože vždy potom jdeme do společnosti, kde je potřeba si kabát sundat. Ideální by byl oblek… Ovšem jdou například pod oblek „nacpat“ nějaké ty teplé vrstvy navíc? Nebo lze zvolit něco teplejšího místo obleku, aby ale byla zachována určitá úroveň?
Pokud bych to měl zobecnit: Pamatují zásady společenského oblékání i na to, když bude opravdu krušná zima?

Reakce:
DRW
2040 příspěvků 11.12.16 16:06

Kvuli tomu jste tady nemusel otvirat novou diskuzi, tohle totiz patri do PEKLO RADI.
A ta rada zni, kupte si funkcni pradlo a obleknete si ho pod spolecensky odev. Je to tenke a pokud bude z merino vlny, tak i vysoce funkcni.

Doufam, ze pro dnesni den, uz trolove skoncili.

coralline
840 příspěvků 11.12.16 19:37

@DRW Není snad potřeba za každou špatně umístěnou otázkou od nováčka hned vidět trola ne? To už je paranoia.

weruberu
1261 příspěvků 11.12.16 21:00

@aopelske Muž má u jednoho kabátu odnímatelnou teplou vložku…to by možná šlo, ne? Jinak souhlasím i s tím funkčním prádlem.

Anka F.
215 příspěvků 11.12.16 23:56

@aopelske
Jste sólista nebo jste jeden z orchestru a není Vás moc vidět? Pokud nestačí přidaná spodní vrstva z funkčního prádla, doporučuju vzít s sebou věci na převlečení do tašky. Nicméně ve většině našich kostelů se v zimě i na běžné mše temperuje a na koncerty se pro platící diváky přitápí často víc. Takže se první zeptejte faráře či kostelníka, tomu pak přizpůsobte svoje oblečení. Není moc kostelů, kde je těsně nad nulou.
Když je opravdu zima, tak podobné situace řeším pohorkama, lyžařskýma podkolenkama a několika spodníma vrstvama. Když se přes to obleče slušný kabát a hezká šála, nikoho to neurazí. Nicméně je pravda, že se na mě a moje pohorky v kostele nikdo nedívá :-)

kobylkalucni
435 příspěvků 12.12.16 11:28

Souhlasím hlavně s nohama v teple, když mrznou prsty, pak může být člověk nabalený jak chce a stejně je to protivné. Nicméně když jsem byla v kostele naposledy, tak se v něm přitápělo. Měla jsem zrovna nohy položené na nějakém zdroji tepla a regulérně mi začaly smrdět podrážky spáleninou.

DRW
2040 příspěvků 12.12.16 12:06
@coralline píše:
@DRW Není snad potřeba za každou špatně umístěnou otázkou od nováčka hned vidět trola ne? To už je paranoia.

Paranoia ne, ale v posledni dobe se tady mnozi dotazy, co obleci pod oblek, kde koupit vhodne obleceni k hodinkam, kde koupit hodinky etc. Je to zakladatelum 1. prispevek a mnohdy jediny. Pritom tady mame krasne zalozku PEKLO RADI, kam takoveto dotazy patri.

EmilyG.
2149 příspěvků 12.12.16 12:34

@DRW souhlasím, přitom tenhle dotaz tu objevuje každý rok. Ještě chybí reklama na šperky z komponentů Swarovski, něcojakoPandora už tu bylo, pozvánka od blogerky ve všech vláknech taky, tak chybí už jen spacákový troll a je to letos komplet!

Giuli
2931 příspěvků 12.12.16 12:47

@EmilyG. A ešte tu chýba ako často sa myjete a ako často periete. :-D

DanielaS
5264 příspěvků 12.12.16 17:52

Pod sako se (tenky!) vlneny svetr nosi bezne, dokonce i s rolakem. Kabat a svetr si pak na pokracovacim vecirku muzete odlozit.
http://style.corriere.it/…-640x425.jpg
http://blog.kamiceria.it/…llo-uomo.jpg
http://blog.kamiceria.it/…/collo-v.jpg

coralline
840 příspěvků 12.12.16 20:28

@DRW Konkrétně tahle otázka mi jako úvod k reklamě nepřipadá a to mám na ně silnou alergii. Ovšem věřím, že po takovém uvítání už tento uživatel víc příspěvků fakt nenapíše.
A vůbec, navrhuju to tu oplotit, zamknout a zahodit klíče. Ať sem nikdo neleze.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 21:22

@coralline no řekla bych, že rad bylo dáno k tomuto dotazu dost, přesto si myslím, že uživatel už nenapíše…už by to udělal, třeba jen jednoduchou větu,,díky za radu, vzít si triko pod košili mě nenapadlo,,.

coralline
840 příspěvků 13.12.16 10:47

@vlm Ono je otázkou, jestli si ty rady vůbec přijde přečíst, když hned v první odpovědi dostal sprda.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 10:57

@coralline jo tak to už je jeho boj…i v prvním dostal radu, já bych přidala rukavice bez prstů, asi nejde u všech nástrojů…v neděli na venkovním koncertu si mezi skladbami trumpetista dýchal na ruce, Jinak měli kabáty nebo tmavé bundy, dva pletené čepice

EmilyG.
2149 příspěvků 13.12.16 11:02

@vlm vždyť se to tu objevuje každý rok a po pár příspěvcích následuje reklama. V minulých letech tu někdo doporučoval termoprádlo z jednoho řetězce, já zakoupila, pochvalu sklidila.
Tak psst a nerušit, vono to přijde!

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 11:11

@EmilyG. no myslím, že jsme si ho už vyplašily, kdyby byl,,pravej muzikant,,,zeptá se zkušených kolegů si myslím :-),letos nebyly pašmíny a dost mi chybí…nebudu mít pořádný vánoce :-),,dobrý den, koupil jsem přítelkyni tuhle, tam a tam bude se jí líbit??nebo takhle?

EmilyG.
2149 příspěvků 13.12.16 11:13

@vlm chacha, a já pořád co mi tu chybí, na kašmír jsem zapomněla!

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 11:17

@EmilyG. jak jste mohla :-)

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek