Sprostá mluva u žen

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
vendulael
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 09:22

Tohle je zajímavá diskuze, to si to tu budu muset hezky pročíst. Ale nejdřív přidám jednu úsměvnou historku.

Moje kamarádka se často rozčiluje, že když se její manžel vrátí domů z práce, tak než se z pracovního dne „zklidní“, vyjadřuje se velmi jadrně a používá přitom doopravdy velmi sprosté výrazy. A vůbec přitom neřeší, že jsou u toho i děti. A tak se jednoho dne ta moje kamarádka tak strašně rozčílila, že tomu svému manželovi (před dětmi) vynadala následující větou: „Kur.. vole do pr… Karle, musíš pořád mluvit před těma dětma tak sprostě?“ (Jenom dodávám, že oba jsou vysokoškolsky vzdělaní a v životě velmi úspěšní lidé, že to nejsou žádní burani ani omezenci.)

Atlacoya
2710 příspěvků 31.10.14 09:37

Právě urážení matek a příbuzných mi prostě nejde do hlavy. Typicky na internetu: „a já ti včera osouložil matku!“ mě přece nemůže urazit. Já vím že to neudělal, protože je přes půl zeměkoule daleko. A i kdyby, moje matka je dospělá svéprávná žena, pokud si chtěla užít tak to je její věc.

Go-lightly
3429 příspěvků 31.10.14 09:59
@vendulael píše:
„Kur.. vole do pr… Karle, musíš pořád mluvit před těma dětma tak sprostě?“ (Jenom dodávám, že oba jsou vysokoškolsky vzdělaní a v životě velmi úspěšní lidé, že to nejsou žádní burani ani omezenci.)

Tedy, já nevím, ale když někoho slyším takhle vycpat větu vulgaritami, nějak nemůžu věřit jeho inteligenci. Neřeknu, nějaké to do pr…, když se člověk praští kladivem - jasně, on takový šrapnel pomůže odreagovat, ale takhle?

Jordaan
8765 příspěvků 31.10.14 10:13
@Go-lightly píše:
Nevím, jestli je -r- nutné. Třeba Němci si nadávají Du Schaaaf! ono to tak pěkně vyletí a připleskne se. České ty vovce zdaleka tak nevyzní. Naopak my můžeme někoho usadit: ty seš kráááva, kdežto jim ta Kuh nevyhovuje.

no nevim, „dumme Kuh“ (blba kravo) je relativne obvykle, jako nadavka i jako zertovne ci pratelske osloveni (nezkousejte jako cizinec). „du Schaaf“ jsem jeste nikdy neslysela, zni to jak z materske skoly ;-)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 10:51

@Jordaan já jsem zaslechla „… die blöde Kuuuh…!!! " od staršího pána v krásném obleku jak to řval celý zbrunátnělý do telefonu na letišti.
Ovečku nehodnotil :-).
Loni nebo kdy to bylo mi podjely nohy na náledí, už jsem vnitřním zrakem viděla zlomeniny a tři měsíce s nimi, tak ze mě vylítlo "do pr…e!“
Chytla mě paní v mém věku, s úsměvem a slovy " líp bych to neřekla" :-).

Příspěvek upraven 31.10.14 v 10:55

VandaRybna
3713 příspěvků 31.10.14 10:54
@Betty J. píše:
Pokud se nejedná o plural majestaticus, musíte být kolektivní vedení Pekla nebo tým pisálků z iDnes.
Vaše pohoršení bych si dovolila zmírnit úvahou o tom, že ne všichni jsou za všech okolností pravdomluvní a virtuální realita bývá na hony vzdálena šedivé všednosti.

Však to mě taky uklidňuje, nebojte.

z_dediny
1108 příspěvků 31.10.14 13:15

@vendulael Mně tedy jako horší buran připadá ten, kdo svůj projev mimoděk „šperkuje“ vulgaritami, než ten, kdo se neumí vhodně obléci. To první lze ovlivnit bez jakýchkoliv finančních nákladů, stačí použít rozum, na to druhé občas potřebuje přece jen nějaké peníze.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 15:18

@z_dediny Lidi, co vypustí větu vyšperkovanou volem za každým druhým slovem, taky považuju za burany. Ale v mém okolí se prakticky nevyskytují. Zato mám kolem sebe strašně moc „jakobínů“, kteří jsou schopní říct v jedné větě pětkrát „jakoby“. To mě taky značně irituje, ačkoliv to vulgární není. Vulgarity pak napadají jen mě :)

Olinka
2582 příspěvků 31.10.14 15:57

V naši rodině používáme „bazmek“ a „klumprt“ jako výrazy pro nějaký nefunkční či zbytečný krám. Já si často i na veřejnosti ulevím specifickým výtvorem „do ricu“, můžu tvrdit, že jsem měla na mysli ten luxusní hotel. Jinak se až divím, jak hodně používáme panbíčkářské průpovídky: ježíši kriste, panenko mario sedmibolestná svatohostinská, svatá prostato (to není překlep), bože, zač mě trestáš, panebože, ty to vidíš, ježíšku na křížku, šmarjajosef, krucifix, pro všechny svaté…
Kdysi jsem četla postřeh nějakého cizince, že podle úrovně klení jsou Češi nejvíce křesťanský národ na světě.

Morže
1094 příspěvků 31.10.14 16:03

@Olinka Nad tím jsem si nedávno taky říkala, že na to, že jsme nevěřící národ, tak ty průpovídky jsou vážně křesťanské - ježiši marja, panenko skákavá, ježiši kriste, Kristova noho, panenko Maria… (nevím, jak se tu mají psát malá a velká písmena)

Oldyn
6156 příspěvků 31.10.14 19:00

@Morže
Jestli ono to není spíš braní Božího jména nadarmo. :D

Go-lightly
3429 příspěvků 31.10.14 20:10

@Oldyn Je: viz přednášku pana Lustiga v Lotrandovi: „Hergot, tady se ale blbě přednáší!“

Jetthro
1130 příspěvků 31.10.14 20:17

A vubec, pro vsechny utlocitny tu neco mam :D

https://www.youtube.com/watch?…

Oldyn
6156 příspěvků 31.10.14 20:21

@Go-lightly
JJ.
@Jetthro
Ten poklopec si nezapnul záměrně? :D

razorblade_reloaded
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.14 22:28

A budu po dnesnim projevu mileho pana prezidenta moct pouzivat nevyteckovana sprosta slova i tady na pekle?

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.14 22:37

"

Příspěvek upraven 15.12.15 v 19:55

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.14 22:45

@LCH ono tohle nefunguje, to musí vzniknout spontánně. Moje matka nikdy v životě asi nepoužila silnější slovo než krucinál a čím víc je naštvaná, tím mluví zřetelněji, spisovněji a vybraněji (a objekt jejího hněvu je čím dál menší a vydeptanější). No ale jednou mi vypravovala, že kdysi našla v nějaké knize nějaké takové sofistikované zaklení, co se jí zalíbilo, tak se rozhodla, že to bude používat. No a nešlo to, párkrát to sice řekla, ale nebylo to ono, a pak se zas vrátila k tomu krucinál.

z_dediny
1108 příspěvků 2.11.14 22:57

@razorblade_reloaded Podle této diskuze to vypadá, že kdo nemluví sprostě, je divný a měl by se nad sebou zamyslet. Tak tedy víme, že náš prezident se zamýšlet nemusí a že používá výrazy, které jsou lidem blízké. Třeba tím chce zvýšit sledovanost svých Hovorů z Lán. Pochybuji totiž o tom, že to kromě pár novinářů někdo poslouchá.

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.14 23:04

@stricc Takový exemplář je Eben, ten je v klidu, i když mu ukradnou motor z auta:)

to Vašut je jiná liga:)i když místy to vypadá nahraně

Cheeky
181 příspěvků 2.11.14 23:45

Jsem ostravačka…

latimerie.podivna
200 příspěvků 2.11.14 23:56

@z_dediny Gratuluji, příspěvek o dvou větách a Vy si v něm dokážete protiřečit. V první jste použila slovo „mimoděk“, v následující říkáte, že stačí použít rozum. Slovní vycpávky (kam patří „mimoděk“ vulgarity) jsou zlozvyk, kterého se jen velmi těžko zbavuje. Zkuste to, co jste napsala tady, říct někomu, kdo si třeba celý život kouše nehty - stačí použít rozum. Asi následně použije vulgarity.

latimerie.podivna
200 příspěvků 2.11.14 23:59

@Morže Když jsem se snažila zbavit klení (i křesťanského :-) ), zaboha jsem nemohla přijít na výraz, kterým bych si ulevila, a zároveň nebyl vulgární a neměl původ v křesťanství. Skončila jsem u krtečkova „Jéje!“ což mi při šlápnutí na připínáček pochopitelně nestačilo a na předsevzetí jsem se následně vykašlala.

Ghost B.C.
3841 příspěvků 3.11.14 09:26
@Pinot Noir píše:
@z_dediny Lidi, co vypustí větu vyšperkovanou volem za každým druhým slovem, taky považuju za burany. Ale v mém okolí se prakticky nevyskytují. Zato mám kolem sebe strašně moc „jakobínů“, kteří jsou schopní říct v jedné větě pětkrát „jakoby“. To mě taky značně irituje, ačkoliv to vulgární není. Vulgarity pak napadají jen mě :)

No ono to štve i samotné „jakobíny“ :) Teda alespoň některé. Místo jakoby totiž říkám „nevim“. Jsem schopná na otázku, na kterou znám odpověď, začít „nevim“. Pak se rozpovídám, ale to nevim tam vlepim ještě tak 3×. To si pak vždycky říkám, co si o mě asi tak myslí ten naproti. A nejhorší to je, když jsem nervózní: No, nevim, víš co, prostě nevim, ale asi takhle, bylo by to asi jako…nevim, ale třeba červený. Samotný mi pak jede hlavou „no ty kráso, ty zase perlíš, vzpamatuj se nebo si bude myslet, že je tu s retardem“ :D

Oldyn
6156 příspěvků 3.11.14 09:43

Nesnáším „prostě" a znám člověka který to užívá v každé větě několikrát.
Jinak souhlasím s tím, že spousta zdejších účastnic zájezdu má právo si ulevit, ale když si uleví prezident, je to do nebe volající sprostota. Dámy, zameťme si každá před vlastním prahem. :D

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.14 09:46

@Oldyn Tak je rozdíl ulevit si o samotě za volantem a vykřikovat oplzlosti do éteru.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek