Sprostá mluva u žen

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
Oldyn
6130 příspěvků 03.11.14 09:50

@Pinot Noir
To ano, ale zvyk je železná košile a co my víme, třeba Zeman spoléhal na vypípání. A většina přispěvatelek přiznala nadávání v zaměstnání.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 03.11.14 09:52

@Oldyn To snad nemůžete myslet vážně.

z_dediny
1107 příspěvků 03.11.14 09:52

@latimerie.podivna Přesto se domnívám, že stačí použít rozum. Kdybych si kousala nehty, budu hledat způsob, jak se toho zbavit. Kdybych používala vulgární slova tam, kde je to zbytečné, to je skoro vždy, dávala bych si pozor na jazyk. Opravdu není nutné říci pokaždé to, co mi slina na jazyk přinese. Zaklet, když spadne kladivo na nohu, je přirozené. Zaklet při každém škobrtnutí je nedospělé. Mně připadá hrozné, i když někdo řekne, že něco pokakal, možná ještě horší, než když použije to plnohodnotné slovo. Nestačilo by říci, že to zkazil, zbabral, neudělal dobře? Když znám své zlozvyky a chci se jich zbavit, musím na tom pracovat. Když je někdo přesvědčen o tom, že jeho okolí si na jeho omezenou slovní zásobu musí zvyknout, je podobně bezohledný jako ten, kdo páchne.

Ghost B.C.
3803 příspěvků 03.11.14 10:02

@z_dediny Upřímně, když dospělý člověk řekne, že něco pokakal, mám chuť na něj skočit se svěrací kazajkou. Přijde mi skoro úchylné, když se dospělý příčetný člověk snaží vypadat roztomile tím, že používá dětské výrazy.

P. S. Už jsem kdesi psala o výrazu „být nakakaný“. Když jsem to slyšela poprvé, myslela jsem si, že to prostě bylo zjemnění, aby se nemuselo použít to pravé slovo. Když mi to ta dotyčná zopakovala několikrát a ještě mi z kontextu došlo, že to používá její přítel, tak se mi před očima odehrávalo asi toto:

Akitaken
4960 příspěvků 03.11.14 12:04

Bloody hell… to je zase diskuze. :-D Člověk tu pár dní není a mezitím si některé uživatelky co do stylu pořídily duplikáty..

Fascinuje mě, jak na tykání některých místních entit někdo stále zatvrzele odpovídá vykáním. Pokud má někdo tak málo respektu, že mi tyká, ač jsme spolu krávy nepásli(y), tak se s vykáním taky neobtěžuju… a teď jdu dočítat ten zbytek..

VandaRybna
3713 příspěvků 03.11.14 12:11

A nyní kulturní vložka. Poznej autora tohoto citátu:

„Jedna věc je forma, kdy každému, kdo si cení odkazu T. G. Masaryka a Václava Havla, vadí, když se z Lánského zámku nebo z Hradu dělá čtvrtá cenová skupina, ale tady se obávám, že při té diskusi forma překrývá obsah."

nápověda

Vítěz obdrží tunu másla zn. Madeta.

Morže
1094 příspěvků 03.11.14 12:25

Pokud se rozčiluji nad věcí, která mě paradoxně zas tolik neštve a jen si tak hudruji pro sebe, často používám svůj výraz „kurrrrrníšopák!“

A moc se mi líbí finské slovíčko s významem „Do prdele“ - Perkele! Taky má libozvučné r :)

Bara06
2039 příspěvků 04.11.14 10:21

http://play.iprima.cz/…5-12-e-bonus

Dámy, viděly jste?? Komu vadí „tyvole“, tak se poměje. Celkově to je… netradiční přístup soutěžící.

vlm
4592 příspěvků 04.11.14 19:43
@Go-lightly píše:
@Oldyn Je: viz přednášku pana Lustiga v Lotrandovi: „Hergot, tady se ale blbě přednáší!“
:-D jen got..
Maiandra
222 příspěvků 04.11.14 23:50

@Morže Perkele miluju. Krásně zadrnčí a díkybohu mu pořád většina lidí nerozumí. I když už se mi taky stalo, že jsem se tak po zakopnutí dozvěděla, že spolužačka se učí finsky… :D

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.14 13:42
Kejt - a

Oldyn
6130 příspěvků 05.11.14 14:12

Tak není slovo jako slovo, že?
www.youtube.com/watch?…

arw
214 příspěvků 05.11.14 15:04

@Olinka no tak zrovna bazmek je v madarstine dost sprosté slovo :)
slovo pochází z maďarského baszd meg – pojeb mi

profesorka
87 příspěvků 21.08.18 09:59
babička dáma

Narazila jsem na toto staré vlákno a hned mne zaujalo. Moje babička, nar.1907, byla vždy dámou a pečlivě upravená. Nám malým vnoučatům se pro legraci nerozpakovala použít i nějaký ten vulgarismus.„Slečno, vy jste perla. Což, že jsem p.dla?“ Moc jsme se tomu nasmáli a dál to neříkali. Humor to byl infantilní, tozhodně to nemá za následek, že občas také v rozčilení vulgarismus použiji, ale nikoli veřejně.

if5
238 příspěvků 21.08.18 14:25
@profesorka píše:
„Slečno, vy jste perla.“

U nás se to dokončovalo „Ale nie, to len čižma vŕzgla.“

Jordaan
8738 příspěvků 21.08.18 17:46

@profesorka @if5

Moje babicka to rikala take, i s tou cizmou. Dozela by me zajimalo, jaky to ma puvod. Mozna je to nejaky dobovy running gag.

Mata.Lu
2 příspěvky 22.08.18 08:17

Aspoň ako to ja poznám, tak by to malo byť vo východňarčine:

„Slečna, Vy ste perla.“
„Ja ne perla, to stolica verla“

Oveeec
2060 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 23:51

@Jordaan Já to viděla ve sbírce sprostých básniček Písně starodávné lidu obecného českého, namnoze nezbedné a pohoršlivé od Jana Jeníka z Bratřic :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek