Stále spolu - alternativa v maringotce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Anka F.
215 příspěvků 1.12.15 22:28

Petr Mlčoch se možná vlastně bojí, bojí se světa kolem, bojí se pochybností, bojí se normálního života, ve kterém by neměl tak silnou pozici, bojí se toho, že se děti osamostatní a odejdou. Proto je manipuluje, proto je omezuje ve vzdělání, proto je zlomil (nejstarší syn, který se pokusil o vymanění a pak se vrátil). Za silou, despotickou autoritou je třeba velký strach a nejistota.
To samozřejmě není omluva pro jeho asociální manipulaci s ostatními a pro jeho despotické chování.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.15 22:47

@Anka F. ano, ale čas běží, ty děti stárnou, neumím si představit jak boudou žít za 20 let. Co když starý Mlčoch, který tak zdatně obírá stát už nebude, jak si poradí? Vydrží spolu, nebo skončí každý pod jiným mostem?
Já strašně lituju maminku paní Mlčochové, moc.

Anka F.
215 příspěvků 1.12.15 23:16

@RenaLange
Myslím, že ty děti budou mít v budoucnu obrovské problémy, ať už to s otcem dopadne jakkoliv :-(

Kdo by unesl takovou nálož psychického nátlaku a destruktivní, sektářské manipulace?

Ti starší kluci a Dorotka už mají patrně dokonale vymytý mozek a dokonale pokřivené sociální vzorce.

V závěru dokumentu jeden ze synů na dotaz, jak si představuje budoucí partnerku, reaguje nějak takto: dřív ženská dostala přes hubu, když byl s něčím problém, ale dnes je to trochu složitější. Chápete to?! Koho jenom trochu normálního by to napadlo a kdo by to ještě řekl do kamery?! Tohle někde slyšel a možná i viděl, ne? Protože nemají televizi, tak to bylo asi doma.

Manipulativní chování Petra Mlčocha je ohavné - z dokumentu vyznívá, že si svoje nejbližší vlastně připoutal jako otroky, s nutností absolutní poslušnosti a bez možnosti jiného názoru, ale svoje chování zabalil do líbivých slov o lásce k dětem a k rodině.

Odpudivá je ta jeho povýšenost. Zde člověk chápe, proč je pýcha jeden ze sedmi smrtelných hříchů.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.15 23:20

@Anka F. souhlasím a je mi to líto, 8 životů takhle zmařených. Plus paní Mlčochová, ta žena prochází očistcem na zemi. Strašné. Jak jeden hnusák dokáže udělat tolik lidí nešťastnými.

yako
3225 příspěvků 1.12.15 23:29

@RenaLange mně tý ženy není líto. Co jí brání sebrat se a utéct i se všema dětma? Jistě by jí dali v azyláku šanci i utajení. Má snad co ztratit? To není matka, když nechá děti v takovém prostředí. A věřte, že vím o čem mluvím, můj první muž byl slabý odvar Mlčocha, teď pokračuje v jiné rodině dost podobně, naštěstí ne tak extrémě a jeho žena to vybalancovává.

Anka F.
215 příspěvků 1.12.15 23:36

@RenaLange
Myslíte Simonu Mlčochovou nebo její maminku - babičku dětí? Ale to je v zásadě jedno, obě jsou oběti a Simona Mlčochová byla navíc vmanipulována do role člověka spoluzodpovědného za výchovu a za životní styl.

Ale na mě jako největší chudinka působila Dorotka. Takhle si představuju potencionální oběť domácího násilí. Dál to vůbec nechci rozvádět. Zdá se mi to hrozně smutné.

Bohužel případů domácího násilí je asi mnohem víc, než tušíme. Málo pochybuji o tom, že u Mlčochů je psychické násilí stálou součástí života.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.15 23:37

@yako já nevím, vám věřím, ale opravdu si myslíte, že by se jim podařilo se před Mlčochem schovat? Ona už je asi tak ve vleku že na to nemá sílu.
Tak se jen snažme aby naše dcery ( v mém případě vnučky ) nenaletěly na nějakého Mlčocha.

yako
3225 příspěvků 1.12.15 23:41

@RenaLange dobře, ale neměla ty děti vždycky, trvalo dost dlouho než se všechny narodily a ona to mohla a měla řešit daleko dřív. Ale věřím tomu, že i teď by se jí podařilo s těmi nezletilými zdrhnout, že by ji některá organizace pomohla, kdyby ji to vůbec napadlo. Je zodpovědná za to, že to došlo tak daleko.

yako
3225 příspěvků 1.12.15 23:44

@RenaLange jo a k tomu naletět nějakému Mlčochcovi - nemyslím si, že by bylo až tak těžké vlastní dítě nevehnat do náruče takového paka, důležité je, aby obecně byly dostatečně sebevědomé a věděly, že jim vždy a za jakýchkoliv okolností pomůžete. Zranitelné jsou právě osoby, které hledají k čemu/komu se upnout, protože ten dobrý základ nedostaly.

Anka F.
215 příspěvků 1.12.15 23:44

@yako Člověk, kterému někdo 25 let soustavně vymývá mozek, to musí mít v podobném rozhodování hrozně těžké. Podle toho, že tohle snesla, to je hodně submisivní žena. Každý v sobě nenajde tu sílu a odvahu.

Je dobře, že jste to zvládla a odešla jste.

Příspěvek upraven 02.12.15 v 03:21

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.15 23:47

@yako máte pravdu a je to strašné. Další co se mi jeví strašné je, že nezasáhla sociálka. AT už je Mlčoch jakákoliv zrůda, sociálka měla zůstat neoblomná a hájit zájmy dětí, což v tomhle případě nečinila.

yako
3225 příspěvků 1.12.15 23:55

@Anka F. já jsem neodešla, já jsem zůstala :), ale to je jiný příběh. Já to vím, že je to těžké, ale zejména proto, že nemáte kam jít a z čeho žít. A to v jejím případě opravdu už nemůže být horší. A měla to řešit už ve chvíli, když viděla, že je to stále stejné, nevyvíjí se to k lepšímu, děti zaostávají a zůstávají v izolaci - to musela pochopit už u druhého, maximálně třetího děcka. Nezlobte se na mě, ale matka se má rvát za svoje mláďata za každou cenu.

yako
3225 příspěvků 1.12.15 23:58

@RenaLange já si třeba v jejich případě taky myslím, na druhou stranu, kdyby byl průšvih, něco se někomu stalo, asi by to šlo. Znám pár lidí, kteří si prošli dost divokou cestu, ale jak děti rostly, tak se přizpůsobili jejich potřebám a vychovali je se zřetelem na zájem dětí. Takže je těžké rozhodnout v které chvíli už sociálka nadrsno odveze děti za asistence policie… Protože tady by to evidentně jinak nešlo.

Anka F.
215 příspěvků 2.12.15 00:50

@yako
Já v dokumentu Stále spolu vidím hlavně ohavnou a nebezpečnou manipulaci, blížící se sektářskému systému, jak psala Lola. Děti patrně nebudou schopny žít někdy samostatně - bez vůdce, jsou potencionálními oběťmi různých dominantních osobností. Někteří chlapci patrně přejímají otcův vzor a směřují k roli despotického manipulátora, který nikdy nepřizná chybu.
To mi přijde hrozné.

Mentální zaostávání dětí je diskutabilní. Jejich vyjadřování mohla ovlivnit nervozita při natáčení a další faktory. Intelektuálně na tom jsou asi dobře, jiná věc je, že v „normální“ rodině, by na tom byly určitě líp. V čem jsou patrně hodně zaostalé - to jsou sociální a komunikační dovednosti.

Matka má rozhodně bojovat za svoje děti, ale jestli jste dokument viděla, tak Simona v jednu chvíli říkala, že s ním zůstala vlastně kvůli dětem. Protože ji vyhrožoval, že děti zůstanou u něj.

Těžko říct, proč neodešla k rodičům. Třeba proto, že nebyla dostatečně sebevědomá a necítila ze strany své rodiny dostatečnou a opravdovou podporu, jak píšete. Tohle si myslím, že je strašně důležité, aby děti v dětství dostaly pocit bezpodmínečné lásky a bezvýhradného přijetí.

Jaký pocit si v sobě odnesou Mlčochovic děti, když je jejich matka za odlišný názor nebo normální chybu vždy ponižována nebo zesměšňována. Podobně se P. Mlčoch asi chová i k dětem, ale tohle si ohlídal a do dokumentu se to vlastně nedostalo.

Dalmitka
1822 příspěvků 2.12.15 06:26

@RenaLange - pomenovala ste problém, ktorý tu ešte nezaznel - prípadní budúci partneri týchto detí a naozaj - najmä! ich rodičia. Tak toto neprajem fakt žiadnej matke ani žiadnemu otcovi, aby sa dožili takého životného krachu. Tento jav má svoje vulgárne pomenovanie, ale už budem slušná a napíšem, že nešťastie by sa lavínovite šírilo ďalej.

Dammy
1672 příspěvků 2.12.15 08:26

.

Příspěvek upraven 24.12.16 v 15:53

yako
3225 příspěvků 2.12.15 10:10

@Dammy já tohle všechno chápu, ale přesto má dospělý člověk sám za sebe a za svoje děti. Za tím si stojím - možná kdyby to bylo takto přijímané a obecně jasné, tak by se spousta věcí vůbec neděla.

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.15 10:21

@yako
Bohužel ne všichni dospělí jsou dospělí, zralí, dokonalí. Jinak by tolik žen nezůstávalo s alkoholikem, nebylo umláceno domácím tyranem. Té paní do hlavy nevidíme, ale nejspíš je v ní něco, proč se stala partnerkou zrovna takového člověka - nízké sebevědomí, submisivita, ovlivnitelnost, potřeba autority,.. O její původní rodině taky nic nevíme. Ze začátku to s tím člověkem mohla být ještě idyla, taky Mlčoch se asi nějak vyvíjel. A pak jedno těhotenství za druhým. Plus soustavné vymývání mozku, ve smyslu „ty jsi nula, beze mne nepřežiješ ani den…“ Z takovýchhle obědí jsou často i spolupachatelé.

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.15 10:24

A ještě doplním - myslím, že pokud by do toho vstoupila sociálka, těžko by prokazovala týrání. A rozjela by se veliká kampaň ve smyslu „sebrali nám děti, jen proto, že nejsme konformní!“

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.15 10:33

@yako Ona je právě otázka, jestli má paní Mlčochová tu oporu ve své původní rodině. Vy jste si tu už vypomohla příkladem z vlastního života, já taky musím třeba konstatovat, že u nás doma žádná láska bezpodmínečná nebyla, a když jsem onemocněla a zároveň se dozvěděla, že se rozvádím, dělala moje matka naprosto nepředstavitelný cirkus. A prostě si neumím představit, že bych v té situaci měla ještě x dětí. Když je člověk sám za sebe, tak se to nějak zvládne, ale s dětmi je to podle mě složitější. A upřímně řečeno některé ženy v generaci 60+ do všeho sice kecají, ale neumí vlastně pomoci tam, kde je to potřeba. A řeší v těch chvílích to, co vůbec není důležité, a obvykle hlavně vlastní pocity. Navíc mají trochu jiná měřítka, když mi tchyně vyprávěla, že měla v práci super nadřízenou, která když její kolegyni zmlátil doma manžel, nemusela přijít do práce, člověk si říká, co to ty ženské měly za myšlení…
Nakonec matka paní Mlčochové v tom dokumentu prohlásila něco ve smyslu - a takhle skončila dcera, co má vysokou školu. To je přeci strašně maloměšťácké a tím, že se bude rozčilovat a nadávat, ničemu nepomůže. Tam by jedině zafungovalo to, kdyby s dcerou měla rozhovor o jejích pocitech atd. A pak jí nabídla, co by se dalo dělat, tzn. že může s dětmi k ní, že zajdou na úřad, seženou právníka atd., vyhledají např. organizaci, která pomáhá ženám týraným atd. Ale maloměšťácké řeči ještě nikomu nepomohly. Ono je totiž dost dobře možné, že paní Mlčochová přesně tuto oporu nemusela nikdy ve své původní rodině cítit, a o to víc se nechala ovládnout svým mužem, protože on ji de facto tu oporu „poskytuje“, v zásadě nemusí ani přemýšlet…
Vezměte si dceru Mileny Dvorské. Ta prožila první léta svého života u prarodičů, k matce přišla později. Sama Dvorská ke konci života připustila, že se k Lucii chovala ne zrovna dobře, že udělala spoustu chyb. No a milá Lucie je s tím svým Parsifalem, nebo jak se jmenuje, má s ním x dětí a myslím, že on jí taky dost diktuje, co má a co nemá dělat…Jenomže on jí v rámci toho určitě sděluje (protože se tak vyjadřoval veřejně), jak je krásná, úžasná, jedinečná a zdatně s ní manipuluje. A ona se nechá, protože tato hezká slova asi v pubertě doma prostě moc neslyšela, alespoň se k tomu v podstatě Dvorská veřejně přiznala…To je proto všechno tak složité nějak soudit, ale myslím si, že tam kde původní rodina funguje, nebo aspoň ta žena má kolem sebe lidi, kteří umí pomoci (a bez nadávání a zbytečných řečí), je to pro ni asi trochu snazší, ale každopádně vybojovat si to musí stejně sama.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.15 10:40

@SweetPotato Cítím to podobně, pan Mlčoch by jistě dokázal zorganizovat dobrou kampaň v tomto duchu. A paní Mlčochovou by taky zapojil. Takže on by lecjakou redaktorku bez problémů zblbnul a paní Mlčochová by ronila v médiích krokodýlí (a z její strany určitě upřímné) slzy.
A jinak je hrozně těžké, když pak třeba sama žena nemá dořešené dětství a pořídí si už svou vlastní rodinu, to se všechno tak proplétá a pro ni to nemá řešení, a v podstatě tím obvykle trpí hlavně ty děti.

yako
3225 příspěvků 2.12.15 10:46

@Rezyna pozor, já nesoudím, naopak soucítím a dokážu si to představit. Ale! Pokud si vzpomínáte na kluky z Kroměříže, tak tam ta matka byla taky obětí manipulace a přesto byla souzena a odsouzena. Přesto, že můžeme chápat, že každý nemá stejnou startovní čáru, nesnímá to z nás zodpovědnost za vlastní život a životy svým dětí.

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.15 10:47

@Rezyna
O té původní rodině jste to myslím napsala dobře. My sice vidíme chudáka babičku, ale kdo ví, jak se ke své dceři stavěli v minulosti. Čímž je nechci nijak obviňovat, jen myslím, že návrat není vždy snadný a někdy ani možný.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.15 10:55

@yako Samozřejmě dospělý je za své děti zodpovědný. A protože vím, jaké je to vyrůstat s osobou, která tohle úplně nechápe, a je sama obětí vlastní nevyrovnanosti a frustrací, myslím si, že je to problém toho dospělého, on má chránit, on se má starat a pokud to nezvládá, měl by to nějak řešit. A v první řadě sebe a u sebe. Jenomže to málokdo dokáže. Ono se to všechno velice lehce říká, ale pro ty lidi (aktéry) je to nesmírně těžké.

yako
3225 příspěvků 2.12.15 11:00

@Rezyna svět nikdy nebude ideální a vždycky budou frustrovaní a nevyrovnaní lidé, kteří budou přenášet svoje mindráky na další. Právě proto je dobré vědět, že z nás nikdo zodpovědnost nesejme a že všechno se nedá okecat tím, že zrovna já jsem ta frustrovaná chudinka. Přivézt na svět spoustu dětí a nezvládnout je připravit na samostatný život je velký průser a i když je zřejmý iniciátor, tak svůj díl zodpovědnosti nese i ta, která se mu nedokázala postavit.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek