Stárnutí u žen - sebevědomě a s úsměvem?

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.15 19:51

@pavla.ku Já od 46. :-)

crazydaisy
864 příspěvků 28.5.15 19:52

@pavla.ku Taky jsem měla dítě při studiu. Neviděla jsem v tom problém, bylo to za mého mládí zcela běžné. Naopak mám pocit, že jsem to všechno zvládla lehce.

crazydaisy
864 příspěvků 28.5.15 19:55

@pavla.ku Kamarádka měla taky menopauzu ve 42 - myslela si napřed, že je těhotná.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.15 19:56

No tak nie je to UL, každý pozná niekoho, kto má menopauzu už od 18, len ja nie. :-D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.15 20:10

@pavla.ku 5 co je děloha? :-D
Ale z tejto diskusie mám pocit, že menopauza je niečo, čo keď príde, tak je najlepšie odísť do San Francisca a skočiť bungee jumping z Golden Gate. Najlepšie bez gumy, šak ochrana už nie je potrebná. :-D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.15 20:18

@pavla.ku Ale kdeže, som posledná z kamarátiek čo ešte menopauzu nedostala, ale to by bol v tom čert, aby som to nechytla! :-D
Ja si myslím, že po poučení v pekle budem prekvapená uŕčite, tak čierne ako sa to tu popisuje, to určite byť nemože, to by potom žiadna žena neprežila. :-)

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.15 20:20

@Giulietta
Tak ne že bych vám to přála, ale chytit to můžete klidně už zítra, když vám třeba z nějakého důvodu budou muset vybrat vaječníky.
Ale nebojte, existuje už hormonální substituce :D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.15 20:23

@SagaN Panebože googlila som hormonálna substitucia a asi si idem radšej prečítať autorizovaný životopis Vladimíra Iljiča Lenina. :-D

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.15 20:56
@Giulietta píše:
@pavla.ku 5 co je děloha? :-D
Ale z tejto diskusie mám pocit, že menopauza je niečo, čo keď príde, tak je najlepšie odísť do San Francisca a skočiť bungee jumping z Golden Gate. Najlepšie bez gumy, šak ochrana už nie je potrebná. :-D

Tak já bych řekla, že je po MNP líp, než před tím. Návaly jsem měla jedny prázdniny, stejnou dobu mě i lezli všichni na nervy. To přešlo. Neobtěžuje mě krvácení a zhubla jsem na váhu, kterou jsem chtěla. A tělo se chová pořád stejně, žádné PMS, přibývání před menstruací. Je mi teď líp. Jediné, z čeho jsem měla strach, že když jsem měla dřív MNP, tak jestli není to tělo naprogramované tak, že i dřív umřu. :-) Ale to už jsem si zjistila. Nesouvisí to spolu.

crazydaisy
864 příspěvků 28.5.15 21:25

@ionicera Já se na MNP vyloženě těším, že už budu mít konečně pokoj od menses, kterou mám už od 11. Maminka ji měla až v 56 letech, tak snad ji nebudu následovat.

Pirek
7064 příspěvků 28.5.15 21:42

Aha, tak já už asi nejlepší čas na děti prošvihla a raději si je ani nebudu pořizovat, protože se svou ufrfňanou povahou si na ně budu jistě stěžovat.

Oldyn
6401 příspěvků 28.5.15 21:53
@Vaše Veličenstvo píše:
@Oldyn 40 let už je hodně, bála bych se komplikací.

Já bych se nebála. Na prahu čtyřicítky se cítím skvěle, dokonce mám menší potřebu spánku a budím se před zazvoněním budíku. Nikdy jsem netrpěla na těhotenské nevolnosti. Pubertu mají moje děti klidnou bez průšvihů, pokud bych manžela poznala později, šla bych do toho.

Hořáč
1588 příspěvků 28.5.15 21:57

@Pirek Nepořizujte, protože školu už máte taky hotovou, takže jste to prošvihla. Leda si dodělat ten doktorát, pokud ho nemáte, a při tom se pustit do plození. Nejlépe hned na začátku, abyste odčinila, že je vám víc jak 30 :D

Pirek
7064 příspěvků 28.5.15 22:18

@Hořáč šéfová si dodělávala doktorát už se dvěma dětmi a váže se k tomu památný výrok těchto ratolestí, že jejich maminka nikdy nevařila, jen se učila :D

Hořáč
1588 příspěvků 28.5.15 22:23

@Pirek Měla je vzít do menzy, aby se zocelily :D Sice by taky nevařila, ale aspoň by to opticky působilo, že jim obstarala jídlo ona.

dost_bot
2071 příspěvků 28.5.15 22:25

@Pirek Tady je ovšem klíčové, zda maminka s doktorátem vařit začala nebo ani s doktorátem nevařila :-)

Hořáč
1588 příspěvků 28.5.15 22:39

@pavla.ku berete si to moc osobně, to nebylo cíleno jmenovitě na vás. Já už ani nevím, kdo tu psal, že je to do třiceti, klidně při škole, vhodné. Jízlivá jsem jednak z čiré bujnosti, protože jsem byla na procházce a pak se dobře najedla a jsem sova, jednak je to můj povahový rys, možná vada charakteru, nevím.
Každopádně na začátku byla debata, že děti není dobré odkládat, protože později na ně není energie, no já na to reagovala tím, že když leckterá žena pomalu do třiceti studuje (ten doktorát), asi se na energii po dvacítce vykašle a raději v klidu bez děcka dostuduje. Že je někdo natolik statečný (bez jakékoli jízlivosti to za statečnost považuju), je pěkné, ale nemyslím, že pro každou je to terno hodné následování. Když už bych děti z nějakého důvodu mít musela, rozhodně ne při studiu. Můj názor… pro mě za mě, at si někdo pořídí na každém stupni VŠ jedno dítě, je mi to fuk.

Hořáč
1588 příspěvků 28.5.15 22:43

@pavla.ku Prostě si jen nemyslím, že žena, která nechce při škole dítě a raději ho má vě 40, až když má nějakou kariéru, zázemí, peníze, je sobecká lemra. Nebo žena, která z toho v 25 před státnicema nejuchá.

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.15 22:57
@Hořáč píše: Prostě si jen nemyslím, že žena, která nechce při škole dítě a raději ho má vě 40, až když má nějakou kariéru, zázemí, peníze, je sobecká lemra. Nebo žena, která z toho v 25 před státnicema nejuchá.

Pokud by moje kamaradka, nedejboze dcera, cilene odkladala tehotenstvi na takhle pozdni vek, tak bych se ji to asi skutecne snazila rozmluvit.

Hořáč
1588 příspěvků 28.5.15 22:58
@viktorka_od splavu píše:
@Hořáč @Sailorette já furt trochu zapomínám, že su opravdu jiná generace. v minulým století ještě nebyla tak rozšířená představa, že všechno musí být super, v pohodě, zábavný… ne, těhotenství ani mateřství není zábavný, není to v pohodě, je to makačka, bolí to…

@pavla.ku Tak jistě, lemra ne, ale kdo by si měl, nebo neměl byste tu našla, a že je to při škole dobré taky. A chtít si to mít v pohodě a zábavné?

Hořáč
1588 příspěvků 28.5.15 23:01

@MP_kosatka Já bych to nechala na ní. Aspoň bychom si pak nemusely ty dobré rady vyčítat.

Grete
800 příspěvků 28.5.15 23:09

@Hořáč To je rozumný přístup. Stejně rozumné ale také upozornit na to, že ve čtyřiceti už bude velmi pravděpodobně potřebovat dárkyni a že většina pojišťoven proplácí IVF jen do 39. roku života. Protože jak jsme zblblé z těch mediálně profláklých těhotných pětačtyřicátnic, zapomínáme, že většina z nich neotěhotněla s vlastními oocyty - to jsou skutečně statistické výjimky.

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.15 23:10
@Hořáč píše:
@MP_kosatka Já bych to nechala na ní. Aspoň bychom si pak nemusely ty dobré rady vyčítat.

Myslim, ze rada od kamaradky (natoz matky) je cenna. Kazdy se musi rozhodnout sam, ale je fajn, kdyz na vas nekdo „dava pozor“ a rekne vam vcas, ze se ritite do potencialniho prusvihu.

Hořáč
1588 příspěvků 28.5.15 23:20

@Grete @MP_kosatka Mám obavu, že ty ženy to vědí, prostě do toho jdou s vědomím rizika.

Grete
800 příspěvků 28.5.15 23:22

@Hořáč Jasně, pak není co řešit. Bez ironie.

Stránka:  « Předchozí 1 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 26 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek