Stárnutí u žen - sebevědomě a s úsměvem?

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Judith11
1171 příspěvků 29.5.15 12:47

@Caralina, jo, měla jsem to podobně. Plus ještě pocit, (skoro je mně blbý to napsat) té strašné tíhy zodpovědnosti za dalšího člověka. A že je to vlastně jenom moje zodpovědnost, která nikdy neskončí.

Osmikraska
670 příspěvků 29.5.15 13:01

@Judith11
Skončí až mu bude 18, ne?

baltik
1706 příspěvků 29.5.15 13:02

@Lola @Marrla ja si teda myslim, ze doma s dítětem se jazyk nenaučíte, to jen tak na okraj k jednomu z reseni
to byste musela byt extremne extrovertni a hned si najit nejakou particku jinych, mistnich mamin
byla jsem s manželem v zahranici, nepracovala jsem a s cizim jazykem jsem prisla do kontaktu jen tak v obchode, kde se me ptali, jestli chci tasku a mam vernostni kartu…

sirena007
1242 příspěvků 29.5.15 13:03

Já jsem hrozně ráda, že v době před narozením mých dětí žádné podobné diskuse neexistovaly, protože bych zřejmě zůstala navždy bezdětná!
Někdy je lepší předem nic moc nepitvat a vpadnout do toho rovnýma nohama

Osmikraska
670 příspěvků 29.5.15 13:05

@Linie
Sympaťačka! Takovýhle lidi, aktivní i ve stáří, obdivuju!

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 29.5.15 13:11

@Judith11 myslím, že vám to nemusí být blbý. já cítila totéž

Bugatti
4086 příspěvků 29.5.15 13:27

@Marrla Jako dlouholetá jazyková lektorka bych si dovolila říct, že jazyk se při zahraničním pobytu naučíte, pokud VY budete chtít. Se špatnou znalostí jazyka a nedokončenou školou nejspíš neseženete nějakou super práci, která vás bez vašeho přičinění bude v jazyce denodenně posouvat kupředu, stejně jako se jazyk nenaučíte na mateřské, neb témata jsou stále stejná, z velké části málo použitelná při dalším studiu/zaměstnání. Když budete VY chtít a cíleně vyhledávat situace, kde přijdete do styku s lidmi, kteří mluví dobře a k tomu navštívíte nějaký kvalitní kurs, půjde to rychle a samo.
Viděla jsem ale spoustu lidí, kteří se po mnoha letech vrátili z Ameriky, mysleli si, jak skvěle mluví anglicky a jak tady na ně všichni čekají a jejich zklamání bylo veliké. Učili se totiž jazyk od afroameričanů, Poláků, Bulharů a dalších národností, s nimiž bydleli a pracovali při nočním úklidu. Mluvili šílenou hatmatilkou, hemžilo se to „F words“, o nichž ani neměli tušení, že by je alespoň na veřejnosti neměli používat, číst a psát anglicky neuměli vůbec. Na druhé straně jsem se tady potkala s afričanem, který mluvil téměř bezchybně česky. Na dotaz, kde se to naučil, mi sdělil, že si ve volných chvílích chodil povídat do parku s důchodci, kteří venčili psy.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 29.5.15 13:30
@Osmikraska píše:
@Judith11
Skončí až mu bude 18, ne?

skončí, až budu dementní. pak budou mít starost zas ony o mě;-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.15 13:33
@Bugatti píše:
@Giulietta Menopauza není žádný strašák, mnoho žen je zcela bez potíží, jiné dost trpí. Ale i v případě, že je vše ok, je z mého osobního hlediska, které nikomu nevnucuji, velmi náročné v padesáti řešit problémy související s pubertou. Síly pomalu ubývají a žena už potřebuje mít víc času sama na sebe. Myslím, že odkládání mateřství souvisí hodně s možnostmi studia a cestování. Dřív nebylo kam cestovat a kde studovat (možnosti studia byly omezené, rozvolnění studia na více let prakticky nepřipadalo v úvahu).

Moja babička mala 4 dieťa po 40. Mala samých synov, takže o to malé sa jej starší synovia nestarali. Dožila sa on aj dedko vnúčat aj od najmladšieho syna. Umrela keď mala najmladšie vnúča 18 rokov. Žiadne sily jej neubývali, alebo ak áno, tak o tom nikto ani netušil a nikdy sa nesťažovala.
Mama mala deti mladá, dožila sa len vnúčat od sestry, ktotá sa vydávala 19 ročná. Myslím, že to kedy bude mať žena deti, je len na jej rozhodnutí a to či si vnúčata prarodičia užijú, alebo nie vobec nezávisí od toho, či niekto má deti po 20, alebo pred 40. To, že niekto má deti v 20 neznamená, že prarodičia si tie vnúčata užijú.
Viem, že sa tu teraz niekto začne oháňať štatistikou, ale ta je tak nejak v realnom živote k ničomu. Štatisicky je každé tretie dieťa na svete Číňan, ale aj napriek tomu, že mám troch súrodencov, ani jeden z nás Číňan nie je.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.15 13:34

Pani má 72 a je modelak.

rachel green
164 příspěvků 29.5.15 13:39

@viktorka_od splavu
mna stastie zalialo. take to hlboke, ciste, ako ked ste nieco velmi, velmi chceli a teraz ste to dostali a uz vam to nikto nemoze vziat. potom ale nasledovala drina a nevyspatie, teda hlavne to nevyspatie bolo brutalne. syn sa narodil v novembri a ked na silvestra bezalo v telke s tebou ma bavi svet a videla som toho matyska takeho samostatneho, co si sam podrzi cumlik v puse a v noci spi, uplne skaredo som zavidela:-))

Bugatti
4086 příspěvků 29.5.15 13:43

@Giulietta Paní v obličeji vypadá jako Zombie. Oblečená postava vypadá dobře, ale v plavkách bych ji vidět nechtěla.

Judith11
1171 příspěvků 29.5.15 13:48

@Osmikraska, jak se to vezme. Teoreticky asi ano, ale mám obavu, že určitý druh starostí o potomky nekončí nikdy. :-)

Judith11
1171 příspěvků 29.5.15 13:50
@viktorka_od splavu píše:
@Judith11 myslím, že vám to nemusí být blbý. já cítila totéž

Jako fakt cítím úlevu, díky.:-)

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.15 14:19
@Giulietta píše:
Pani má 72 a je modelak.
  • A vypadá dost děsně.
Judith11
1171 příspěvků 29.5.15 14:33

@ionicera, ježíši.., co to je? Ona je jak vosková.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.15 14:37

@Judith11 Já se taky lekla, ale asi jsme měly zaplesat jak je krásná.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.15 15:56

@Giulietta Já budu dělat všechno pro to, abych ve stáří vypadala jako Její Veličenstvo Alžběta II., tato Věc Makropulos mě děsí.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.15 17:01

@Lola Mňa mierne tiež, ale v 72 rokoch chcem robiť modelku. :-D

Oveeec
3142 příspěvků 29.5.15 17:25

Vidíte, tohle mě nenapadlo. Na děti se ještě necítím a v mojí situaci bych si je asi ani pořizovat neměla. Samozřejmě mám strach, že nejlepší dobu prošvihnu, a občas mě zamrzí, že babička se pravnoučat ode mě asi nedočká, ale nenapadlo mě nikdy, že bych vlastně ráda, aby se vnoučat dočkala moje máma ještě v nějakým rozumným věku. Ona je naštěstí dost vitální a není nijak závratně stará, ale stejně. Nasadily jste mi brouka :)

P. S. Dneska ráno, když jsem horko těžko vstala, jsem se dopotácela k zrcadlu a tam, ó hrůzo, vráska na horním víčku! Doufám, že to bylo jenom tím, že jsem byla po těžkým spánku celá zmačkaná, ale docela mě to vyděsilo. Je mi 26.

Dalmitka
1871 příspěvků 29.5.15 20:07
@Lola píše:
@Giulietta Já budu dělat všechno pro to, abych ve stáří vypadala jako Její Veličenstvo Alžběta II., tato Věc Makropulos mě děsí.

Tá osoba vyzerá strašne, ja by som v pokročilom veku najradšej vyzerala buď ako Helen Mirren alebo ako turecká herečka, ktorá hrala matku sultána vo Velkolepom století /neviem meno/ a samozrejme už vo veľmi pokročilom veku ako Alžbeta II. Ale si fandím, všakže? A keďže typovo to mám najbližšie k tej Turkyni, vytešujem sa, aká že to budem krásna… :).

Leather lover
342 příspěvků 30.5.15 08:42

Ad ta 72 letá modelka. Mně to přijde divné, nepřirozené. Nemá se určitě za co stydět, ale když má starší žena trochu objem a nějaký ten, nevím, jak to říct, zemitý punc, tak se mi líbí o dost víc. Snažit se v 72 vypadat jako dvacítka, i kdyby to bylo bez zásahů chirurgů a všelijakých jehel, mi přijde prostě divný.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.15 11:25

@Leather lover Ja som ju dala s tým, že chcem v 72 rokoch robiť modelku. Prišla mi kamoška a tak som net vypla a v rýchlosti odoslala obrázok, bez dokončenej myšlienky.

z_dediny
1133 příspěvků 30.5.15 13:52

Modelku bych dělat nechtěla, ale vitalitu téhle paní bych tedy brala:
http://www.blesk.cz/…jarmila.html

Dalmitka
1871 příspěvků 30.5.15 15:13
@z_dediny píše:
Modelku bych dělat nechtěla, ale vitalitu téhle paní bych tedy brala:
http://www.blesk.cz/…jarmila.html

Tak to je naozaj obdivuhodné, klobúk dolu! Pripomenulo mi to jednu pani /raz to dávala niektorá naša TV/, už neviem presne, ale možno 90? ročnú, ktorá stále robí kostolníčku, ukazovali ju, ako sa denne štverá schodami hore do kostola a sama povedala, že toto ju drží pri živote, ak o túto prácu príde, umrie. Závidím takúto vitalitu a energiu, ja sa priznám, že hoci prácu mám veľmi dobrú a nemôžem si sťažovať, ak by som mohla, zajtra idem do dôchodku. Toto jediné priznávam „komunistom“ - vek odchodu do dôchodku určili správne, vedeli odhadnúť, koľko organizmus - najmä ženy - znesie a bola tam šanca si tých pár rokov ešte aktívne užiť. Nechcem tým povedať, že túžim už len ležať na gauči pri TV, práve naopak, mám svoje plány a predstavy, ale chcela by som ich realizovať už zajtra, neviem, čo bude so mnou pri reálnom odchode do dôchodku.

Stránka:  « Předchozí 1 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek