Stárnutí u žen - sebevědomě a s úsměvem?

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
janulik03
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 08:18

@jennyfor panečku, práve som si uvedomila, že asi takto to začínam cítiť aj ja.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 08:19
@jennyfor píše:
Ano, věk je jenom číslo, ale tak jednoduchý to není. Propařená noc po padesátce je ještě větší mazec, ale o tom to až tak není. Dokud je člověk zdravej, tak to pořád jde a nikomu se není potřeba zodpovídat, co to zas ve svým věku proboha vyvádí. Čekala jsem nějaký zlom, když jsem slavila padesát a vono furt nic…až o pár let později, najednou se dostavil takovej zvláštní pocit. Že vlastně už nemusím nic, že jen můžu, když budu chtít, ale prostě už nemusím. Že takový ty věci, co si člověk klade za cíl, třeba porodit děti, vychovat je, být úspěšný v práci, „někam to dotáhnout“, vybudovat domov… že už mám splněno, že už se nemusím nikam hnát, s nikým soupeřit, nic důležitýho v životě rozhodovat, že už se prostě můžu uklidnit, vypadnout tak nějak ze hry a jen si to užívat. Že můžu chodit po libosti, vidět krásu, slyšet hudbu, jíst, na co mám chuť, dělat, jen co chci…možná je to už stáří, ta ztráta ctižádosti, nechuť se hádat a prosazovat svou pravdu, občas ustupování blbcům…ale je mi to fuk, je mi teď takhle dobře, cítím klid a konečně dobře spím :)
Že jo? Já to mám teda už lehce před padesátkou, ale prostě pohoda. Teď by to takt mohlo dalších 50 let ve zdraví vydržet a pak se uvidí, co dál :-)
AmelieM
1331 příspěvků 11.9.15 08:20

@jennyfor Už mám splněno. Přesně tak to po padesátce cítím i já. Dítko je vychované a zaopatřené, vystudovala jsem na stará kolena VŠ, konečně a asi poprvé v životě mám práci, která mě opravdu baví a kam chodím ráda, a partnera, který mě má rád takovou, jaká jsem. Už neřeším blbosti, dělám jen to, co chci a mám na sebe daleko víc času i peněz. Vůbec bych to nenazývala ztrátou ctižádosti, ale právě tím zklidněním, kdy můžeme zpomalit a konečně si začít užívat toho, na co nebyl s dětmi a starostmi o domácnost čas. Takže cestujeme, chodíme za kulturou nebo také třeba neděláme vůbec nic a se sklenkou vína si jen povídáme. Není přece povinné žít v poklusu a neustále se za něčím štvát, je potřeba si života užívat, dokud to jde, a s noblesou :-D

Bugatti
4086 příspěvků 11.9.15 09:30

@bertulka @AmelieM Taky jsem si zhruba kolem padesátky uvědomila, že mám splněno, děti víceméně z domu, a že si můžu dělat, co chci. Bohužel mi to nevyšlo. Potkalo mne deset let starostí, jaké jsem nikdy předtím neměla. Sotva se vyřešil jeden problém, objevil se jiný a ještě horší. Teď mám klidné období, tak snad to chvíli vydrží.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 09:39

@Bugatti přesně tak já. Starosti a péče o rodiče dokážou člověka semlít, protože víte, že to bude jen horší. Někdo to neprožívá, návštěva jednou za čas, ale když to máte denně doma, vy víte o čem píšu.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 09:46

@Bugatti Tak jasně, člověk nikdy neví, co ho potká, to je jasné. Tak ať se daří a jste v pohodě.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 09:52

@bertulka ono záleží jak to máme nastaveno. Taky mám všechny děti z domu, jenže. To snacha chytne virózu, syn v GB nebo kdovíkde, ona sama v domě s teplotou a dvěma malými dětmi. Tak samozřejmě ji v tom nenechám a snažím se přijet se zásobama a trochu jí ulevit. To samé u dcery, která je zase v jiném státě EU. No a za chvilku vyjíždím, všechny mi poslaly seznam co mám koupit v Lindexu pro děti, když jsou ty Dny Marianne.

AmelieM
1331 příspěvků 11.9.15 10:01

@Bugatti @RenaLange Péče o rodiče je náročná, stáří a nemoci nebývají pěkné. Vím, že to jednou přijde a doufám, že to zvládnu.

@Bugatti Přeji vám, ať vám to klidné období vydrží co nejdéle!

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 11.9.15 10:09

@RenaLange jee vy jste fakt dobrá (možná až moc) obvykle takhle naopak řádí rodiče, prej " zajeď mi do kauflandu mají tam mlíko v akci, v tesku máslo a stav se v lékárně.. tovíš mě bolí nohy a ty jezdíš autem"
joo, tchyně jsou různé…
vás by měli pozlatit

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 14:33
@AmelieM píše:
@jennyfor Už mám splněno.

No. Jsem si říkala, že když už nic, tak aspoň bych teda konečně možná mohla občas někam mezi lidi, aniž bych to musela složitě řešit. Poštěstilo se mi asi dvakrát a dokonce jsem jeden týden v kuse byla úplně sama doma! No a šmytec, jede se druhé kolo :-)

Bugatti
4086 příspěvků 11.9.15 14:45

@AmelieM Děkuji. Náležitě si to užívám… docela často s vnoučaty, ale starat se občas o zdravé dítě (nebo maximálně tak dítě v rekonvalescenci… ;-) ) je radost.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 14:55

Jak to děláte, že nic nemusíte? Jo, kdybych pominula práci, domácnost, běhání s rodiči po doktorech (zatím naštěstí jen občas), zařizování toho a onoho, na co většinou já mám víc času než manžel - tak bych vlastně taky nic nemusela ;)

Bugatti
4086 příspěvků 11.9.15 15:23

@Kokoska1 Pracovat už nemusím, ale můžu, naštěstí mne to baví. Děti v podstatě taky hlídat nemusím, ale dělám to ráda. Vařím ráda. Praní není práce… a žehlení jsem prohlásila za (téměř) zbytečné. Po doktorech už (ještě) nemám s kým běhat. Sladký život pracujícího důchodce… :-)

verulenka
3336 příspěvků 11.9.15 16:46
Já teď takovou situaci prožívám (byť nejde o mého rodiče) a přiznávám se, že mám občas nervy v kýblu.
@AmelieM píše:
@Bugatti @RenaLange Péče o rodiče je náročná, stáří a nemoci nebývají pěkné. Vím, že to jednou přijde a doufám, že to zvládnu.@Bugatti Přeji vám, ať vám to klidné období vydrží co nejdéle!
RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 17:08

@viktorka_od splavu děkuju. Snažím se, ono ten kdo to nezažil neví jaké to je.
Babičky z druhé strany měly maminky které jim pomáhaly, tak prostě neví, že život bez babiček a s manželem večně v trapu je hodně těžký. Vždyť má auto!
Jo, snacha i dcera mají auto, jenže se do těch sedaček musí ty děti nastrkat, ony za jízdy usnou ( ty větší se štípou a perou),pak vyndat celý ten cirkus v OC…¨to já jim to raději objedu se seznamem sama v klidu a průběžně podávám hlášení :-).

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 17:14

@verulenka držím palce abyste to zvládla, děláte dobrý skutek.

Bugatti
4086 příspěvků 11.9.15 17:57

@verulenka Přeji vám hodně sil. A myslete u toho občas i na sebe!
@RenaLange Já to dělám naopak. Vypůjčím si děti, aby si matky mohly zajet kam potřebují v klidu samy.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 20:48

@Bugatti nj, jenže já jsem na hranicích Německa a ČR, jedna dcera v GB, druhá v Rakousku, snacha v Praze. Takže je jednodušší když já nakoupím pro všechny ( a taky to zaplatím). Že jezdím a hlídám, popřípadě jdu s každou na nákup to je tak nějak samozřejmé :-).

porjk
3168 příspěvků 11.9.15 22:02

@RenaLange Fakt???

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 22:04

@porjk fakt.
Edit: zvládám dovézt do Vídně plata čerstvých vajec bez nehody!

Olinka
2582 příspěvků 11.9.15 23:37

@RenaLange Copak, v Rakousku uprchlíci zapříčinili nedostatek vajec na trhu?

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.15 23:45

@Olinka to nevím, prostě vajíčka ze statku od maminky jsou nejlepší.

Olinka
2582 příspěvků 12.9.15 16:17

@RenaLange No a představte si, že ty dědovy slepice snáší taková vajca, že se ani nevejdou do proložky! O to křehčí mají skořápku. Takže je to vždycky boj, najít těch deset, které odpovídají velikostí a mají větší šanci cestu přežít bez nehody.
Ráda bych teda přispěla do vlákna o stárnutí, abych nebyla pořád OT, ale nebude to moc veselé. Moje milovaná babička totiž před pár měsíci zemřela, ale dokud se jí zdravotní stav katastrofálně nezhoršil (cca půl roku před skonem), byla akční až hanba. Pořád nějaké vernisáže, výstavy, výlety. Sbírala s námi šišky na zátop, obdělávala zahrádku (a že nám její rady ohledně zahradničení zatraceně chybí) a pekla a vařila úžasné věci. Taky byla pro každou blbost - jen jí jsem mohla ve čtvrtek večer zavolat, že v sobotu se mnou jede na výstavu do Vídně. Doufám, že jednou, pokud se vůbec takového požehnaného věku dožiji, budu taky mít neustále nějakou zajímavou činnost a budu obrovskou oporou pro svou rodinu a ne jen ufňukaná bába na obtíž :-)

Jindrason
288 příspěvků 14.9.15 10:58

@Pinot Noir přesně to jsem myslel :DDD

Jindrason
288 příspěvků 14.9.15 11:04

@jennyfor super napsaný :) V podstatě je to ta dobrá věc na vyšším věku, přesně toto.

Stránka:  « Předchozí 1 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek