Stárnutí u žen - sebevědomě a s úsměvem?

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 15:34

Taky mám moc ráda, když dcera s přítelem přijedou na víkend, vyžerou nás :-), zbytek si odvezou a nechají seznam, co by potřebovali. Neříkám to ironicky, mně tak těší jim pomáhat. mám z toho mnohem lepší pocit, než když si koupím něco na sebe.
A pro rýpaly- samozřejmě je musíme pobízet, aby si řekli, co by se jim hodilo.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 14.9.15 15:39

@ionicera Já taky moc ráda krmím ty velké děti a jejich protějšky.

Bugatti
4086 příspěvků 14.9.15 15:59

@ionicera Ano… taky dospělým dětem a vnoučatům chystám to, co mají rádi, někdy vařím dvě jídla, aby si mohli vybrat (a co nesní, odnesou si na druhý den). Děti i jejich protějšky vařit umí, dokonce velmi dobře, ale času mají málo a takto mají alespoň o chvilku víc na děti. Dělám to ráda, mám radost, že se k nám vnoučata těší na zábavu i na dobré jídlo.

Olinka
2582 příspěvků 14.9.15 17:42

Já si taky umím uvařit, ale vždycky ráda jezdím na oběd k prarodičům nebo mamce - ono uvařené od někoho jiného vždycky chutná nějak jinak a navíc jsem na ta jídla zvyklá od dětství. O prázdninách jsem přijela k dědovi (k tomu, co ovdověl), měl uvařený zadělávaný hrášek, no zblajzla jsem to, až se mi guče za ušima dělaly. Stejně tak mám radost, když pozvu na oběd někoho z rodiny nebo jim něco upeču a pochutnají si na tom.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 20:59

@ionicera mám to úplně stejně jako vy, zítra jedu do Phy, vezu vejce, maso, drogerii :-).

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 21:08

@RenaLange Já rajčata, cuketu, švestky ze stromu před barákem a pánev. :-)
Pak jdem do divadla na Podivný případ se psem. Jsem na to zvědavá.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 21:11

@ionicera v čem jdete? Já přemýšlím co si obleču na cestu, zítra má být docela zima.

MP Maggie
995 příspěvků 14.9.15 21:11

@RenaLange Snad mě najdete. :-)

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 21:13

Tmavomodré šaty gant a zkusím to bez punčoch. Dneska jsem to také zvládla a bylo mi dobře.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 21:14
MP Maggie
995 příspěvků 14.9.15 21:14

@ionicera Také chodím bez punčoch, dá se to a je to příjemné.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 21:15

@ionicera mrkněte ještě ráno na počasí, mám na tlf staženého Aladina, ukazuje na zítra v Pze 11 stupňů!

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 21:15

@MP Maggie Nějak se mi nechce začít se víc oblékat. Vždyť ve čtvrtek tu prý zas máme tropy.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 21:17

@ionicera tak abyste v těch tropech nezačala po předchozím dnu kašlat(.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 21:17

@RenaLange Předpověď na seznamu, které se manžel se svým yr.no pořád vysmívá, ukazuje, že má být zítra v Praze 20. :-)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.15 21:21

@ionicera yr.no píše na zítra 16, taky ho sleduju. Aladin se mi zdá přesnější, jenže ten mi jde jen v ČR(.

Zita.a
76 příspěvků 4.10.15 22:11

Také mně bude za chvíli 60 a věk neřeším. Myslím, že jsem dost aktivní já i můj partner. Cestování, zájem o módu a o vše co nás zajímá nás moc baví. Milujeme výlety do přírody. Dovolenou si sice můžeme vzhledem k pracovnímu vytížení dovolit jen jednou za rok, ale uděláme si občas prodloužený víkend a užijeme si to. Neřešte věk! Stejně s tím nic nenaděláte. Před pěti roky jsem si nechala vylepšit víčka a to je vše co míním po této stránce proti stárnutí dělat.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.15 09:39

Teď jsem měla v práci paní, 86 let!, vypadala max. na 70!, dobře vidí, řídí auto, myslí jí to evidentně stále velmi dobře, domluvily jsme se na kontrolu za dva roky a nepochybuji, že dorazí :-) Jestli tady já ještě budu :-)

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.15 09:51

Ja zase hrozne rada krmim rodice, kdyz prijedou do Prahy. At uz doma nebo venku. A nechaji se a neodmlouvaji, spravne.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.15 09:54

@lioncity Já jsem si automaticky představila, jak je posadíte ke stolu, dáte jim bryndák a krmíte je na střídačku lžičkou.. za lioncity… za kočičku.. V parku třeba za holoubka… za pejska… :-) :-) :-) :-)

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.15 10:05

@bertulka, haha, tak zase ne tak doslova. Ale ja kdykoliv prijedu domu (nebo @nolita), tak doma je super servis a same dobroty, takze je rada na nas :-)

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.15 10:08

@lioncity jasně, chápu, jen že vytržené z kontextu to znělo divně :-)

Krita
1 příspěvek 20.8.19 23:08

Dobrý den, přijde mi, jak kdyby moje maminka v posledních dnech strašně moc rychle zestárla. Světlá kůže, vrásky, únava … zmizela jí taková ta radost ze života. Je pravda, že to má teď náročné v práci. Dělá v kanceláři, takže sedavé zaměstnání. Kvůli tomu, že je toho hodně, tak ani pořádně nejí. Ráda bych jí tady z toho nějak vysvobodila, máte tipy, jak na to?

Oveeec
2647 příspěvků 20.8.19 23:40

@Krita Moje máma taky. Po takových trochu bouřlivějších událostech v rodině se tak nějak usadila a spoustu dřívějších problémů přestala řešit, což zní sice pozitivně, ale ono je to spíš tak, že na věci, kterým se dřív bránila, si prostě zvykla. Asi je klidnější, ale mě děsí to, že se jakoby propadla do toho, čeho se dřív bála, že se tomu poddala. Což není tak strašné, jak to asi zní. Jednoduše teď vedou s tátou takový celkem izolovaný život, hodně rutinní. Dřív mívala ráda společnost, teď už moc ne. Jednu dobu hodně dbala na oblečení a líčení, to už taky ne. Když někam jde, většinou se nalíčí, učeše, ale už v tom není to dřívější nadšení a snaha. Možná se to děje přirozeně s věkem, ale prostě mě to mrzí. Jak ji z toho dostat, nevím, myslím, že už to nepůjde, při jejich životním stylu, věku a podobně. Ale samozřejmě nedej bože, abychom řešili něco horšího!

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.19 09:17

@Krita A žije maminka sama, myslím bez partnera a měla dříve nějaké koníčky nebo radosti, které teď u ní nevidíte? Někdy se žena dostane do věku, kdy se cítí taková vyhořelá - nemusí to být jen z práce. Děti odrostlé, vnoučata ještě nejsou, k tomu třeba klimakterium a jiné zdravotní potíže, pozornost mužů žádná - tak pokud nemá nějaké zájmy, které by ji nabíjely, nechodí cvičit nebo pokecat s kamarádkou, může pociťovat takovou prázdnotu, každodenní stereotyp daný pouze zaměstnáním. Zkuste si s maminkou popovídat, jestli ji něco trápí nebo si udělejte holčičí den, jděte spolu po nákupech, na výlet, na výstavu, co by jí udělalo radost.

Stránka:  « Předchozí 1 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek