Stát v klidu bez přešlapování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jazes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.13 12:48
Stát v klidu bez přešlapování

Jak se naučit stát delší dobu v klidu a hlavně bez přešlapování? Třeba jako vojáci na stráži. Umíte to? Je to v botách? (u mně ne tedy) Je to o posílení nějaké části svalů? Máte tipy, jak na to?

Reakce:
Betty J.
2031 příspěvků 12.9.13 12:53

A sedět v klidu bez vrtění či ležet v klidu bez převalování???

Karin
3948 příspěvků 12.9.13 13:06

A na co to potřebujete umět?

Gräfin
2642 příspěvků 12.9.13 13:13

Záleží na tom, co považujete za delší dobu

078796
270 příspěvků 12.9.13 13:25

Prostě se budete muset přemoct a myslet na to, že nechcete přešlapovat, jestli vám na tom opravdu tak záleží. :-)

Zvažte, jestli je to pro vás vážně takový problém, kterého si u vás lidé všímají a jestli to někomu ve vašem okolí vadí. Já jsem si teď totiž vybavila svou někdejší spolužačku, která byla tak plná života, že často na místě doslova „tancovala“ - neustále šila celým tělem, přešlapovala jako při tanci, komíhala sebou tak či onak, a to třeba tehdy, když měla říkat referát před tabulí. Některé učitele to dost znervózňovalo a my se museli chtě nechtě usmívat, protože to bylo svým způsobem zvláštně milé a pro sdělení rušivé zároveň, takže z referátů nic moc nebylo, jak se nikdo pořádně nesoustředil, ale ona byla zkrátka taková živá povaha, nemohla si pomoct a vydržela v klidu vždycky jen chvíli po napomenutí. :-)

Takže jestli vás nestihla podobná anomálie, neviděla bych to tak černě… a nebo tedy přeju pevnou vůli při odnaučování ;-)

wednessday
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.13 13:26

Já jsem se to naučila v práci a na brigádách. Pokud člověk třeba učí, přednáší, pobíhá po obchodě, laboratoři, atd., tak si zvykne, že musí nějak vypadat. Zezačátku je to hodně o sebekontrole, různé přešlapování, opírání se a hrbení je částečně zlozvyk a částečně důsledek povolených zádových svalů. Ty se pravidelným stáním spraví, dá se tomu pomoct i cvičením na záda, případně třeba tancem.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.13 13:29

Já delší dobu stát nevydržím, bolí mě záda. Takže učení řeším tak, že sice nepřešlapuju na místě, ale pořád chodím sem tam, k tabuli, zpátky před lavice, ke stolu, zase k tabuli. Zatím nikdo neříkal, že by ho to rušilo

Sekáček
73 příspěvků 12.9.13 14:02

Při přednášení je naopak daleko přirozenější přešlapovat, než stát na místě jako sloup. Na jednom semináři nám radili na veřejné proslovy „chodit jako tučňák“. Nohy mírně od sebe, spíše propnutá kolena, umírněná gestikulace.

Při čekání přešlapuju naprosto běžně nebo chodím na zastávkách od informační tabule zase zpátky. Beztak je to i zdravější pro cirkulaci krve :D a v zimě se zase člověk zahřeje. Ve frontách ale stojím klidně.

wednessday
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.13 14:12

@Sekáček je přešlapování a přešlapování… Něco jiného je občas popojít, přešlápnout nebo se pootočit a něco jiného je vypadat, jako když se opilému hrbatému trpaslíkovi chce na malou

Příspěvek upraven 13.09.13 v 13:51

jazes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.13 14:41

Dobře, tak pro představu: čestná stráž, 6 lidí v řadě, všichni stojí v klidu, jeden někde uprostřed přešlapuje co minuta. jasně, pozornost se nesoustředí na něj, nicméně je to takové blbé. navíc stojí blízko sebe a tím pádem lehce strká i do svých sousedů. to není nereálná situace, ne? (na jedné pietní akci jsem takhle viděla více než hodinu stát skauty a dobrovolné mladé hasiče, takže „civilisty“) plus k tomu přidejme to, že se musí plně soustředit na něco jiného než na to, že mají stát v klidu.
neříkám nepřešlapovat vůbec, spíš to dostatečně omezit…

Ejmyk
70 příspěvků 12.9.13 14:49

Když někde musím dlouho stát více či méně v pozoru a je hloupé, abych si občas normálně přešlápla, tak si jen čas od času mírně povolím jedno koleno (povolení/pokrčení je tak minimální, že je znát čiště jen na noze, tělo jako takové se mi nijak nezkroutí, ale zároveň to v danou chvíli jak psychicky, tak fyzicky uleví) ;) Snad je to srozumitelné…

Oveeec
2971 příspěvků 12.9.13 18:57

…já pracuju v odbytu, a když diktuju dopisy, tak musím chodit :D

Tojsemcelájá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.13 20:34

Může to být tak, že pozornost se sice na přešlapovače nesoustředí, ale on to vnímá opačně, je nesvůj z pocitu, že na něj upírá zraky celý svět a už to jede. Není to v nohou, ale v hlavě. Řešení: přešlapovače nejprve lehce opijeme, aby ztratil stud, a potom ho zmrazíme, aby se na tu hodinu nemohl hýbat. Řešení je vhodné hlavně pro pietní akty konané v zimních měsících, v létě hrozí nebezpečí, že dotyčný předčasně roztaje a pokud zároveň i vystřízliví, jsme tam, kde jsme byli.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.13 20:59

My, kteří jsme v mládí chodili do Pionýra a za odměnu mohli stát čestnou stráž u nějakého tanku či pomníku válečného hrdiny, to umíme.

Šošanah
1224 příspěvků 12.9.13 21:07

8 - 12 % populace (přinejmenším mezi dětmi) trpí poruchou pozornosti se všemi průvodními jevy (obvykle doprovázenou hyperaktivitou), neumím si představit, jak je přimět stát bez přešlapování. To přešlapování by vadilo ze všeho nejmíň. :-)
Je-li přítomen lékař, nechť mě usměrní, opraví či potvrdí:-)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.13 22:02
@Tojsemcelájá píše:
Může to být tak, že pozornost se sice na přešlapovače nesoustředí, ale on to vnímá opačně, je nesvůj z pocitu, že na něj upírá zraky celý svět a už to jede. Není to v nohou, ale v hlavě. Řešení: přešlapovače nejprve lehce opijeme, aby ztratil stud, a potom ho zmrazíme, aby se na tu hodinu nemohl hýbat. Řešení je vhodné hlavně pro pietní akty konané v zimních měsících, v létě hrozí nebezpečí, že dotyčný předčasně roztaje a pokud zároveň i vystřízliví, jsme tam, kde jsme byli.

ale pozor, opít jen velmi mírně, aby se udržel na nohou :-)

jazes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.13 23:17

@Tojsemcelájá :-D oo, děkuji, to je vynikající! :-D
určitě to vyzkouším, jenom si přitom nesmím vzpomenout na váš příspěvek, protože bych se příliš chechtala :-D

chinin
2788 příspěvků 13.9.13 01:04

Tyto veci clovek zpravidla dela podvedome, ale dnes jsem se na to kvuli vam zamerila. ;-) Podle me je zaklad v tom, zaujmout na zacatku vhodny postoj, ve kterem vydrzite stat delsi dobu. Proste si doma vyzkousejte ruzne postoje a najdete ten, ktery pro vas bude nejvhodnejsi, a pri nastoupeni na straz myslete na zaujmuti „vaseho postoje“. Mne osobne vyhovuje stat s mirne podsazenou panvi a nohami mirne pokrcenymi v kolenou (podsazeni a pokrceni neni ani videt) - uvedomila jsem si, ze od doby, kdy jsem prestala propinat nohy v kolenou, nemam problem stat v klidu bez preslapovani.

@jazes píše:
Jak se naučit stát delší dobu v klidu a hlavně bez přešlapování? Třeba jako vojáci na stráži. Umíte to? Je to v botách? (u mně ne tedy) Je to o posílení nějaké části svalů? Máte tipy, jak na to?
Go-lightly
3429 příspěvků 13.9.13 08:00
@Oveeec píše: …já pracuju v odbytu, a když diktuju dopisy, tak musím chodit :D

Chtěla jsem taky citovat! Pro neznalé: z Marečku, podejte mi pero. Chlapík není ve večerní škole schopný odpovídat zkoušející, pokud nechodí. Tak mašíruje za lavicemi a vykládá o parních strojích.

Go-lightly
3429 příspěvků 13.9.13 08:03
@jazes píše:
Jak se naučit stát delší dobu v klidu a hlavně bez přešlapování? Třeba jako vojáci na stráži. Umíte to? Je to v botách? (u mně ne tedy) Je to o posílení nějaké části svalů? Máte tipy, jak na to?

Já myslím, že je to o nervech. Měla jsem neurotickou spolužačku, a když přestala brát sedativa, neustále přešlapovala.

termalni voda
79 příspěvků 17.9.13 16:53

Jenom vam chci napsat, ze jsem to vyzkousela a na mne to mirne podsazeni a pokrceni taky funguje. Takze dekuju.

@chinin píše:
Tyto veci clovek zpravidla dela podvedome, ale dnes jsem se na to kvuli vam zamerila. ;-) Podle me je zaklad v tom, zaujmout na zacatku vhodny postoj, ve kterem vydrzite stat delsi dobu. Proste si doma vyzkousejte ruzne postoje a najdete ten, ktery pro vas bude nejvhodnejsi, a pri nastoupeni na straz myslete na zaujmuti „vaseho postoje“. Mne osobne vyhovuje stat s mirne podsazenou panvi a nohami mirne pokrcenymi v kolenou (podsazeni a pokrceni neni ani videt) - uvedomila jsem si, ze od doby, kdy jsem prestala propinat nohy v kolenou, nemam problem stat v klidu bez preslapovani.
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek