Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (357) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Paris1789
2784 příspěvků 16.08.18 10:37
@isko píše:
@Paris1789Aha, takže poučená a zkušená a proto abstinující?
Ale na tom přeci není nic špatného, já osobně na tom např. oceňuji, že jste dokázala změnit názor a stojíte si za ním.
Ovšem pro vývoj další diskuse by bylo jednodušší napsat „vyzkoušela jsem - děkuji nechutná“.

Omlouvám se, že nepíšu příspěvky, jak byste vy chtěla, abych je psala. Ani do budoucna tak nehodlám činit, omlouvám se tím i do budoucnosti.

Pirek
7038 příspěvků 16.08.18 10:39

@Paris1789
Ach tak, no já preferuju hodně suchá vína, a ta se u nás dají najít výborná, teď jsem objevila kouzlo zrání sur lie, ale je fakt, že to už si člověk musí trochu shánět, nedá se to koupit za stovku v každém supermarketu. A aspoň jsem si na popud této diskuze konečně objednala krabici lahví, na které jsem si dělala zálusk už pár měsíců.

Lizbeth
480 příspěvků 16.08.18 10:46

paris

Všechno co jste o alkoholu napsala je pravda…ale ti lidé co pijí to ví. Myslím, že tím, že to napíšete, se vůbec nic nezmění..
Já nepiju, nechutná mi to..dám si za rok cca 5 Plzní a konec, tvrdý nepiji vůbec, víno mi nechutná.

isko
1169 příspěvků 16.08.18 10:47

@Paris1789
Omluva se přijímá, nějak se s tím vyrovnám. ;-)

misionářka
291 příspěvků 16.08.18 10:51

@Lizbeth A to já si v zimě velmi ráda dám kávu a dobrý koňak k tomu a libuji si v křesle s knihou!

triga
41 příspěvků 16.08.18 10:56
@Paris1789 píše:
ale ty zóny jsou přeci hlavně proto, že naše klima není úplně pro pěstování vín vhodné. (Ono se svhodným asi brzy stane) Takže nejsme schopní konkurovat vínům z jiných oblastí.
Doslazuje se u nás.

Jenže vy jste to podala tak, že si to vylobbovali naši vinaři. Přitom to není pravda. V zóně A je s Českem např. Německo, v zóně B je s Moravou např. Rakousko, atd. Dále pak se nesmí přislazovat cukrem víno, jak jste psala, ale mošt. Když je třeba přisladit víno, tak to lze pouze moštem, ne cukrem. To, že v zónách s teplejším klimatem, se zase některá vína přikyselují, jste nezmínila. Jinak přívlastková vína se nesmí „přislazovat“ vůbec. Když se nad tím zamyslím, tak v mém okolí, když si chce někdo dát sklenku dobrého vína, tak většinou sáhne po přívlastkovém. A že nad víny mimo EU nemáme žádnou kontrolu kvality, to je už jen třešinka na dortu. Tolik tedy k těm českým patokům přislazeným řepným cukrem.

Vinca_minor
295 příspěvků 16.08.18 11:04
@Paris1789 píše:
Trávicí soustava tím dost trpí, kdo máte reflux, neměli byste pít vůbec.

Mohu téměř potvrdit, mám dědičný reflux a víno i slivovice to zhoršují. Pálí mě po nich žáha, ačkoliv beru léky. (Stejně si občas dám:) Ovšem s pivem to mám naopak, to mi naopak žaludek a pálení žáhy zklidní. Takže jen alkoholem to asi nebude, ale i ostatními látkami v nápoji.

Atlacoya
2580 příspěvků 16.08.18 11:08
@isko píše:
Jinak se přiznávám, že piju, cca 4dc vína za 1-2 měsíce, a nikdy jsem nebyla opilá.

Tak to si možná péči našeho zdravotnictví zasloužíte.

Vinca_minor
295 příspěvků 16.08.18 11:08

@Paris1789 Já nemám nic proti abstinentům, vegetariánům apod. Mám problém s těmi, co mě přesvědčují, že jen jejich pohled je ten správný, a zahrnou mě argumenty, proč mi škodí, že piju alkohol a jím maso, a označují to za patoky a jed. Já je toleruju a nepřemlouvám, ale ať oni taky tolerují mě a dají mi pokoj.

isko
1169 příspěvků 16.08.18 11:11

@Atlacoya že jo, a to jsem ani nenapsala, že cca 18 let jsem abstinovala (tzn. nepila vůbec)!

benyka
6486 příspěvků 16.08.18 11:53

A já jsem dokázala přestat kouřit, pít kafe a mlíko a jíst obilí, protože mi po tom bylo zle. Heč, to jsem kabrňák! :-)

Atlacoya
2580 příspěvků 16.08.18 12:03

Vždyť Paris má v mnoha ohledech pravdu. Alkohol spíš škodí než pomáhá, je návykový a je často přítomen při násilné trestné činnosti. Taky je pravda, že lidi mají tendenci se abstinentům vysmívat.

Judy24
696 příspěvků 16.08.18 12:28

@Atlacoya Ale jo, já s vámi souhlasím, Paris má v lecčems pravdu, vysmívání se abstinentům nesnáším, ale prostě to nic nemění na tom, že mi to přišla jako šíleně vyhrocená reakce na pár nevážně míněných příspěvků o alkoholu.

benyka
6486 příspěvků 16.08.18 12:44

@Atlacoya Pít se musí umět. To, co popisujete, jsou důsledky toho, že to někdo neumí, resp. že má nejspíš problémy se sebekontrolou jako takovou. Alkohol sám za to nemůže. Nebyl-li by alkohol, bylo by jako spouštěč násilí něco jiného. To je jako kdyby se řeklo, že když má člověk doma kuchyňské nože, je potenciální vrah, protože nože jsou přítomny u většiny „domácích zabíjaček“. Resp. i hádat se musí člověk umět.

Vinca_minor
295 příspěvků 16.08.18 12:48

Většina lidí se sem jde pobavit a ne si vyslechnout protialkoholickou přednášku.
@benyka Nejvíc jsou nebezpečné nože na lince ve stojánku, zlomek vteřiny na otevření šuplíku či skříňky už často stačí k překonání nejhoršího amoku. Proto máme doma nože schované, jsem cholerik :)

benyka
6486 příspěvků 16.08.18 12:51

@Vinca_minor My se hádáme zásadně v kanceláři. Tam je nebezpečné akorát otvírátko na dopisy a litinová děrovačka. :-)

Vinca_minor
295 příspěvků 16.08.18 12:54

@benyka To mi připomíná tu holčinu kdysi na Jižním Městě, která při přepadení bodla násilníka rybičkou tak silně, že rybička zajela mezi žebra i s rukojetí a chlapa zabila. Takže na to otvírátko bacha :)

Temperance
1029 příspěvků 16.08.18 13:01

@Vinca_minor @benyka No ono dostat litinovou děrovačkou do hlavy… :-P

Atlacoya
2580 příspěvků 16.08.18 13:17

@benyka Přesně tak, kancelář není úplně bezpečné místo, ty otvírače na dopisy bývají pěkně ostré.

isko
1169 příspěvků 16.08.18 13:26

Možná že „hádací hotely“ s vypolstrovanými pokojíčky, kde by uživatelé našli šikovnou sadu měkkých poštářků (a jinak nic) by slavily velký úspěch.

benyka
6486 příspěvků 16.08.18 13:27

@Temperance Ještě se hezky pohodlně usadíme naproti sobě ke stolu širokému 90 cm, do kterého se v nejhorším dá bušit pěstí (ale bolí to).
@Atlacoya Než bych ho našla, tak mě to asi přejde.

Vinca_minor
295 příspěvků 16.08.18 14:11

@isko Ale ještě by je v tom hotelu museli svázat, aby se mohli hádat jen slovně. Jinak by si v tom vypolstrovaném pokojíčku dali po hubě nebo se přiškrtili.

pavka_l
707 příspěvků 16.08.18 15:03

@Vinca_minor nebo by se udusili těmi měkkými polštářky :-D

lorens
1936 příspěvků 16.08.18 15:44

Ale argumentace lidmi ve vysokém věku, co se celý život huntovali a jsou zdraví a naopak, má racionální jádro. Jeden z našich celebritních lékařů, mýslím MUDr. Pirk to byl, ale krk bych na to nevsadila, říkal, že věk dožití je především genetická záležitost a myslím od osumdesáti je morbidita u lidí, co se huntovali a těch, co celý život přísně dbali na výživu a zdravý životní styl obecně zhruba stejná. Teda zdravých i nemocných je zhruba stejné procento tak či tak. Rozdíl je patrný někde mezi šedesáti a pozdními sedumdesáti lety, tam jsou na tom lépe ti, co na sebe dbají. Což taky není marné, dvacet let je dvacet let.

Lála_druhá
452 příspěvků 16.08.18 15:52

@Paris1789
Mě by úplně vážně zajímalo, jakým mechanismem vznikne v těle z alkoholu (cukru, bílé mouky) zánět. Taky jak poznáte, že ho v těle máte? Děláte si tu a ta CRP test?
Jinak jsem z uherskohradiš­ťska, kde je spousta vinařských obcí a mezi přáteli a příbuznými mám pár vinařů. Nikdo z nich nedoslazuje. Ono je to totiž na chuti poznat a neuspěli by (jo, leda by prodávali nějakému úplnému neznalci nebo ožralovi odjinud). Prostě se sbírá co nejzralejší a kolik je cukru, tolik. Když je blbý rok (málo slunce), holt je horší víno.

Stránka:  « Předchozí 1 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1052 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Céline Dion odmítá holčičí a klučičí oblečení

Žádná růžová nebo modrá! Zpěvačka Céline Dion uvádí genderově... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Rozhovor: K šití korzetu bruska a kladivo

Autor: Monika

Riwaa Nerona o šití korzetů, spodním prádle a nádherných křivkách... Celý článek