Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (367) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
VeronikK
901 příspěvků 11.01.19 16:09

@Matmys to je zajímavý jev, lidé jsou na to zvyklí asi. Já říkám ty jo, někdy ty vado, a spoustu lidí si myslí, že říkám ty vole, což bych použila opravdu jen někdy…

Temperance
1212 příspěvků 11.01.19 16:42
@VeronikK píše:
@Temperance jeden soused mi zase ve věku zhruba 18 let začal najednou vykat, a to musím říct mi přišlo strašně zvláštní. Vím, že to myslel dobře a korektně, ale necítila jsem se na to asi… Jinak mi nikdy nevadilo, pokud mi třeba rodiče spolužáků tykali a já jim vykala a vydrželo to do dospělosti.
Nejhorší je to pro mě teď, ve 20 jsem prostě počkala, až mi ti „dospělí“ starší nabídnou případně tykání, a to i muži, pokud jsou opravdu starší. Zato dnes čekám, co bude, a pak mi dojde, že hlavně u mužů je to na mě, když jsou starší jen třeba o pár let. Nějak si na to nemůžu zvyknout, že jsem dospělá a „stará“…

Esattamente :-) Protože těch pánů starších než já, u kterých by mě tykání potěšilo, si zpravidla vážím, a tak si netroufám jim to nabídnout. No a oni jsou gentlemani… Nedávno to za nás vyřešila jeho manželka, která mi tykání nabídla už dávno, a de facto nás k tomu „donutila“, neb ani jeden z nás si netroufal :-D

if5
202 příspěvků 11.01.19 17:34

@Matmys Jj, dceři trvalo dost dlouho, než odnaučila svého přítele, že nemá říkat „tyvoe“ mně. Vůbec si to neuvědomoval :-)

Oldyn
6072 příspěvků 11.01.19 20:02

@z_dediny
Netuším, já prostě vypnu a řeším si v hlavě svoje věci. Pokud mě to hodně obtěžuje, poodejdu, nebo jdu úplně pryč.

giuliettka
2749 příspěvků 11.01.19 20:10

@Oldyn Ja to viem tiež, vypnem a šlus. Ale mám odskúšané, že ak som vypla trebárs vo vlaku a v kupe sa bavili tak normálne, tak som nevnímala. Akonáhle stíšili hlas a začali šepkať, alebo rozprávať polohlasom, tak som zbystrila, aj ke´d som nechcela. To potom vypnuť nešlo. :-D

Temperance
1212 příspěvků 11.01.19 23:37

@giuliettka Jo, to jsem už kdysi slyšela, že to tak je (s tím šeptáním).

MP blanka
1668 příspěvků 12.01.19 10:32

@Temperance a aplikované na deti : pokiaľ sa hlasno smiali, prekrikovali,či hádali,vnímala som to iba ako kulisu,bola som v kľude. Akonáhľe stíchli,či si začali šeptať,bola som v strehu!

Lizbeth
616 příspěvků 12.01.19 10:46

@Paris1789
S tím zpožděným autobusem mě to také napadlo, zvlášť když byly takové sněhové podmínky..ale proč s námi takhle cvičil to je otázka :)

mimi
60 příspěvků 13.01.19 12:25

Potrebujem sa postazovat, dosluzili mi zimne baganze. Mam aj ine zimne, ale nevhodne do snehu. Tak som nabehla do vsetkych dostupnych predajni a po hodine bola zufala. Podmienka, kozene, „traktor“ podosva, zateplene splnalo len par kusov a ked som konecne v ccc nasla vhodneho adepta, tak po vyskusani ma skoro trafilo. Spicka topanky neprirodzene dvihnuta, po naslapnuti sa topanka „preklapala“, neslo v tom urobit normalny krok, ako som stala, tak prirodzeny postoj to nebol, chodidla mi divne stacalo na vonkajsie hrany. Ked som botu vyzula a polozila na policu a pozrela spredu, tak som zistila, ze cela stoji nejako krivo a ani po obuti a teda zatazeni vahou to lepsie nebolo, ako sa ma snazila presvedcit predavacka.
Nuz, zacnem sa tomuto obchodu vyhybat? Doteraz som s nimi problem nemala. Teda raz sa mi to stalo s topankami, ale tie boli z deichmanna. Koniec vylevu.
Nakoniec som kupila inde, ale teda bola to morda.

Uživatel je onlineVinca_minor
447 příspěvků 14.01.19 08:07

Mě kamarád párkrát oslovil „hochu“ :)
A když jsem byla v marketu na brigádě, tak jsme se oslovovaly s pokladními jmény a pak jsme hlásily do mikrofonu „prosím paní Lenku obsadit pokladnu“ a „prosím slečnu Martinu obsadit pokladnu“, ale šéfová nám to zatrhla, že to prý je jak v bordelu :) Tak jsem se musela naučit příjmení.

Lizbeth
616 příspěvků 14.01.19 08:29

@Vinca_minor
No vídíte a dnes to má být přesně naopak, nesmí se kvůli ochraně hlásit příjmení.Takže se u nás z informací ozývá Lenka, Martina..atd.­.vtipná situace nastává, když se stane nějaká krizovka a hledá se zákazník, který ztratil doklady a vy ho nesmíte vyvolat příjmením..Ale to se holt poruší a vyhlásí se přijmení..Je to divná doba.

Atlacoya
2610 příspěvků 14.01.19 09:21
@Temperance píše:
Nedávno to za nás vyřešila jeho manželka, která mi tykání nabídla už dávno, a de facto nás k tomu „donutila“, neb ani jeden z nás si netroufal :-D

Taky mám problém si uvědomit, že už jsem (pár let) dáma a mám tykání nabízet já. Takže situaci, kdy jsem vykala služebně starším mužům za mě vyřešila kolegyně prohlášením: „vy si ještě netykáte?“ Na to stačilo oboustranné „no vlastně proč ne“ a bylo.

Veronika P
455 příspěvků 14.01.19 11:35

Já měla tenhle tykací/vykací problém s maminkou mého muže. Vždycky jsme spolu měly skvělý vztah, což tedy máme stále, a já jí prostě vykala a ona mi tykala. Pak se oženil manželův bratr a maminka si začala se švagrovou tykat. Při společných setkáních jsem se cítila jako blbec.

porjk
2540 příspěvků 14.01.19 11:39

@Veronika P Možná si to tchyně ani neuvědomila,když jí to nabídla,ale je to blbá situace.

Oveeec
1920 příspěvků 14.01.19 12:04

Mně se moc nelíbí, když se tchánům a tchyním tyká, nelíbilo se mi třeba, když jsem to viděla v jiné rodině, kde tchán už byl vetchý stařeček a asertivní zeť mu tykal. Mně bylo taky nabídnuto tykání, což mi absolutně nešlo přes pusu, takže výsledek byl, že místo „paní X“ (nebyli jsme svoji, to bych to asi řešila jinak) jsem neoslovovala nijak.

Veronika P
455 příspěvků 14.01.19 12:12

@porjk Však já jí z toho nijak nepodezírám :) a mohla bych mít větší koule a v klidu s ní o tom pohovořit. No alespoň si to neberu osobně a nesnažím se to dávat okatě najevo. Což mi bylo onehdá doporučeno, abych v takových situacích naschvál oslovovala paní X prosím Vás :)

Judy24
754 příspěvků 14.01.19 12:55

Já partnerovým rodičům tykám, ale nějakou dobu jsem jeho otci vykala, protože on mi nikdy oficiálně nenabídl tykání a já jsem prostě byla vychovaná tak, že dokud mi to někdo nenabídne, tak si netykáme. Ale nakonec jsem prostě došla k závěru (z toho, jak mi to nešlo přes pusu a ani on se na to netvářil), že vůbec netuší, proč mu vykám, přešla jsem na tykání a bylo to dobré rozhodnutí.
Ale trvalo mi, než jsem si na to zvykla. Zvlášť, když mi moje máma vždycky říkala, že to hlavně proboha nesmím udělat, že bych si tykala s tchyní/tchánem.

MP blanka
1668 příspěvků 14.01.19 13:13

Ono je to asi treba brať v súvislostiach. My sme vlastným rodičom tykali, a otcovi dokonca hovorili menom. Keď sa priženil môj muž, ponúkli mu rodičia tykanie, a podľa nášho zvyku aj on oslovoval svokra krstným menom, a maminku volal ako my, mama. Svokrovci mi tiež ponúkli tykanie, tak, ako to robia ich deti.Je preto aj pre nás samozrejmé, že si navzájom tykáme a hovoríme menom aj s našim zaťom a s nevestou.Ak ale ide o rodinu kde deti rodičom vykajú-onikajú- bude pre ňu prirodzenejšie, že tykanie „ prišelcom“ neponúknu. Poznám aj také rodiny. A poznám aj dve rodiny, kde si to rodičia nedoriešili, a nevesty im síce vykajú, ale priamemu osloveniu sa vyložene vyhýbajú, čo pokladám za chybu tých rodičov. Niekto počká, kým sa narodí prvé dieťa a potom prejde na oslovenie babi, dedo, stará mama, starý otec. Pokiaľ im to vyhovuje, nech, ale ja som babi pre vnukov, ale pre ich rodičov chcem byť iba Blanka. Keď sa ženil môj brat, rodičia ponúkli jeho žene tykanie, a otec navyše to oslovovanie krstným menom. Bratova svokra tykanie neponúkla, a brat ju dlhé roky oslovoval až ostentatívne pani YX a vykal jej. Raz sa jeho svokra, pri spoločnej oslave akéhosi sviatku posťažovala mojej mame, s ktorou si obe tykali: Vieš, to je tak pekné, že ti tá moja dcéra, tyká a hovorí ti menom, máte tak pekný vzťah, a prečo mi tak nepovie aj on? Maminka jej /v tom čase mali obe už po sedemdesiatke/ vysvetlila, že prvý krok musí predsa urobiť ona, od jej zaťa by to predsa bola nezdvorilosť. Nejaký čas sa pani na akciu odhodlávala, ale raz to urobila, a odvtedy sa tým, že jej zať tyká / ona mu tykala od začiatku / až pýšila.

Veronika P
455 příspěvků 14.01.19 14:55

@MP blanka Je to zvláštní. Nejlíp je si prostě v klidu nesoulady vyříkat. Ale zas na druhou stranu, přijít za maminkou a říct jí. Prosím Vás, proč si se švagrovou tykáte a se mnou ne, je pro mne poněkud nepředstavitelné :)

Temperance
1212 příspěvků 14.01.19 15:16

@Veronika P A jaké máte vztahy se švagrovou? Nemohla by se ona paní tchyně příležitostně zeptat, proč si od Vás nechá vykat?

julie74
2692 příspěvků 14.01.19 15:18

@Veronika P přijde mi úplně nejjednodušší aby se maminky zeptal její syn, ne? Tam to přece trapné nebude

Veronika P
455 příspěvků 14.01.19 15:29

@Temperance @julie74 Děkuju, budete se divit, ale zapojit do toho manžela mě nenapadlo. No zas na druhou stranu je fakt, že se tím až tak netrápím. Důležité je, že mě má ráda :)

julie74
2692 příspěvků 14.01.19 16:15
@Veronika P píše:
@Temperance @julie74 Děkuju, budete se divit, ale zapojit do toho manžela mě nenapadlo. No zas na druhou stranu je fakt, že se tím až tak netrápím. Důležité je, že mě má ráda :)

To vidím jako důkaz že jste se tím moc netrapila. Jinak by vás to jistě napadlo… :)
Já to mám dobré, můj muž má o třičtvrtě generace starší dva bratry, on je o deset let starší než já - ergokladivko já mám dva švagry a švagrové ve věku tchána s tchýni. Týkat jim můžu po libosti od začátku, chápou že mě nemůžou opravovat pac na to nemají funkci. Akorát málo hlídají. To si dělám legraci, samozřejmě…

MP blanka
1668 příspěvků 14.01.19 18:18

@Veronika P: Ale zas na druhou stranu, přijít za maminkou a říct jí. Prosím Vás, proč si se švagrovou tykáte a se mnou ne, je pro mne poněkud nepředstavitelné.

Nie,možno som to napísala nezrozumiteľne. Môj brat nebol po sobáši vyzvaný,aby tykal a nebolo mu ponúknuté oslovenie mama. Preto vykal a hovoril svokre pani.Po veľa rokoch si táto bratova svokra posteskla mojej mame / teda jedna svatka druhej/ a doriešilo sa to keď aj dosť neskoro,ale ku spokojnosti všetkých . O švagrovú nešlo .

if5
202 příspěvků 14.01.19 19:34
@Oveeec píše:
Mně se moc nelíbí, když se tchánům a tchyním tyká

To ale fakt záleží na souvislostech - partner naší dcery si dávno tyká se všem našimi dobrými kamarády, mně začal samovolně tykat, když mě učil řídit auto, jenom mému muži vyká, nebo se spíš vyhýbá přímému oslovení, protože se můj muž pořád ještě nerozhoupal mu to tykání nabídnout, grrr.

Stránka:  « Předchozí 1 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1085 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Začíná výstava šíleného hedvábníka

Zika a Lída Ascherovi jsou československými legendami ve světě... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Ponerovi: Značka, která obléká celebrity

Autor: Martina

Sourozenci Jakub a Nikol založili značku PONER, která obléká i... Celý článek