Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (406) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Judy24
931 příspěvků 15.01.19 09:04

Já si teda obecně myslím, že se zbytečně nadhodnocuje význam tykání ve vztahu k tomu, jak blízký vztah ti dva dotyční mají.
Já měla třeba poměrně blízko k několika svým ‚profesorkám‘ z gymplu a přišlo mi, že jejich snaha nabídnout mi po maturitě tykání to celé úplně kazila… Protože mě to najednou znervózňovalo a pořád jsem nad tím musela přemýšlet, abych jim tykala místo toho, abych se soustředila na tu příjemnou konverzaci.

herminavons
116 příspěvků 15.01.19 12:33

Tchýně s tchánem mi nabídli tykání záhy a mně to ze začátku nešlo přes pusu, ale teď jsem si už zvykla. Moji rodiče tykání taky nabídli, ale mužovi to nejde vůbec, ten tvrdošíjně vyká. Jinak moje o dost starší sestry (a ostatní starší vnoučata) ještě vykaly prarodičům, já už jsem tykala a babička s dědou to nijak neřešili.

Vinca_minor
890 příspěvků 15.01.19 13:59

Mě jednou hrozně překvapilo, když jsme s mužem přijeli na návštěvu k mé mamince a on od dveří volal ahoj. Vůbec jsem nezaznamenala, že mu maminka nabídla tykání. Navíc maminka je taková decentní a s mužem jsme spolu sice dlouho, ale nejsme manželé ani nemáme děti. Takže jsem to „ahoj“ vůbec nečekala.
A souhlasím, že vztahy mezi lidmi nejsou o vykání či tykání, já tchánům vykám a vztahy máme dobré. Jen mám problém, jak mám s tchyní mluvit o tchánovi. Většinou používám výraz „váš muž“ nebo „váš manžel“, protože křestní jméno používat nemůžu, a říct např., že „pan Novák odjel na zahradu“, je poněkud divné.

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 15:26

@if5 To je jako u nás, partner tátovi vyká a mámě tyká, protože mu to nabídla, a musím říct, že se mi to vůbec nelíbí :) Ale samozřejmě ať má každý, jak mu vyhovuje, ono je to taky s každým člověkem jiné.

Venda79
557 příspěvků 21.01.19 22:12

bože, ty kadeřnice, co chtějí předvést co umí, místo aby poslouchaly co člověk chce

xSx
647 příspěvků 21.01.19 22:34

@Venda79 nekdo Vam na hlave vytvoril kvetak? :(
edit: ted jsem si vsimla, ze se chtela predvest. Tak snad to nedopadlo tak spatne.

julie74
3211 příspěvků 21.01.19 22:56

@Venda79 hele, neděste mě. Chystám se ke kadeřnici a bojím se, ještě jsem u ní nikdy nebyla. Ale můj drahý milovaný kadeřník je 120 km daleko, a mám problém se dostat k téhle a je to dvě ulice :)))

lucindaSK
976 příspěvků 22.01.19 09:00

@julie74 K mojej chodím 170km :) Na tie neznáme experimenty nemám nervy. Ani vlasy.

VeronikK
1125 příspěvků 22.01.19 09:52

@Venda79 no tak teď se předveďte i vy!

Campanelle
1970 příspěvků 22.01.19 09:58

@Venda79 Chceme vidět tu hrůzu. :)

Adeena
1345 příspěvků 22.01.19 10:57

@Venda79 To mně se stalo, že mě kadeřnice ostříhala přesně dle mých instrukcí. A já na to konto zjistila, že to nebyl dobrý nápad (ten nový účes). Teď musím počkat, až mi to trochu odroste a budu se moci vrátit ke svému „starému“ účesu. :-)

Matmys
2314 příspěvků 22.01.19 11:07

@Adeena
Tak to se mi stalo taky, až na to, že to byl kadeřník.
Následující návštěvu jsem se zmínila, že to byl (můj) blbý nápad a řekla , že to teď chci nechat dorůst, jen trochu upravit kolem uší.
Takže chlapec vzal nůžky a šmik šmik a mám to kratší než původně při tom prvním stříhání. A já myslela, že už všechny jeho finty znám :(

julie74
3211 příspěvků 22.01.19 11:16
@lucindaSK píše:
@julie74 K mojej chodím 170km :) Na tie neznáme experimenty nemám nervy. Ani vlasy.
:))) Nervy mám momentálně takové, že nějaká kadeřnický kreace už je nepocucha. A moje vlasy vydrží všechno. Takže ideální na zkoušení nových kadeřnictví :))
VeronikK
1125 příspěvků 22.01.19 11:23

@julie74 to vám závidím. Naposled jsem se stříhala sama, pár dní po kadeřníkovi. Sice mi vyrobil kvalitní a asi i slušivý účes, jenže mě nevyhovoval. Tak jsem si vlasy u uší ustřihla, udělala kraťoučkou ofinku a byla spokojená. Kupodivu mi to řada lidí pochválila, asi potřebuju trochu praštěný účes :-) Bylo to v březnu. Jak mi vlasy odrůstaly, stále to tvořilo celkem pěkný účes. Teď už asi měšíc to není ono, už mám vlasy přerostlé a potřebuju s tím něco udělat. A hledám odvahu… Ještě by bylo řešením konečně zhubnout a jít nakrátko :-)

Matmys
2314 příspěvků 22.01.19 11:27

@VeronikK
Varování - vlasy nakrátko (pokud ne na 2cm ježka) se dost blbě udržují. A v lednu nedoporučuji, když už něco na hlavě vykouzlíte, čepice kouzlo zruší :)

VeronikK
1125 příspěvků 22.01.19 11:33

@Matmys já už nakrátko byla (i na 3mm ježka teda :-) ), tak snad by to šlo zvládnout. Většinou se mi i dlouhé nebo polodlouhé stejně pod čepicí připlácnou na hlavu, přijde mi, že krátké se dají líp jen tak rukou načechrat nebo neva, když jsou spláclé…
A vlastně mě zima, co se týče vlasů, dosti štve, mám vlasy zplihlé a elektrizující, vím že se tomu dá bránit, bohužel ne úplně…

julie74
3211 příspěvků 22.01.19 11:37
@VeronikK píše:
@julie74 to vám závidím. Naposled jsem se stříhala sama, pár dní po kadeřníkovi. Sice mi vyrobil kvalitní a asi i slušivý účes, jenže mě nevyhovoval. Tak jsem si vlasy u uší ustřihla, udělala kraťoučkou ofinku a byla spokojená. Kupodivu mi to řada lidí pochválila, asi potřebuju trochu praštěný účes :-) Bylo to v březnu. Jak mi vlasy odrůstaly, stále to tvořilo celkem pěkný účes. Teď už asi měšíc to není ono, už mám vlasy přerostlé a potřebuju s tím něco udělat. A hledám odvahu… Ještě by bylo řešením konečně zhubnout a jít nakrátko :-)

Jj, sama, to znám… Nakrátko ne, k vám se mi delší vlasy hodí…

Venda79
557 příspěvků 22.01.19 11:38

@xSx @julie74 @VeronikK @Adeena konečně jsem pochopila svoje vlasy „po dětech“ a našla i kadeřnici blízko, která neexperimentovala a udržovala mi účes jak jsem ho měla (není to nic složitého, rovné středně dlouhé mikádo), jenže jsem se jí nemohla delší dobu dovolat a potřebovala jsem už zastřihnout (vlasy se mi dost lámou), tak jsem šla k jiné, kterou u nás v okolí celkem chválí, jenže ta na to koukla, a že mám ty vlasy zplihlé, že to chce sestříhat, já nechtěla, znám svoje vlasy, ale myšlenku už nešlo zastavit a šmik, sestříhala mi vlasy kolem dokola, takže teď mám horní 2/3 vlasů jakž takž husté a pod tím 5 cm řídkých camfourků

Judy24
931 příspěvků 22.01.19 11:58

No a mně se doma pořád diví, že jsem 11 let nebyla u profesionála (stříhaly mě kamarádky, měla jsem to dlouhé a rovně), a když jsem se loni odhodlala, tak jsem začala chodit do luxusního kadeřnictví do centra Prahy a platím za to spoustu peněz. Ale fakt mi to nevadí, konečně mám hezké mikádo, které jsem vždycky chtěla a vcelku mi stačí ho zastřihnout tak třikrát ročně.

VeronikK
1125 příspěvků 22.01.19 12:20

@Judy24 taky už jsem zkoumala na netu nějaké salony… I když ten kadeřník, co mě stříhal, je dobrý, před lety jsem k němu chodila. Ale to, co jsem chtěla mi neostříhal. A já s tím, nevím proč, mám problém, když jsem ostříhaná jinak než chci…

Venda79
557 příspěvků 22.01.19 12:32

@Judy24 dokud jsem byla „mladá a hezká“, bylo mi úplně jedno, co mi na hlavě udělají, když to nebylo perfektní tak to zase dorostlo, dala jsem nějakou sponku nebo něco aby to vypadalo, ale teď už je to teda vyšší dívčí, za 10 minut stříhání jsem ztratila rok dorůstání vlasů na ideální délku…

VeronikK
1125 příspěvků 22.01.19 13:25
@julie74 píše:
Jj, sama, to znám… Nakrátko ne, k vám se mi delší vlasy hodí…

No jo, mám tam nějaké starší fotky ve vlasovém vláknu :-) Ale to jste mě ještě neviděla s krátkýma…

Yaay
233 příspěvků 24.01.19 11:05

Podla Radiozurnalu bude Petra Kvitova hrat proti japonke Ósakaovej. Podla Sme.sk proti Osakovej. preco musia tej dobrej zene takto komolit meno? Vola sa Osaka, to meno sa konci na “a” tak hadam ani s jazykovym zakonom sa to nijako nebije. Petre v zahranici tiez nehovoria Petra Kvit, ze?

Paris1789
3960 příspěvků 24.01.19 11:08

@Yaay
Bez přechylování bych se taky obešla. Čeština je zralá na nějakou rekodifikaci , postupnou, myslím si, že v dnešním měnícím se světě je ta naše domácí jazyková rigidita, projevující se ve školách i jinde, spíše na škodu.

Yaay
233 příspěvků 24.01.19 11:26

Ja nie som per se proti prechylovaniu, slovanske jazyky proste takto funguju a dava to zmysel. Ale Ósakaova, Kuzminovova ci Lady Gagova uz zavana znasilnovanim jazyka. Mali by sme respektovat ich zvyklosti v tonto smere tak, ako oni respektuju nase.

Stránka:  « Předchozí 1 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1162 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek