Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (367) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pýthia
205 příspěvků 06.02.19 17:32

@Ghost B.C. Zeptat se narovinu proč. Někteří lidé lžou v hloupostech, protože je to v tu chvíli jednodušší (stručnější) nebo mají pocit, že pravda by mohla ublížit, byť o nic moc nejde. Prostě to v tu chvíli vyhodnotí jako pohodlnější. (typickým příkladem je „sluší ti to“, „nepřibralas“, „Jarmila se mi vůbec nelíbí!“)

Ghost B.C.
3724 příspěvků 07.02.19 08:29

Děkuji všem za rady. Kontext je samozřejmě typicky vztahový s vyústěním „neřekl jsem ti to, protože jsem nechtěl, aby sis něco myslela“. Takže jsem si pochopitelně začala myslet - nicméně až ve chvíli, kdy jsem zjistila, že mi namlouvá pohádky.
A dopředu raději říkám, že nepotřebuju znát všechno, co bylo přede mnou, ani nepotřebuju vlastnit jeho duši nebo myšlenky, ale naprosto vědomé vylhávání mě docela uráží. Zvlášť pokud jde o věci údajně vyřešené a nepodstatné.
Osobně totiž cítím rozdíl mezi „neřekl“ = protože ses neptala a „vymýšlím si“ = když se zeptáš.

Pýthia
205 příspěvků 07.02.19 08:35

@Ghost B.C. Tak mu to na rovinu řekněte, že to prostě není třeba a zraňuje vás víc milosrdná lež než pravda. To co popisujete dost možná spadá právě do té kategorie, kterou jsem popsala výš. Já to dovedu pochopit. Pro jednou bych z toho nedělala aféru, nestojí to za to. Někdy je prostě třeba si různé věci a postoje vyjasnit…Jo a „neřekl protože ses neptala“ není lež.

Ghost B.C.
3724 příspěvků 07.02.19 08:41

@Pýthia edit: Pardon, já jsem vás prvně asi nepochopila. „Neřekl, protože ses neptala“ samozřejmě není lež, použila jsem to jenom pro upřesnění pojmů (ale máte pravdu, že je to použité blbě).
Jinak je snad vše vysvětleno a vyjasněno, že není třeba si vymýšlet, přestože otázka a odpověď možná není příjemná/podstatná. Ono tam totiž bylo nakumulovaných pár vedlejších událostí, kvůli kterým jsem se v tom začala šťourat.

Víte co, pochopit to taky dovedu, ale jaksi neovlivním, že si pak začnu domýšlet a řešit, protože proč mi teda vlastně lže.

Pýthia
205 příspěvků 07.02.19 09:24

@Ghost B.C. Já vás ale úplně chápu, ono to není jednoduché a člověk se s tím musí nějak vyrovnat. Jen jsem se vám snažila říct, že to třeba nebyl zlý úmysl, ani něco záměrného. Někdy se člověk trápí kvůli zbytečnostem. Celý ten můj proslov měl být vlastně povzbuzení pro vás :-)

sirena007
1034 příspěvků 07.02.19 10:29

@Ghost B.C. @Pýthia Taky si myslím, že to není třeba přeceňovat, zřejmě se do zpočátku nevinné lži zamotal a už to jelo :-)

Lizbeth
622 příspěvků 07.02.19 18:15

Ono může také hrát roli jeho vlastní kritéria co by mu už vadilo..tedy, kdyby on od vás slyšel sice pravdu, ale takovou, která už by mu vadila a začal si něco myslet. Mohl tedy vyhodnotit, že i vy byste si něco začala myslet. Pokud jde o minulost, může to naznačovat, že je žárlivý a podle sebe soudím tebe.

Obecně myslím, že pokud někdo lže v maličkostech, nedokáže mluvit pravdu téměř nikdy. Je to asi radikální,ale já jsem spíše méně důvěřivá a očekávám to nejhořší :)

MP blanka
1672 příspěvků 09.02.19 13:27
ešte raz k podvodným praktikám z Poľska
giuliettka
2823 příspěvků 09.02.19 13:57
ešte raz k podvodným praktikám zo Slovenska

http://www.potravinynapranyri.cz/Search.aspx Čo sa tak vyžívate v tej Poľskej kauze? Naozaj obrdbávajú aj ostatné krajiny, kto si bez viny prvý hoď kameňom…

MP blanka
1672 příspěvků 09.02.19 14:16

@giuliettka - vôbec nie, neodrbávam, nie je to osobné, len sa nerada nechávam podvádzať.

z_dediny
1100 příspěvků 09.02.19 15:05

@Lizbeth Manželovi nelžu, ale občas mlžím. Takto mě vychoval otec, který i kvůli nevinné záležitosti dokázal udělat příšernou scénu a pak měsíční dusno. Bylo snazší domluvit se s bratry a lhát mu. Když zjistím, že mi někdo lže, nejprve se sama sebe ptám, jestli jsem mu nedala důvod, aby mi neříkal pravdu.

Oveeec
1924 příspěvků 13.02.19 18:17

Já si jdu postesknout, že jsem se právě dočetla, že se kdysi měla točit Válka s mloky s Werichem, Voskovcem a Haasem s animacemi od Zemana, režie Klos, a že z toho sešlo. A že něco takového, co by z toho mohlo být, už asi těžko někdy někdo vytvoří.

benyka
6747 příspěvků 13.02.19 19:59

@Oveeec Já myslím, že to natočit nejde.

Oveeec
1924 příspěvků 13.02.19 21:17

@benyka Vidíte, taky mě to napadlo. Když jsem viděla ten trailer (mimochodem ten se mi moc líbí) k tomu nikdy nedokončenému filmu, radovala jsem se, že to někdo točí. A dneska jsem si na to vzpomněla a trochu se po tom začala pídit, a uvědomila jsem si, že radši nechci, aby to točili. Když jsem četla, že tam měl hrát mj. Clive Owen a tak, došlo mi, že hrozí, že z toho bude akorát hyperrealisticky animovaná akčňárna. K možnostem vyjádření Čapkovo jazyka a vůbec veškerých nuancí toho textu jsem dost skeptická.

Edit: P.S. A co teprve ta opera od Franze :) Neviděl jste to někdo?

benyka
6747 příspěvků 18.02.19 15:50

Stěžuji si na druhou inkoustovou tiskárnu, která začala z ničeho nic tisknout proužkovaně, a i když jsem na čistění hlav spotřebovalala asi dvě deci inkoustu, je to pořád stejné. Té první se přesně totéž stalo před rokem a půl, ale ještě stále funguje. V noci jsem pojala podezření a ráno jsem si ověřila, že když zadám vysokou kvalita tisku, proužky jako zázrakem zmizí. V obou případech. Že by kurvítko?

Ophelie
621 příspěvků 19.02.19 09:08

@Oveeec óóó, o připravovaném filmu jsem netušila, kde lze trailer najít? Na YT? Owen je Owen, ale Čapek v pojetí hrajícím na efekt - to nééé.

benyka
6747 příspěvků 19.02.19 14:10

Dneska jsem ty tiskárny řádně vyzkoušela a zjistila jsem asi důvod, proč to takhle dělají. Vytisknout jednu stránku vysokou kvalitou totiž trvá jednu minutu. A já jich dneska tiskla asi sto osmdesát. (Ve standardní kvalitě se vytiskne za minutu stránek pět a vypadají úplně stejně. Dokud to teda funguje…) Kdo by si pěstoval doma takového šneka, když nová tiskárna stojí tři tisíce, že. Ekologie sem, ekologie tam.

giuliettka
2823 příspěvků 19.02.19 14:53
@benyka píše:
Vytisknout jednu stránku vysokou kvalitou totiž trvá jednu minutu. A já jich dneska tiskla asi sto osmdesát.

Musím sa priznať, že v prípade vyttlačených 180 stránok na papier v dobe datových médií mi pripadá váš povzdych nad ekologiou tak nejak mimo.

benyka
6747 příspěvků 19.02.19 16:19

@giuliettka Nedělám to kvůli sobě. Některá agenda se bez papírů prostě zatím neobejde. Vemte si třeba soudní spisy, smlouvy, stavební dokumentaci apod. Je mi jasné, že když jde naskenovat historická knihovna, mělo by jít naskenovat všechno (ale je třeba to reklamovat jinde). Zatímco nepřidávat do spotřebičů kurvítka je bez práce a šlo by to zařídit hned, kdyby o to šlo.

Veronika P
476 příspěvků 19.02.19 16:58

@benyka U stavební dokumentace mě vždycky pobaví, že se měří na metry :)

giuliettka
2823 příspěvků 19.02.19 17:45
@benyka píše:
@giuliettka Zatímco nepřidávat do spotřebičů kurvítka je bez práce a šlo by to zařídit hned, kdyby o to šlo.

A Hitler žije v Brazílii.
https://www.krajskelisty.cz/…preucila.htm

benyka
6747 příspěvků 19.02.19 18:31

@giuliettka Pěkný článek. Ale co jiného než kazítko je třeba ta nevyměnitelná baterie s omezenou životností vlisovaná do mobilu nebo místo malé výměny součástky výměna celé elektronické části spotřebiče, která je tak drahá, že se prostě nevyplatí? Ale shodou okolností mi zrovna dnes jeden známý vykládal o tom, jak mu opravář to konkrétní kazítko (nějaký čip či co, vmontovaný mezi zničené dva z pěti článků akumulátoru vrtačky, či čeho, který tam evidentně neměl žádnou rozumně vysvětlitelnou funkci) ukázal. :-) Ekologicky špatné je to, že je nutno vyměňovat spotřebiče brzy po záruční době za nové. Jak se tomu říká, a čím je toho dosahováno, není důležité.

Panditka
18 příspěvků 19.02.19 18:36

Dělají to kvůli zanesené/jinak nefunkční trysce, u vysokokvalitního tisku se to neprojeví díky té hustotě (a tudíž i zdlouhavosti) tisku. Samočištění na to nestačí. @benyka

benyka
6747 příspěvků 19.02.19 18:45

@Panditka Jo, myslela jsem si to. :-) Ale stejně se to asi nevyplatí nechat spravovat, když nová tiskárna stojí 3 tisíce. Ale zeptám se někde, kolik by to přišlo. Zatím jsem ráda, že mě to aspoň napadlo, takže jsem nemusela narychlo shánět novou tiskárnu a mohla jsem slušně (i když pomalu) vytisknout, co spěchalo.

giuliettka
2823 příspěvků 19.02.19 18:46
@benyka píše:
@giuliettka Ekologicky špatné je to, že je nutno vyměňovat spotřebiče brzy po záruční době za nové. Jak se tomu říká, a čím je toho dosahováno, není důležité.

Tak ste si mala rovno kúpiť kvalitnejší a drahší model a nie každé 2 roky najlacnejší šunt. Keď som sa tu prisťahovala, tak som si kúpila mikrovlnku, stála vtedy 15 tisíc. Kamarátka mi vravela, že som snob a čo ja viem čo, že načo mi je taká drahá. Ona ma už 4 lacnú mikrovlnku a ja stále tu istú. A tiež trepe o kurvítkach na ktoré ma ona smlolu…

Stránka:  « Předchozí 1 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Zemřel Karl Lagerfeld

V noci na 19. února zemřel německý módní návrhář Karl Lagerfeld.... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Papírové tašky a jiné ekologické blbosti v módě

Autor: Monika

Nikdy by mě nenapadlo, že ve volném čase začnu sbírat odpadky nebo... Celý článek