Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (391) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
737 příspěvků 20.03.19 00:36

@julie74 Mě lékařské zobrazovací metody taky baví, třeba když mi na gyndě ukazovali na sonu vaječníky, při gastroskopii jícen a u zubaře rentgen blbě rostoucích osmiček. Jo a takový ultrazvuk krčních tepen, to se mi taky líbilo. Škoda, že z magnetické rezonance mám jen zprávu, koukat na svůj mozek by byla třešnička na dortu. Kdyby chtěl někdo dělat výzkum na zobrazení mých útrob, tak se dobrovolně hlásím!

VeronikK
1031 příspěvků 20.03.19 08:41

@julie74 přijde mi skvělé, být součástí pokroku!

isko
1384 příspěvků 20.03.19 08:59

Jsem v práci, tzn. na pracovním počítači.

Včera večer (tzn. na domácím počítači, jiná IP adresa a jiný prohlížeč, pouze město a provider totožné) jsem trochu hrabala na bonprixu tyhle šaty i tuniku.

Dneska ráno na mě vyskočily v reklamním boxu na tom pracovním kompu.

Vzhledem k tomu, že se mi v poslední době podobné věci stávají častěji, tak asi změním prohlížeč. A hlavně vyhledávač. Ten google už to přehání.

Matmys
2185 příspěvků 20.03.19 09:11

@Vinca_minor
I na gastroskopii?!!

xSx
612 příspěvků 20.03.19 09:17

@Vinca_minor co se týče magnetické rezonance, zkuste se podívat na stránky nudz.cz, často nabírají do studií. Ale teda je to v Klecanech u Prahy.

xSx
612 příspěvků 20.03.19 09:18

@isko a není to tím, že jste přihlášená do gmailu? Se Vám potom ty preference ukládají. A v nastavení se to dá změnit, že nechcete sledovat aktivitu za účelem personalizace reklamy.

isko
1384 příspěvků 20.03.19 09:43

@xSx
zkontroluju si to, ale doma myslím nejsem.

isko
1384 příspěvků 20.03.19 09:46

@xSx
ale jinak díky za tip, vlezla jsem si do gmailu a vypnula jsem to sledování.

Vinca_minor
737 příspěvků 20.03.19 10:23

@Matmys Gastroskopie je teda dost nepříjemná, ale doktor mi ukazoval můj jícen na monitoru a to mě bavilo :) Prostě to, že mi ukážou mé tělo zevnitř je pro mě hodně zajímavé. Teda ne že bych se v těch vyšetřeních nějak vyžívala, ale když už na nich jsem, ráda se do sebe kouknu.
PS: A nejlepší je, když je na vyšetření vše v pořádku:)

Matmys
2185 příspěvků 20.03.19 11:17

@Vinca_minor
Tak to jsem musela být častým návštěvníkem výstavy Body … :)

Porkpiehat
491 příspěvků 20.03.19 12:19

@Vinca_minor Já jsem také byla ráda, když doktorka na můj dotaz, zda se můžu koukat, odpověděla při gastroskopii pozitivně :-) Lidské tělo mě fascinuje, můj první obvodní lékař tady ve Francii mi vždycky při vyšetření (mém nebo dětí) říkal „já vím, že vás to zajímá, tak vám řeknu, jak se to řekne latinsky“. Nesbírám takové znalosti proto, abych si pak vyhledávala nemoci, jen mě to baví se v té oblasti vzdělávat, biologie (včetně biologie člověka) mě na gymnáziu hrozně bavila.
@Matmys Já jsem tu výstavu neviděla, ale pokud bych měla možnost, tak bych na ní určitě šla. Ale aspoň jsem měla možnost navštívit výstavu mumií v Praze. Což na dítě, kterému se asi v 8 letech při návštěvě Národního muzea a spatření kostry z vykopávek udělalo šoufl, není zas tak špatné. Ale to přisuzuji tehdejšímu strachu ze smrti.

julie74
3044 příspěvků 20.03.19 13:01

Když jsem frcela v ivf, měly jsme tak vymakanou svépomocnou skupinu, že jsme měli přístup i k nějakému utz přístroji. Říkala ta holčina co to objevila, že zdravotnická zařízení kdy maji prostředky na investice, ne vždy se to kryje s koncem životnosti přístroje. Ty se pak sdružují někde v Praze, a studenti, menší výzkumy, odborné práce a tak tam mohou zobrazovat jak chtějí. Už jsme to měly tak zvladnute, že jsme se bavily, že si budem utz dělat samy. Taky mě to baví…

A666
419 příspěvků 20.03.19 13:08
@Vinca_minor píše:
@julie74 Mě lékařské zobrazovací metody taky baví, třeba když mi na gyndě ukazovali na sonu vaječníky, při gastroskopii jícen a u zubaře rentgen blbě rostoucích osmiček. Jo a takový ultrazvuk krčních tepen, to se mi taky líbilo. Škoda, že z magnetické rezonance mám jen zprávu, koukat na svůj mozek by byla třešnička na dortu. Kdyby chtěl někdo dělat výzkum na zobrazení mých útrob, tak se dobrovolně hlásím!

Jo, taky se mi líbí, když to doktoři vysvětlují a ukazují a taky mě mrzí, že jsem obrázek své páteře z MRI neviděla. Ale teda gastroskopii, na kterou jdu zítra, bych si asi odpustila :) MRI byla teda taky pro mě jako klaustrofobika docela zkouška, stačilo 10 minut, hodinu pro výzkum bych asi nedala.....

Porkpiehat
491 příspěvků 20.03.19 14:50

A představte si to blaho :-) kdy ve francouzském zdravotnictví dostanete po RTG, MRI, UTZ, CT výsledky do ruky a sami je nesete svému lékaři, jen tak ve dvojlistu nebo nezalepené obálce!!! :-D A k tomu jako bonus je i zpráva lékaře, který k danému vyšetření napíše komentář. Na CT vám k tomu dají kromě vytištěných fotek i CD s celým průběhem, které se dá prohlédnout na běžném počítači bez speciálního programu. Jsem si takhle prohlížela svoje dutiny v 3D :-D
Ale pokud už nebudu nikdy muset na MRI, tak se nebudu zlobit. Dokonce jsem si myslela, že to nezvládnu kvůli tomu malému prostoru, nakonec jsem to zvládla, ale to radši znovu gastroskopii :-)

A666
419 příspěvků 20.03.19 15:21
@Porkpiehat píše:
A představte si to blaho :-) kdy ve francouzském zdravotnictví dostanete po RTG, MRI, UTZ, CT výsledky do ruky a sami je nesete svému lékaři, jen tak ve dvojlistu nebo nezalepené obálce!!! :-D A k tomu jako bonus je i zpráva lékaře, který k danému vyšetření napíše komentář. Na CT vám k tomu dají kromě vytištěných fotek i CD s celým průběhem, které se dá prohlédnout na běžném počítači bez speciálního programu. Jsem si takhle prohlížela svoje dutiny v 3D :-D
Ale pokud už nebudu nikdy muset na MRI, tak se nebudu zlobit. Dokonce jsem si myslela, že to nezvládnu kvůli tomu malému prostoru, nakonec jsem to zvládla, ale to radši znovu gastroskopii :-)

:D No, s tím, co popisujete, jsem se v Čr setkala naprosto běžně (obálku jsem zalepenou dostala jen ejdnou - a samozřejmně jsem jí rozlepila :) ), příbuzná má CD z MR taky. Teď ale žiju v Německu (i MR byla tady) a tady to bohužel nehrozí nehrozí, tady si to posílají rovnou mezi sebou, ani tu zalepenou obálku člověk nedostane.....

Já u MRI naivně doufala, že když jde o bederní páteř, šoupnou mě tam po nohách a ono houby, prvních pár minut jsem si byla jistá, že to záchranné tlačítko fakt zmáčknu, pak mě posunuli ještě dál a já už viděla konec na druhé straně, tak to pomohlo :)

Vinca_minor
737 příspěvků 20.03.19 15:22

@Porkpiehat Mně rezonance nevadí, akorát mi byla zima. Měla jsem na sobě tričko a ponožky, ale kdybych věděla, jaká mi bude zima, tak jsem si vzala i tepláky bez kovových součástí. Jinak jsem si hezky půl hodiny poležela :)
Zprávu jsem do ruky dostala, ale cédéčko ne…

benyka
7126 příspěvků 20.03.19 15:25

@Porkpiehat S CD z CT jdu zrovna příští týden ve středu. Zkoušela jsem si to vlažně otevřít v počítači, ale nechala jsem toho zavčas, aby si doktor nemyslel, že mu chci fušovat do řemesla. Počkám si, co mi k tomu řekne. Zprávu mám taky, ale je to samá zkratka, takže radši nic na internetu nehledám. Ve středu se uvidí.

julie74
3044 příspěvků 20.03.19 16:03

@Porkpiehat zprávy dostanete i v Čechách, už léta jsem neodešla od lékaře bez zprávy, ne pro obvodaka,požadují ji pro mne. Vzhledem k tomu že je to moje právo, všichni dají. Cd dostal jen můj muž s obrázky páteře před operací. Ale to bylo ošklivé, měl krapet rozmačkané obratle a bylo to vážně hezky vidět.

Lizbeth
831 příspěvků 20.03.19 17:11

Já jdu zítra na povinnou pracovní prohlídku k " závodní lékařce "..takže vejdu, hezky se na sebe usmějeme, možná mi změří tlak a dostanu razítko..toť vše, ale mě to nevadí :)

trnk
312 příspěvků 20.03.19 17:12

Vica minor - to je zvláštní, na rezonanci jsem byla 2× a vždy mi bylo děsné vedro. Měla jsem jen bavlněnou košilku a kalhotky. A byl tam hrozný hluk i přes sluchátka, která dávají.

Porkpiehat
491 příspěvků 20.03.19 17:33

@A666
Je pravda, že jsem z ČR 10 let, takže jsem ráda, že se ta „informovanost“ pacienta pohnula správným směrem. Pamatuji si, jak jsem si převáděla složku od obvoďáka k obvoďákovi a byla zalepená. Proto jsem tady byla překvapená, když jsem při prvním odběru krve dostala výsledky poštou domů (nebo jsem si pro ně mohla přijít odpoledne osobně, ale nejbližší laboratoř na odběry krve mám 35 km). Lékař je dostane také. Přijde mi to fajn, protože takhle můžu výsledky jakéhokoli vyšetření (krev, rtg, utz atd.) ukázat jakémukoli lékaři, ke kterému půjdu. Elektronická zdravotní knížka tu neexistuje nebo pokud ano, tak se o ní vůbec nemluví.

Pozorovatel
539 příspěvků 20.03.19 18:11

Dneska jsem byla odevzdat vyplněné daňové přiznání a vzhledem k hypotéce apod. jsem k tomu měla spoustu stran příloh. Sama si ho vyplňuju poprvé, takže jsem to doma připravila, pro jistotu se došla zeptat paní na daních, jestli to tak je správně, ona to rozebrala (byla tam navíc jedna smlouva), sepla mi to a tak, jak mi to dala do rukou, jsem to odevzdala na podatelně. No a teď jsem vyndala z tašky ten zbytek a jeden potřebný papír, který bych přísahala, že byl připnutý k tomu daňovému přiznání, mám doma. Vůbec netuším, jak se to mohlo stát. Tak snad to zítra stihnu.

Oveeec
2024 příspěvků 4 inzeráty 20.03.19 19:50

Ha! Mně pan doktor slíbil video, jak se mi vrtá v mozku. Otázka je, jestli si troufnu na to podívat. Viděla jsem akorát kousíček něčího cizího pro výzkumné účely a byla to docela síla. Taky mě medicína hrozně zajímá, nejradši bych vždycky doktory zpovídala, co se proč a jak děje, ale nechci je otravovat. Ale třeba to někdo ocení? :)

julie74
3044 příspěvků 20.03.19 19:59

@Oveeec můj muž byl na operaci páteře a taky ho to moc zajímalo a ten jeho doktor mi pak říkal, že nejhorší jsou inženýři, že jim to musí technický vždy podrobné vysvětlovat. Což pana doktora evidentně nebavilo tolik, jako dělat tím samým líčením dojem na ženský, vykládal mi to minimálně čtvrt hodiny.

MP blanka
1834 příspěvků 20.03.19 21:01

Ja som po operácii pocítila nutkanie pozrieť si na internete video, ako tá výmena bedrového kĺbu prebieha. Vydržala som to sotva dve minúty, taká mäsárčina! Nie som masochistka, musela som to vypnúť. Ale ja sa teda nemôžem pozerať, ani keď mi sestrička berie krv.

Stránka:  « Předchozí 1 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1131 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek