Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (391) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
739 příspěvků 22.03.19 16:20
@Matmys píše: Čtete vůbec někdy, co píšete?
Ano.
Já jsem zase háklivá na jiná témata, to si nevyberete.
Brep
691 příspěvků 23.03.19 18:32

Chodím k doktorovi, který je tak užvaněný, že vždycky natahuju uši, abych v tom přívalu zbytečných informací postřehla větičku „všechno v pořádku“. O kolik bych byla klidnější, kdyby míň žvanil. :D

A666
419 příspěvků 25.03.19 09:24
@Vinca_minor píše:
Tak některé lidi zas příliš informací rozhodí a znervózní, prostě chtějí od lékařů jen pomoct a nic víc je nezajímá. Ale naštěstí se mi ještě nestalo, aby lékař na otázku odmítl odpovědět.

Jo, tomu věřím, nicméně pořád je topacient, kdo by měl s léčbou a zákroky dávat souhlas a tedy potebuje mít ty informace. Pokud se někdo vyjádří, že to nechce slyšet, fajn, ale spíše by měli automaticky ty informace dávat.......
I když je fakt, že v ČR si leckdy s informovanými souhlasy hlavu nelámou (když jsem byla na laparoskopii, tak vzali rovnou i mateřské znaménko jen proto, že si mysleli, že mi o bude vyhovovat. No jako nevadilo mi to, že jsem o něj přišla, ale vadí mi ta představa, že prostě doktor něco rozhodl za mě (co navíc nebylo kritické)......

Moir
2212 příspěvků 25.03.19 18:48

Asi by to neměla být stížnost, můj ode dneška nový praktický lékař je přepečlivý, poté, co si vyslechl rodinnou anamnézu, že maminka je po karcinomu konečníku, posílá mne na kolonoskopii. Je to správné, ale já tam vůbec nechci. Nevíte o nějakém pracovišti v Praze, kde by to dělali nějak obzvláště šetrně? Já nereaguju na normální oblbovák, co se dává, sono srdce jícnem byl kvůli tomu fakt „silný“ zážitek, tak bych byla ráda, kdyby mne oblbli fakt hodně.

bao-baba
224 příspěvků 25.03.19 18:49

@A666 Přesně to samé se mi stalo taky, po operaci na ORL (v narkóze) jsem zjistila, že mám zalepené místo na hrudi. Když jsem se ptala, proč to mám, tak mi ošetřující lékař řekl, že se mu nelíbilo moje mateřské znaménko. NO, asi tomu rozumněl více než na kožním, kde ho vyhodnotili jako neškodné.

bao-baba
224 příspěvků 25.03.19 18:51

@Moir MUDr. Novotný, poliklinika v Jabloňové ulici, Praha 10 - Zahradní Město

A666
419 příspěvků 25.03.19 18:55
@bao-baba píše:
@A666 Přesně to samé se mi stalo taky, po operaci na ORL (v narkóze) jsem zjistila, že mám zalepené místo na hrudi. Když jsem se ptala, proč to mám, tak mi ošetřující lékař řekl, že se mu nelíbilo moje mateřské znaménko. NO, asi tomu rozumněl více než na kožním, kde ho vyhodnotili jako neškodné.

Tak to je ještě větší hardcore, já měla alespoň operaci břicha a znamínko bylo na břiše. Původně jsem myslela, že překáželo, ale ne, prostě s erozhodli,ž e ho vezmou.

Sranda je, že i když se jim nco nezdá, tak by neměli jednat bez souhlasu pacienta (pokud není v bezprostředním ohrožení jeho život), kor u znménka, které není problém vyříznout ambulantně v lokální anestezii......

julie74
3044 příspěvků 25.03.19 21:05

@A666 samozřejmě, jsem vděčná, že žijeme ve státě s úrovní lékařské péče jakou máme, pokud by mi to chtěl někdo připomenout, ale toto je taková neuvěřitelná drzost, co, to se jako při laparoskopii nudí, tak si jen tak z hecu opižlávají pacienty ? Co si to dovolují ? Nebo to pak vydají za zákrok co nešel odložit, aby nedošlo k ohrožení života ?? pane jo, to člověku zvedne tlak…

Pozorovatel
539 příspěvků 25.03.19 21:17

@A666 @julie74 když jsem ještě dělala v nemocnici, tak co nebylo v souhlasu, tak jsme neudělali. Párkrát jsem v narkóze trhala mléčný zoubky, když už dítě spalo kvůli něčemu jinýmu. Tam zas naopak když jsme to do souhlasu nenapsali a viklavý zub nechali v puse, tak rodiče občas mrzelo, že sme to neudělali, protože se dítko zubaře bojí.
Mně připadlo vcelku šokující, že osmičky na jednom nejmenovaném zubním do souhlasu napsali 2 a pak vytrhli všechny 4, to jsem nikdy nepochopila proč a viděla to na praxi víckrát.

A666
419 příspěvků 25.03.19 23:40
@julie74 píše:
@A666 samozřejmě, jsem vděčná, že žijeme ve státě s úrovní lékařské péče jakou máme, pokud by mi to chtěl někdo připomenout, ale toto je taková neuvěřitelná drzost, co, to se jako při laparoskopii nudí, tak si jen tak z hecu opižlávají pacienty ? Co si to dovolují ? Nebo to pak vydají za zákrok co nešel odložit, aby nedošlo k ohrožení života ?? pane jo, to člověku zvedne tlak…

No, mě se po operaci ještě na dospávacím pokoji můj operatér velmi opatrně ptal, jestli mi nevadí, že mi to znamínko vyřízli. předpokládám, že kdybych řekla, že ano, tak by do dokumentace napsali nějaký důvod, proč to podle nich muselo pryč a náš rozhovor by byl za zmatení z narkozy.......

Mě vážně nevadí, že jsem se zbavila znamínka, ale ta představa, že člověk jim tam leží uspaný a bezmocný a najednou mu provedou něco, na čem jsme nebyli předem dohodlí, co jako alternativa vůbec nefigurovalo a navíc to nebylo nutné, je děsivá.....

Jinak už si takhle například stěžovala jednou matka, jejímuž synovi v narkoze přetáhli předkožku aniž by jim k tomu dala souhlas. No, stížnost se odbyla tím, že ušetřili klukovi narkozu a jednali tak v zájmu pacienta. Že by ten zákrok třeba vůbec nebyl potřeba už se odignorovalo :(

Péče v ČR je na vysoké úrovni odborně, ale komunikace s pacientem a respektování jeho práv pokulhává…

lorens
2034 příspěvků 26.03.19 00:32

Bratr se narodil císařem a máma tvrdila, že jí potom řekli, že jí přitom vzali také slepé střevo. Preventivně prý, po známosti. Doktor byl tátův spolužák.
Byla z toho trochu rozpačitá i po létech. Nechtěla jsem jí to věřit.

Vidím, že kdyby mě měli plánovaně řezat, budu si muset něco takového velmi kategoricky zakázat.

benyka
7126 příspěvků 26.03.19 00:44

Já se teda musím přiznat, že kdyby mi bývali při otevřené operaci jednoho ledvinového kamene uvízlého v močovodu vytáli i ten druhý, který zůstal v pánvičce ledviny, tak bych se asi nezlobila.

Judy24
856 příspěvků 26.03.19 11:04

Ráno se kolegyně svěřila, že se jí strašně nechtělo na nějakou akci zítra, tak se vymluvila na nemocnou kolegyni a návštěvu vyššího vedení firmy. Tak jsme vtipkovaly, která z nás onemocní…
Jsou to sotva přes dvě hodiny a už mě bolí všechny klouby a mám pocit, že mi stoupá teplota…

Temperance
1483 příspěvků 30.03.19 23:32

Už zase letní čas - grrrrrr! Ještě dva roky a konečně šlus. Zajímavý článek - zejména pro ty, kdo preferují celoroční letní čas: https://www.idnes.cz/…_domaci_onkr.

kobylkalucni
190 příspěvků 31.03.19 00:05

Miluju letní čas a pevně doufám, že zůstane zakotven napořád. Už jenom ten svit slunce povzbuzuje aktivitu a třeba na podzim je dost teplo, abych po škole/kroužcích ještě vyhnala mládež na čerstvý vzduch. Ve tmě si už fakt moc nezahrají. A kdo vstává se svítáním? Myslím, že převážně se lidí budí budíkem a ne tím, že ho sluníčko lechtá pod nosem. S paní vědátorkou zásadně nesouhlasím.

zwedavka
1010 příspěvků 31.03.19 09:09

@kobylkalucni letní čas v létě je fajn, ale nedomýšlíte, že máme zimu a vstávat dlouho před rozedněním (např. já bych vstávala 4 hodiny před rozedněním, vstávám v 5 a rozednívalo by se před 9) by bylo dost pekelné.

Uživatel je onlinevlm
4490 příspěvků 31.03.19 09:51

Taky mám v létě ráda letní, dá se být dlouho venku za světla, a když přijdu domů z práce v šest, je ještě den :-),ale přirozený mi přijde ten normální středoevropský,jak se teď říká zimní, takže když se střídat nebude, zdají se mi debaty který čas zachovat zbytečné.

Dogmeat
156 příspěvků 31.03.19 10:10

@zwedavka vstávat 3 hodiny před rozedněním taky asi není žádný med, biologické hodiny, o kterých mluví paní v článku, jsou tím tak jako tak narušeny.

Dogmeat
156 příspěvků 31.03.19 10:17

Ještě se nabízí kompromis zvolit si standardní zimní čas a pak si změnit časové pásmo o 30 minut, jako to udělali v KLDR :D

giuliettka
3641 příspěvků 31.03.19 10:29
@vlm píše:
Taky mám v létě ráda letní, dá se být dlouho venku za světla, a když přijdu domů z práce v šest, je ještě den :-)

Teda mňa jako prvé po prečítaní napadlo, že chodiť domov z práce o šiestej tak sa zastrelím, bez ohľadu na letný a zimný čas. :-D

Uživatel je onlinevlm
4490 příspěvků 31.03.19 10:38

@giuliettka mě to nevadí, zvlášť proto že odcházím z domu po sedmé, a v pátek jsem doma v jednu

giuliettka
3641 příspěvků 31.03.19 10:41

@vlm Ja vstávam v pol šiestej ráno ako píše hore @zvedavka v zime strašné, ale naozaj ma napadlo, že vlastne sa mám fajn, že som skor doma. Už nikdy nebudem hundrať při rannom vstávaní. :-)

benyka
7126 příspěvků 31.03.19 10:53

@giuliettka Tak to bych byla už třicet let po smrti. :-) Zvlášť v době, kdy jsem byla zaměstnaná ve firmě, kde zavedli klouzavou pracovní dobu. Od 9 do 14 tam člověk musel být, a jinak mohl přijít mezi 7 - 9 a odejít mezi 15 - 18, a musel jen dodržet plný počet hodin za kalendářní měsíc). Na první pohled krásná volnost, ale temná stránka věci byla v tom, že jsem musela napracovávat různé nutné soukromé pochůzky, jako třeba návštěvu lékaře s dítětem, protože v jiné době než v pevné žádná omluvenka neplatila. Takže když jsem šla k doktorovi na sedmou a do práce jsem to stihla až v 9.30, omluvili mi jen půl hodiny, i když jsem běžně přicházela do práce v sedm. A když to jinak nešlo a musela jsem jít v době od 9 do 14, tak aspoň frflali, že jsem si to měla vyřídit jindy, a že mi omluví jen dvě hodiny, protože odjet z práce, vyzvednout dítě ze školky na druhém konci města, dojet k doktorce na třetím, absolvovat vyšetření, odvézt dítě zpátky do školky a dojet zpátky do práce přece musím za dvě hodiny stihnout. :-)

Uživatel je onlinevlm
4490 příspěvků 31.03.19 11:14

@giuliettka ono má všechno něco, já pár nedávných let vstavala v půl páté a to je fakt hnus. Navíc jsem pracovala i ovikendech, cca 4roky krátký dlouhý týden. Vše má výhody i nevýhody. Teď si užívám volné víkendy a krátký pátek, ale po dvou letech už jsem si zvykla a brala bych jeden den volna navíc :-), užívám si teda to že minimální část roku chodím do práce potmě.

giuliettka
3641 příspěvků 31.03.19 11:22

@benyka No u nás jedna kolegyňa chodila na ivf do Prahy a tá si brala 2 priepustky, s tým, že jednu dala potvrdiť u lekára v Liberci a druhú v Prahe na tom ivf a nám zaviedli vďaka nej ospravedlnenie len u najbližšieho doktora. Takže 2 hodinky a šlus, zvyšok si nadpracuj. :-) Ale ono to teraz s tým, že každý jazdí autom stihnúť ide. Aspoň od tej doby to každý stíha. :-D Možnože to bol tiež dosledok nejakej kolegyne/kolegu, ktorý tam před vámi zneužíval ten pridelený čas. Našťastie na naša ťažko oplodnitelná hus už oplodnená je a šla na materskú a tak uvažujú, že sa vrátia znova k tým štyrom hodinám na lekára. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1131 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek