Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (422) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7473 příspěvků 27.4.19 16:35

@julie74 A to říkáte Vy, která by napsala klidně „po hubě“, kdyby to nebyly zrovna drobné delikátní dámičky? :-)

Pozorovatel
602 příspěvků 28.4.19 21:40

Tak jsem az dneska byla vyridit jiz zminenou reklamaci, abych byla dostatecne vychladla po emailove snaze o reklamaci. A teda jsem tak vytocena, ze mam sto chuti napsat oficialni stiznost do Svedska.
Vzala jsem si listecek s cislem, vyckam frontu jako na poste, v rukou dva manualy na vyrobek, ktery se da sestavit jako levy ci pravy, v typicke modre tasce pokazeny dil, ktery jsem prinesla pro mene prostorove orientovane. Pozdravim, sdelim, ze si myslim, ze pro levy vyrobek jsou 3 kroky manualu spatne. Zamestnanec A mi bez mrknuti oka sdeli, aniz by se na cokoli podival, ze v manualech chyby nemaji. Trvam si na svem a oteviram mu pro srovnani oba manualy. Jenze zamestnanec A tohle nikdy nestavel a priznava, ze tomu nerozumi, tak jde vyhledat zamestnance B, odbornika pres sroubovani. Ten hned na uvod sdeli, ze jich ted sesrouboval hromadu a ze v manualu, ktery mel on, tak chyba rozhodne neni. Trvam na svem, at mi tedy ukaze, podle toho meho manualu, jak to tedy je pro levy dil. Tak na to zamestnanec A i zamestnanec B koukaji, dil ruzne otaceji, koukaji do manualu… uz i muj manzel, ktery se sroubovanim nema nic spolecneho, nabyva dojmu, ze ani zamestnanec B tomu uplne nerozumi. To trva cca 10 minut. Nakonec se shodnou, ze skutecne je v manualu v jednom kroku chyba, ale dal se jim to zda spravne. Heureka, aspon neco. Zamestnanec B odchazi. Asi sroubovat. Tak uz jsem si delala planou nadeji, ze dostanu nahradni dil a pofrcim domu. Ale chyba lavky. Muzu si pry zajet do Hostivic a jestli tam ten dil maji, tak ze mi ho MOZNA vymeni. To uz se mi zacinal zvedat tlak. No a nebo mam moznost to vyreklamovat, ale na to maji 30 dni. Zacinaji mi lezt oci z dulku a oboci mam v pulce cela. No budiz. Jdu cestou reklamace, protoze Hostivice jsou pro me, jako cloveka bez auta, za devatero horami a devatero rekami. Od pultiku odchazim hrda, ze jsem nevybouchla a zamestnance A neumlatila tim pokazenym dilem a zamestnance B ostatky zamestnance A.
Bohuzel to netrvalo ani 10 minut od zalozeni reklamace a nejaka neboha pani se toho ujala a zavolala mi, aby pozadala o fotky zmineneho manualu. Ty fotky, ktere jsem jim jiz v predchozi emailove konverzaci dvakrat vnucovala aniz se na to kdo podival.

Porkpiehat
1235 příspěvků 28.4.19 21:59

@Pozorovatel Měla jste říct, že tam ty díly chyběly :-) S tím jsme nikdy neměli problém, i jsme donesli díly, které naopak přebývaly.

Pozorovatel
602 příspěvků 28.4.19 22:16

@Porkpiehat priznam se, ze to me ani nenapadlo. Navic mam tu strasnou vlastnost, ze neumim lhat. Ale kdyby se do toho pustil manzel, tak nam vrati penize a dovezou nam cely vyrobek znovu.

Porkpiehat
1235 příspěvků 29.4.19 08:32

@Pozorovatel Já to chápu. Navíc jste chtěla upozornit na problém v návodu. Já jsem také takový nosič pochodní.

VeronikK
1149 příspěvků 29.4.19 10:33

@Porkpiehat s tím upozorňováním na chybu - ne v návodu, ale v názvu zboží na cenovce, již jsem dvakrát zkoušela. Všem je to jedno, že to je špatně česky, nemám morál na to, honit to někde kdovíkde. Jen jsem si říkala, že prostě prodavač může upozornit vedení, že je to blbě. Bohužel v jednom z těch případů paní prodavačka říkala, že vedení to asi bude u zadku. Tak nevím…
Takže tímto si stěžuju, že řetězce prostě nechají přeložit nápisy, a tím je to pro je vyřízeno jednou pro vždy, chyba nechyba.

zwedavka
1019 příspěvků 29.4.19 16:09

Takhle mi už x měsíců či spíše let leze na nervy Lidl s „brusnicemi“. Ty plody jsou přece brusinky!!! Brusnice je rodové jméno rostliny (brusnice brusinka a brusnice borůvka). Ale nějak nemám chuť psát mail, aby si to dali do pořádku, to je snad učivo z prvouky.
Naposled jsem jim psala, že by jim mohlo prospět, kdyby bylo u pečiva složení, sacharidy, tuky, bílkoviny a kJ a to ideálně pod čarovým kódem, aby si to dietáři snadno načetli do kalorických tabulek. Odpověděli pitomě, že si mám říct obsluze o složení, tedy ani se nad tím nezamysleli.

Temperance
1887 příspěvků 29.4.19 16:30

@zwedavka Pokud vím, „brusnice“ je slovenské označení plodů. Podobně mi vadí „hrozno“.

Uživatel je onlinegiuliettka
4470 příspěvků 29.4.19 16:42
@Temperance píše:
@zwedavka Pokud vím, „brusnice“ je slovenské označení plodů. Podobně mi vadí „hrozno“.

Myslím, že na Slovensku všetci čučoriedkujú a na brusnicu si nikto ani nespomenie :-D

Temperance
1887 příspěvků 29.4.19 17:17

Jak jsem byla ráda, když jsem šplhala k Batizovskému plesu, že o „brusnice“ podél chodníku nikdo nestál, byly velmi osvěžující. Mimochodem řetězec čučoriedka - borůvka - borievka - jalovec je ještě hezčí než zelí - kapusta - kel ;-)

4470 příspěvků 29.4.19 17:23

@Temperance Jak nikto nestál? Veď zbieranie čučoriedok je v Tatrách zakázané, myslím, že sa platí pokuta okolo 70€ ak vás prichytia.
Vy ste zjedla večeru macovi! :-D

Temperance
1887 příspěvků 29.4.19 17:32

@giuliettka Ale to nebyly čučoriedky, to byly brusnice. A chtěla bych vidět toho minimaca, kterému by těch pár bobulek stačilo k večeři :-D

Jessa Madrin
99 příspěvků 29.4.19 17:46

@zwedavka A navíc je to primárně klikva. :)

4470 příspěvků 29.4.19 17:54

@Temperance A čo je to teda tá brusnica? Nie čučoriedka? Ja som z toho voľajaká zmätená. :-D
Ale v Tatrách je zakázaný zber všetkých plodov. S tým macom som si robila srandu práve preto, že nepredpokladám, že ste mala hrebeň a čokoľvek zbierala vo veľkom. (ale s hrebeňom je pokuta okolo troch tisíc €)
Ale maco má ako hlavný chod českých turistov, čučoriedky má ako dezert a dobrého veľa nebýva. :-D

if5
241 příspěvků 29.4.19 18:22

@giuliettka borůvky/čučoriedky jsou modré, brusinky/brusnice červené.

Temperance
1887 příspěvků 29.4.19 18:22

Čučoriedka je modrá a sladká, brusnica je červená a kyselá.

julie74
3335 příspěvků 29.4.19 20:37

A rozhodně to není klikva :grin:

marikahr
966 příspěvků 29.4.19 22:29

@giuliettka brusnice si mozete nazbierat v okoli Ruzomberka (ked uz sa tam raz vyberiete), a k tomu takyto vyhlad ako bonus ;-)

Veselka10
167 příspěvků 29.4.19 23:56
@HarrietW. píše:
@Judy24
A všichni tam byli a všichni by to okamžitě řešili jinak a lvi mají svá práva… Je suis lvi… A kde krucinál ty mudrlanti byli, když si je ten chlap přivez? Když se už několikrát psalo, že je to celý nelegální? To určitě taky šlo jinak… Najednou jsou všichni chytrý jak rádio. Ale tak je to pokaždý - kdyby jejich soused přepad sámošku, najednou si všichni začnou vzpomínat, že měl divný oči, divně se choval a vůbec už ho měli dávno někde řešit. Po bitvě každý generál.Taky mi to hnulo žlučí, protože ta zvířata za nic nemohla, chovala se… Inu jako zvířata. A odstřel byl nutný, protože v první řadě lvi nejsou domácí mazlíčci, ne protože by si nutně pár lidí chtělo zahrát na hrdiny.

Doporučuji si přečíst následující skutečnosti tak jak se situace s odstřelem a kolem něj udála.
Nehodnotím, ale otázek je podle mě mnohem víc než odpovědí.
Názor nechť si udělá každý sám.

Vyjádření k věci odstřelu lvů a následnému protiprávnímu jednání, které proběhlo ve Zděchově

Dne 5. 3. 2019 v 7:00 pan Petr Prášek - otec, telefonicky nahlašuje na policii (158) nález mrtvého syna v kotci pro lvy.

Na místo dorazili jako první policie Karolinka, starosta Tomáš Kocourek a pořádková policie ze Vsetína, ti věc nahlásili Krajské policii z ředitelství Zlínského kraje. Krajský ředitel Tkadleček, ač měl dosah, poslal na místo náměstka Varyše. Ten se ale po příjezdu na místo bál o osudu lvů rozhodnout, proto předal velení plk. Mgr. Ladislavu Pajdlovi, šéfovi územka Vsetín a odjel na oslavu narozenin.

Následně byl přivolán ředitel Zlínské zoo Roman Horský a externí veterinář pro Zlínskou zoo MVDr. Dominik Gregořík.

V průběhu byla přivolána pozemní zdravotnická záchranná služba. Později hasiči - ti ale byli téměř okamžitě odvoláni. U celého zásahu byl otec Petr Prášek, který naléhal, aby Liuwu nestříleli, že je neškodná, a aby si vzali jeho mobil a prohlédli si přímo na online kameře, co se v ubikaci děje, že syn je mrtvý a nezachraňují člověka, aby si vzali vykružovací vrták a udělali díru do ubikace a lvy touto cestou uspali. Po těchto sděleních byl otec vykázán policií za pásku, aby nenarušoval průběh akce a celou situaci už mohl sledoval pouze na mobilu, pod dozorem strážníka.

Šéf Územního odboru Vsetín, plk. Mgr. Ladislav Pajdl, po poradě se starostou Tomášem Kocurkem, Dominikem Gregoříkem, Romanem Horským a vedoucím zásahové jednotky Brno, která se na místo dopravila letecky, dal rozkaz k odstřelu lvů, ačkoliv nebyl oprávněn řešit tuto věc, vzhledem ke krajské příslušnosti a nebyl oprávněn velet Brněnské zásahové jednotce! Nikdo nebral ohled ani na to, že si otec výslovně nepřál, aby byla zastřelena také lvice Liuwa, která byla neškodná a policie i odborníci ze Zlínské zoo v tu dobu pracovali s informací, že je nejspíše březí.

Následně dali příkaz k evakuaci protilehlých domů, aby nedošlo při střelbě k nehodě či zásahu občanů. První kulku se zásahová jednotka z Brna rozhodla střílet přes dveře s tvrzeným sklem. Kulka se jim samozřejmě „svezla“, minula cíl - Fufíka, a díky špatně vyhodnocené situaci mohla ohrozit i uvnitř ležícího Michala.

Následně se rozhodli přemístit a střílet z protilehlého okna, tedy směrem, kde ani neměli evakuované občany.

Okno, které se rozhodli použít, bylo dvojité a taktéž tvrzené, rozbíjeli ho na 4 pokusy, kdy se vyděšená Liuwa již choulila v protilehlém koutě místnosti. Poté došlo ke střelbě do Liuwy, následovalo vypáčení kari síťě, která kladla odpor, a tak poskytla jen menší prostor pro zastřelení Fufíka, který ležel těsně u Michala v kotci. Jelikož se střílelo oknem do pravého úhlu a přes kari sítě kotců, mohly tyto kulky zasáhnout i uvnitř ležícího Michala, u kterého zasahující složky stále počítaly s variantou, že by mohl být naživu.

Fufík byl zastřelen na místě kde ležel Michal. Po odstřelu padl vedle Michala.

Lvi byli zastřeleni zbraněmi, které nejsou určeny k lovu či odstřelu těchto zvířat. Jednotka zároveň neví kam a jak zvíře zasáhnout pro co nejhumánnější smrt, a proto tak velká zvířata usmrtila až po 5-ti střelách (6. střela byla ta, co zazněla jako první a prošla sklem u dveří).

V průběhu odstřelu nebo neprodleně po něm, byla nepochopitelně povolána kafilérie REC s. r.o. Mankovice, starostou Tomášem Kocourkem. Tyto kroky vůbec neměly proběhnout a situaci měla řešit jen a pouze policie, protože se jednalo o důkazní materiál, a také o zvířata podléhající registru CITES. V takovém případě by snad mělo být vše řádně nahlášeno, zkontrolováno a měl se dostavit kompetentní pracovník, aby sepsal protokol, zvíře ohledat, a pak se teprve mohlo s těli lvů manipulovat. Tyto kroky měla zajistit policie a nechat lvy následně odvézt na soudní pitvu.

Přes veškeré tyto skutečnosti byli lvi naloženi do kafilerního vozu a ihned odvezeni do kafilérie na pokyn starosty obce Zděchova - Tomáše Kocourka, aby zde byli zlikvidováni. Zde již nemůžeme potvrdit, jaká dohoda mezi kafilérii a Tomášem Kocourkem skutečně proběhla.

V této chvíli již nekompromisně zakročil bratr Michala, Tomáš Prášek, který je policistou v Praze.

Informoval zasahující složky, které byly na místě, aby celou situaci řešily dle stanovených předpisů, ale protože neměly dostatek informací, tak sám ihned volal na policii, aby těla do kafilérie rozhodně nevozili, jelikož se jedná o důkazní materiál, zvířata podléhající registru CITES a musí být provedena pitva. Tento hovor proběhl během 15ti minut od odjezdu kafilerního vozu ze Zděchova. Dojezdová doba Mankovice - Zděchov je 1 h10 min.

Přesto všechno lvi po hodině dorazili do kafilérie REC s. r.o. v Mankovicích, kde byli IHNED VYVRŽENI (v případě, že chcete dále nakládat s tělem, musí se vnitřnosti ihned vyjmout, protože velice rychle podléhají hnilobě a rozkladu a mohly tak porušit zbylý materiál, který se mohl využít jinak), po příjezdu policie a policií přiděleným veterinářem se zjistilo, že část vnitřností již nemůže být z nejasných důvodů předána. Po dotazu, proč těla vyvrhli neprodleně při převzetí, bylo sděleno, že se zjišťovalo, jestli je lvice březí. Proč ale vyvrhli i lva, již vysvětlit nedokázali. Nehledě na to, že se jedná o kafilérii, zde se zvířecí ostatky likvidují a neprovádí se zde pitvy…

I dle oficiálních slov Tomáše Kocourka pro TV jela těla do kafilérie k likvidaci a ne k pitvě!!! ______________________________________________

https://www.youtube.com/watch?…

(stopáž 2:18)

DOTAZ:,,Co v té věci Vy teď děláte za obec?"
ODPOVĚĎ Tomáše Kocourka:,,Povinnost obce v této fázi je, zajistit vlastně, odvoz těch dvou zvířat do kafilérie, protože majitel je mrtvý, takže toteďkom v této fázi řešíme, abychom vlastně ty dvě zvířata vlastně přes společnost která se vlastně věnuje té, té likvidaci odvezli pryč." ______________________________________________

Těla si tedy následně, v nekompletním stavu, převzala policie a veterinář.

Dva dny po události již pan starosta Tomáš Kocourek veřejně ohlásil, že lvice nebyla březí. Tuto informaci dostal od kafilérie REC v Mankovicích.
Soudem nařízená, řádně provedená pitva, kterou prováděl veterinář, stále probíhala a tyto informace nikomu sděleny nebyly!!!

Tato pitevní zpráva lvů obsahuje 30 listů a byla předána policii. Do spisu ale nesmí nikdo nahlížet, ani rodina. Má jej k dispozici pouze policie, která případ vyšetřuje a spisy odmítá poskytnout.

Máme ověřené informace, že toto nakládání s těly lvů v kafilériích je nezákonné, a pokud byli převezeni do kafilérie, měli být zlikvidování a nijak se s těly nemělo manipulovat či neodborně „pitvat“, popř. je rozebírat na části k dalšímu užití. Obchod s těmito věcmi je nelegální a máme jistá podezření, že něco podobného se v Mankovicích chystalo.

Dále celou situaci bude řešit rodina a paní JUDr. Janou Rejžkovou. Kontaktovali se příslušné orgány a to: Krajský úřad Zlínského kraje a Ministerstvo životního prostředí.

K přetrvávajícím spekulacím a dotazům na kamerové záznamy můžeme sdělit, že policejní orgán v souladu s trestním řádem předá zajištěné záznamové zařízení vč. média s uloženým záznamem. Takže již nemusí docházet k dalším spekulacím a pochybnostem.

Kopírováno ze stránek: Spravedlnost pro Liuwu, Fufíka a Michala

Judy24
951 příspěvků 30.4.19 09:31

@Veselka10 Netuším, odkud jsou tyto informace o průběhu, takže těžko říct, jestli jim skutečně věřit, ale dejme tomu, že ano. Pro mě to nic nemění na tom, že:

1. Mít lvy bylo od jejich majitele nezodpovědné a porušoval několik zákonů, jejichž vymáhání bohužel nešlo zařídit a vědomě ohrožoval své okolí.
  1. Lvice nebyla neškodná. Pardon, ale fakt ne. Zejména ne vystresovaná lvice nemohla být neškodná. Pořád je to obrovské zvíře, které se řídí instinkty a které má sílu. A ani bych nerada spoléhala na trvanlivost její ubikace, která byla postavena nelegálně - nedivím se, že si tohle riziko nikdo nechtěl vzít na triko. To, že otec chovatele přesvědčeně tvrdil, že je neškodná, neznamená, že by nesl za její následné jednání odpovědnost.
  1. Prioritou úřadů prostě je zachránit člověka. Z dálky nemohli vědět, jestli je Michal skutečně mrtvý a smrt musí určit lékař, ty postupy mají nějakou logiku.
  1. Ty lvy nebylo kam dát tak jako tak. Legálně. Prostě nebylo, žádná zoo by si je nevzala, záchranný park pro velké kočky v ČR nemáme. Jen ještě k tomu doplňuji: Takže, i kdyby je uspali, tak co s nimi po probuzení? A po té uspávací střele zvířata dost často pěkně vyvádí, čímž se znova vracím k problému s trvanlivostí ubikace - co kdyby nevydržela a zvířata někoho zranila/zabila?

A dvě faktické lži:

1. Zvířata fakt nepodléhala registru CITES, byli to lvi z podobných chovů, kteří geneticky neměli žádnou hodnotu (proto si je ostatně odmítaly vzít všechny zoo). Je mi líto, že museli zemřít, ale za mě se prostě neměli ani narodit.
  1. Že lvice nebyla březí se na veřejnost dostalo o měsíc a den poté, co došlo k události. Takže fakt ne dva dny poté.

Takže - nezpochybňuju, že nějaké postupy (kafilérie, přesný postup odstřelu) dost možná nebyly provedeny správně (nebyla jsem tam, ale dobře, věřím, že to se prostě mohlo stát, a že je to špatně). A souhlasím, aby za takové chyby byli dotyční potrestáni. Ale za to, že se to vůbec celé stalo, může jen Michal Prášek.
A všichni zúčastnění byli ve velmi netradiční situaci, která byla jen velmi obtížně řešitelná, a která navíc musela být řešena velmi rychle.

Matmys
2378 příspěvků 30.4.19 11:05

@Veselka10
ad : Nehodnotím, ale otázek je podle mě mnohem víc než odpovědí.
Názor nechť si udělá každý sám…

Z vašeho přepisu to vypadá tak, že parta policajtů propadla lovecké mánii a stůj co stůj si chtěli dokázat mužnost a „zabít lva“.
Tak tomu bych byla ochotná i uvěřit, ale jinak ve všech bodech souhlasím s @Judy24
Pokud si někdo plní sny na úkor druhých (lidí i zvířat), musí počítat s tím, že takové chování někdy dostihne. Někoho dřív a někoho později.
Za tento problém se lvy může jen jeden člověk a toho již spravedlnost dostihla. A opět píšu stejné jako když to začalo - lituju ta zvířata.

Pozorovatel
602 příspěvků 30.4.19 19:43

@Veselka10 tak vzhledem k tomu, ze ve stresove situaci cloveka muze velmi osklive pokousat i vlastni pes, tak si nechci predstavovat cizi neskodnou lvici.
A vubec, ted se resi brusinky a brusnice a jejich nezakonne sbirani.

Vinca_minor
1010 příspěvků 30.4.19 21:18

Přiznávám se, že jsem borůvky i brusinky v Tanapu drze ostošest sbírala. Do pusy. Ale nesešla jsem při tom ze značené cesty, tak snad na medvědy něco zbylo.
Muž jednoho viděl asi sto metrů nad sebou na stráni, byl to pohodář, jen koukal, co se děje, a v klidu dál ožíral brusnicové keříčky.

Jessa Madrin
99 příspěvků 30.4.19 21:50
@julie74 píše:
A rozhodně to není klikva :grin:

Tedy, pokud mluvíme o sušených plodech, které jsou k dostání v Lidlu (a všude jinde) jde o klikvu. Brusnice brusinka je za čerstva hořká, za sušena ještě hořčí a jediné, co se s ní dělá, je povaření s cukrem a po určité době uskladnění slavnostní kydnutí na plátek svíčkové. Naproti tomu klikva velkoplodá - kanadská brusinka - je za čerstva nahořklá, za sušena zesládne (a pomáhá se jí v tom i proslazováním) a dá se tedy komzumovat i tak. Taky se dá ovšem provařit a osladit a nakydat na svíci nebo i steak.

julie74
3335 příspěvků 30.4.19 21:59

@Jessa Madrin jo zo jo, ale tady se mluvilo o brusinkách a borůvkách - a ne o sušených plodech v lidlu. Ty jsou různé, i klikva.

Stránka:  « Předchozí 1 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1180 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek