Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (403) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
3848 příspěvků 15.07.19 11:50
@shanimplavkynahrocha píše:
@umad Treba si to nemyslela ani ona, jen prikraslila historku ;).

přesně, prostě chtěla být vtipná, s vámi to nemá nic společného.

Oveeec
2060 příspěvků 1 inzerát 15.07.19 17:15

@umad To bych jí asi něco řekla. Možná bych neříkala, že jsem to četla v mobilu, ale třeba „Prosím vás, aby nevznikla mýlka, já vás nechtěla přesazovat, já si ověřovala, jestli jste si to nespletla jako tady pán, protože se to stává. Abyste potom neřekla, že jsem nějaká kráva.“ A mohlo jí vrtat hlavou, jestli je to náhoda, nebo jestli jste jasnovidec :)
K tomu vlaku bych taky něco měla. Já už si fakt budu kupovat asi jenom jedničku, protože ty davy čím dál tím hůř snáším. Proč musí lidi pořád produkovat debilní zvuky? Proč musí pořád někdo hulákat, proč si musí pouštět na celé kolo muziku nebo telefonovat? Nedá se nic dělat, budu muset začít vychovávat :D
A taky by mě zajímalo, kolikrát mi ještě ČD prodají někam lístek, aby se pak ukázalo, že už tam nejezdí, že to provozuje někdo jiný a tím pádem mi neplatí lístek, který mi prodali.

Oveeec
2060 příspěvků 1 inzerát 15.07.19 17:26

A ještě jedna věc. Otevřela jsem dneska takový ten magazín z Luxoru, jak se snaží tvářit designově a intelektuálsky, a tam sloupek nějakého spisovatele Hartla (asi Patrika, nevím, neznám). Pominu, že tam popisuje, jak roztomile neposlušné (a počítám, že pěkně otravné) je jeho dítko, ale rozepisuje se tam docela detailně o chození na nočník, hromádkách a podobně, v závěru pak bez servítků tematické slovo na h. Já nevím, jenom jsem to prolítla, tak mi možná něco uniklo, ale jak tohle může někdo myslet vážně? Byť jsem staromilec, nedělám si iluze o lidech dob minulých, vím, že vulgarismy a nechuťárny mají jednak v lidové, jednak v řekněme avantgardní tvorbě svoje místo, ale tenhle pán podle mě žádný prokletý básník není, a já si říkám, jestli je opravdu nutné být tak originální, až ostatním lidem zvednu žaludek.

bao-baba
304 příspěvků 15.07.19 20:00

@Oveeec
Patrik Hartl je momentálně velmi oblíbený český spisovatel. Ano, používá sprostá slova a také píše poměrně otevřeně o sexu. Nicméně jeho knihy jsou velmi zábavné.

bao-baba
304 příspěvků 15.07.19 20:01
@Oveeec píše:
Proč musí lidi pořád produkovat debilní zvuky? Proč musí pořád někdo hulákat, proč si musí pouštět na celé kolo muziku nebo telefonovat?

Jednou jsem jela vlakem z Berouna do Prahy a za mnou seděl nějaký mladík. Celou cestu líčil velmi hlasitě svému kamarádovi jak strašně jí miluje a co pro ni všechno dělá a „vona zatim furt chrápe s Vaškem“ a mlel to pořád dokola s drobnými obměnami. Zhruba v půli cesty jsem měla chuť zařvat, ať už se na ní proboha vykašle a neponižuje se. Nechápu, že se někdo může tak ztrapňovat a ventilovat takové věci před lidmi, kterým do toho nic není. Podle projevu jsem si myslela, že je to nějaké nezralé mládě, ale při vystupování jsem se na něho koukla a bylo mu odhadem už ke třicítce.

Oveeec
2060 příspěvků 1 inzerát 15.07.19 20:28

@bao-baba Oblíbené je leccos :) Že píše o sexu by mi samo o sobě nevadilo, sprostá slova jak kde. Záleží, jestli mají opodstatnění (teď zním jako ty herečky, které by se svlékly ve filmu jenom v případě, že by ta nahota měla nějaké opodstatnění :D ). Ale vážně, v kvalitní literatuře mi to z principu nevadí, byť by se mi ten žaludek i obrátil.
V tomhle případě to smysl absolutně nemělo (myslím, že tam bylo něco v tom smyslu, že nám přeje léto bez h****, spadalo mi to do kategorie „Sprosté slovo = veliká legrace“. Nečetla jsem ho, posoudit nedovedu. Čímž neříkám, že nikdy nečtu brak. Jenom prostě tenhle typ projevu nemám ráda.

bao-baba
304 příspěvků 16.07.19 10:08

@Oveeec
Ale s tím opodstatněním je to pravda, nedávno se o tom diskutovalo vzhledem k výtvarnému umění. Dodávám k tomu, že podobný názor mám i na násilí, které se mi protiví. Někde to má opodstatnění, ale vyhřezlá střeva a létající mozky ve filmech mě odpuzují. Bohužel když si člověk chce koupit detektivku, tak se přehrabuje v hromadě titulů, kde jsou většinou příběhy o sériových vrazích, kteří úchylně mučí svoje oběti. Kde jsou ty detektivky, kde někoho jednoduše zastřelili nebo otrávili a čtenář se podle náznaků snažil uhodnout, kdo je vrah… a kde jsou příběhy Raymonda Chandlera, kde jsme se bavili množstvím originálních přirovnání? K tomu patřila i kvalitní překladatelská práce.

bao-baba
304 příspěvků 16.07.19 10:13

Btw. na jedno přirovnání z Chandlera si vzpomínám občas dodnes. Citace bude možná trochu nepřesná: „Levárna z toho čouhala tak, že kdyby se metr ulomil, tak by pořád zbylo ještě dost na baseballovou pálku“.

Paris1789
3848 příspěvků 16.07.19 10:21
@Oveeec píše:
A ještě jedna věc. Otevřela jsem dneska takový ten magazín z Luxoru, jak se snaží tvářit designově a intelektuálsky, a tam sloupek nějakého spisovatele Hartla (asi Patrika, nevím, neznám).

Přesně tenhle „časopis“ se mi pokaždé u kasy snaží v Luxoru vnutit, vždycky ho odmítnu, protože nechci vršit odpad. A jak je vidět, dělám dobře.

Paris1789
3848 příspěvků 16.07.19 14:24

Stěžuji si, že jsem si v bioobchodě koupila makovec, který jsem už neměla asi tisíc let a dostala jsem na něj ukrutnou chuť a až po koupi jsem zjistila, že jsou v něm hrozinky, které ze srdce nesnáším!
Stěžuji si sama na sebe, ne na makovec, ani hrozinky a už vůbec ne na obchod.

Oveeec
2060 příspěvků 1 inzerát 16.07.19 22:47

@bao-baba Přesně! Nedávno visely v metru plakáty na nějakou temnou severskou detektivku, myslím, že v názvu to mělo něco s kůží, a na obalu bylo něco jako kus kůže odtržené z obličeje. Nebo mrtvoly v různém stádiu rozkladu…No nevím.

@Paris1789 Grafické zpracování se mi moc líbilo, tak jsem čekala něco trochu víc. Úvodník od Nesvadbové se spoustou cizích termitů, pak nějaká recenze od někoho, kdo si myslí, že to, že autor využívá románu k analýze okolního světa, je nějaká kontroverze a tak dále. Ale zase asi taková hrůza to není, pro získání představy o tom, co vychází, to jde, sem tam i nějaká 100+1 zahraniční zajímavost :) Třeba to ještě překvapí, nedočetla jsem to celé, ale po tom Hartlovi nevím nevím.

Edit: Čárka

julie74
3122 příspěvků 17.07.19 15:56

Nevím kde s těmi stížnostmi začít, ale někdo to odnést musí, tak padl černý petr na vás.. omlouvám se předem…
kamarádka má dceru, už asi 10 dní kašle, má teploty. Minulý týden jí její doktorka prohlédla, bez jakékoliv laboratoře, s tím, že to není třeba, že to přejde. dítě pořád horečky, nejí, zvrací z kašle, už malátná. v pondělí pediatra po telefonu ať k ní nechodí, ale na orl. na orl ať k nim nechodí, že pediatr. Druhý den pediatra po prohlídce, že odběry neudělá, že počkají týden jak se to vyvine. kamarádku vyhlídka týdne vyděsila, došla znova na orl. tam udělali žádanku na rentgen, velké ložisko na plicích, odnesla to na orl, tam řekli, že jsou potřeba odběry, ty jí neudělají, ať jede do Motola. A že je dcera infekční, ve špatném stavu, ona nemá auto a já jí neodvezu, protože mám malou dceru s problémy s průduškama, tak že si může zavolat sanitku. Nedali jí ovšem žádanku na dopravní službu, pravda ona, nemá nastudované naše zdravotnictví, si o to neřekla. Záchranka přijela, paní na dispečinku jí neřekla, že má chtít dopravní záchranou službu, poslala rychlou, za což kamarádku pak v rychlém sledu seřvali jak záchranáři, následně v Motole zdravotní bratr a doktor. ten si s ní vůbec vytřel zadnici, jednak že nedbala doporučení pediatry, a jela k nim, jednak proč teď volá záchranku když to zanedbané dítě kašle už druhý týden a pak že vůbec volá záchranku, že jí stejně odběry neudělá, ať jde k pediatře. jo a na dokreslení všeho, měla s sebou ještě jedno dvouleté dítě, což už byl úplný vrchol drzosti.
Pro ty kdo ještě neomdlel z mého líčení, konstatuji, že naše bezplatné báječné zdravotnictví je fajn, pokud jste dost silný, aby jste ho zvládl. pokud jste nějak oslabený, musíte frčet na štěstí. Někdy jo, no a někdy ne. strejda Kafka by byl nadšen. a teď jdu líčit další stížnost na Burda vlákno. :))

giuliettka
3829 příspěvků 17.07.19 16:12
@julie74 píše: … ať jede do Motola. A že je dcera infekční, ve špatném stavu, ona nemá auto a já jí neodvezu, protože mám malou dceru s problémy s průduškama, tak že si může zavolat sanitku. Nedali jí ovšem žádanku na dopravní službu, pravda ona, nemá nastudované naše zdravotnictví, si o to neřekla. Záchranka přijela, paní na dispečinku jí neřekla, že má chtít dopravní záchranou službu, poslala rychlou, za což kamarádku pak v rychlém sledu seřvali jak záchranáři, následně v Motole zdravotní bratr a doktor. ten si s ní vůbec vytřel zadnici, jednak že nedbala doporučení pediatry, a jela k nim, jednak proč teď volá záchranku když to zanedbané dítě kašle už druhý týden a pak že vůbec volá záchranku, že jí stejně odběry neudělá, ať jde k pediatře. jo a na dokreslení všeho, měla s sebou ještě jedno dvouleté dítě, což už byl úplný vrchol drzosti.

Viem, že sa tu má len potľapkávať a držať hubu, ale ženská čo si zavolá záchranku, lebo predsa nevie, že si má zavolať dopravnú záchranú službu, lebo jej to na dispečinku nepovedali… je blbá jak tágo. A že sebou ťahá ešte jedno dvojročné decko sebou, je tiež jej problém a nie problém nášho zdravotníctva. Kristaboha, to ako vážne riešite, že jej nedali dopravu, lebo ona nemá auto? No a čo? O taxíku ešte nepočula? Tak my nielenže budeme platiť všetky zdravotnícke úkony zadara, my budeme ešte aj pani prdel prevážať hore dole, lebo ona je neschopná si zabezpečiť dopravu, bez inštrukcii.

julie74
3122 příspěvků 17.07.19 16:20

@giuliettka hele, píšu ale zase nejsem nijak životně závislá na potlapkávání. taxi jí řekla doktorka že ne, že je infekční. Že nemá auto, to chápu, že už to je ve vašich očích důkaz, že je blbá jak tágo. Díte s takovýmhle nálezem má mít naprostý klidový režim, na tom se všichni shodli, a to druhé dítě měla zatím přivázat u plotu? Rodiče má na tachovsku a od její maminky ta infekce možná pochází, takže ta leží, kamarádky mají malé děti a prostě mají strach - takže co, krom keců???
a řeším to celé, jak jsou prostě dovolené a nikdo za nic neodpovídá, nikdo nic nemusí, ale všichni jsou zpruzelý.

giuliettka
3829 příspěvků 17.07.19 16:27
@julie74 píše: … takže co, krom keců???

Trvať u pediatričky na odberoch. Nie, že ona má pošle domov, prídte o týžden, mne sa ten týžden nepozdáva, tak idem na orl? Ja by som od tej pediatričky bez tých odberov neodišla, rovno by som jej povedala, že týždeň nečakám.
Blbá ako tágo nie je preto, že nemá auto, ale že si namiesto dopravnej záchranej služby zavolá rýchlu pomoc. Ja neočakávam, že pani na dispečinku rýchlej pomoci bude inštruovať ľudí ako postupovať pri riešení svojích dopravných problémov, ale že tam bude pre tých čo potrebujú tu rýchlu pomoc.

Jordaan
8738 příspěvků 17.07.19 16:31

@julie74

Kdyz je to dite tak desne nemocne, tak si ho v te nemocnici meli nechat nebo ho ped. mela poslat do nemocnice rovnou. Pediatra by si zaslouzila nakopat do zadku, ale uprimne, kamaradka se taky moc nevyznamenala.

julie74
3122 příspěvků 17.07.19 16:40

@Jordaan no to máte pravdu, pediatrickou měla vyměnit už dávno. Ale to je to na co si stěhuju, buď jste sám dost na výši, odpočatý, ve formě, vybaveny zázemím, nebo taky můžete mít smůlu.

Paris1789
3848 příspěvků 17.07.19 16:43

Kamarádka nemá manžela, který by ji dítě do nemocnice odvezl? Kde je otec těch dětí?
Já bych teda jela taxíkem, když může s sebou tahat dvouleté dítě, tak to asi takový mor není.
Souhlasím ale s tím, že jsou vesměs pracovníci zdravotnických služeb asi stiženi autismem, protože snaha informovat je v těchto kruzích poměrně slabá. Ale zřejmě se něco posírá tak nějak průběžně, chodím na pravidelnou prohlídku do jistého státního zařízení, vždycky to šlo z organizačního hlediska hladce, naposledy jsem myslela, že mě z nich vomejou. Ačkoli jsem se objednala, po příchodu načas mi řekli, že mě tam objednanou nemají apod. Brownův pohyb prostě. Chaos.

Příspěvek upraven 17.07.19 v 16:46

Uživatel je onlineYaay
218 příspěvků 17.07.19 16:45

Tak to som potom tiez blba ako tago, lebo o dopravnej sluzbe pocujem dnes prvykrat. Asi preto, ze som relativne zdravym clovek, lekarov vidavam len pri preventivkach a nikdy som nepotrebovala nic ani vzdialene podobne zachranke. Alebo som vtedy chybala v skole.

Jordaan
8738 příspěvků 17.07.19 16:48

@julie74

Jeste bych dodala, ze ja bych do te nemocnice jela taxikem. Presne podle uvahy, ze pokud by bylo dite tak nemocne, ze by bylo pro okoli neunosne, tak by ho dr. poslala sanitkou rovnou. V jinem pripade mi nema co vykladat.

Paris1789
3848 příspěvků 17.07.19 16:48

A to na ty prohlídky chodit nijak moc nechci, ale to je pořád keců, jak máme všude chodit s prevencí a když to teda děláte, chovají se k vám jako k obtížnému hmyzu. Vždycky se podívám na sumu, kterou jim každý měsíc odvedu a jsem nasraná akorát. Ještě, že mám nízký tlak.

giuliettka
3829 příspěvků 17.07.19 16:49
@Paris1789 píše:
Já bych teda jela taxíkem, když může s sebou tahat dvouleté dítě, tak to asi takový mor není.

A okrem toho, sú predsa aj tie taxíkuv núdzi. Čo ťa do nemocnice dopravia za jednotnú zníženú cenu, nech už ideš odkiaľkoľvek.

giuliettka
3829 příspěvků 17.07.19 16:51
@Yaay píše:
Tak to som potom tiez blba ako tago, lebo o dopravnej sluzbe pocujem dnes prvykrat. Asi preto, ze som relativne zdravym clovek, lekarov vidavam len pri preventivkach a nikdy som nepotrebovala nic ani vzdialene podobne zachranke. Alebo som vtedy chybala v skole.

Nechite mi povedať, že ste nikdy nevidela čakať dochodcov, matky s deťmi, niekoho so sádrou… v čakárni, na odvoz sanitkou. Že ste o tom nikdy nepočula, veď to fungovalo už za socializmu.

Paris1789
3848 příspěvků 17.07.19 16:52

@giuliettka
hele, budu já šetřit na zdraví svého dítěte? I kdybych si na to měla půjčit, tak je do nemocnice dostanu i za plnou palbu s přirážkou. Na to vždycky mám. Na to má každý.

Jordaan
8738 příspěvků 17.07.19 16:54

@giuliettka

Ja to taky neznam. Vubec by me nenapadlo, ze muzu nekam zavolat a nechat se odvezt.

Stránka:  « Předchozí 1 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1149 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek