Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (403) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Yaay
218 příspěvků 17.07.19 16:59

@giuliettka Ved hovorim, ze ja v cakarnach travim minimum casu. Ak som tam aj niekoho videla, nikdy som nerozjimala nad tym na koho/na co caka. A za socializmu taketo veci isli este mimo mna. Ale odteraz budem vediet.

giuliettka
3844 příspěvků 17.07.19 17:00

@Jordaan Ten taxi v núdzi viem preto, že som si raz zavolala taxi a so synom sa nechala odviezť ku vchodu do nemocnice, k pavilonu péče o matku a dítě. Išla som ku kámoške. čo v nemocnici robí a dohodli sme sa, že sa stretneme pred vchodom. Ke´d mi chlapík povedal cenu, tak som bola prekvapená a pýtala som sa, že prečo tak málo a on na to, že je to cena taxi do nemocnice. Tak som sa priznala, že do nemocnice nejdem, dieťa je zdravé a dala mu dobrovolne normálnu sumu.
A tie sanitky často vídam, ako chodia pre dochdcov a na dedinku kde som vyrástla, skutočne vozili z/dp nemocnice starších ľudí bez auta.

julie74
3127 příspěvků 17.07.19 17:00

Nechci se dohadovat ve smyslu - toto je problém, toto taky, sama to nesnáším. Ale dneska dopoledne sehnala rentgen, před polednem dorazila na orl. pokud ještě dneska měla zastihnout někoho kdo by s tou léčbou něco udělal, zkusili jste si objednávat zdravotnické taxi za sníženou cenu? já ani netuším, že ho tu máme. Švagr je záchranář, říkal, že běžně jezdí pro malé děti v tomto stavu a dopravní sanitka prý existuje, ale rozhodně není rychlá, takže je to na x hodin čekání. jet taxíkem, když jí doktorka řekla, že je to infekční, to prostě nedala. Pravda, taky bych celkem nerada jela v taxíku, kde přede mnou jel někdo infekční k doktoru. tatínek je dnes bohužel mimo. i místně. v minulých dnech ji po části těch doktorů vozil. Prostě jak jsme zvyklé na auto, tak bez něj, najednou, to nefunguje. to pak je problém i doktor vzdálený kilometr. Poučení je jasné, copak tatínek, ale k dětem potřebujete hlavně auto. poučení k záchvatům autismu našeho zdravotnictví nemám.

Temperance
1615 příspěvků 17.07.19 17:01

Dokud jsem to nepotřebovala pro maminku, taky jsem nevěděla, jak to funguje. Když se Vám podaří vymámit z doktora žádanku, máte to na pokladnu, jinak platíte.
Edit: mám na mysli tu sanitku. Než jsem to dopsala, diskuse poskočila. Nikdy jsem neslyšela o levnějším taxi k lékaři, a to jsme taky párkrát jely, když se nám nehodilo čekat hodiny na sanitku. Možná to mají jen v Liberci.

Příspěvek upraven 17.07.19 v 17:05

julie74
3127 příspěvků 17.07.19 17:05

Jo ještě naše obec - příměstská část Prahy - provozuje taxi po městečku, máme tu velký výškový rozdíl mezi horní a spodní částí obce, takže obec dotuje jeden osobák, co vozí starší a invalidní lidi nahoru dolů, k lékaři, na odběry atd. to je mimo moje téma, jen že jsou různé služby. Blbé je když jste někde mezi nimi.

Paris1789
3855 příspěvků 17.07.19 17:07

@Yaay
jde o to, že je třeba oddělit RZS od tzv. taxislužeb, které nemocnice také poskytují (podle mne to jsou ale vyhozené peníze a já bych to zrušila). Protože nepošlete vybavenou sanitku pro paní se sádrou, bylo by to strašně drahé.

Líčil mi můj syn, jak mu zemřela sousedka, byla po operaci žaludku, zřejmě bez jakýchkoliv příbuzných, nikdo se o ni doma nepostaral, přesto ji propustili do domácí péče a paní zemřela. Popisoval mi, jak se to událo, tuhla mi u toho krev v žilách. Nakonec sháněla jeho spolubydlící, která byla zrovna doma, lidi z ulice, aby jí pomohli paní odvézt k lékaři. Nikdo si s ní nevěděl rady, protože se všichni báli zavolat sanitku, jelikož „se přeci právě vrátila z nemocnice“. Byl to případ plný naprosté ztráty důstojnosti té ženy, zemřela doslova jako pes v pankejtu, mezi cizími lidmi, bída naší civilizované společnosti.
nakonec ji teda odvezli sanitkou do nemocnice, kde zemřela druhý den.
Podle mne takto umírá hodně lidí, v nemocnici jim sice tzv. pomůžou z nejhoršího, ale musejí tušit, že ten dotyčný nemá šanci se o sebe postarat a tak jako tak zemře.

giuliettka
3844 příspěvků 17.07.19 17:08
@Temperance píše:
Edit: mám na mysli tu sanitku. Než jsem to dopsala, diskuse poskočila. Nikdy jsem neslyšela o levnějším taxi k lékaři, a to jsme taky párkrát jely, když se nám nehodilo čekat hodiny na sanitku. Možná to mají jen v Liberci.

Ale no tak. :-D Aý taký pokrokový ten Liberec byť nemože, aby sme boli jediný. :-D

porjk
2746 příspěvků 17.07.19 17:19

Věřím, že muže nastat taková situace a jako na potvoru není manžel doma. Ani nemusí jít o rodinu, která nemá auto, jen ho má třeba manžel v práci… To je možné, ne každá matka napr. na mateřské, má druhé auto. A ani babička nemusí být k dispozici. Ale těžko uvěřit, že matka nemá žádnou kamarádku, nebo sousedky, kolegyni, příbuznou, co by v nouzi nejvyšší pohlídala druhé dítě. To je, jak kdyby žila někde na Sibiři.

giuliettka
3844 příspěvků 17.07.19 17:22

@porjk No keď tá matka to podáva tak, že preváža staršie decko prinajhoršom s ebolou, tak kto by to druhé hlídal? :-D

Paris1789
3855 příspěvků 17.07.19 17:39

Ještě bych dodala, že je poměrně jasné, že jakmile se odstěhujete do domečku za Prahou, získáte sice možná víc prostoru, zahradu a možná i klid, ale platíte za to právě nižší dostupností všech možných služeb. Na sídlišti máte z paneláku k pediatrovi pár kroků, stejně tak do školy, školky, obchodu atakdále, akorát že nad panelákem každý tady ohrnuje nos.
Podle všeho ten velký úprk z Prahy do satelitů nyní ukazuje svou odvrácenou tvář. Pediatři obecně nejsou, je potíž je sehnat i v těch tzv. nových čtvrtích na okraji Prahy, prostě všude je plno, tak dostávají příležitosti i ignoranti, jako je zde zmíněná paní doktorka. Stát ani pojišťovna to moc řešit neumí, jo kdyby se u doktorů platilo, pak by to zřejmě nějakému praktikovi stálo za úvahu přemístit se do středních Čech z Prahy, za pacienty. Ale takto to nikomu nestojí za to, když má dost pacientů v Praze. Je to i problém těch obcí, najednou jim přibylo spousta obyvatel a ony nemají dost peněz na tyhle služby, třeba na zřízení ordinace (nebo polikliniky) pro občany.
Nejde jen o to, přemístit se do přírody, ale i o to, postarat se o další služby. A jo, musím se přiznat, že mne vyloženě štve, jak si tihle obyvatelé satelitů z konkrétně naší čtvrti dělají parkoviště, popelnici, zahlcují školky, školy a doktory, protože na rozvoj služeb u sebe doma serou.

Vinca_minor
818 příspěvků 17.07.19 17:44

@Paris1789 Ono přepravní služby nemocnice mají svůj význam. Třeba můj děda, věk přes 80, všichni potomci bydlí jinde, měl zlomené rameno. To, že byl fit a nechtěl čekat, až ho rozvezou po Olomouci, tak šel raději pěšky, každý starý člověk nezvládne.
A když jsem jela po operaci z nemocnice za studií, taky se mě ptali, jestli mě má kdo odvézt. Zvládli jsme to s mužem s dvěma přestupy mhd, ale sama bych to taky neriskovala. Taxi bych si zavolat mohla, ale jako chudý student jsem to zvažovala až jako poslední možnost.

Paris1789
3855 příspěvků 17.07.19 17:48

@Vinca_minor
nechci do toho moc zabrušovat, ale obecně se domnívám, že to má platit obec, pokud chce svým občanům nějak usnadnit život. Z pojištění to podle mne placeno být nemá.

PanenkaMalenka
243 příspěvků 17.07.19 17:59

V Plzni jezdí taxi pro seniory, mají nějaké výhodné jednotné jízdné, předpokládám, že to platí město. A vzhledem k tomu, že je nemocnice roztahaná po městě, tak mezi nima pendluje spešl autobus, ještě mimo MHD. Nevím, jestli se platí, nikdy jsem nepoužila, ani kdo je zřizovatel. Co se týká té nešťastné matky s nemocným dítětem, tak samozřejmě je třeba mít trochu ostré lokty a prosadit svou, nejen sebou nechat vláčet, byť autoritou v bílém plášti.

benyka
7244 příspěvků 17.07.19 17:59

Doktoři už mě skoro přesvědčili, že si mám nechat vyndat ledvinový kámen, se kterým jsem byla už rozhodnuta vydržet až do smrti. Po dnešku nějak ztrácím odvahu. :-)

giuliettka
3844 příspěvků 17.07.19 18:11

@benyka Nevymýšľajte, objednajte si pekne sanitku pred dom, nezabudnite priobjednať lehátko, nech sa netrepete po stojačky a cestou si pohodlne poležíte, a šup do nemocnice. Fakt si neviem predstaviť, že vám si niekto dovolí povedať príďte o týždeň a vy budete čakať. Doktor čo by navrhol odklad práve vám, by určite potreboval po vašom zásahu, zubnú náhradu. :-D

benyka
7244 příspěvků 17.07.19 18:45

@giuliettka To mi teda lichotíte. Budu si toho patřičně považovat. :-)

Dalmitka
1664 příspěvků 17.07.19 18:53
@shanimplavkynahrocha píše:
@umad Treba si to nemyslela ani ona, jen prikraslila historku ;).

Tiež si to myslím, že to bolo tak; Umad mala len smolu, že to prečítala; ale zase chápem, že jej to prišlo ľúto. Koľkokrát niečo povieme alebo urobíme a až následne nám dôjde, že ten druhý sa mohol cítiť dotknutý alebo ublížený a my sme to vlastne ani tak nemysleli.

Dalmitka
1664 příspěvků 17.07.19 18:57

@Oveeec - „@umad To bych jí asi něco řekla. Možná bych neříkala, že jsem to četla v mobilu, ale třeba „Prosím vás, aby nevznikla mýlka, já vás nechtěla přesazovat, já si ověřovala, jestli jste si to nespletla jako tady pán, protože se to stává. Abyste potom neřekla, že jsem nějaká kráva.“ A mohlo jí vrtat hlavou, jestli je to náhoda, nebo jestli jste jasnovidec :)

Perfektný spôsob; myslím bez irónie; zapamätám si pre prípadné podobné situácie.

Dalmitka
1664 příspěvků 17.07.19 19:04

@Oveeec - „K tomu vlaku bych taky něco měla. Já už si fakt budu kupovat asi jenom jedničku, protože ty davy čím dál tím hůř snáším. Proč musí lidi pořád produkovat debilní zvuky? Proč musí pořád někdo hulákat, proč si musí pouštět na celé kolo muziku nebo telefonovat? Nedá se nic dělat, budu muset začít vychovávat :D

Ste môj človek; ja to proste nemôžem; ale už som sa dopracovala k tomu, že sa nebojím upozorniť a požiadať o stlmenie, ticho. Raz dokonca - v IC vlaku mala slečna vedľa mňa asi neobmedzené voľné minúty, ktoré musela minúť bľabotaním o totálnych kravinách; po cca pol hodine som jej povedala, že nech alebo skončí alebo ide na chodbičku ďalej kotkodákať alebo zavolám sprievodcu a budem sa sťažovať. Tvárila sa ako keby spadla z Marsu ona alebo ja; ale odišla do tej chodbičky; preboha - veď to IC nie je úplne zadarmo a človek má právo na aké-také znesiteľné cestovanie.

Oveeec
2064 příspěvků 1 inzerát 17.07.19 19:14

@Dalmitka Díky, já si to taky musím zapamatovat, protože doma na gauči se to vymýšlí, ale ve skutečnosti skutek utek :)

S doktory je problém v tom, že jim člověk chce důvěřovat. Protože si uvědomuju, jak to mají náročné, chci vždycky co nejvíc spolupracovat a co nejmíň otravovat, toho si myslím užijou dost. Ovšem po zkušenosti, kdy čtrnáct dní nikdo z několika doktorů, u kterých jsem byla, nepoznal život ohrožující stav (pravda, kdybych nebývala měla takové štěstí, nezachránil mě ani superman), už bych asi byla asertivnější. Problém je, že jako laik absolutně netuším, jestli má doktor pravdu, nebo se plete, a jestli mi testy nechce udělat proto, že je líný, nebo proto, že i když já si myslím, že umírám, on ví, že to tak není.
Taky mě dojímají ty objednací lhůty, to je úplně škoda komentovat. Jo a tu dopravní službu jsem taky neznala, respektive vím, že nějaké rozvozy pacientů jsou, ale že bych si ji mohla jenom tak objednat, to jsem netušila.

Oveeec
2064 příspěvků 1 inzerát 17.07.19 19:16

A ještě dodatek k tomu časopisu Neoluxoru - asi jsem tomu křivdila, trochu tím listuju a jsou tam občas zajímavé tipy i třeba na hudbu. Na to, že je to vlastně jeden velký reklamní leták, to samo o sobě není špatné.

giuliettka
3844 příspěvků 17.07.19 19:33
@Oveeec píše:
Jo a tu dopravní službu jsem taky neznala, respektive vím, že nějaké rozvozy pacientů jsou, ale že bych si ji mohla jenom tak objednat, to jsem netušila.

Počkajte, fakt vám musí niečo byť. Musíte mať namierené k dajakému doktorovi a ak chcete mať doprovod, tak to musíte nahlásiť dopredu. Netuším či musíte ten papier k doktorovi ukazovať, alebo nie, ale oni vás vezmu len do nemocnice, alebo na polikliniku. Alebo do ordinácii lekárov.

giuliettka
3844 příspěvků 17.07.19 19:36
@benyka píše:
@giuliettka To mi teda lichotíte. Budu si toho patřičně považovat. :-)

Ale čoby, nelichotím. :-D
Mimochodom do nemocnice som rýchlou raz išla. A presviedčala lekára, že do tej sanitky doleziem, nech ma nenesú. Nedovolil mi to a nedovolil mi ani si sadnúť a ono to s tou húkačkou v ľahu, je strašne príšerné. Skáče to jak na trampolíne. :-D

benyka
7244 příspěvků 17.07.19 19:41

Před pár dny jsem v jednom rozhovoru s nějakou dámou, která si píše celý život deník a přes naléhání „veřejnosti“ nemá v úmyslu jej publikovat, zaznamenala radu nikdy nečíst deníky svých dětí. Jedna matka totiž neodolala, nahlédla do zmíněného spisku své dcery při úklidu (barák prázdný, dcera na prázdninách), a dočetla se, že „matka si snad myslí, že je pořád krásná, kráva jedna“. :-) Nedělám si iluze, ale slyšet ani číst bych to nechtěla.

Příspěvek upraven 17.07.19 v 19:48

benyka
7244 příspěvků 17.07.19 19:47

@giuliettka Sanitkou jsem se vezla snad poprvé a naposledy při rozvozu matek s miminky z porodnice. Byly jsme tam tři a řidič si to vyloženě užíval, pomáhl s dveřmi, taškami a tak, samý úsměv. Bylo to moc krásné. :-) Jinak jsem, naštěstí, zatím všude mohla dojít nebo odejít pěšky a MHD.

Stránka:  « Předchozí 1 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1150 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek