Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (406) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pozorovatel
592 příspěvků 24.08.19 08:23

@V3S @DruI tohle je obrovsky svazek klicu - 14 klicu, sla jsem jeste vecer pred odjezdem jen pred dum, protoze prijel znamy si neco vyzvednout, zapovidali jsme se, tak jsem strcila klice do kapsy od kalhot (=obrovska boule), pak me manzel pred domem sbalil, ze dojdem na veceri do restaurace. Odemykal pak manzel. V kapse klice nejsou, nikde polozeny jsem je nenasla. A to jsem v tomhle disciplinovana a nechavam je vzdycky na jednom miste na botniku, kdyz prijdu domu. Ze by mi vypadly z kapsy, to taky pochybuju…

Birdonawire
81 příspěvků 24.08.19 11:36
@Kalouže píše:
@Birdonawire Můžu se prosím zeptat, k těm různým kartám máte předpokládám účty v daných zemích? Je to složité si je pořídit?
Jde mi teda o Německo, jezdím nakupovat látky a zrovna na potvoru v tomhle druhu obchodů nelze platit českou kartou.
Nechci si vybírat nesmyslné částky v hotovosti, takže jsem pokaždé v mírném stresu, zda mi peníze vystačí a kazí mi to radost z nakupování (látky kupuju pro svou práci).
Děkuju.
Nebo jestli někdo jiný by věděl?

Rada bych poradila, ale nevim, jak to funguje v Nemecku. Ve Francii vam ucet nezridi, pokud nemate zdejsi adresu, kterou ovsem tezko ziskate bez toho uctu. Zkusim se zeptat kolegu, ale nebude to hned. Cekam prave na letadlo do Prahy.

giuliettka
4137 příspěvků 24.08.19 11:51

@Birdonawire Skúste si pozrieť službu REVOLUT. Mne slúži na bežné nákupy v Nemecku. Nežijem v Nemecku, ale mám to tam 25 km a nakupovať niektoré potraviny, sa mi vzhľadom ku dvojitej kvalite, vyplatí tam.

Oveeec
2091 příspěvků 1 inzerát 24.08.19 12:48

Já nedávno potřebovala klíčky od sklepní kóje, protože jsem tam potřebovala uložit obrovskou spoustu velkých věcí, které by jinak musely strašit na společné chodbě. Klíčky, které se ještě před několika málo dny používaly, nebyly. Tak jsme upilovali zámek a jeli honem koupit nový. V posledním obchodě měli zavřeno, tak jsme se vrátili bez zámku, že holt sklep zůstane otevřený a snad nikdo nic neukradne. Ztracené klíčky od přepilovaného zámku ležely na stole.

Porkpiehat
910 příspěvků 24.08.19 13:21

@Oveeec My jsme takhle jednou převrátili celý byt při hledání svazku klíčů (už nevím, kterého člena rodiny), abychom ho nakonec našly pověšený na háčku na dřevěné destičce u dveří, kde na šesti háčkách visely všechny možné klíče. A to jsem se tam aspoň dvakrát koukala. Pomohlo až všechny svazky klíčů sundat a jeden po druhém vzít do ruky.

Moir
2252 příspěvků 24.08.19 13:24

@giuliettka oni v mnoha německých obchodech berou jen EC kartu vydávanou přímo německými bankami, v tom bohužel Revolut nepomůže, ještě relativně nedávno brali v jednom velkém řetězci s elektronikou jen American Express…

mimi
145 příspěvků 24.08.19 15:41

Vlani som tyzden hladala kluce od prace (cip + kluc od kancla). Bola som nervozna, nikde neboli, ani v kancli ani doma. Pytam sa vsetkych kolegyn, nic. Po tyzdni si vravim, ze musim sa ist priznat sefke a zaplatit za vydanie noveho cipu. Dva dni som som sa odhodlavala, a jedno rano som sa zobudila s myslienkou „archiv“. Tak som v praci utekala za sekretarkou, s ktorou sme tam naposledy boli. A ona „no, su tam, ale ja som myslela, ze su upratovacky, aj som sa divila, ze ich tyzden neberie“. Tak som na nu vyletela, ze preco mi predtym tvrdila, ze ziadne kluce nenasla, ked som sa jej pred tyzdnom pytala. A ze najjednoduchsie riesenie by bolo poslat vsetkym jeden hromadny mail „halo lidi, nasli sa kluce“. Iba pokrcila ramenami s previnilym usmevom.

Porkpiehat
910 příspěvků 24.08.19 15:47

@mimi A nemohla si myslet, že jsou to Chroustalovy klíče?
https://www.youtube.com/watch?…

Kalouže
53 příspěvků 24.08.19 19:51

@Birdonawire Děkuju, měla jsem to podezření, že to jen tak nepůjde.

Birdonawire
81 příspěvků 24.08.19 23:02

@Kalouže Nevzdavejte to. Treba v Belgii zadne problemy nebyly. Pokusim se zjistit vic od kolegu nemeckeho puvodu a od kamarada, co dela pro banku, ktera je pobockou nemecke „centraly“.

Oveeec
2091 příspěvků 1 inzerát 25.08.19 01:13

Nemůžu spát, protože si někdo dělá dole na chodníku party, řve jako blázen a pouští nahlas muziku. Jsem v cizině, takže policajty na ně volat nebudu, na recepci teď nikdo nebude a řvát na ně z okna, obávám se, nebude mít efekt, taky se jich, podle toho, co se tam dole děje, docela bojím. A zítra chci brzo vstávat. Co asi má v hlavě člověk, kterému přijde normální pouštět na celou ulici muziku ve čtvrt na dvě ráno?!

julie74
3220 příspěvků 25.08.19 02:41

@Oveeec klidně dvě a půl promile. Nemůžu spát protože mě žerou armády komárů.

vlm
4630 příspěvků 25.08.19 08:52
@Oveeec píše:
Co asi má v hlavě člověk, kterému přijde normální pouštět na celou ulici muziku ve čtvrt na dvě ráno?!

Nas…o

Kalouže
53 příspěvků 25.08.19 12:54

@Birdonawire Moc děkuju.

Matmys
2315 příspěvků 26.08.19 12:43

Já v sobotu hledala v průměrně velké cestovní tašce ponožky do sportovních bot. Přede mnou krátká trasa (cca 2 hod tam a zpět), ale do véélikéko kopce. Prohledala jsem tašku celou 2× včetně usilovného prohmatání kapes, pak jsem to riskla a šla naboso. Naštěstí jsem vyrobila jsem jen jeden puchýř.
Přijedu domů, vybaluju a co jsem vytáhla z boční kapsy jako první, aha?! :)

Yaay
235 příspěvků 26.08.19 12:56

@Moir presne tak, nemci miluju EC kartu, ale v tu v mensich obchodoch neberu, tam jedine hotovost. Spominam si, ked sa kolega prestahoval do Nemecka a kupoval pracku a chladnicku, Visu mu nodmietli akceptovat tak pekne k bankomatu a musel platit cash. Popisoval mi to: “ako v stredoveku” :D!

Oldyn
6156 příspěvků 26.08.19 13:28

@Pozorovatel
Moji rodiče odjeli na dovolenou. 3× se mně každý z nich ptal, zda mám klíče od jejich domu a znám heslo, poprvé jsem to odkývala a potom už jsem z té otázky byla na nervy. A co myslíte? Klíče nět a kód na odjištění mi vyskakuje jen firemní.

mimi
145 příspěvků 26.08.19 13:52
@Porkpiehat píše:
@mimi A nemohla si myslet, že jsou to Chroustalovy klíče?
https://www.youtube.com/watch?…

jeeeej, tak za toto ďakujem, skvele som sa pobavila :-D :-D

Birdonawire
81 příspěvků 26.08.19 16:34

Dnes jsem šla po Vinohradské, od Flory směr Jiřího z Poděbrad. Cestou jsem potkala krámek se zdravotní obuví, uvědomila si, že domácí přezůvky už mají něco nachozeno a že bych mohla koupit nové. Prodavačka stála před vchodem, kouřila a vlastním tělem bránila dveře. Prohlédla jsem výlohy, pozdravila, paní měla sveřepý výraz „dokud si to nedokouřím, dovnitř NIKDO nepůjde“. Za rozčilení mi nestála, ale to je teda chování (jen proto je to ve stížnostech). No nic, popošla jsem 200 metrů, další obchod s obuví, koupila jsem pantofle, jedny boty, pár dalších věcí, platila jsem skoro 5000. Pak jsem měla strašnou chuť se vrátit a udělat scénu z Pretty Woman. „Veeelká chyba!“ Vykašlala jsem se na to.

Oveeec
2091 příspěvků 1 inzerát 26.08.19 16:59

@Birdonawire Já to jednou udělala, možná jsem tu o tom psala. Prohlížela jsem si punčochy v takovém malém krámku, ale neměla jsem u sebe peněženku. Myslím (už je to dlouho), že jsem prodavačce řekla, že se zastavím zítra (ale nenechávala jsem si to dát stranou), a ona mi pomalu ani neodpověděla, protože myslela, že kecám a nic si koupit nechci. A den na to jsem jela kolem a něco se ve mně pohnulo a šla jsem tam, ona taky ve dveřích, tak jí povídám, že bych si byla opravdu něco koupila, protože včera jsem neměla peněženku, ale když se takhle ke mně chovala, že jsem si to rozmyslela. A ona že prej jak to měla vědět, že nemám peněženku. Protože to určuje, jak se k zákazníkovi chovám, neasi.

Porkpiehat
910 příspěvků 26.08.19 21:28

@Yaay Středověk v Německu? Chcete vyprávět o tom, že školní obědy se dají platit jen šekem nebo kešem (cash) jako v Básníkách? Máte v ruce fakturu, ale místo toho, abyste zaplatili kartou (nebo převodem) přes internet, tak hezky vypíšete šek, z faktury ustřihnete ústřižek s údaji a v obálce to poštou pošlete na uvedenou adresu. A modlíte se, aby to pošta neztratila.
To samé u lékařů - šek nebo hotovost (ale to je člověk za exota). Ale už jsem našla i pár průkopníků s platebními terminály.

Birdonawire
81 příspěvků 26.08.19 22:00

@Porkpiehat V Paříži to je o něco málo lepší. Ne o moc.

benyka
7337 příspěvků 26.08.19 22:42

@Birdonawire 16.34. Škoda, mohly jsme se pobavit. :-)

Temperance
1720 příspěvků 26.08.19 23:19

@Birdonawire V tom Zdravém obouvání, co je na opačné straně než palác Flora, jsem si před časem koupila domácí pantofle, protože mě ty staré už opouštěly, a teprve při odchodu jsem si na dveřích všimla nálepky RB klubu (10 % sleva). Už to nešlo uplatnit :-(

Yaay
235 příspěvků 26.08.19 23:21

@Porkpiehat teeda, sek som naposledy vypisovala tak pred dvanastimi rokmi vo VB, a uz teraz mi to pripada ako neskutocne retro :) A ako mi banka vzdy posielala novu sekovu knizku, ked sa im zdalo, ze ju uz budem potrebovat…pripadam si ako z filmu o pamatnikoch teraz.

Stránka:  « Předchozí 1 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1163 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek