Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (424) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7477 příspěvků 14.9.19 13:22

@Dalmitka Přiznám se bez mučení, že se mi tam nechce. Jsem vděčná za ty dny, kdy funguji relativně bez problémů, a obávám se toho, že už jenom narkóza, bůhví jaká strava, léky a ležení na posteli by mi rozhasilo tu pracně vychytávanou rovnováhu. Asi to to riziko nechám spíš na té možnosti „náhlé příhody“ a budu věřit, že k ní nedojde.

benyka
7477 příspěvků 14.9.19 18:40

@Dalmitka Jo, a s tím karpálním tunelem mám podobnou zkušenost. Začalo mě to zlobit, když jsem se naučila psát na stroji a psala po večerech dokumenty manželovi. Pak jsem sice přešla na počítač, ale zápěstí mě bolela tak, že jsem je půl roku nosila zavázané pružným obinadlem, a na pravé ruce mě každou chvíli brněla partie od lokte po malíček a půlku prsteníčku, musela jsem vždycky po desti minutách přestat psát a deset minut to rozcvičovat a nechat to vzpamatovat. Přešlo to ze dne na den, když jsme stěhovali skříně. :-) Pak jsem si koupila ergonomickou klávesnici a od té doby je klid.

Moir
2262 příspěvků 14.9.19 21:31

@benyka já zas teď musím bránit svoji štítnou žlázu, jsou tam uzly a cysty, benigní, ale mohly by růst a pak se to lékařům hůře operuje, funkce je perfektní

problémy to prý může začít dělat, nemusí, roste to pomalu, třeba 15, 20 a víc let, ale chtějí mne o ni připravit co nejdřív, výhled, že budu třeba 50 let brát léky, riskovat, že přijdu o hlas, nebo ho budu mít dost poškozený, případně poškozenou či zničenou funkci příštitných tělísek, to se mi tedy zrovna moc nechce

samozřejmě, ve chvíli, kdy to začne hrozit utlačováním trachey nebo jícnu, bránit se nebudu, ale teď mi to připadá spíše, aby si doktoři zařezali, než pro můj benefit

benyka
7477 příspěvků 14.9.19 22:03

@Moir Taky mi to tak připadá. Najmě, když ten dotor prohlásil „my to děláme rádi“. Silně podezřelé…

Porkpiehat
1244 příspěvků 14.9.19 22:11
@benyka píše:
@Moir Taky mi to tak připadá. Najmě, když ten dotor prohlásil „my to děláme rádi“. Silně podezřelé…

„…protože to máme dobře proplácené pojišťovnou.“

benyka
7477 příspěvků 14.9.19 22:13

@Porkpiehat Bať, bať.

EllaHolz
3 příspěvky 15.9.19 01:04

@benyka Zkuste se někoho zeptat, jestli by si dal podruhé ledvinovou koliku. Nebo raději operaci.
je to jen otázka času, kdy se budete moci ptát sama sebe.

Moir
2262 příspěvků 15.9.19 09:13

@benyka Já to zatím ukecala, v prosinci bude další punkce a další přemlouvání, předpokládám. Docela ráda bych konzultaci od někoho jiného, někoho, kdo není moje lékařka a její mentor a ideálně z úplně jiného ústavu.
Já prostě v aktuální situaci v té operaci nevidím žádný přínos pro mne. Měsíční pracovní neschopnost (píšou 3 až 4 týdny), předpokládám, že nastavení dávek hormonů nebude úplně jednoduché, takže taky žádná hitparáda.

MorusRubra
682 příspěvků 15.9.19 13:46

Přeruším na chvíli medicínské okénko a přidám přízemní nákupní problémy.

Stížnost č. 1 (moje chyba):
Objednala jsem si několik věcí z Dorothy Perkins a udělala jsem tak trochu botu, nezkontrolovala jsem si, jak probíhá vracení. Dřív vám dali do balíku předtištěný štítek pro vrácení zboží (nezaplacený), ale teď už ne. Musíte si na jejich webu vytisknout předplacenou vratku. A to je kámen úrazu, nevím, jak se na to budou tvářit na poště. Už jsem jim psala, doufám, že během dvou dnů odpoví. Pokud by se pošta cukala, vykašlu se na vrácení zboží i na celou Dorothy Perkins. Pitomé komplikace.

Stížnost č. 2:
Včera jsem si chtěla koupit boty, nějaké polobotky/oxfordky se silnější podrážkou, teď je mají prakticky v každé kolekci. Všechno bylo buď příšerně tvrdé, odíralo patu už v obchodě i přes ponožku nebo bylo tak úzké, že jsem do boty ani nemohla nacpat nohu. Mimochodem, stížností na úzké boty jsem zaslechla docela dost hned v několika obchodech.
A když už jsem našla boty, co splňovaly všechny požadavky a vypadaly pohodlně, samozřejmě nebyly v mé velikosti. Mít 40 je prokletí, má to každá druhá, věčně všechno vyprodané.

benyka
7477 příspěvků 15.9.19 14:09

@EllaHolz Za čtyřicet posledních let jsem zažila jednou ledvinovou koliku, kterou rozehnala injekce a dostatek tekutin, a jednou akutní operaci uvízlého kamene, který přirozenou cestou vyndat nešel. Kámen, který mi v ledvině zůstal, už je velký tak, že tohle nehrozí. Vzhledem k tomu, že mi po operaci vznikly srůsty střev (vysvětlení gastgroenterologa), které mě trápí častými a dost krutými bolestmi už patnáct let a řešit se to nedá, zažila bych raději jednou za dvacet let tu ledvinovou koliku nebo operaci. :-) Díky za názor. Chodím na kontroly a poslední lékař vypadá celkem ochotně a zodpovědně. Uvidíme. Tímto bych to téma ukončila. Děkuji všem.

Dani17
468 příspěvků 16.9.19 12:20

Stížnost…na sebe? Že to psychicky asi nezvládám? Nejen drogy, alkohol, gamblerství, nám ničí naše děti. Ale v mém případě (je to můj a manželův dojem) i slečna našeho syna. Podotýkám, že on je spokojený. Slečna není nijaký exot, ale zdá se nám, že s ním cvičí. My jako rodiče, kteří už mají něco za sebou, chybná zásadní životní rozhodnutí už nenapravíme, tak my to vidíme jinak. A on na nás nedá, (jakoby mládež někdy dala na rodiče). A štve mě, že se od nás víc a víc vzdaluje, neb neustále musí být u slečny. Přespává tam, celý den co dělají, mimo ježdění na nákupy, nevím.

Porkpiehat
1244 příspěvků 16.9.19 12:36

@Dani17 Kolik je synovi? Pracuje, studuje?

Dani17
468 příspěvků 16.9.19 12:49

@Porkpiehat Je mu 20 a právě začíná studovat vysokou. Ona bude letos maturovat. A chtějí se pak oba sejít na VŠ v Brně. (Oni se chtějí někdy v červnu dokonce brát :-O) A prostě máme dojem, že bude trpět studium, když každý volný čas a i čas, který by mohl být chvíli doma, je u slečny. Ale tak nezbývá než čekat. Možná první zkouškové mu ukáže o čem je vlastně studium. Zakazovat a přikazovat nemůžem. To bychom ho asi ztratili nadobro. On ofrňuje i nad dobře míněnými radami. ;)

benyka
7477 příspěvků 16.9.19 13:01

@Dani17 Potlapkávám. Taky jsme měli problémy se slečnami. Ale ke třicítce se to usadilo. Vydržať.

Jo, ještě bych poradila zařídit synovi samostatné bydlení jakmile po tom zatouží. Kupodivu se to nezvrhlo v mejdany a nezřízený život, jak by našinec očekával. Asi ta odpovědnost za vlastní hnízdo. :-)

Příspěvek upraven 16.09.19 v 13:05

Vinca_minor
1010 příspěvků 16.9.19 13:03

@Dani17 Buďte v klidu, já jsem v devatenácti byla taky děsně zamilovaná. Můj tehdejší kluk taky šel kvůli mě na školu do stejného města a trávila jsem s ním dost času, přespávala u něj na koleji a podobně. Přesto studium neutrpělo a po dvou letech vztah skončil.
Pokud jediný problém slečny je ten, že s ní váš syn neustále chce být, tak bych z toho nedělala drama. Přece jen je dospělý a je normální, že si hledá svůj svět mezi vrstevníky a rodiče ho moc nezajímají. Pokud s ním slečna necvičí i jinak, tak to nehroťte, časem se vztahy srovnají - jak se slečnou (po vyprchání chemické bouře), tak s vámi.

Lizbeth
954 příspěvků 16.9.19 13:15

Zamilovanej člověk se tímhle vším musí projít..do toho asi nemá smysl vůbec dávat rady a montovat rozum..pokud v tom nejsou zminované drogy alkohol a bedny, tak bych to asi viděla na normální lidskou zkušenost, kterou získá..

Kajuli
518 příspěvků 16.9.19 13:55

@Dani17 Tlapkám. Souhlasím s ostatními, také bych to neviděla až tak bledě, pokud je opravdu jediný problém, že tráví všechen volný čas u slečny- počítám, že trávit čas u vás buď nemá slečna povolení z domu, anebo se necítí vítána, každopádně byla by to varianta, minimálně byste byla klidnější.
Já na konci střední a během studia VŠ vedla bohatý společenský život (zkouškové se holt prolíná s plesovou sezónou, což je pro folkloristu značné dilema) a povila svou první ratolest, studium nijak neutrpělo.

Každopádně mně se to kecá, nejstarší dítě je teprve v pubertě a ten zbytek buď ještě dělá úkoly s námi, snaží se propašovat do školky všechny hračky z pokojíčku, anebo v případě nejmladší celé dny prospí a propije. Myslím, že až nastane čas randění, budu muset vyškrábat všechny zbytky tolerance, které najdu :)

MP blanka
1966 příspěvků 16.9.19 14:51

@Dani17 - tiež s vami cítim a prajem dostatok trpezlivosti. Pozorujte trošku s odstupom - snažiť sa nevyzvedať a neničiť ho opakovanými radami. Všetko by sa to po ňom zviezlo bez úžitku, už proste z princípu. Ono je to vždy tak trochu aj o šťastí. Nezatratiť, nevyčítať, počúvať a dúfať, že bude dobre, tak,– či tak. Cítim s vami a verím, že to ustojíte vy aj syn.

kobylkalucni
223 příspěvků 16.9.19 15:38
@Dani17 píše:
Stížnost…na sebe? Že to psychicky asi nezvládám? Nejen drogy, alkohol, gamblerství, nám ničí naše děti. Ale v mém případě (je to můj a manželův dojem) i slečna našeho syna. Podotýkám, že on je spokojený. Slečna není nijaký exot, ale zdá se nám, že s ním cvičí. My jako rodiče, kteří už mají něco za sebou, chybná zásadní životní rozhodnutí už nenapravíme, tak my to vidíme jinak. A on na nás nedá, (jakoby mládež někdy dala na rodiče). A štve mě, že se od nás víc a víc vzdaluje, neb neustále musí být u slečny. Přespává tam, celý den co dělají, mimo ježdění na nákupy, nevím.

Čím větší svobodu mu dáte, tím spíš se zase vrátí. Samozřejmě, že se všechno mění, ale teď už můžete jenom doufat. Synovi je 20, buďte ráda, že je samostatný, lepší, než kdyby byl do čtyřiceti stále u sebe v pokojíčku (taky takové znám). On si rovnováhu najde, nebojte. A že může utrpět studium - tak třeba utrpí, no… I kdyby ho měli z prváku vylít a on si opakoval ročník, upřímně, je to taková hrůza? Spoustu mých spolužáků třeba po prvním roce zjistilo, že daná škola jim absolutně nesedí a šli úplně jinam, někteří třeba rok pracovali v cizině, další si prodloužili „mládí“ ročním pomaturitním studiem jazyků. Na vysoké si ten čumák natluče více či méně každý, než zjistí, že je potřeba jiný přístup jak na střední. Se slečnou to může dopadnout, nemusí. Může s ním cvičit - a jemu to může vyhovovat. Nebo to zjistí až sundá růžové brýle. To vy neovlivníte. Buďte ráda, že je syn zdravý a šikovný. Jediné co, tak mu dejte najevo, že kdyby cokoliv potřeboval, jste tu pro něj. Ostatní rady ( i ty dobře míněné) si nechte pro sebe a raďte, pouze pokud jste na daný problém dotázáni. Prostě to berte tak, že to co se děje je normální a tak to má být. Všechno je jinak, ale to neznamená, že je vše špatně.

JarkaJ
923 příspěvků 16.9.19 16:06

@Dani17 Připadá mi to s ohledem na věk zcela přirozený průběh věcí, i zamilovaný může úspěšně vystudovat. Je už dospělý a sám musí vědět, kolik času si musí nechat na úspěšné zvládnutí zkoušek. Studuje už pro sebe a svůj život a pokud bude u pár zkoušek napoprvé neúspěšný, tak se vzpamatuje a připraví lépe na podruhé. Všechno je přirozená životní zkušenost. Přece mu nemůžete v dnešní době a v jeho věku říct: nejdřív studium a pak známosti :-)

giuliettka
4483 příspěvků 16.9.19 16:15
@Vinca_minor píše:
@Dani17 Buďte v klidu, já jsem v devatenácti byla taky děsně zamilovaná. Můj tehdejší kluk taky šel kvůli mě na školu do stejného města a trávila jsem s ním dost času, přespávala u něj na koleji a podobně. Přesto studium neutrpělo a po dvou letech vztah skončil.

Hele ja poznám pár, kde slečna otehotnela, a on aby uživil ju i decko školu nechal. Sú manželia a živoria z jeho platu. Ona je na matwerskej, žijú v podnájme a on pravdepodobne už nikdy nedoštuduje a rozvod je na spadnutie.

giuliettka
4483 příspěvků 16.9.19 16:18
@Dani17 píše:
@Porkpiehat Je mu 20 a právě začíná studovat vysokou. Ona bude letos maturovat. A chtějí se pak oba sejít na VŠ v Brně. (Oni se chtějí někdy v červnu dokonce brát :-O) A prostě máme dojem, že bude trpět studium, když každý volný čas a i čas, který by mohl být chvíli doma, je u slečny. Ale tak nezbývá než čekat. Možná první zkouškové mu ukáže o čem je vlastně studium. Zakazovat a přikazovat nemůžem. To bychom ho asi ztratili nadobro. On ofrňuje i nad dobře míněnými radami. ;)

Ja by som nezakazovala a neprikazovala, ale nefinancovala by som mu tú jeho slečnu a ono by ju to prešlo. Ak si na slečnu vyděláva sám, tak naozaj ostáva len čakať. Zaplatila by som len štúdium, ale už nie tú svadbu a už vobec nie byt pre nich.

jos
97 příspěvků 16.9.19 16:47

Nejak nevidim problem, ja od svych ani ne 16 taky travila veskery (volny) cas s pritelem, dnes uz manzelem,… uz jsme spolu 15 let a oba jsme uspesne vystudovali..ve 20 uz neni dite, fakt nebude travit vikendy s maminkou…Jo a nasi me financne podporovali, a az bude potreba tak zase ja budu podporovat je.

giuliettka
4483 příspěvků 16.9.19 16:59
@jos píše:
Nejak nevidim problem, ja od svych ani ne 16 taky travila veskery (volny) cas s pritelem, dnes uz manzelem,… uz jsme spolu 15 let a oba jsme uspesne vystudovali..ve 20 uz neni dite, fakt nebude travit vikendy s maminkou…Jo a nasi me financne podporovali, a az bude potreba tak zase ja budu podporovat je.

A bude z vás druhá Celine Dion. :-D

JarkaJ
923 příspěvků 16.9.19 16:59

@giuliettka Ale otázka těhotenství spočívá zas v něčem jiném, ne? Jestli u ní tráví celé dny nebo jen nedělní rande, to s tím nesouvisí. A sňatek také nemusí nutně znamenat příchod dítěte. Evidentně jsou ale teď oba velmi zamilovaní a na svatbu dost mladí (20 a 18). Nevíme, jak dlouho spolu chodí, ale věřím, že do června chemie vyprchá a pokud spolu budou, tak budou uvažovat víc racionálně. @Dani17 A jinak proti té slečně nic nemáte, dovedla byste si ji představit jako partnerku syna nebo proč si myslíte, že s ním cvičí?

Stránka:  « Předchozí 1 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1180 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek