Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (442) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Rezyna
523 příspěvků 11.10.19 09:34

@Vinca_minor To ano. Hlavne ty často bizarní pohnutky..
Všechno je o penězích. A u té zmíněné Historie je rovněž zajímavé, když některé případy komentují samotní vyšetřovatelé daného případu. A velmi se mi líbí, když umí moderní policisté uznat práci prvorepublikových četníků. Dnes je často trend staré metody a způsoby zavrhovat, tak si toho vážím, když se cení práce druhých. Mimochodem byla jste někdy v Muzeu policie? Ja s taborovymi detmi na exkurzi a je to velmi zajímavé. A hlavne to chce tak 4 hodiny času:-). Některé ty případy jsou tam zdokumentované. Strýčka Huberta jsem znala zrovna z muzejní návštěvy a bylo mi z toho tak strašně, že jsem to v rozhlasovém podání vynechala. V muzeu mají tu bednu, v níž měla ta holčička zavřenou hlavu. Jen mě napadá, jaký pak měly tyto oběti život…

Vinca_minor
1141 příspěvků 11.10.19 10:03

@Rezyna Ano, v muzeu na Karlově jsem byla a bednu viděla… Takoví lidé musí být opravdu vyšinutí, jinak to není možné. *Mně ty staré případy připadají zajímavé, třeba jak policie odhalila nastrčený kousek skla s otiskem a podobně. Dnes si policisté stěžují, že některé soudy nechtějí ani u jednodušších případů typu krádež „staré“ důkazy, jako třeba otisky, a ke všemu požadují DNA.

Matmys
2422 příspěvků 11.10.19 10:08

@Vinca_minor A přitom i DNA lze zaměnit (pokud máte dobrého známého v laborce :) )

Rezyna
523 příspěvků 11.10.19 11:01

@Vinca_minor Tak hlavně, že strýček byl okolím považován za slušného člověka, pokud si pamatuji. A nejvic me dostalo, že mel osobní veci svych obeti doma… Ale musím říct, ze ted vidím lumpa na každém rohu:-), co to poslouchám. Člověku dojde, jací jedinci kolem nás žijí.

bao-baba
457 příspěvků 11.10.19 12:22
@Matmys píše:
@Vinca_minor A přitom i DNA lze zaměnit (pokud máte dobrého známého v laborce :) )
Četla jsem rozhovor s člověkem, který pracuje v kriminalistické laboratoři. Říkal, že u DNA velmi záleží na tom, jak se tento důkaz vyhodnocuje. Když například podáte někomu ruku, tak jeho DNA na vás ulpí a vy ji můžete zanechat na místě, kde dotyčný vůbec nebyl.
giuliettka
4944 příspěvků 11.10.19 19:12

@Rezyna Premýšľam už minútu či mám googliť toho strýčka.

pavka_l
1026 příspěvků 11.10.19 19:14

@giuliettka Já jsem tu myšlenku zavrhla asi po pěti vteřinách a nehledám.

giuliettka
4944 příspěvků 11.10.19 19:20

@pavka_l Dobre ste urobila, ja som nakoniec neodolalala, na dnes mi internetu stačí. :-)

pavka_l
1026 příspěvků 11.10.19 19:23

@giuliettka Děkuji, tak ani hledat nebudu, kdybych náhodou byla v pokušení…

Oveeec
2186 příspěvků 11.10.19 19:30

Mně to nedalo a našla jsem si ho. Je to hrůza, ačkoli musím říct, že jsem četla (pro mě) ještě horší věci. K jedné jsem se dostala víceméně náhodou, když jsem četla Čapkovy sloupky (pak jsem taky trochu googlila), a bohužel se té asociace asi hned tak nezbavím. Dřív mě zajímaly staré kriminální případy (a la Hříšní lidé, Dobrodružství kriminalistiky apod.), ale čím jsem starší, tím hůř to snáším, tím víc mi ta hrůza dochází. Do Policejního muzea už bych asi taky nešla.

Porkpiehat
1632 příspěvků 11.10.19 20:38

Hubert Pilčík byl předlohou pro postavu v Majoru Zemanovi - Bestie. Informace pro ty, které ho neznají a nechtějí to hledat. Akorát v tom seriálu vyšly postavy ještě jako mírumilovní občané, realita bych daleko horší.
Muzeum Policie ČR jsem navštěvovala pravidelně o letních prázdninách u babičky v Praze. Tehdy tam byl ještě vycpaný pes pohraničníků, který zadržel nejvíc lidí při pokusu o přechod hranice. Předloni jsem byla v muzeu znova (s manželem) a překvapilo mě, jak moc je to muzeum velké, v mých vzpomínkách to bylo jen několik místností (které ovšem stály za to - viz Otýlie Vranská, Václav Mrázek, Pilčík atd.)

Rezyna
523 příspěvků 11.10.19 21:13

@Oveeec jistě, že jsou ještě horší věci, ale v muzeu mají originál té bedny, kde byla holčička zavřená. Když mi to vyprávěla paní průvodkyně, mně se udělalo zle.
Jinak dcera pana Galaše, policejního historika, natočila film o Otýlii Vranské, tedy studentský. Neviděla jsem ho, i když jako bytná tam na Otýlii ječím v natáčkach:-). Natacelo se v areálu policej. muzea.

Adeena
1368 příspěvků 11.10.19 21:14

@Porkpiehat Moje babička se kdysi s Václavem Mrázkem setkala (bylo ji tak 16, 17 let). V době, kdy ještě ty vraždy nespáchal. Byl to příbuzný jejich známých. Říkala, že se ho bála, že měl divné oči.

Rezyna
523 příspěvků 11.10.19 21:23

@Porkpiehat já jsem cca před 20 lety potkala chlapa, co se po 48 živil převáděním lidí pres hranice.Sam pak emigroval do USA. Říkal, že to převádění byla dobrá živnost…přiznám se, že mi sympatický tak nějak moc nebyl. Ale je fakt, že životem proplul dobře.

Porkpiehat
1632 příspěvků 11.10.19 21:31

@Adeena Problém je v tom, že člověk nemůže každého podivína nebo od pohledu nepříjemného člověka podezřívat z toho nejhoršího. Přitom kdyby nekradl na šachtě, tak kdoví, jestli by se na něj přišlo…

Rezyna
523 příspěvků 11.10.19 21:36

@Adeena Na netu pisou, ze od dětství kradl a vedli ho k tomu rodice. No chlapec se povedl. Upřímně řečeno často je to z rodiny. Ja jsem bohužel chvíli bydlela naproti, co jeden sadista. Byl to pripad v okrese Kladno. V té době už seděl. Jeho prarodiče nic nepochopili, a ještě si stěžovali, jak je honili novináři. Byli to divní, bezcitní a hloupí lidé. Jenže venkov. Takže nikdo neřešil, když kluk tyral zvířata apod.. Nakonec zabil holku z vedlejší vesnice. Někdo mi říkal, že i děda byl dobrý surovec. A to je ta potíž, že to pak nikdo neřeší.
Jeho máma odešla do Prahy, ale hrozně brzy tam umrela. No a pak jsem shodou okolností díky práci zpětně slyšela, že jako nezletilý byl zkoumán na psychiatrii a doktoři z něj byli vyřízení, že tam snad nikdy takovou kombinaci deviací neměli.

Jordaan
8825 příspěvků 14.10.19 14:26

Soused se po roce priprav konecne dostal k hlavni fazi bourani domu - od zacatku rijna jede na sousednim pozemku od 8 do 16 sbijecka a bagr. Nas dum mirne vibruje, vsechno je zaprasene, vzduch je plny prachu a vsem v okoli tresti hlava. Trvat to bude odhadem jeste 3-4 tydny. A neda se s tim nic delat :-(.

kalmar
121 příspěvků 14.10.19 17:25

@Jordaan moc s vámi soucítím. Je to hrozně nepříjemné. Všechny okolní rekonstrukce těžce nesu, ačkoli si uvědomuju, že i já jsem rekonstrukcí obtěžovala spoustu lidí.

MP blanka
2000 příspěvků 14.10.19 19:05

@Jordaan - mám porozumenie pre to, že sa potrebujete posťažovať a prajem vám, nech túto nepríjemnú situáciu prežijete bez újmy na zdraví, ale vybavil sa mi teraz jeden vtip.
Jedného dňa si našli všetci susedia v schránke tento oznam : v sobotu poriadam na záhrade opekačku pre priateľov a zábava sa isto natiahne do neskorých nočných hodín. Očakávam preto, že budete v nedeľu ohľaduplní a nebudete nás pri dospávaní rušiť zbytočným hlukom.

Jordaan
8825 příspěvků 15.10.19 09:19

@kalmar @MP blanka

Damy, dekuji za soucit! Dneska zacal uz v 7,45, asi abychom o tech podzimnich ptazdninach nezaspali. Vtip me nicmene pobavil, doufam, ze soused nas po dokonceni pozve vsechny na oslavu a nebude na ni setrit. Je to to nejmensi, co muze udelat.

mikrob
202 příspěvků 15.10.19 10:17

@Jordaan Cítím s Vámi, u nás v práci právě finišuje půlroční rekonstrukce (výměna oken, zateplování, broušení a pod.)celého baráku za plného provozu. Bylo to opravdové peklo.

Jordaan
8825 příspěvků 15.10.19 10:50

@MP blanka @kalmar @mikrob

Predtim to byval takovy roztomily domecek s moc hezkou predzahradkou ;-) Ta strecha vlevo dole je od garaze naseho domu.

profesorka
107 příspěvků 15.10.19 11:29
nejsme z jednoho pracoviště?

@mikrob napadlo mě to, u nás přistavují Centrum duševního zdraví. Zaplatilo to nesčíslně vzácných krásných stromů životem a randál odnášejí také nebozí pacienti se závažnou duševní chorobou

MP blanka
2000 příspěvků 15.10.19 13:41

@Jordaan - tak to ale bude beh na dlhšiu trasu, lebo predpokladám, že sused búra, aby mohol začať stavať, nie? Tá stavba síce nebude tak hlučná, ako búranie, ale rozhodne sa máte na čo tešiť. Tak nech sa aspoň nakoniec majiteľ ukáže ako priateľský sused.

mikrob
202 příspěvků 15.10.19 14:30

@profesorka Nejspíš ano, ten nádherný buk, ten jsem obrečela. Chodíme po obědě relaxovat za PK :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1206 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek