Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (454) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
5111 příspěvků 16.11.19 21:10

@Jordaan Začni fakt malými číslami, po prvom príklade sa ti to bude zdať ľahké, uvidíš.

Lizbeth
1070 příspěvků 16.11.19 21:21

Promiňte mi, že jsem vám vzala iluze :)

Opravdu mi ty jiné směry čísel nevyhovují a myslím, že by mi trvalo dlouho než by mi to přišlo jednodušší, než to co znám.

Naše profesorka matematiky při mém zkoušení u tabule, když jsem bezradně stála u zadání příkladu prohlásila, že mám logiku, jako bych šla pro chleba do železářství..
Což dost napoví..

giuliettka
5111 příspěvků 16.11.19 21:25

@Lizbeth Mňa matika vždy bavila. A toto mi pripadalo zaujímavé, že sa nemusí dodržiavať poradie ako u klasického násobenia a tabuľka sa može vyplňovať v ľubovoľnom poradí.

@Lizbeth píše:
Promiňte mi, že jsem vám vzala iluze :)

Ale vaša odpoveď len potvrdila, že máte samostatné dieťa. Ináč by ste to vedela, lebo by ste pri ňom sedela pri úlohách. :-)
Ja si u jeho úloh robím vždy nechty, zatiaľ tam sedím. :-)

Lizbeth
1070 příspěvků 16.11.19 21:43

Aha, to měl být důkaz, že nemám blbé dítě jo?..
Já je jdu jen podepsat..dcera chce vždy kontrolu, ale já jí říkám, že podpis je jen důkaz, že to dělala doma a né, že jí to budu opravovat.

Takhle mi to vysvětlila sestra ( učitelka na víceletém gymplu), když jsem si stěžovala, že mě kontrola úkolů nebaví a vlastně je dělám tím pádem i já..

Vlastně tím je průkaznější jak tomu rozumí, když donese úkol s chybami, než kdyby to bylo vždy vyšperkované ode mě.

giuliettka
5111 příspěvků 16.11.19 21:49
@Lizbeth píše:
Aha, to měl být důkaz, že nemám blbé dítě jo?..

Prosím nie blbé, ale samostatné, to sú dve rozdielné veci. :-)
Vaša sestra je asi učiteľka mojho syna, tá nám tiež vravela, že my to opravovať nemáme, že neskúša nás, ale to dieťa.

irma73
465 příspěvků 16.11.19 22:37

@giuliettka Taky si to tady počítám, je to zajímavé. Dá se to nějak aplikovat i na násobení větších čísel? Třeba 5428×521

Edit: Už jsem na to přišla a funguje to! 2 827 988

shanimplavkynahrocha
4601 příspěvků 17.11.19 03:02
@mimi píše:
Vy mate klasicke pasove fotky? Pretoze u nas je mozne takuto doma vyrobenu foto dat max
tak na elektricenku v dopravnom podniku (co som uz par krat urobila v pohode). Na pas, vodicak, obciansky, vsetko snimaju kamerou. A male deti som videla fotit tak, ze rodic si dal cez seba plachtu, dieta posadil na kolena a pani policajtka fotila. Podla mna lepsie doniest vlasnu foto, ale biometricky pas nepusti…

Na pas i občanku dítě fotili na úřadě, ano. Tam, kde fotku chtějí, je ale bez problémů možné vytvořit doma.

Jo a dítě jsem držela ve vzduchu, žádnou plachtu mi nedávali.

Edit.: Kdyby se neřešilo, že pasovky jsou drahé, nepíšu o tom. Tady ji využijeme max na ty průkazky, ano… Evidentně jinde v papírových fotkách stále jedou.

marikahr
986 příspěvků 17.11.19 08:19

@giuliettka @irma73
Tak som si to indicke nasobenie nasla, zaujimave, ale dost pracne mi to pride, vyhodu to ma snad len v tom, ze vsetky cislice si pisem a nemusim nic drzat v hlave (na prstoch)

BarcaAri
630 příspěvků 17.11.19 08:53

Na tridni schuzce vetsiho ditete (deti 10-11 let) jsem myslela, ze zacnu kricet zoufalstvim. “Proc maji deti nejake ukoly? Doma maji odpocivat. My rodice na to musime myslet. Proc my mame delat ukoly za deti? (v prumeru to byly 3 ukoly tydne tak na 15 minut). Pak se resilo nekolik skolnich vyletu, ktere mely byt misto skoly v prirode “Ne tam nemuzou to by se jim neco stalo.(Mirakulum) Ne to je moc daleko. To je na dlouho, to budou unaveni. Meli by se vratit do dvou at nejsou unaveni (ehm a co by asi delali na svp?!) a pak ten boj o jidlo “ Jako co budou mit s sebou na obed? Co kdyz bude teplo? To mu nemam co dat. Ani jablko nebude dobre.”

giuliettka
5111 příspěvků 17.11.19 09:00

@marikahr Ale mne to zábavné prišlo, asi preto, že som na zš chodila ešte za socializmu a my sme sa to neučili. :-D
@BarcaAri Miráculum? Tam moje decko strávilo polovicu školkovej dochádzky. A vždy si domov donieslo ten náramok čo vyfasovali a zbieralo ich. Tam sa podľa mojho názoru stratiť nedá.
Aj keď ja som decko stratila v Libereckej Iqlandii. Lenže na vine som bola ja. Naučila som ho, že ak sa stratí, tak sa má vrátiť tam, kde sme sa videli naposledy. On sa vrátil, ale ja blbec som tam už nečakala a odišla som na recepciu, nech mi ho nájdu rozhlasom. Jeho výčitka maminko proč si nepočkala! mi dlho znela v ušiach. :-)

giuliettka
5111 příspěvků 17.11.19 09:03

A sťažujem sa na tú reklamu čo nahradila tie kapre s tým ľudským chrupom. To decko v tej červenej santovskej čiapke má zuby hnusné, fujtajbl.

porjk
2884 příspěvků 17.11.19 09:14

@giuliettka Já bych si tipla, že děcko se muže ztratit všude ;). Ale s dětmi, za které rodiče takhle bojují, jak pise @BarcaAri, bych jako učitelka nejela nikam. To je průšvih zaručen. Ony děti zvládnou tůru jako dospělí a po návratu s mima zas za chvíli šíji všichni čerti. Ale když mazánek slyší pořád, že vlastně nemá tohle zvládat, že je v pořádku, že na něco nemá, tak z něj může brzy být chudák, co nic nepůjde, ztratí se všude, naprosto nesamostatný tvor.

Gorilka
1186 příspěvků 17.11.19 10:56
@Lizbeth píše:
Promiňte mi, že jsem vám vzala iluze :)

Opravdu mi ty jiné směry čísel nevyhovují a myslím, že by mi trvalo dlouho než by mi to přišlo jednodušší, než to co znám.

Naše profesorka matematiky při mém zkoušení u tabule, když jsem bezradně stála u zadání příkladu prohlásila, že mám logiku, jako bych šla pro chleba do železářství..
Což dost napoví..

Já jsem sice maturovala z matiky za tři, ale pochopit ten algoritmus nebylo nijak náročné.

Větší problém spíše vidím v tom, že výuka matematiky na ZŠ se omezuje jen na desítkovou soustavu.

A to že někomu nejde matika?!? Mě toho nejde…

giuliettka
5111 příspěvků 17.11.19 11:00
@Gorilka píše:
Větší problém spíše vidím v tom, že výuka matematiky na ZŠ se omezuje jen na desítkovou soustavu.

Veď sa učí aj dvojková.

Oveeec
2217 příspěvků 17.11.19 11:57

Už mám toho zubatýho kapra taky! Bliklo to a diskuzi pro samý reklamy najednou ani nevidím. Proč?! (Asi znamení, že mám Peklo zavřít a jít se učit)

cerruti
584 příspěvků 17.11.19 16:53

@Oveeec prečo ste toho kapra poslali ku mne. Tak dlho som mu odolavala.

Oveeec
2217 příspěvků 17.11.19 17:29

@cerruti To mě mrzí, ale asi se opravdu odebral k vám, protože tady už zase není vůbec nic!

Vinca_minor
1254 příspěvků 18.11.19 13:12

@giuliettka To indické násobení je skvělé! Schválně jsem zkusila spočítat 24193*191, napřed v té indické tabulce a pak klasicky česky pod sebou. A v té tabulce je úplně jasné, co s čím znásobím a pak to jen sečtu, zatímco pod sebou si musím hlídat, jestli to pod sebe píšu správně a zároveň střídavě násobím a přičítám zbytky a pak to zase musím sečíst a nedejbože, aby mi uhnul sloupeček čísel nebo jsem při násobení nějaké číslo přeskočila a udělala si v tom guláš. Oběma metodami jsem se dobrala stejného výsledku, ale indická mi přijde jednodušší a méně náchylná na omyly. Díky!

lorens
2213 příspěvků 18.11.19 18:08

@Jordaan delfín je skvělý :D, k vám bych na třídní schůzky chodila ráda. Smála bych se ještě doma.

Birdonawire
339 příspěvků 18.11.19 21:51

Přestěhovali nás do jiné budovy. Mám kancelář ve 13. patře. Okna od podlahy ke stropu. S mojí závratí „ideální řešení“. Já dodnes nebyla na Eiffelovce, nejsem si jistá, že bych to dala. Vítězný oblouk je v pohodě, mně stačí nějaké neprůhledné zábradlí, pak jsem v pohodě. Zkouším si zvykat, zatím lezu kolem zdí. Šéf mne zkusil dotáhnout na střešní terasu, poslala jsem ho do…

julie74
3528 příspěvků 18.11.19 22:24
@Birdonawire píše:
Přestěhovali nás do jiné budovy. Mám kancelář ve 13. patře. Okna od podlahy ke stropu. S mojí závratí „ideální řešení“. Já dodnes nebyla na Eiffelovce, nejsem si jistá, že bych to dala. Vítězný oblouk je v pohodě, mně stačí nějaké neprůhledné zábradlí, pak jsem v pohodě. Zkouším si zvykat, zatím lezu kolem zdí. Šéf mne zkusil dotáhnout na střešní terasu, poslala jsem ho do…

Tohle jsem si moc ráda přečetla. Zdají se mi takové sny, jsem v budově, hodně vysoko, akorát tam nejsou okna od podlahy po strop, ale neni tam nic, podle míry ošklivosti snů jsou podlahy různé nakloněné, více nebo méně kloužou, a tak :grinning:. Ať si zvyknete brzo.

Birdonawire
339 příspěvků 18.11.19 22:38

@julie74 Děkuji za přání! Moje noční můry jsou lehce podobné a lehce jiné. Ale v realitě na londýnském Shardu jsem děsila personál svou bledostí a plížením kolem zdí. Ty podlahy se prostě děsně nakláněly k zemi. :-)

Porkpiehat
1787 příspěvků 18.11.19 22:57

@Birdonawire Jen to čtu a mám zpocené ruce. V takové kanceláři bych si připadala jako Tyrion Lannister ve vězení https://www.youtube.com/watch?…

lorens
2213 příspěvků 18.11.19 23:16

@Birdonawire Mě nějak zázrakem závratě přešly, ale měla jsem období, kdy jsem trpěla jak zvíře a ani jsem nemusela zvlášť vysoko. Stačil řebřík - máme vysoké stropy. :D V té době mě poslali na služebku a ubytovali v hotelu na třicátém nevím kterém patře. Okna od podlahy ke stropu mi kupodivu nevadila, ale hotel měl uprostřed otevřené atrium a prosklené výtahy. Myslela jsem, že zemřu. Doslova jsem lezla při zdi a přidržovala se jednou rukou a to prosím s vypětím vší vůle, jinak bych se sunula zády opřená o zeď. Ve výtahu jedine zavřít oči, pokud tam byli lidi, koukat upřeně na dveře. Fuj, už to nechci zažít. Ale sem by mě nedostali

giuliettka
5111 příspěvků 19.11.19 05:28

@Birdonawire Ach ja vám tak závidím. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1225 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek