Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (471) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Veronika P
577 příspěvků 2.12.19 15:46

Stěžuju si vlasntě nevím na koho. Někdo se nám naboural do účtu na alze a nakoupil si za 25k…

Moir
2334 příspěvků 2.12.19 16:12

@Matmys tak ono to není o tom, že bych se mu vyhýbala - „vyhýbala“, ale o tom, že když ho nechci a nepotřebuju vidět, tak ho potkám jen náhodou

ertz
190 příspěvků 2.12.19 16:31

@triga @Porkpiehat Na plíseň vytrvale se držící v jediném rohu nám po marných pokusech pomohl až biologický přípravek Biorepel, který tu plíseň " sežere". Někde zůstaly tmavší fleky, ale ty pak malíř zabělil. Je to teda asi 10 let a už se neobjevila.

Porkpiehat
1885 příspěvků 2.12.19 18:37

@ertz U nás se musí vyřešit to odvlhčení zdi (zvenčí), takže my víme, odkud to jde. Další problém je tepelný most pod oknem v ložnici, můžu větrat do alelůjá, podle potřeby přitápět přímotopem, aby se ložnice vysušovala, a na tom místě pod oknem se pravidelně dělá plíseň (je to litý beton, který sahá z venku až dovnitř), ta plíseň se dělá přesně jen v tom obdélníku, kde se nachází beton. Tam je řešení tuto část vybourat, případně aspoň odsekat část vnitřní části a přidat izolaci. Jenže se kvůli tomu musí vymontovat okno, takže práce spíš na léto. Původně v domě byla dřevěná okna, bývalí majitelé je nechali vyměnit za plastová (nejlevnější), takže nastal klasický problém většiny domů - to, co dříve dýchalo díky netěsnícím dřevěným oknům, je nyní ubedněné a tudíž náchylnější na plíseň.

Porkpiehat
1885 příspěvků 2.12.19 18:44

@Judy24 Nechte si od nich poslat papíry od italské policie/úřadu nebo kdo jim to dal na vědomí. Datum bude muset sedět, možná tam bude i fotka. Máte schované účtenky za zaplacení? Nevím, jak funguje mýto v Itálii, ve Francii si člověk může nechat vytisknout stvrzenku (jak při platbě v hotovosti, tak kartou). Možná tam byl nějaký problém s technikou a platbu vám neodečetli.

triga
91 příspěvků 2.12.19 20:39

Dík za rady, boj se zeleným kožichem začne. U nás je asi problém rosný bod, jedná se o nejstudenější roh budovy. Vlhkost tu nemáme (máme vlhkoměr) a snad ani nevzlíná. Mě to hlavně neskutečně znechutilo, otevřít méně frekventovanou číst skříně a tam ten kožich. Skříň je vestavěná, takže jí sami neodstavíme, bude se muset demontovat, neplesnivoá část někde skladovat… Zatím jsme jen vyřezali větrací otvory do zadního dílu skříně. Hadry budu skladovat někde v pokoji na hromadě (domek je hodně malý) a holt počkáme na jaro, na to zateplení.

Birdonawire
372 příspěvků 2.12.19 20:50
@Lizbeth píše:
Díky informacích o PP jsem ihned informovala partnera, že toho malýho jezevčíka, co si chceme na důchod pořídit, musíme mít s PP, jinak to nemá smysl..:)

Kamarád si pořídil psa bez průkazu původu, takový plod neuhlídaného psího úletu. Přes inzerát, ovšem ve stylu „daruji zdarma“, takže o množírnu nešlo. Nebyla jistota, jak bude pes vypadat a jestli bude zdravá, povedlo se a je to úžasná fenka, malý jezevčík zřejmě křížený s veverkou (pořád skáče radostí metr do výšky). Dovezl za ni majitelům balík granulí a nabídl úhradu očkování.

kobylkalucni
266 příspěvků 2.12.19 21:08

Vychrchlal se mi konektor od notebooku, takže nabíječka postupně ztrácela kontakt, až ho ztratila docela. Nabíječkou to není, zkusila jsem dvě stoprocentně funkční. Problémem je takový malinkatý kabel, který je přicvaklý na základní desce. To by ještě bylo OK, za tři stovky mi ho pošlou z Německa. Jenže dívala jsem se na opravu na videu a pán tam doslova vykuchal cely noťas včetně klávesnice, než se k tomu dostal. Na to si netroufám a momentálně nemám volných x tisíc na opravu. Achjo, začnu věřit na Ježíška, třeba mi ho opraví on :-/.

Vinca_minor
1372 příspěvků 2.12.19 21:09

@Birdonawire Ta naše špagetka měla křivá spodní žebra, ale matka i ostatní štěňata byla v pořádku a muž usoudil, že ji akorát fena jako mimino přišlápla. A bylo mu jí líto, že by ji kvůli tomu někdo nemusel chtít. Muž má střední veterinu, takže tomu rozumí. Jeho tušení bylo správné, Besina je naprosto zdravý aktivní třináctiletý jezevčík a rozdává radost a psí lásku, kudy chodí. Kvůli současným kauzám mě mrzí, že lidi mají pocit, že pes bez PP rovná se množírna.

Birdonawire
372 příspěvků 2.12.19 21:22

@Vinca_minor Jsem moc ráda, že jste si ji vzali i s tím rizikem, že budete muset platit vysoké účty za veterináře (pro některé lidi je tohle kritérium). Nemám psa ani kočku, jsem alergik, ale fandím lidem, co to mají jako vy.

isko
1664 příspěvků 2.12.19 22:36

@kobylkalucni

ten kabel se tam nacvakává - nikoli letuje? A je to opravdu jenom tím kabelem?
Poňoukla bych vás, že to dáte, jestli jste jenom trochu šikovná na lego, tak to půjde, jen si musíte pečlivě projít návod a dělat fotky v průběhu demontáže.
Ono to vypadá hrozně, ale jenom demontujete jednu vrstvu za druhou.
Hlavně nesmíte zapomenout vyndat baterku (i když ta už bude úplně KO).

Anebo pak sehnat nějakého bastlíře, který to udělá za pár peněz.

julie74
3672 příspěvků 2.12.19 22:39

Psa jsem si vzala od bývalé ženy mého muže. Ona protahovala nenápadně čas kdy k nám pejsek jezdil s dcerou, já jsem nenápadně protahovala čas kdy k nám pejsek jezdil, až jsme se jednou dohodly, že si ho vyměníme. Obě jsme si moc děkovaly :) ovšem netuším jak ho pořídila, ale všichni včetně psa z toho máme už sedm let radost.

Ale podle mě kdo měl někdy psa, velmi dobře ví, jak snadno se dá pořídit pes bez PP, ovšem pokud není člověk úplně pitomej, snadno ho dokáže rozlišit od psa s množírny. Bych chtěla vidět takovou množírnu, co by sehrála kvůli každému prodeji hru na milujícího páníčka.

benyka
7987 příspěvků 2.12.19 23:33

@triga Kdybyste blíž popsala situaci… například pokud je dům nový nebo čerstvě rekonstruovaný (nové zdivo, omítky), chce to první zimní sezónu intezinvě topit a větrat, pak už je to většinou dobré. Jestli je dům starší a změnil se nějak režim vytápění v jednotlivých místnostech, chce to srovnat teplotu v sousedících místnostech, protože vlhkost nárazově přicházející z teplejší místnosti se sráží na chladné stěně té studenější místnosti (jak jste podotkla - rosný bod). Zateplení fasády je na jednu stranu dobré, ale nemusí vždy pomoci, někdy může i situaci zhoršit, protože polystyren sníží propustnost stěny pro vodní páru. Díry do zadní stěny skříně jsou dobrý krok, ale ještě lepší by bylo, kdyby tam ty zadní stěny vůbec nebyly. Přeji úspěšný boj.

Příspěvek upraven 02.12.19 v 23:37

Oveeec
2310 příspěvků 2.12.19 23:33

@julie74 Já takovou viděla. Máme psa sice s papíry, ale kupodivu taky s dysplazií. Jeho máma to měla taky, ale baba tvrdila, že máma kulhá proto, že ji porazilo auto. Od naší rasy tam měla snad jenom tenhle jeden exemplář, ale jiných plemen pěknou směsku. No jo, zkušenost jsme neměli a ona byla nejdřív hrozně milá. Pak jsme zjistili, že tu ženskou už řešil i nějaký svaz nebo inspekce, ale jak to dopadlo, nevím, už je to drahně let. Čili jenom že ona to nemusí být taková množírna, jaké člověk vídá v těch skandálních článcích. Jak ovšem můžou tihle fungovat jako chovná stanice… Chudák pes si vytrpěl svoje a rodiče do jeho kloubu uložili celkem pěknou částku :) U jiného psa (z jiné „stanice“) se nám stalo něco podobného. Taky prý papíry, dlouhatánské jméno, ale čistokrevný teda podle vzhledu taky nebyl. Nám je to jedno, byli a jsou to senzační a krásní psi, jenže se nám stalo přesně to, čemu jsme se chtěli vyhnout koupí psa s papíry. Zkušenost jsme neměli. Každopádně já, kdybych si pořizovala jakékoli zvíře, jdu do útulku.

Vinca_minor
1372 příspěvků 3.12.19 00:17

Nad psem z útulku jsme taky uvažovali, ale nakonec jsme chtěli malé štěně a vidět, kde se narodilo. @Birdonawire Jak jsem psala, muž má veterinu a dokázal odhadnout, co je vrozené a co je nejspíš následkem nehody. Besina nám to riziko křivých žeber stokrát vrátila, tchyni tehdy diagnostikovali rakovinu a milované štěně předvedlo ukázkovou canisterapii. Tchyně nebyla doma sama a musela se starat o pejska, hodně jí to psychicky pomohlo. Schválně jsme vybrali milé, živé a zvídavé štěně, aby tchyně byla zaměstnaná milujícím psem a neměla čas se trápit svou nemocí. Obojí (pes i rakovina) dopadlo na výbornou.

julie74
3672 příspěvků 3.12.19 07:15

@Oveeec no právě, znám u nás na vencici louce tři bernské salasnicke psy, všichni PP, dva velké problémy s klouby jeden menší. Znám hluchého dalmatina, " tím oni trpí", nějak mám pochybnosti o tomhle čistém šlechtění. Rozhodně nechci podporovat množiny, ale nad čistotou šlechtění… Ne u všech ras, ale je hodně ras, kde se tak umocnil nějaký rys, že to jde jednoznačně proti zdraví psa a dobrému rozumu…

Birdonawire
372 příspěvků 3.12.19 08:04

@julie74 Hluchou dalmatinku jsem znala taky, netušila jsem, že na to trpí jako plemeno. Děkuji za nový poznatek! Ze zvědavosti se podívám po dalších informacích.

xSx
782 příspěvků 3.12.19 09:13

@Veronika P že Vy máte na účtě uložené údaje kreditky! Nechodí potom ještě nějaké potvrzení na mobil?

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 3.12.19 11:19
@Oveeec píše:
@julie74 Já takovou viděla. Máme psa sice s papíry, ale kupodivu taky s dysplazií. Jeho máma to měla taky, ale baba tvrdila, že máma kulhá proto, že ji porazilo auto. Od naší rasy tam měla snad jenom tenhle jeden exemplář, ale jiných plemen pěknou směsku. No jo, zkušenost jsme neměli a ona byla nejdřív hrozně milá. Pak jsme zjistili, že tu ženskou už řešil i nějaký svaz nebo inspekce, ale jak to dopadlo, nevím, už je to drahně let. Čili jenom že ona to nemusí být taková množírna, jaké člověk vídá v těch skandálních článcích. Jak ovšem můžou tihle fungovat jako chovná stanice… Chudák pes si vytrpěl svoje a rodiče do jeho kloubu uložili celkem pěknou částku :) U jiného psa (z jiné „stanice“) se nám stalo něco podobného. Taky prý papíry, dlouhatánské jméno, ale čistokrevný teda podle vzhledu taky nebyl. Nám je to jedno, byli a jsou to senzační a krásní psi, jenže se nám stalo přesně to, čemu jsme se chtěli vyhnout koupí psa s papíry. Zkušenost jsme neměli. Každopádně já, kdybych si pořizovala jakékoli zvíře, jdu do útulku.

Muj pes se nepodobal zadnemu ze psu v PP, zato byl napadne podobny druhe chovne fene v te stanici, ktera ale mela stenata tak nedavno, ze dle pravidel klubu jeste dalsi mit nemela… no…

kobylkalucni
266 příspěvků 3.12.19 11:32
@isko píše:
@kobylkalucni

ten kabel se tam nacvakává - nikoli letuje? A je to opravdu jenom tím kabelem?
Poňoukla bych vás, že to dáte, jestli jste jenom trochu šikovná na lego, tak to půjde, jen si musíte pečlivě projít návod a dělat fotky v průběhu demontáže.
Ono to vypadá hrozně, ale jenom demontujete jednu vrstvu za druhou.
Hlavně nesmíte zapomenout vyndat baterku (i když ta už bude úplně KO).

Anebo pak sehnat nějakého bastlíře, který to udělá za pár peněz.

Skutečně je na nacvaknutí, ale i kdyby ne, s pájkou jsem si dřív hrála. Sice to po mě prý vypadá jako po praseti, ale vždy funkční. Troufám si na hodně věcí, ale na tohle opravdu ne. Stačí přetrhnout jeden pitomý kablík, který je třeba skrytý vespod a je to všechno v háji. I ti bastlíři dneska neví co by si za to vzali ( i když ok, tohle beru, že je práce třeba na hodinu pro někoho, kdo ví kam šáhnout).
Taky je moje sebevědomí lehce pocuchané po nedávném incidentu, kde jsem se pokusila opravit jednu věc, která se mi rozbila pod rukama. Rozbité to už bylo, ta součástka byla stoprocentně vadná už předtím a já to ani neměla jak udělat, ale vzhledem k tomu, že jsem byla spatřena jak se v tom hrabu ( a navíc blbá ženská ), tak všechno padlo na mě a kdyby mě nepodpořil manžel - CHLAP - kterému tedy věřili že to bylo naprd už předtím, tak platím desítky tisíc. Achjo. Od té doby se už do ničeho nehrnu.

isko
1664 příspěvků 3.12.19 14:50

@kobylkalucni
Acho jo. Chápu.
Tak snad se to podaří vyřešit.

DanielaS
5057 příspěvků 3.12.19 15:44
@Judy24 píše:
V létě jsme si na dovolené v Itálii půjčovali auto.Teď z ničeho nic mi dorazil e-mail, že jsme ho někde nezaplatili. A já nějak nechápu, jak jsme to mohli dokázat, netušíte prosím někdo?

Nektere nove useky jsou zpoplatnene, ale zavory tam nejsou. Je to hnusarna, najednou je proste cedule „odsud se plati“ a moznost sjet uz nemate. Nebylo to nekde mezi Milanem a Comem?

Judy24
1046 příspěvků 3.12.19 15:49

@DanielaS Děkuji, tohle přesně mi v půjčovně nebyli schopni do teď říct.
Byl to úsek z Paschiera del Garda do Modeny. Zřejmě jde jen o 11 € (plus samozřejmě 61 € půjčovně).

@Porkpiehat Datum i úsek sedí, po dokladech se podívám, ale spíš je nemáme. Dost možná jsme také platili ten den hotově, takže nemáme ani potvrzení z účtu.

radmila.k
143 příspěvků 3.12.19 16:24

Stěžuju si na sebe, že jsem jsem nepoznala dlouhodobě protíkající wc..Ale protíkalo tak nenápadně, že to fakt nešlo moc poznat. Takže teď trnu z obav z účtu za vodu. Navíc neumím odečíst vodoměr. Podle správkyně byl původní stavu 78
m3, teď je stav na fotce. Mám si rvát vlasy a začít šetřit?

kobylkalucni
266 příspěvků 3.12.19 16:27
@julie74 píše:
@Oveeec no právě, znám u nás na vencici louce tři bernské salasnicke psy, všichni PP, dva velké problémy s klouby jeden menší. Znám hluchého dalmatina, " tím oni trpí", nějak mám pochybnosti o tomhle čistém šlechtění. Rozhodně nechci podporovat množiny, ale nad čistotou šlechtění… Ne u všech ras, ale je hodně ras, kde se tak umocnil nějaký rys, že to jde jednoznačně proti zdraví psa a dobrému rozumu…

Dalmatinum uškodil film 101 dalmatinu, kdy byl enormní zájem o štěňátka a do chovu se používalo vše co mělo čtyři nohy a puntíky. Hluchota je spojena s bílou barvou, kdy laicky řečeno je bílá barva i na receptorech v uchu a tím degeneruji. Teď je pro každého dalmatina povinny test sluchu a do chovu se dostanou pouze oboustranně slysici jedinci. Ti mají největší předpoklad slysicich štěňat, i když pořad to není 100%, to ještě potrvá. No jenže někdo si koupi drahé stěně s pp, pak zjisti, ze stěně nemůže uchovnit, protože neprojde testy ( hluchota, kyčle, agresivita…) a aby na něm neprodělal, tak na něm mrska štěňata bez pp, zpravidla s pohádkou, že se “mu nechtělo jezdit po výstavách”. To k preslechtenosti papíráků. Proto já tvrdím, že když psa, tak buď s pp, nebo naopak křížence, nikdy ne bez pp.

Stránka:  « Předchozí 1 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1252 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek