Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (467) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Moir
2329 příspěvků 4.12.19 12:50

@Tyana chápu, proč to píšete, ale tímhle směrem to nebudu řešit z mnoha různých důvodů

Tyana
99 příspěvků 4.12.19 14:41
@Tyana píše:
@Moir No to je pěkné, sexuální obtěžování na pracovišti. A bylo by to ještě horší, kdybyste byli v postavení nadřízený a podřízená. Jestli to chcete řešit, tak se s tím můžete zastavit na HR oddělení.

Vám co jste mi za výše uvedený komentář daly červené rameno chci říct, že z objektivního hlediska takové chování a komentáře na pracoviště, a ještě k tomu v pracovní době nepatří. Snad se jednou dočkám doby, kdy se ženy proti sexismu a obtěžování na pracovišti vzájemně semknou a podpoří, než aby ho tolerovaly, či dokonce považovaly za normální a za nenormální ty, kdo se proti němu vymezují. Ale možná, že to pochopíte až se to začne dít vašim dcerám.

Příspěvek upraven 04.12.19 v 14:44

Yaay
317 příspěvků 4.12.19 14:43

@Tyana ja som teda pochopila, ze @Moir to riesi v rovine ma-nema zaujem, nie ci ju to obtazuje-neobtazuje. Ale mozem sa mylit.

giuliettka
5433 příspěvků 4.12.19 14:49
@Ghost B.C. píše: Že se vracím, ale prosím? Nemám psa bez papírů. Nemám totiž psa tak nějak vůbec žádného, takže co tím chtěl básník říci? Evidentně jste nečetla pořádně, když vás napadnul tento výkřik.

To som nečítala, ale výkik to bol krásny, to musíte uznať. Totálne od veci, ale tak od srdca. :-D

Tyana
99 příspěvků 4.12.19 15:10
@Moir píše:
@umad jak jsem psala výše, občas (dost výjimečně) dojde k situaci, kdy na sebe pracovně narazíme (jsme u jednoho zaměstnavatele, ale každý máme kancelář v jiné části budovy), až doteď mne krom pozdravu ignoroval (a já jeho), teď to navlékl na pracovní záležitost, takže jsme se sešli a došlo k výše uvedené „nabídce“

@Yaay Vycházím z výše sdělené informace, že vztah byl ukončen před delší dobou a dochází na pracovišti, v pracovní dově k nevítanému a nežádoucímu „jednání, které je druhou fyzickou osobou oprávněně vnímáno jako nevítané, nevhodné nebo urážlivé a jehož záměr nebo důsledek vede ke snížení důstojnosti fyzické osoby". Sexuální obtěžování je pak definováno jako „jakákoliv forma nežádoucího ústního nebo jiného než ústního projevu sexuální povahy, jehož cílem nebo výsledkem je narušení důstojnosti osoby, zejména když se vytváří zastrašující, nepřátelské, ponižující, pokořující nebo urážející prostředí“.- vyňato z definice obtěžování v Zákoníku práce. Obecně mám velký problém s tím, jak se u nás obtěžování na pracovišti zlehčuje, zesměšňuje a bagatelizuje a dokud k tomu nezměníme svůj postoj a budeme mlčet, tak se toho ti lidé budou dopoštět neustále. A nakonec, vadilo by mi to i jako kolegyni (obtěžována se tím nemusí cítit jen oběť obtěžování, ale i např. kolegové), nebo zaměstnavateli, jak z etického hlediska, tak z hlediska toho, čemu se ten obtěžovatel vlastně věnuje v době, kdy by se měl věnovat práci.

giuliettka
5433 příspěvků 4.12.19 15:30
@Moir píše:
@Matmys zmetek to byl z jistých důvodů od začátku
zmetek teď je to kvůli té neskutečné drzosti, když to začátkem roku ukončil tak, že se už neozval, víc jak 3/4 roku absolutní ticho a teď to zase zkouší a asi čeká, že prostě budu celá přešťastná , že má zase zájem

Ale veď ste, podľa toho čo píšete. Keby ste nebola, tak ho odpálkujete rovno. Bol by blbec, keby to neskúšal, vy ste zrejme ľahká korisť.

Saphena
93 příspěvků 4.12.19 15:34

@Tyana jenže to by onen kolega musel vědět, že obtěžuje. Vnímám to tak, že se jedná o dva lidi, co se potkali v práci a pak spolu navázali vztah. Což se běžně stává, každý známe někoho, kdo chodil s kolegou.. Ten skončil a on s ním chce zas začít, to neberu jako sexuální obtěžování. Samozřejmě pokud to nepodmiňuje stylem „jinak tě vyhodím/budu pomlouvat/jakkoliv jinak poškodím“, případně pokud s dotazy nebo jinými náznaky nepřestane po jasném NE. Pokud ze strany Moir jasně zaznělo, že jí to obtěžuje a on pokračuje, tak je to jiná situace. Možná jsem tuto informaci přehlédla.

xSx
759 příspěvků 4.12.19 15:42

@Tyana jsem velkým zastáncem toho, aby se kdokoli ozýval proti nepříjemnému jednání, ale tohle prosím zatím opravdu nejde klasifikovat jako obtěžování na pracovišti. Z uvedených informací vyplývá, že spolu poměr měli a on se zeptal, zda nepokračovat. Přesně jak píše @Saphena, obtěžování to bude, až ona odmítne a on bude tlačit dál. Přece nemůže být obtěžování hned to, že se kolega, nadto bývalý milenec zeptá, zda spolu nebudou mít znovu sex?

Saphena
93 příspěvků 4.12.19 15:43

Vypadlo mi slovo vztah (ten vztah skončil) a uložit se mi tam nechce. Tak to raději doplňuji níže, než abych zas opakovaně ukládala a měla příspěvky na dvě strany. Nerada bych zas způsobila újmu @giuliettka

giuliettka
5433 příspěvků 4.12.19 15:46
@Saphena píše:
Vypadlo mi slovo vztah (ten vztah skončil) a uložit se mi tam nechce. Tak to raději doplňuji níže, než abych zas opakovaně ukládala a měla příspěvky na dvě strany. Nerada bych zas způsobila újmu @giuliettka

Mne vypadlo prečo by mi to malo sposobiť ujmu, čo tam po vypadnutom vzťahu. :-D

Matmys
2534 příspěvků 4.12.19 15:53

@Moir
Bacha, cokoli napíšete na MP, může být (a bude) použito proti vám.
Vy jedna lehká kořisti :) :)

Saphena
93 příspěvků 4.12.19 15:56

@giuliettka minule jste psala, co blbnu po ránu :-D a něco ve stylu, že Vás málem kleplo. To bylo, když se MP zbláznilo a uložilo mi jeden příspěvek asi 20* (tuším něco o očkování)

giuliettka
5433 příspěvků 4.12.19 15:58

@Saphena Aha, už som v obraze. :-D

giuliettka
5433 příspěvků 4.12.19 16:04
@Matmys píše:
@Moir
Bacha, cokoli napíšete na MP, může být (a bude) použito proti vám.
Vy jedna lehká kořisti :) :)

Priznajte sa, keby ste si chcela požičať od niekoho z MP 100 tisíc s tým, že ho odrbete a nevrátite mu to, nech si trhne hnátom, tak koho by ste si vybrala? Ja priznávam, že jeden z tých dvoch o ktorých si myslím, že by mi požičali, keby som tvrdila, že je to na cestu na slnko a po návrate zo slnka vrátim je @Moir:-D

Moir
2329 příspěvků 4.12.19 17:23

@Matmys ale to mně je jasné, že se cokoli překroutí
stejně jako to, že mi to vlastně činí potěšení a jsem přešťastná, že se ozval, že vlastně hledám záminku jak v tom pokračovat

Tyana
99 příspěvků 4.12.19 17:25

@Saphena @xSx To, že spolu kdysi měli vztah je v této věci naprosto irelevantní. Obě dvě taky naprosto opomíjíte fakt, že se nabídka udála na pracovišti, v pracovní době, na schůzce, která byla avizována pánem jako schůzka pracovní. Zadruhé nebylo řečeno, zda nabídka obsahovala vulgarismy. A i kdyby neobsahovala, pořád je to v rozporu s dobrými mravy, společensky nepřijatelné a v rozporu se Zákoníkem práce, na to prosím nezapomínejte. Takže, pokud se chce pán zeptat a nebyl ještě odpálkován, nechť se zeptá mimo pracoviště a mimo pracovní dobu a ne že si sjedná pracovní schůzku na pracovišti, v pracovní době a pak tam místo práce řeší svoje soukromí, což ta druhá strana nemohla očekávat a pravděpodobně ji to oprávněně zaskočilo. To je zneužití pracovního postavení. A nemáte pravdu, obtěžující jednání to je, i kdyby mu moir neřekla jasné ne, nebo že jí to obtěžuje, viz. ZP a dobré mravy. Když to dovedeme ad absurdum, tak vy si opravdu myslíte, že váš ex (nynější kolega) má právo vám nabízet na pracovní schůzce v práci kvalitní sex, nebo na vás sahat a nebude to sexuálním obtěžováním ve smyslu ZP, protože neslyšel jasné NE? To se mýlíte, ale měly byste pravdu v případě meritu věci TČ, ale o TZ se tu nebavíme.

xSx
759 příspěvků 4.12.19 17:35

@Tyana mate pravdu, ze nabidka v pracovni dobe rozhodnde do prace nepatri, nejak jsem prehledla, ze ji to nabidl na schuzce v praci. Nicmene porad vnimam rozdil mezi sahanim ci vulgarsimy a konverzaci ve smyslu- minule to bylo fajn, nechces si to zopakovat. Samozrejme mimo pracovni prostredi.

Birdonawire
364 příspěvků 4.12.19 18:02

Mám za sebou týdenní školení pro „důvěrné poradce“ (nevím, jak to lépe přeložit), kterým se mohou přijít svěřit ostatní zaměstnanci, pokud mají pocit, že jsou obtěžováni. Mají za úkol vyslechnout, poradit, co dál, pomoct při jednání s HR. Nakonec to nedělám, změnila jsem práci a není čas. Můj subjektivní pocit je, že kdyby za mnou někdo přišel s podobným případem (tedy nevyžádaný sexuální návrh od bývalého milence při pracovní schůzce, první případ), právní definice obtěžování by sice byla naplněna, ale dost bych se divila, kdyby dotyčná chtěla kontaktovat HR. Svůj údiv by nedala najevo, to není úloha takového poradce. Na jednoduchý dotaz „co mám dělat?“ bych doporučila jednoznačně sdělit, ať si takové návrhy ctěný pán strčí do… a příště neotravuje.

Saphena
93 příspěvků 4.12.19 18:04

@Tyana uznávám, že v práci to bylo přes čáru, taky jsem si to neuvědomila. Jinak souhlasím s @xSx.

Tím v práci jsem myslela narafičené jako pracovní záležitost

Příspěvek upraven 05.12.19 v 19:29

Saphena
93 příspěvků 4.12.19 18:20

@Birdonawire uklikla jsem se a dala Vám červené, i když souhlasím. Tak si ho odmyslete. A můžete mi taky strčit červené, ať jsme si kvit :-D

Birdonawire
364 příspěvků 4.12.19 18:43

@Saphena Nestrčím, mně ramínka nevadí, pokud jim rozumím (tedy důvodům pro jejich udělení). :-) A tenhle zcela chápu.

Moir
2329 příspěvků 4.12.19 19:26

Ohlašovat to jako sexuální obtěžování by mi připadalo absurdní. Chápu, že někdo jiný by to tak vnímat mohl, já ne.
Jako velmi nepříjemné jsem vnímala poznámky/možná skryté narážky/nabídky jednoho kamaráda, který mi nabídl bydlení ve chvíli, kdy jsem neměla kam jít, ty poznámky byly sexuálního charakteru, ve smyslu „já nemůžu cukr, pak za sebe neručím“, případně alkohol, v době přecházející mému bydlení u něj s ním proběhla drobná aférka, ze které kvůli asi jeho zabedněnosti či nezájmu (to se identifikovat nedalo, jestli prostě nevidí moje signály, že bych měla zájem o případný vztah, nebo je „nevidí“), v nic dalšího nepřerostla
v době mého bydlení u něj jsem na něm byla závislá a proto ty poznámky byly vysoce nepříjemné, byla jsem snad raději než on, když si našel přítelkyni (a mně dal pokoj)
to jsem jako sexuální obtěžování vnímala, tohle ne, tohle vnímám jako to, že dotyčný je prostě neškodné arogantní sebestředné… bez potenciálu mi tím jakkoli ublížit, protože by tím ublížil především sobě

úpravy - nějak se mi přemnožily čárky ve větách, pardon ;)

Příspěvek upraven 04.12.19 v 19:54

Lizbeth
1123 příspěvků 4.12.19 19:27

Já mít románek, který skončil tím, že mě dotyčný zazdil, tak si zablokuju číslo, nepozdravím ho sto let a na další sms neodpovím ( nebo něco echt vulgárního ).

Jinak k obtěžování na pracovišti..chápu že posuzování toho, co je už nevhodné je strašně subjektivní..když se sejdou lidi, kteří si sednou, není nakonec problém ani celý den flirtovat, dělat dvojsmyslné vtipy, mít narážky..
Ale jak někoho nemusíte, vadí vám i mrknutí okem.

Birdonawire
364 příspěvků 4.12.19 20:25
@Lizbeth píše:
Jinak k obtěžování na pracovišti..chápu že posuzování toho, co je už nevhodné je strašně subjektivní..když se sejdou lidi, kteří si sednou, není nakonec problém ani celý den flirtovat, dělat dvojsmyslné vtipy, mít narážky..

Měla jsem kolegu, teď je to kamarád, bavilo nás dělat dobré i blbé vtipy. Na začátku jsem jasně nastavila, že si vykáme, ale říkáme si křestním jménem, aby ty naše vtipy už nebyly totálně přes hranu. Sice jsme byli za exoty, ale co nám je po lidech.
Nikdy nezapomenu, jak mi s gustem předával 20E (koupila jsem mu v cizině sušenky nebo co), před jinými kolegy, a s kamenným výrazem mi řekl: „Nezlobte se, ale za víc to včera večer nestálo.“ A já slíbila, že se příště polepším. :-D

Moir
2329 příspěvků 4.12.19 20:42
@Tyana píše:
Vám co jste mi za výše uvedený komentář daly červené rameno chci říct, že z objektivního hlediska takové chování a komentáře na pracoviště, a ještě k tomu v pracovní době nepatří. Snad se jednou dočkám doby, kdy se ženy proti sexismu a obtěžování na pracovišti vzájemně semknou a podpoří, než aby ho tolerovaly, či dokonce považovaly za normální a za nenormální ty, kdo se proti němu vymezují. Ale možná, že to pochopíte až se to začne dít vašim dcerám.Příspěvek upraven 04.12.19 v 14:44

jak jsem psala výše, opravdu chápu pohled, který to vidí takhle
ale fakt bych se strašně nerada dočkala doby, kdy bude jakékoli navazování intimních vztahů na pracovišti (samozřejmě dobrovolné z obou stran!) nepřípustné a postižitelné zákonem

Stránka:  « Předchozí 1 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1243 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek