Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (471) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Pozorovatel
638 příspěvků 17.12.19 22:52

Tak jsem dneska do pernicku dala omylem o tretinu cukru mene a vsimla si toho az podle chuti po upeceni. Ale manzel naznal, ze jsou porad k jidlu a urcite zdravejsi! A jeste jsem dneska kvuli hackum k ozdobam koupila figurkovou kolekci a ta cokolada neni vubec dobra, ale je pravda, ze jsem vzala prvni, na ktere bylo napsano, ze tam ty hacky jsou.

Oveeec
2310 příspěvků 17.12.19 23:40

@Pozorovatel To je ještě dobrý. Já jsem šoupla plech do trouby, odešla jsem vedle a vrátila jsem se, až když bylo v kuchyni od kouře modro.

Pozorovatel
638 příspěvků 18.12.19 06:49

@Oveeec tak snad to byl jen jeden plech a nemusela jste volat hasice. Proti takovemu scenari se branim minutkou (tedy spis casovacem na hodinkach) a neopoustim kuchyn.

Vinca_minor
1372 příspěvků 18.12.19 09:18

@Pozorovatel Tak příště běžte pro háčky do papírnictví, tam nejedlou „čokoládu“ nevedou.

Matmys
2564 příspěvků 18.12.19 10:08

@Pozorovatel Taky používám minutku. Natáhnu, dokonce si ji nosím s sebou do jiné místnosti. A když pak zazvoní, tak se upřímně podivím, co to zvoní a pokračuji dál v nějaké činnosti… :(

Oldyn
6227 příspěvků 18.12.19 10:12

@Matmys Šiš teda. Já mám minutky dvě, beru si je i ven, když věším prádlo a mám v troubě. Jsem Kuchyňka s hlavou děravou.

Oldyn
6227 příspěvků 18.12.19 10:13

@Pozorovatel
Lepší jak ráno 24.12. zjistit, že sice máte krásné foukané koule, ale nemáte háček.

vlm
4885 příspěvků 18.12.19 10:29

@Oldyn nahradite kancelářskou sponkou nebo niti, od té doby když někde vidím háčky, kupuju, co kdyby náhodou :-)

Pozorovatel
638 příspěvků 18.12.19 13:06

@Vinca_minor no vidite, to me vcera vubec nenapadlo. Ale to je tim, ze jsem zkazena velkym mestem, u rodicu ve meste vetsinou vim, kam pro co.

Ophelie
764 příspěvků 18.12.19 13:07

@vlm to jsem ráda, že nejsem sama, kdo má fobii z absence háčků na ozdoby.

Temperance
2286 příspěvků 18.12.19 14:03
@HarrietW. píše:
Jo, přesně to bych ocenila… A snad nikdy se mi to nestalo. :)

Tak na mě mrkají světly docela často. Asi proto, že na dálku nevidí, jak doopravdy vypadám :-P

Temperance
2286 příspěvků 18.12.19 14:07

@Pozorovatel @Oldyn @vlm @Ophelie My jsme vždycky ty háčky kolem očka na ozdobě utáhli a pak skladovali ozdoby i s háčky. Je fakt, že to rozplétání občas stálo za to, ale háčky nechyběly. Taky to bylo bezpečnější, když někdo drcnul do stromečku, že ozdoby nepopadaly. Háčky jsme utahovali i kolem větviček. Stromek se strojil uprostřed pokoje na židličce od klavíru a pak se přenesl na své stanoviště v rohu místnosti.

julie74
3672 příspěvků 18.12.19 14:27

Jako na zavolanou byl včera v tv Focus Václava Moravce o světelném znečištění. Bylo tam celkem dost odpovědí na povzdechy nad tím, že to veřejné osvětlení už není o bývalo.

benyka
7987 příspěvků 18.12.19 17:37

@julie74 Jako že jo, nebo jako že ne?

julie74
3672 příspěvků 18.12.19 18:39

@benyka jak jo nebo ne? To je jako dnes : Pan učitel „a děti, co se vám nejvíc líbilo? " a děti "Jooo“. On zvýšil hlas „ale děti, CO se vám nejvíc líbilo“. A děti sborem zařvaly JOOOO.
Ne, ale pardon, jestli k osvětlení, tak tématem bylo, že je potřeba jeho intenzitu co nejvíce omezovat, zchytřovat, existují osvětlení, které se rozsvěcují jak jdete ulicí a za vámi se zase vypíná, například. Světelný smog škodí v mnoha směrech, a lidé si budou muset připustit, jako ve většině ekologických opatření, že se budou muset v něčem omezit a přizpůsobit. (v tomto případě se zviditelnit, například).

benyka
7987 příspěvků 18.12.19 18:51

@julie74 Takže jako že jo, že čím dál slabší veřejné osvětlení je správná volba, a nejlepší je chodit po městě s lucernou. Ale co ta auta, osvětlené reklamy, osvětlení významných budov? Všechno to svítí desetkrát víc. Na to se to nevztahuje? A pouliční lucerna, která svítí jenom na mě a nesvítí na nějakého toho loupežníka, který čeká až k němu dojdu, protože ho neuvidím ani na metr, když mám oči přivyklé světlu, to je fakt dost dobrý fór. :-)

giuliettka
5604 příspěvků 18.12.19 18:56

@benyka Tiež ma napadlo, že Las Vegas zožralo energiu z našej ulice. :-D

julie74
3672 příspěvků 18.12.19 19:03

@benyka loupežník je u nás velmivelmi vzácný druh, ad nedávná diskuze o kriminalitě. A když, tak pochybuji, že má tak labilní psychiku, že vás před ním ochrání statnější lucerna. Světelné reklamy se omezují, auta to už je trochu o ústa omezovat jejich svícení… a samozřejmě, že jsou města a místa, kde se na ekologii dlabe zvysoka, viz obrázek od @giuliettka, ovšem ten teda v tomto provedení je podobně reálný jako ty fotky krasavic z instagramu. Totiž velikost světelného smogu se mimo jiné měří tím, kolik vidíme hvězd na obloze. Myslím že v LV vidí akorát kuloví.

lorens
2276 příspěvků 18.12.19 19:11

@benyka Budeme nosit výbavu na noční vidění a bude stačit měsíc a hvězdy. :)

benyka
7987 příspěvků 18.12.19 19:19

@julie74 Že je loupežník vzácný druh mi na nepříjemném pocitu, že nevidím, kam jdu, bohužel, neubere. A ty hvězdy, kvůli kterým se to dělá, taky neuvidím.

benyka
7987 příspěvků 18.12.19 19:19

@lorens To je aspoň nosný nápad!

julie74
3672 příspěvků 18.12.19 19:49
@benyka píše:
@julie74 Že je loupežník vzácný druh mi na nepříjemném pocitu, že nevidím, kam jdu, bohužel, neubere. A ty hvězdy, kvůli kterým se to dělá, taky neuvidím.

Argumentace loupežníkem má malou logiku.to jsem chtěla říct. Jinak chytré osvětlení měst opravdu není o tom, že nevidíte na cestu. A tam kde ho zavedli lidé nadávají že svět není jako dřív, ale o nárůstu kriminality nebo pohmožděnin koncetin jsem v této souvislosti neslyšela. (Dělala jsem ve firmě co dělala na podpoře ekologických projektů, mimo jiné dělali na Smart city, konference o městském osvětlení a jejich realizaci a tak)

benyka
7987 příspěvků 18.12.19 19:59

@julie74 Tak nevím, co jsem na tom pochopila špatně: „existují osvětlení, které se rozsvěcují jak jdete ulicí a za vámi se zase vypíná“. Jestli se rozsvítí další lucerna, když jsem ještě pod tou minulou, tak budiž. A když se nad přechodem rozsvítí něco, co skutečně ty přecházející lidi zviditelní i v konkurenci reflektorů aut, tak bych to brala.
Agrumentace loupežníkem má stejnou logiku jako argumentace pomateným střelcem v nemocnici. I to se stává jenom občas.

julie74
3672 příspěvků 18.12.19 20:09

@benyka argumentace pomatenym střelcem kdekoliv je přesně, ještě horší než loupežníkem. Nebo si snad někdo z vás, být jen o milimetr, hodlá omezovat svůj život kvůli tomu, že existují pomatení lidé, teroristé a podobně.? Já teda ne, na to je mi můj život příliš krátký a vzácný. Ostatně všechna opatření která bych v tomto směru učinila jsou lichá. Taky ve svém životě nekalkuluji s výhrou v loterii.

Lizbeth
1145 příspěvků 18.12.19 20:53

@julie74
Já tedy s výhrou kalkuluju co 14 dní..nebo když v záchvatu vsadíme..
Už víme dopředu, že vyhrajeme, že druhý den nepůjdeme do práce, že koupíme celej panelák a všechny vystěhujeme, že na střeše bude heliport a minigolf, ze kterého budeme míčky ostřelovat dětské hřiště, že nemůžeme jen tak nic nedělat, protože bychom se zabili a proto pořídíme kočičí útulek, který povedu já a on skoupí celou zahrádkářskou kolonii..a s každou prohrou a novou sázkou se naše plány rozrůstají a bují :)

Stránka:  « Předchozí 1 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1252 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek