Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (497) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
6127 příspěvků 22.3.20 18:05
@lorens píše:
My taky mame odbojne mlade. Museli je vyhnat z plazi na FL a jinde, protoze si svoje tradicni velikonocni prazdniny na plazi - rozumej tydenni chlastacku a …, nejakou koronou vzit nedaji prece.

Premýśľala som nad tým, či to vyliečenie z koronavirusu nebude potom tých mladých mrzieť. Síce neumrú ako ich rodičia a prarodičia, ale pri americkom zdravotnom poistení, budú to vyliečenie splácať poriadne dlho.
Danni Askini was treated for #Covid19

She doesn’t have health insurance

Her bill is $35,000.

$35,000!

There are 30-40 million people like her in America

Stop this madness. Healthcare is a human right. We need Medicare for All.

kobylkalucni
313 příspěvků 23.3.20 10:04

No ale teď jsem vážně naštvaná. Jak jsem psala, tak jsem volala sestricce na dětské, ze se omlouvám, ale nepřijdu a ona byla ještě uražená a naštvaná, něco ve smyslu “to se nedá nic dělat, že nám nevěříte”. Nevím, asi je riziko nákazy minimální, oni určitě mají taky speciální opatření, ale i tak. Všichni ostatní doktoři preventivní prohlídky ruší, i s gynekologem jsem se domluvila i na posunutí prohlídky v těhotenství o tři týdny, kdy snad bude lip a u dětského se normálně jedou preventivky a očkování…

Pozorovatel
673 příspěvků 23.3.20 11:33

Jak mi noseni rousky nedela problem, tak jsem zapomnela na jednu dulezitou vec. Mam rymu z chladu, takze spotreba rousek se mi ponekud zvysi pri pohybu po venku, jestli se trochu neotepli.

LorelaiH.
3321 příspěvků 23.3.20 13:03

@MP blanka to můžu potvrdit :)

lorens
2358 příspěvků 23.3.20 13:16

@giuliettka Nikdy jsem se netajila tím, že americký systém zdravotního pojištění se mi nezdá nejlepší - nezaměňovat s péčí. Ale studenti obyčejně pojištění mají. Buď je kryje pojistka rodičů nebo vlastní přes školu.

K té paní: dobrá zpráva - paní se léčí na rakovinu a i tak se během patnácti dnů z Covidu-19 vyléčila a nastoupí na další chemo. Z toho plyne, že ani dost nemocný člověk nemusí nutně zemřít. Jak to má s pojištěním, si netroufám hádat, na platby za léčbu rakoviny si nestěžuje. A ani těch 35000 dost možná nezaplatí, protože spadne pod nějaký program.

lorens
2358 příspěvků 23.3.20 13:20

@LorelaiH. To já zas můžu potvrdit, že u bratra v Praze, který má jedno parkovací místo v podzemní garáži a druhé venku před domem, též řádně zakoupené, v katastru zapsané a označené dopravní značkou, neznamená žádnou jistotu, že když k němu přijedu, na něm taky zaparkuju.

Lizbeth
1235 příspěvků 23.3.20 13:57

Šla jsem krátce po dvanácté potvrdit do školy dokument OČR a na zazvonění přiběhl jen vykulený údržbář, že už tam nikdo není.
Tak mu říkám, že na stránkách školy úřadují do 13,3o a on že jsou tu jen do dvanácti a že to asi zapomněli přepsat..

No půjdu zítra, ale jsem naštvaná, protože já klidně mohla celé dopoledne, ale vyšlo mi to po věšení prádla později a teď tohle? Tak hlavně, že je paní sekretářka brzy doma.

EmilyG.
1314 příspěvků 23.3.20 14:08

Dnes jsem se zastavila 5 minut pred infarktem! Jdu do koupelny a najednou znicehoz nic se splachl zachod. Tak ja probrala vsechny mrtve a zive kdo mi tim chtel predat vzkaz, no a za chvilku ten haj. l doslova chrlil vodu, zadnej vzkaz ze zahrobi!
Ten clovek co tu se mnou bydli mi fakt obratem pomohl, zastavil vodu v celem dome a pokrcil rameny, neni voda, a co jako?
Pak se uvolil zavolat firmu, odpoved mozna zejtra pane., nic neslibujem. Volal druheho, chlap pravil ze se boji.
Nasla jsem na fb neznameho cloveka, pan do ctvrthodinky prijel, spravil, penize nechtel, pry malickost, neco zasekleho ve zdi, musime si pomahat.
Dobry clovek jeste zije!

Moudd
136 příspěvků 23.3.20 14:51

Dopoledne jsem jela tramvají, v každém voze tak 3 lidi, prázdno. V pohodě jsme od sebe byli daleko.Pak nastoupil jeden postarší pán a okamžitě si šel sednout hned za mně. Chápete to v prázdné tramvaji v době nákazy? Tak jsem se musela přesunout co nejdál sama.

Oldyn
6285 příspěvků 23.3.20 14:55
@Rezyna píše:
@Vinca_minor To naprosto chápu…Zažila jsem to taky, např. když jsem zdrhala ve chvíli, kdy už jsem myslela, že svého „manažera“ zaškrtím… Zatajoval nám spoustu důležitých informací, znemožňoval nám tím práci apod. Dodnes nechápu, proč to dělal… Nejbližší kolegyně byla v pohodě. No a ona nakonec zdrhla taky, nicméně s velkou mediální ostudou ( až téměř).
Mě obecně fascinuje, že se ted rozmohlo udávání. Chodila jsem asi před 2 roky obcas do jedné kanceláře a tam kolegyně (mladá) v tom dost jela. Jednou jsem jí vzala vítr z plachet tím, že jsem se šla udat sama:-) Šlo o to, že jsem nezvedla jeden telefon…
No že to lidi dělají, ještě trochu chápu, ale nechápu, že tomu ti manažeři naslouchají. Já bych udavače vyhodila ze dveří.

Tak to udávání sousedů na balkoně, že nemáš roušku je strašný. Zbytečně to zatěžuje všechny okolo a mně se z toho dělá blivno.

giuliettka
6127 příspěvků 23.3.20 16:17
@lorens píše:
@LorelaiH. To já zas můžu potvrdit, že u bratra v Praze, který má jedno parkovací místo v podzemní garáži a druhé venku před domem, též řádně zakoupené, v katastru zapsané a označené dopravní značkou, neznamená žádnou jistotu, že když k němu přijedu, na něm taky zaparkuju.

A ja možem potvrdiť, že ešte mi nikdy nikto nezaparkoval na zaplatenom a označenom mieste.

giuliettka
6127 příspěvků 23.3.20 16:24
@lorens píše:
@giuliettka A ani těch 35000 dost možná nezaplatí, protože spadne pod nějaký program.

Tak by ma zaujímalo čo sú to teda za ľudia, ktorí sa kvoli liečeniu chorob (nemyslím teraz covid) dostanú do finančných problemov a prídu o strechu nad hlavou?

Paris1789
4035 příspěvků 23.3.20 16:26
@Moudd píše:
Dopoledne jsem jela tramvají, v každém voze tak 3 lidi, prázdno. V pohodě jsme od sebe byli daleko.Pak nastoupil jeden postarší pán a okamžitě si šel sednout hned za mně. Chápete to v prázdné tramvaji v době nákazy? Tak jsem se musela přesunout co nejdál sama.

Mně se stalo něco podobného, taky jsem si promptně odsedla.

lorens
2358 příspěvků 23.3.20 17:16

@giuliettka Tak to máte fajn. Oni mají naneštěstí dolů nebytové prostory a paní jde ke kosmetičce a ta nemá, protože si své tři, prodala. Tak snad ty dvě hodiny nikoho nezabijou, ne? Nebo si pán jenom skočí do vinotéky, na chvilku k dceři, co si zase nekoupila, nobóóže. A taky dobrá je paní v důchodu, auto nemá, svoje místo pronajímá komusi a její návštěvy parkují na cizích. A má vypozorováno, že na bráchově stejné auto pravidelně nestojí, tak to má za bezpečné. Na tu jsem málem zapomněla.

Příspěvek upraven 23.03.20 v 17:48

kalmar
149 příspěvků 23.3.20 17:25

Občas si tady někdo posteskne, že mu vypadne příjem kvůli této patálii. Dozvěděla jsem se, že ve skladu Notino hledají brigádníky, tak aspoň něco. (není to reklama, nic z toho nemám)

Rezyna
667 příspěvků 23.3.20 17:30

@kalmar dobrý tip pro ty od Brna.

Lizbeth
1235 příspěvků 23.3.20 17:40

Také vídám spíše postarší lidi, kteří nechápou..potkají se a i když tedy s rouškami, tak si začnou vedle sebe povídat…na obchodě se mě ptal takový dědula co kde je a furt mi lezl až před obličej..já před ním zdvořile couvala a takhle jsme došli až k těm toaletákům co potřeboval. Říkala jsem si, že třeba špatně slyší a nechala to být.

lorens
2358 příspěvků 23.3.20 17:42

@giuliettka Přijdou o práci nebo mění místo a mají pauzu v pojištění. Soukromou pojistku si nezaplatí, protože je drahá. A nejsou chudí, tudíž mají o co přijít. Například. Nebo mají pojistku blbou a nehradí to, co potřebují. Anebo mají pojistku, která hradí jenom po určitý strop. A zase nejsou chudí. Anebo nedosáhnou na benefity od zamětnavatele - nepracují na dostatečný úvazek a obamacare si nezaplatí. Chudí obyčejně mají pojištění hrazené státem, ve kterém žijí. Možností je dost.

bao-baba
798 příspěvků 23.3.20 17:54
@lorens píše:

Chci se jen zeptat: není možné, když tam má značku, nechat cizí auto odtáhnout?

lorens
2358 příspěvků 23.3.20 18:21

@bao-baba Dá se zavolat policie a ti uváží, co s tím. Pokud nepřekáží provozu, což na parkovacím místě těžko, dají pokutu. Ale nechvátají, aby tam byli do pěti minut. Nejhorší je, že asi 250m odtud se zaparkovat většinou dá, ale jít takovou dálku pěšky, to po lidech nelze žádat.
Teda, abych nekřivdila majiteli vinotéky, ten, když vidí svého zákazníka parkovat na bráchově místě, požádá ho, aby přeparkoval na jejich. Má je mimochodem viditelně označená a taky jsem na balkóně sedíc viděla lidi, co zaparkovali na bratrově, i když vinotéka měla místa volná a zamířili rovnou do ní.

MorusRubra
720 příspěvků 23.3.20 23:34

Tak mi právě vypadla výplň z ulomeného zubu. Paráda. Zítra budu zjišťovat, jestli moje zubařka ještě ordinuje, jinak budu muset hledat jiného zubaře. Nebo žít pár týdnů s chybějící půlkou zubu (nic studeného, nic horkého, spousta analgetik). Nic se nedá dělat, až se přežene pandemie, budu si muset pořídit implantát.

Rezyna
667 příspěvků 24.3.20 17:16
Soused na pěst

Už jsem si stěžovala. Soused nade mnou, když je doma, miluje poslouchat nahlas televizi od 6 ráno do 11 večer. Teď si ještě nabrnknul nějakou ženskou. Takže do té televize oba řvou (doslova), často hýbou nábytkem, strašně dupou a ona se nahlas směje ala pijanka pátá cenová skupina a v noci ještě provozují… Přičemž pan soused u toho vydává zvuky jako parní lokomotiva bojující s nedostatkem uhlí…Teď tu asi tři dny nebyl, ale zase dorazil i s ní. Ona ještě ty své řečnické výlevy elegantně doplňuje tuberáckým kašlem.

Minulý týden jsem už přemýšlela, že dám dolu na nástěnku družstva vzkaz, že mu gratuluju k nové přítelkyni, ale ráda bych ho upozornila, že je fakt všechno slyšet včetně toho jeho funění, a aby laskavě dodržoval noční klid. Když jsem to už málem začala psát, vypadl, teď to jde však nanovo. A už jsem na něj úplně alergická, protože minulý týden takto poeticky proběhlo x dnů v kuse. A tím, že jsem teď zadřená kvůli koronaviru doma, snáším to (zřejmě) o to hůř.

Pavla.Eliskova
17 příspěvků 24.3.20 17:29

Jooo…sousedy, to bych mohla vyprávět.
Podemnou bydlel feťák…10let problémů. Absolutně nic na něj nepomohlo :/

Rezyna
667 příspěvků 24.3.20 17:36

@Pavla.Eliskova Tohle je nějaký podnájemník (není člen družstva) a naše družstvo je docela přísné. Takže když to bude pokračovat, půjdu asi tímto směrem. Jinak je tady v baráku klid, ale tohle je opravdu pekelné. No a feťák v domě, to je opravdu poklad. Nejhorší je, že mám dojem, že dneska fetuje neuvěřitelné množství lidí.

Temperance
2422 příspěvků 24.3.20 18:06

@Rezyna Jděte do toho, než si úplně zvyknou, že jejich chování nikomu nevadí.

Stránka:  « Předchozí 1 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1300 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek