Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (506) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
triga
113 příspěvků 3.4.20 19:01

@EmilyG. @Moudd
Děkuji za podporu. Aspoň vidím, že nejsem jediná „zlá“. Za normálních okolností mi samozřejmě nezbývá, než držet pusu a šoupat nohama. Nejsou to zlí lidé, babička je velmi ochotná - peče, vaří… Ale vždycky se přihrnou jak velká voda, rozloží se po celém domě a vaří :D. Máme to tu velmi maličké, takže musíme chodit přes obývák (kde spí) na WC. Což se člověku nechce, aby je nebudil. V televizi hrají zásadně jejich pořady, hrozně nahlas. A nejhorší je, že hrozně neradi chodí (a my zase hodně rádi). Odmítají jakýkoliv výlet, takže zkrátka víkend návštěvy trávíme válením se doma. Ale jak píšu, tohle zkousnu, jde jen o mé pohodlí. Ale v současné situaci zkrátka mohli pochopit, že ne.

benyka
8321 příspěvků 3.4.20 19:12

@triga Vysvětlete jim, že děti jsou nejlepší přenašeči koronaviru, protože při onemocnění mají jen slabé příznaky a zároveň je pravděpodobné, že už to prodělaly, protože ve škole/školce se stýkají s mnoha dalšími dětmi, z nichž určitě některé byly na lyžích v Itálii. A že vy máte s dcerou společné bacily, takže jste to pravděpodobně prodělali někdy kolem Vánoc taky, i když jste si mysleli, že je to nějaká obyčejná viróza nebo nachlazení. Takže jestli chtějí riskovat život, tak ať klidně přijedou, ale zříkáte se zodpovědnosti, protože jste je upozornili. :-)

triga
113 příspěvků 3.4.20 19:16

@benyka
No, díka za radu, ale to je podle mě vůbec neodradí. Děda jezdí vesele hrát karty, jak byl zvyklý. Všichni samozřejmě bez ochranných prostředků, takže ten má pro strach uděláno. Tedy tento týden snad již nebyl, když jsem projevila nesouhlas s návštěvou.

ertz
410 příspěvků 3.4.20 19:24

Ano, to taky znám. Návštěvu, které se nabízelo jen to nejlepší, co my jsme běžně nekupovali. Hlídaly se jí vnoučata, každý den jiný moučník, nějaký program na zabavení… Po letech mi pak řekla: Já jsem si nemohla dovolit, to co vy, já jsem musela šetřit a vy jste si žili lépe. Tehdy jsem to nevydržela a řekla, že to vše bylo jen pro návštěvu a my jsme to běžně takto neměli. Návštěvy pak už tak časté nebyly (už nebylo potřeba zabavit dítka o prázdninách), ale když, tak něco (lepší salám, sýr apod) přivezla sebou.

vlm
5128 příspěvků 3.4.20 19:26

@triga já bych řekla, že se bojím, o ně i o sebe, tedy o členy své rodiny. Samajsem návštěvy zatrhla, nikoho taky nenavštěvuje, stýská se mi po vnoučatech, Ale ti se nedá nic dělat, své matce denně volám, už teda několik let, nejen teď, moje sestra žije blízko ní takže kdyby něco nepotřebovala, ale to ona ne.. vše sí musí obstarat sama. s manželem si promluvte, je to nebezpečné a zbytečný navíc se to zkrátka nesmí.

Oveeec
2416 příspěvků 3.4.20 20:02

@vlm @triga U nás je to podobné, odmítám teď jezdit k rodičům, protože se o ně bojím. U nich ale stesk převažuje nad strachem a rozhodli se, že mě prostě přivezou. Je pravda, že nejsou ještě tak staří (ale spoléhejte na to) a že pracuju už dlouho z domova, ale na nákup a na poštu chodím, takže ve 100% izolaci nejsem. Argumenty nezabírají žádné a kategorické ne se mi říká těžko, když vidím, jak se těší. Navíc nevím, jak dlouho bych k nim ještě nesměla, podle mě tu to riziko bude pořád, protože až to trochu poleví a opatření se uvolní, máme to tu natotata zpátky. To už abych k nim nejela nikdy. Tak nevím a dost mě to trápí.

julie74
3781 příspěvků 3.4.20 20:22

Mě štve že je na mě uražená sestra. Její muž záchranář, jejich protismena už je v karanténě komplet. A můj muž k nim nechce na hlídání půjčovat dceru, on se nebojí ani tak že to chytnem, ale má strašně moc zakázek a děsí ho uvrhnuti do 14 ti denní karantény. Ale moji rodiče a švagři se svagrovymi, stejný věk, tam vůbec nediskutujeme. Štve mě to tak, že už jsem to sem možná psala :)

Ivana32
277 příspěvků 3.4.20 20:34

@julie74
Já myslím, že i kdyby měl strach z toho, že to prostě chytnete, tak se to dá chápat. Já bych v této situaci, než pomine to nejhorší, naprosto akceptovala, že se lidé chtějí vyhnout přímému kontaktu i v rámci příbuzenstva. Prostě minimalizovat riziko a počkat, až bude lépe. Mí rodiče (70 let)jsou naštěstí rozumní a chápou, že vnoučata chvíli neuvidí- babička má diabetes, děda hypertenzi- takže ideální kandidáti na horší průběh toho svinstva. Čili si s vnoučaty telefonují a v pohodě. Navíc myslím, že babička si od nich ráda chvíli odpočine. :-)

Uživatel je onlineParis1789
4367 příspěvků 3.4.20 21:01

@julie74 musím se přiznat, že vůbec nerozumím vašim příspěvkům. Jako že jsou psané nesrozumitelně, nelogické věty, nesmyslná slova. Asi je to tím, že to píšete na telefonu, není tomu rozumět.

EmilyG.
1693 příspěvků 3.4.20 22:16

@julie74 tak jestli to neprameni z toho, ze jako zamestnanci ( vase sestra a svagr ) si neumi predstavit zivot podnikatele zavisleho na zakazkach. Neumi tak uvazovat, neumi si takovou situaci predstavit, asi jine zname zijici vam podobne nemaji.
To je tezky, proste jinej gang.

vlm
5128 příspěvků 3.4.20 22:44

@EmilyG. Tak snad si jako zaměstnanci umí představit přijít bo práci, já i manžel jsme zaměstnanci, já přicházím v práci do styku s lidma, takže se fakt bojím, navíc mám zdravotní problémy, které mě řadí do rizikové skupiny, takže jsem fakt opatrná. Jsem ráda že máme oba práci, je fakt že jsme v minulosti neúspěšně podnikali. Jedna moje známá spolumajitelka firmy s asi padesáti zamestnanci mi jednou říkala, že nejzodpovednejsi zaměstnanec je zkrachovalý podnikatel, protože splácí dluhy, tak je rád že vydělává a je zvyklý pracovat bez ohledu na pracovní dobu.

EmilyG.
1693 příspěvků 3.4.20 23:26

@vlm vy jste vzacna vyjimka a tedy klobouk dolů!

benyka
8321 příspěvků 4.4.20 01:11

@triga Myslím, že záleží na tom, s kým se starší člověk stýká. Když chodí hrát karty se stále stejnými několika lidmi stejného věku a stejného způsobu života, tak má jiné riziko nakažení než člověk který se stýká s mnoha lidmi různého věku. „Hlídací“ babičky prý nemusejí mít strach, protože jsou od svých vnoučat promořeny všemožnými jinými viry, které si brání „svoje území“ před novými vetřelci. Myslím, že to není nějaký nový objev, spíš stará zkušenost. Vzpomínám si, jak jsem byla před pár lety pořád jaksi nevysvětlitelně nemocná (kašel, bolení v krku, rýma, teploty) a doktorka se mě ptala, jestli to nemohou být „školkové bacily“. Tohle je asi problém těch domovů důchodců (izolované prostředí), kde onemocní všichni, když tam ten virus někdo dotáhne zvenčí. Takže pro strach člověk může mít uděláno, ale když nemá uděláno proti virům, může se pak dost divit.

bao-baba
922 příspěvků 4.4.20 10:00
@triga píše:
@benyka
No, díka za radu, ale to je podle mě vůbec neodradí. Děda jezdí vesele hrát karty, jak byl zvyklý. Všichni samozřejmě bez ochranných prostředků, takže ten má pro strach uděláno. Tedy tento týden snad již nebyl, když jsem projevila nesouhlas s návštěvou.

Takový byl můj otec. Když jsem byla jako dítě na táboře, tak tam byla úplavice. Bylo to koncem srpna a měli jsme být ještě začátkem září v karanténě. Jenomže otec rozhodl, že musím jít od školy, protože na začátku školního roku je to přece úplně nejdůležitější, i když jsem se mu snažila říci, že budeme v prvních dnech jen nadepisovat nové sešity (byla jsem v 6. třídě). To samé, když moje dítě onemocnělo a bylo na infekčním na Bulovce. Všichni z rodiny jsme měli jít na testy, jestli nejsme bacilonosiči. Samozřejmě, že odmítl a nešel tam. V obou případech to naštěstí nemělo následky, ale ta ignorace a přesvědčení o tom, že stojí nad všemi ostatními, byla hrozná.

Birdonawire
450 příspěvků 4.4.20 10:01

Stížnost to vlastně není… ale kam jinam to napsat. Kamarádka vede centrum volnočasových aktivit zejména pro děti, něco málo organizují i pro dospělé. Už v minulosti se tam nebo poblíž vyskytly děti, jejichž rodiče neměli dost peněz na obědy ve škole, na zaplacení kroužků, občas ani na zimní boty a podobně. Centrum je teď zavřené, až otevřou, celkem mám obavy, kolik takových dětí přibude. Zatím jsme to vždycky zvládli z příspěvků lidí okolo, teď už si nejsem jistá. Ano, vím, že je například nadace, co platí obědy dětem z nemajetných rodin. Ale zatím to šlo opravdu ufinancovat z prostředků z „komunity“, od lidí, co mají peníze a jsou ochotni něco zaplatit, nikdo po potřebných nechtěl vyplňovat žádné žádosti, co mohou být nepříjemné, nikdo nečekal děkovné dopisy. Teď už nevím, jestli to půjde utáhnout.

vlm
5128 příspěvků 4.4.20 10:03
@EmilyG. píše:
@vlm vy jste vzacna vyjimka a tedy klobouk dolů!

No tak to jistojistě nejsem :-)

bao-baba
922 příspěvků 4.4.20 10:09

@triga
A ještě: v současné situaci jsem na členy rodiny opravdu tvrdá a jakékoliv návštěvy a zbytečné pobíhání jsem zatrhla. Prostě nic a hotovo. Musím se tak vyrovnat, obrazně řečeno, s nataženými zobáky. Příjemné mi to tedy není, ale věřím, že je to potřeba.
Jo, a ještě si stěžuju, že mi dnes vypadl implantát - zubní, ne prso :-)

ertz
410 příspěvků 4.4.20 10:40

@Birdonawire Existuje oficiální program, asi ne od MŠMT, možná MPSV. Škola nahlásí děti, které pak dostávají obědy ve školní jídelně zdarma. Popřípadě se může zeptat na obecním/městském úřadě na sociálním odboru. U nás podobná podpora běžela už před tím státním programem.
Jiná věc je, jestli to ti dotyční přijmou. Setkala jsem se i s tím, že matka odmítala pomoc pro děti, které byly v nouzi (špinavé nebo naopak čisté, ale podvyživené a zdravotně zanedbané). A svázané ruce pak má škola, úřady i dětský lékař.

Birdonawire
450 příspěvků 4.4.20 10:46

@ertz Obědy teď už řešení mají, když jsme s tím začínali, nic moc nebylo. Ten zbytek se musí nějak vyřešit.

Vinca_minor
1656 příspěvků 5.4.20 16:25

Jsem jelito. Chtěly jsme se sestrou odvézt kanystry s vodou na zahradu. Na chodbě v baráku se mi asi zamotaly tkaničky (zavázané, ale jsou dost dlouhé, asi se zahákla smyčka o háček na druhé botě) a natáhla jsem se. Kvůli těm kanystrům jsem pád nezbrzdila rukama a rozsekla si čelo o trčící dlaždičku. Takže místo zahrady jsme jely do nemocnice. Zašili mi 4cm ránu, dali mi drén, očkování proti tetanu a zítra hurá na převaz. Teď ležím v posteli a bolí to jak sviňa. Budu mít na čele jizvu jak Harry Potter :D

benyka
8321 příspěvků 5.4.20 17:00

@Vinca_minor Jauvajs. Tak ať se to brzo a hezky zahojí.

Vinca_minor
1656 příspěvků 5.4.20 18:29

@benyka Díky. Mám v sobě dva dvoustovkové ibuprofeny a bolí mě hlavně otok u kořene nosu a nad okem. Děsivé foto sem raději dávat nebudu :D Jinak dobrý, otřes mozku snad nemám a jizvu na čele přežiju. Doktor byl velmi příjemný a naštěstí máme chir. pohotovost ve městě. Zítra budu nádherná, na čele mi prosakuje krev, oko modrá, mám obvazovou čelenku a k tomu roušku :D

KajčaLiška
123 příspěvků 5.4.20 18:47

@Vinca_minor Jednou se mi stalo totéž, tkaničky jsem si tedy nezavázala, ale jen zastrčila do bot, což se ukázalo jako chyba :-D V jedné ruce jsem nesla láhev vína, druhou jsem si odřela (ale víno zachránila), takže to dopadlo podstatně lépe, než u vás. Tedy přeji, ať se to brzy zahojí (ale jizva Harryho Pottera je super :-D).

Jinak před pár dny jsem si tu stěžovala, že nám někdo ukradl popelnici, už podruhé. Poté, co všichni sousedé vyndali popelnice na vývoz, ta naše byla jedna z nich. Po vyvezení šel tedy muž vrátit naši znovu nalezenou popelnici do přístřešku a zjistil, že už tam je naše úplně první (několik měsíců ztracená) popelnice. Záhada. A druhá záhada je, že najednou tu naši druhou popelnici nikdo nechce a ta už druhý týden jako jediná stojí venku. Jsem zmatená :-D

vlm
5128 příspěvků 5.4.20 18:52

@Vinca_minor hezky ležte, nic nedělejte a nikam nechoďte,

Vinca_minor
1656 příspěvků 5.4.20 18:57

@KajčaLiška Tak Harry Potter to prej nebude, rána není ve tvaru blesku, ale rovná. Nuda.

Stránka:  « Předchozí 1 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1322 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek