Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (508) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
porjk
3054 příspěvků 6.4.20 20:42

@Čírina I to České?

Vinca_minor
1663 příspěvků 7.4.20 00:04
@Paris1789 píše: Vypadáte jako má neteř.

Tak já z vás udělám adoptivní tetu. Pokud vám teda nevadí, že za normálního stavu vypadám jinak. Třeba nos je normálně malý a úzký, míň jak poloviční, ten současný mi připomíná zas mou tetu :D

Paris1789
4394 příspěvků 7.4.20 11:58
@Vinca_minor píše:
Tak já z vás udělám adoptivní tetu. Pokud vám teda nevadí, že za normálního stavu vypadám jinak. Třeba nos je normálně malý a úzký, míň jak poloviční, ten současný mi připomíná zas mou tetu :D

pokud vám nevadí, že zrovna nemám žádné vlasy…abych vám nedělala ostudu, žejo

Paris1789
4394 příspěvků 7.4.20 12:01

@Lizbeth
to o tom droždí jsem četla, dnes se majitel nechal slyšet, že připravují výrobu půlkilových balení, už chápu, proč tolik 45+ chodí na nákup s vozíčkem

Vinca_minor
1663 příspěvků 7.4.20 14:08

@Paris1789 To je v pohodě, moje maminka taky nemá žádné vlasy, budete k nám ladit :D A já začínám vypadat jak panda, pohmožděniny od brýlí se hezky vybarvují. Tak nevím, kdo komu bude dělat ostudu…

Lizbeth
1322 příspěvků 7.4.20 19:43

Půlkilovky nám přišly už v pátek, bohužel je to Velký špatný. Je to obdelník zabalený do velice jemného papíru. Ale opravdu jen zabalený - bez nějakého zalepení, zavaření, bez igelitu. V momentě, kdy na to sáhnete celé se to rozpadá a rozbaluje. Tak deset procent můžu vyhodit.Je to pekařské droždí, které v pekárnách vezme pekař z lednice a hned ho vyklopí do díže - dle mého úsudku.
V sobotu jsem takhle navečír stále v uličce a když jsem viděla náznaky zájmu o droždí ( což nebylo těžké rozeznat, když ho chce každý), oslovila jsem zákazníka zdalipak chce droždí ( no podomní prodej hadr proti mě). Pak jsem ho dovedla k půlkilovkám, kde proběhlo školení jak droždí uchopit, odnést k pokladně a přežít.
Druhý den jsme balili každý kousek do igelitu, ale křehkost se tím ovlivnit nedá.
Nadřízený mě po telefonu dal radu, ať to balím na baličce uzenin, ale tohle fakt nejde obalovat tak, že na to vyvinete tlak - hned je z toho hromádka na odpis.

Uživatel je onlineMP blanka
2485 příspěvků 7.4.20 22:09

@Lizbeth - chápem to správne, že vy, teda obchod, dostanete pol kila droždia v celku a potom ho máte rozvažovať a prebalovať? To sa to fakt robí takto?

isko
1802 příspěvků 7.4.20 22:22

@Lizbeth
„Za korunu droždí“? Tak jak si to pamatuju z dětství?

Vinca_minor
1663 příspěvků 7.4.20 23:18

@isko A to dilema, co koupit, když měli buď za 90 halířů, nebo za korunu deset.

Vinca_minor
1663 příspěvků 7.4.20 23:23

@Lizbeth Já jsem to pochopila tak, že zákazníkům prodáváte tu půlkilovku, ale je tak blbě zabalená, že ji musíte dozabalit. Nebylo by jednodušší hodit balíček do sáčku, nalepit na to nový kód, ať se dá namarkovat, a děj se vůle boží? Zákazník doma ze sypaniny vyloví původní obal a může vesele péct.

Femur
297 příspěvků 7.4.20 23:25

@isko Jo, to si taky pamatuju. Takové malé podlouhlé balíčky, balené na prodejně do papíru a na tom tužkou napsaná cena podle váhy třeba 2,50. Ale tady jsem to pochopila tak, že zákazník kupuje celé, jen je to blbě zabalené. Když někdo kupuje celé krabice, tak ať si vezme celou kostku. Nebo se pletu? Akorát fakt nevím jestli to upotřebí. Na mě to dělá dojem, že ta poptávka vznikla tak, že se rozneslo, že je něčeho nedostatek. No a když to pak lidi náhodou zahlédli v krámě, hned si nasyslili i když to třeba nepotřebují, protože co kdyby…
Já jsem manželovi řekla, ať koupí 1 droždí, když bude. A on ho viděl a koupil dvě. :-) Pro jistotu. Ale to spotřebujeme.

ertz
422 příspěvků 8.4.20 07:54

@MP blanka @isko @Femur V našem Pramenu ( už se to tak zase jmenuje) se pořád prodává takhle rozvažované, zabalené droždí. A jde dost na odbyt i běžně. Já mám pocit, že třeba knedlíčky do polévky jsou z něj lepší ( a taky je velikost asi dvojnásobná oproti „kostičce“). Když se víc peče, je lepší vzít tohle. To průmyslově balené je takové mazlavější, vlhčí. Vážené je sušší, opravdu se drobí, ale to při použití nevadí. No, akorát přenést tu půlkilovou cihlu kvasnic… :-) Zákaznící by si to mohli kupovat povinně s plastovou krabičkou, která by stála hned vedle v regálu.

porjk
3054 příspěvků 8.4.20 09:22

@ertz Asi ho prodávají po půlkile, protože v menším množství by víc rozsypali, než navážili. Ale zas pak ho mám někde sehnat, když má každý druhy nejméně tu pulkilovku doma. A i ti co nepečou, ho koupí, protože bylo zrovna k mání.

Atlacoya
2774 příspěvků 8.4.20 09:33
@Femur píše:Já jsem manželovi řekla, ať koupí 1 droždí, když bude. A on ho viděl a koupil dvě. :-) Pro jistotu. Ale to spotřebujeme.

Taky tak. Dostala jsem pokyn koupit mouku - všude ve zprávách, že je vyprodaná. No tak jsem taky vzala dvě, že jo. Jednu ke spotřebě, jednu investiční. :D

Oldyn
6345 příspěvků 8.4.20 09:35
@MP blanka píše:
@Lizbeth - chápem to správne, že vy, teda obchod, dostanete pol kila droždia v celku a potom ho máte rozvažovať a prebalovať? To sa to fakt robí takto?

U nás stejně a mám pocit, že i Makro prodává půl kila kvasnic v kostce/celku. Pouze trvanlivost je o něco kratší, než u balené německé kostičce 42g, ale zase se dají jíst jen tak a pomazánka z nich je chuťově lepší.

Femur
297 příspěvků 8.4.20 09:49

@Atlacoya A teď aby se nám do té investiční :-) mouky nedali moli. Mám pocit, že jsem si nějaké zase přinesla. A to teda nemám nějaké velké zásoby.

ertz
422 příspěvků 8.4.20 10:07

Investiční mouka o hmotnosti 1 kg je směšně málo. Protože jsme ve stížnostech, stěžuju si na to, že se před 20 lety zrušila dvoukilová balení mouky. My doma poměrně dost pečeme i běžně a na kostku kvasnic to 3/4 kila mouky spotřebuju.

ertz
422 příspěvků 8.4.20 10:10

@Femur Správná kuchařka mouku po přinesení z obchodu přeseje na moučném sítě. :-)Chodila jsem na brigády do mlýna. Ale myslím, že to síto už doma nemáme.

Femur
297 příspěvků 8.4.20 11:24

@ertz Já vím, já taky nejsem správná hospodyně :-) a nádoby na mouku nemám tak velké, tam skladuji aktuálně otevřenou mouku. Zásoby zůstávají v pytlících. A je možné, že ti moli „bydlí“ i v něčem jiném, ještě jsem to neřešila, jen jsem zase nějakého zahlédla. Tak jsem mu zatleskala a bylo po něm. „Bejvaly doby, kdy bych chytil všechny tři.“ (Sedm statečných)

Lizbeth
1322 příspěvků 8.4.20 11:38

Je to ta půlkilovka jemně obalená papírem i s kodem. Dál se nedělí. Ale je to strašně křehké a i dotek způsobuje drolení. Ti co droždí sháněli si klidně tu půlkilovku vzali, takže jim nevadilo, že je toho víc.

Já si pamatuju, jak jsem byla asi v patnácti na brigádě v naší samoobsluze a tam se porcovalo kysané zelí. Přivezli veliký sud a já vzadu u váhy dělala půlkilové pytlíky. Málem jsem lehla od toho puchu. Od té doby nesnáším kysané zelí. Dobrovolně jsem s ním v kontaktu jen při vaření segedýnu :)
A ještě jsem si vybavila vajíčka po pěti v papírovém sáčku - naučili mě ten grif, jak složit dno sáčku..

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 8.4.20 11:47

Zdálo se mi o droždí.

Čírina
261 příspěvků 8.4.20 11:54

@Oveeec A bylo ho aspoň „přiměřeně“? :)

dagino
822 příspěvků 8.4.20 12:05

U nás v potravinách predávajú droždie na váhu a vajíčka do donesených obalov normálne. Je to predajnička s obsluhou. Milujem tam nakupovať. Všetko mi podajú, nemusím nič hľadať ( nemusím vyťahovať okuliare na čítanie, aby som vedel čo kupujem ). Okrem toho majú čerstvé nebalené koláče z malej pekárničky, mäsové výrobky z malej výrobne, zeleninu od pestovateľov z okolia… Všetko na 28 m2. A majú stále plno, lebo takých ako ja, čo nemajú radi veľké, pre mňa totálne neprehľadné predajne je asi dosť.

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 8.4.20 12:17

@Čírina Myslím tak 2-3 kostky, takže zbylo i na ostatní :D

Anwen
704 příspěvků 8.4.20 15:00

@Lizbeth Vždycky když kupuji droždí, tak si říkám, jak se jim to vyplatí prodávat - nakrájet na kousky, kousky zvážit, přepočítat cenu, zabalit, dát polepku, rućně popsat a prodávat za závratné ceny kolem 2,10,– Kč/kus. Kór když podle vašeho popisu droždí moc nespolupracuje.

Stránka:  « Předchozí 1 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1324 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek