Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (506) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
2164 příspěvků 8.4.20 15:28

@Lizbeth Posázaví podle vzoru stavení… a zelí taky, Jouzo :-)
https://www.youtube.com/watch?…

Před pár dny jsem na vajíčka v papírovém sáčku vzpomínala, bylo to vždy napínavé, jestli je člověk donese v celku. A také jsem hrozně ráda mlela kafe na stojku, který byl v samoobsluze k dispozici.

giuliettka
6715 příspěvků 8.4.20 16:11

Jak sa mi nepáčilo označenie čínský vírus, čo použil Trump, tak čoraz viac si myslím, že by to nemalo byť pomenované covid, ale naozaj čínska choroba. A Číňania posielajúci svetu vadné ochranné pomocky, si o to, aby nimi človek opovrhoval, normálne koledujú.
Ešteže v Europe nie je tak rozšírený predaj zbraní ako v USA, to by sa Aziati teraz o ten život museli obávať aj tu.
https://www.forum24.cz/…toru-z-ciny/?…
https://www.novinky.cz/…nik-40319699

Temperance
2508 příspěvků 8.4.20 23:56

@giuliettka Citát z rozhovoru s parazitologem Lukešem:

„Jedná se jasně o čínský virus, protože Číňani jedí všechno, co létá, kromě
letadel, a všechno co je v zemi, kromě metra.“

(Celý rozhovor zde: https://www.idnes.cz/…959_veda_vov)

bao-baba
922 příspěvků 9.4.20 10:06

@giuliettka
No a nedá se věřit těm jejich číslům, totality vždycky potlačují pravdu.

EmilyG.
1693 příspěvků 9.4.20 10:50

Tak a je to tady, ač bych nevěřila.
Soused 50 let, hypo na dům, jedno dítě před maturitou, celý život jako technik
v jedné firmě.
Před týdnem mu zavolal ředitel, aby " nechodil od zítřka do práce ".
Do kdy? Dokud bude tvoje žena pracovat na urgentu.
Dáš mi to písemně? Na to zapomeň!
Vybírá dovolenou, neví co dál.
Dobrý, že?

Lizbeth
1315 příspěvků 9.4.20 11:04

Partner je také dnes na poslední šichtě..tak jsem zvědavá, kdy se to zase rozjede.

EmilyG.
1693 příspěvků 9.4.20 11:35

@Lizbeth nj, ale pokud firma musela zavrit dostanou mzdu, soused vybere ŘD a dál neví.
Před pár dny si mi postěžovala jedna klientka, partner v 55 letech dostal k poslednimu min. mesice vypoved pro nadbytecnost, odstupne zadne ( ona ale nevi co podepsal).
Taky znama s prominutim prasarna. Az se to prezene firma si “ uvedomi “ ze misto zrusili zbytecne a prijmou noveho za min penez.
Me to prijde hnusne, tim spis ze tihle chlapi majitelum pomahali budovat a vest firmy.

Lizbeth
1315 příspěvků 9.4.20 11:43

Ano, chápu rozdíl..je to špatný. Myslím pořád lepší mít jistotu zaměstnání a být na 60%, než úplný kopanec do zádele.

Vinca_minor
1656 příspěvků 9.4.20 13:39

Pokračování úrazové story - foto bez obvazu sem kvůli citlivým povahám nedám. Ale na chirurgii jsem šla dokonale inkognito :D

benyka
8320 příspěvků 9.4.20 14:17

@Vinca_minor Mohla jste to vzít klidně přes banku. :-)

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.20 14:44

@EmilyG. To je od zaměstnavatele tak sprostý, že mi došla slova… Hlavně, že dříve neustále vycházely články, jak firmám chybí loajální zaměstnanci…

Vinca_minor
1656 příspěvků 9.4.20 15:06

@benyka Normální brýle nosit nemůžu kvůli tomu pohmoždění a modřinám, ale sluneční mají jiný typ obrouček, jsou na nose víc vepředu a jsou taky dioptrické, takže já dokonce na ulici něco vidím! Ale na té fotce bych nepoznala sama sebe :D

Birdonawire
450 příspěvků 9.4.20 15:46

Dnešní článek na iDnes: https://www.idnes.cz/…hranicni_jum?…

Za všechny to vyjádřil na sociální síti pedagog z ohijského Columbusu jménem Aaron Thomas: „Necítil bych se v bezpečí, kdybych vešel do obchodu s kapesníkem nebo něčím jiným, co jasně není chirurgická maska, protože jsem černoch žijící v tomto světě. Chci zůstat naživu, ale také chci přežít.“ Dodal, že masku bude nosit jen tehdy, pokud mu stát zajistí tu pravou lékařskou…
Problém je, že vše je jen teorie a „co by kdyby“. Zatím se nikomu nestalo nic. Jen v jednom supermarketu v Illinois dva policisté konfrontovali dva mladé černochy, že mají lékařské roušky, když je lidé nosit nemají, aby byly pro nemocnice. Mladíci si to natočili a vyprávěli o „děsivém zážitku“.

Paris1789
4367 příspěvků 9.4.20 16:55

„černoch žijící v tomto světě“ a „chci zůstat naživu, ale také chci přežít“ jsou jasně zářící perly nejapné stylistiky. Který mistr se chopil překladu? Paní uklízečka?

Birdonawire
450 příspěvků 9.4.20 17:28

@Paris1789 V originále: „I’m a Black man living in this world. I want to stay alive, but I also want to stay alive.“
Navrhněte lepší překlad.

Paris1789
4367 příspěvků 9.4.20 17:34

@Birdonawire
ten originál je odkud?
Já netvrdím, že to není přesný překlad, jen říkám, že je to překlad stylisticky hloupý. Vy snad takhle mluvíte: „Jsem běloška žijící v tomto světě“? Jde přeci o kontext, takže v tomto případě spíš: „Jako černoch vím, co by mě asi čekalo“ - předpokládám, že problém je v tom, že když jde black man maskován rouškou, někteří strážci zákona na něho pohlížejí automaticky jako na potenciálního lupiče?
Ale nevím, celý text je za paywallem, tak se můžu jen domýšlet, oč asi jde.

Birdonawire
450 příspěvků 9.4.20 17:36

Tady máte originál, z něhož citát pochází: https://www.bostonglobe.com/…g-face-mask/

Paris1789
4367 příspěvků 9.4.20 17:55

@Birdonawire
ok, překládat to nebudu, za to mi nikdo neplatí. Když se podívám na ten český text, tak si raději přečtu rovnou ten anglický, protože ten pochopím líp. Ten český je jako by padal tlumočník po schodech, nesmyslné formulace a umělá technořeč.

Vy třeba říkáte: „Necítila bych se v bezpečí“?

Paris1789
4367 příspěvků 9.4.20 18:07

Navíc teda ten článek na iDnes není překladem té Aaronovy stížnosti, oni z toho vypreparovali kousek, a pak k tomu dopsali něco dalšího, odkud to převzali už není jasné, protože paywall. O čem se tady teda vlastně bavíme? Proč jste sem dala ten text?

Birdonawire
450 příspěvků 9.4.20 18:34

@Paris1789 Ten odkaz a citát jsem sem vložila kvůli vyjádřenému názoru.
Překlad mne nijak netrápí, protože pro mne je srozumitelný. Pokud se přeloží „I’m a Black man living in this world" tak, jak jste navrhla, už se poněkud změní vyznění textu.
Přeložit „feel safe“ jako „cítit se v bezpečí“ mne nijak nezaráží.

Čírina
256 příspěvků 9.4.20 18:39

@Birdonawire njn. Afroameričané mají vyšší nemocnost na covid, už vím proč.

Porkpiehat
2164 příspěvků 9.4.20 18:43

@Birdonawire Když si manžel nasadil mnou ušitou tmavě modrou (vypadá skoro jako černá) roušku, tak také vypadal, že jde do obchodu loupit. Přestože si tu barvu vybral, tak se při jejím prvním oblečení do reálného života necítil nejlíp.
Nevím, jaká je zločinnost černošského obyvatelstva v Ohiu, případně jak moc tam razantně zasahuje policie, ale celkem dotyčného chápu, že může mít obavy o svůj život. Aby ho nějaký policista nesejmul dřív než si stačí koupit dvě plechovky Coca coly.

Paris1789
4367 příspěvků 9.4.20 19:12

Tak hnutí Black lives matter nevzniklo asi jako kapric zpovykanych Afroameričanů, že. Spíš proto, že jim jde o život při skoro každé pro bělocha rutinní policejní kontrole

Paris1789
4367 příspěvků 10.4.20 08:00

Včera jsem přemýšlela, jak přeložit do EN „Znám své Pappenheimské“ :-)

EmilyG.
1693 příspěvků 10.4.20 09:19

@Paris1789 ja bych si v tom nebyla tak jista, takhle z cr hodnotit USA kde neziju.Do Bostonu jsem pred lety litala za synem cca 4 - 6 x do roka.
ted si uvedomuju, ze ve sluzebne na Downtown Street jsem snad nikdy bileho policistu nevidela, vzdy afroamerican nebo hispanec, ale to clovek nevnima, je to uplne jedno.

Bordel ( jinak se to rict neda) V centru delali vzdy afroamericani. Jestli vite jak to vypada v Moste kolem nekterych domu, tak umocnene na treti.
A videla jsem afroam korektne receno policisty zasahovat proti lidem se stejnou barvou kuze.

Neda se to tak rict, i tady hodne lidi jako vsude sleduje sve politicke zajmy. Ja treba nechapu proc neni SPD zakazana strana, ale… podivejte se na fb na stranky Mostu, proc si v nekterych lokalitach nemuzete nechat odemknuty balkon treba, i kdyz je videt ze jste doma.
Proc se nekteri vesele druzi pred Centralem a policie dela ze nic nevidi. Nikdo nema zajem byt oznacovan za rasistu.
Kdysi o nas nejaky zahranicni politik tvrdil ze upirame romskemu etniku jeho prava, stejne tak nemuzete hodnotit USA na dalku.

Stránka:  « Předchozí 1 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1322 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek