Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (506) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
1656 příspěvků 13.5.20 15:19

@Oveeec Chata je pro mě domek postavený pouze za účelem rekreace, zatímco chalupa je dům, kde se dřív normálně žilo. Máte to taky tak?

Oveeec
2416 příspěvků 13.5.20 16:14

@Vinca_minor Víceméně. Chalupa se u mě vyznačuje právě tím, že se tam dřív žilo, má to tu romantiku dávných časů, tradici a tak. Když to hodně zjednoduším, chata je něco, kde se zpívají trampské písničky, což nesnáším. Přitom jsem ale byla na různých chatách a vždycky se mi tam líbilo. Jenže „jezdit na chatu“ pro mě (politicky hrozně nekorektně) znamená, že se Pražáci o víkendu seberou a jedou si na chatičku, zatímco jezdit na chalupu, to je návrat domů, ke kořenům. Ale vůbec mi nevadí, když si někdo postaví nový dům ve stylu chalupy za účelem rekreace :)

MarryJu
424 příspěvků 13.5.20 16:44
@Oveeec píše:
@Vinca_minor Víceméně. Chalupa se u mě vyznačuje právě tím, že se tam dřív žilo, má to tu romantiku dávných časů, tradici a tak. Když to hodně zjednoduším, chata je něco, kde se zpívají trampské písničky, což nesnáším. Přitom jsem ale byla na různých chatách a vždycky se mi tam líbilo. Jenže „jezdit na chatu“ pro mě (politicky hrozně nekorektně) znamená, že se Pražáci o víkendu seberou a jedou si na chatičku, zatímco jezdit na chalupu, to je návrat domů, ke kořenům. Ale vůbec mi nevadí, když si někdo postaví nový dům ve stylu chalupy za účelem rekreace :)
Řešíte hlouposti. Běžte si raději pohrát s dětmi :-)
MP Janka
568 příspěvků 13.5.20 17:04

@Oveeec
Zajímavá teorie. Teď dumám nad tím, kam jezdím já… Je to dům postavený za účelem rekreace, který byl ale v minulém režimu nuceně trvale obýván cizími lidmi (nadbytečné metry nebo tak něco) a stojí v obci, ze které pochází skoro půlka rodiny.
Chalupa to není, nevypadá to jako roubenka ani podobně dispozičně řešené stavby, je to relativně novostavba (postaveno po 2. sv. válce). Chata taky ne, stojí to normálně ve vesnici a je to zděné. Je to prostě barák a ještě ošklivý. Takže kam to vlastně jezdím?
Mám zažito říkat do hor a nebo přezdívku toho baráku, kterou získal po původních obyvatelích původní stavby. To ale na mě většina lidí kouká jak na blázna. Takže střídám chatu a chalupu, co mě první napadne, i když ani jedno nedefinuje to kam, jezdím.

Femur
287 příspěvků 13.5.20 17:25

@Oveeec Taky to rozlišení vnímám, s tím rozdílem, že pro mě to nemá až tak negativní konotace. Jednak nejsme „Pražáci“ :-), a pak chatu si babička a děda postavili v 60. letech, takže už to je vlastně trošku historie. :-) A mám to spojené s dětstvím. Naše chata je maličká, v okolí v chatové oblasti jsou domy, které bych já zase neoznačila za chaty (jsou to normálně velké zděné baráky). Máme to tam rádi. Jasně že chalupy jsou na pohled hezčí, dýchá z nich historie předešlých generací, ale pro mě to má ten nádech nostalgie a zpívání s kytarou u ohýnku mi nevadí, naopak.

Uživatel je onlinebenyka
8320 příspěvků 13.5.20 17:52

@MP Janka A co třeba rekreační domek?

Oveeec
2416 příspěvků 13.5.20 18:27

@MarryJu Tak jsme si pohráli a jsme teď mnohem moudřejší a už nám zaměňování chaty a chalupy nevadí! :D

MP Janka
568 příspěvků 13.5.20 18:55

@benyka
K domku to má hodně daleko, ono je to dvougenerační :-D

Uživatel je onlinebenyka
8320 příspěvků 13.5.20 19:01

@MP Janka Tak rekreační dům, rekreační vila, prázdninová hacienda, letní sídlo. :-)

Femur
287 příspěvků 13.5.20 22:00

@benyka Letní byt. To se mi vždycky líbilo, když nějací slavní spisovatelé nebo malíři v minulosti jezdívali na letní byt. A teď tam mají pamětní desku „Zde trávil plodné chvíle na letním bytě…“

MP Janka
568 příspěvků 14.5.20 08:27

@Femur
Letní byt, to je ono! A vlastně to je pravda, přes léto tam jsem většinu dnů. Akorát s tou pamětní deskou asi počítat nemůžu :-D

mikrob
229 příspěvků 14.5.20 09:36

Chalupa - barák na venkově, chata- barák na horách :-)

JarkaJ
1050 příspěvků 14.5.20 09:54

Zkušenosti z nákupů -tedy jít si něco koupit nebo omrknout a vyzkoušet je dost unavující. V roušce se zamlžujícími se brýlemi, u vchodu desinfekce, na které většinou trvají. Ženou mě zpátky ke vchodu i před výběrem fotoalba. Po 3 vlezení do prodejen obuvi mám ruce vysušené a pálí. V prodejně s oblečením (PF, Kara) sama po desinfekci trochu čekám, aby ruce uschly a nehmatala jsem na choulostivý materiál mokrýma rukama, vlastně se skoro bojím dotknout už čehokoliv :-). V HM jsem si odnášela na vyzkoušení pár kousků, když v tom hlášení, že nejsou otevřené kabinky - tzn. položit věci někde „na place“ a maximálně vyzkoušet vrchní oblečení. V Kaře v malém OC u nás na mě prodavačka ze 2m volá, abych si zboží klidně vzala z věšáků a vyzkoušela, že jen dodržuje 2m. V jiném obchodě žádají, abych zboží nevracela na věšák, že musí do karantény. Mnohdy (neříkám že všude) na člověka pohlížejí jak na prašivého a tváří se, jakoby ani radši nic prodat nechtěli. Může z toho pak mít jeden nějakou radost?

Vinca_minor
1656 příspěvků 14.5.20 10:43
@mikrob píše:
Chalupa - barák na venkově, chata- barák na horách :-)

No já nevim, tohle je podle vás chata? Žilo se tam 350 let, patří k tomu stodola, louky a lesy. Ale je to v Krkonoších :D

Paris1789
4367 příspěvků 14.5.20 10:50

@JarkaJ
Byla jsem jen v PF (zato několikrát), u jedné návrhářky a pak u Bosse. Všude naprostá pohodička, ale asi jen proto, že jsem tam byla sama. Do řetězců se bojím chodit přiznávám.
Nosím teda své vlastní kožené rukavice, nikde mě desinfikovat ruce nenutili.

Jo vlastně ještě Douglas a Ecco.

JarkaJ
1050 příspěvků 14.5.20 11:27

@Paris1789 V PF to bylo v pohodě, tam mám s prodavačkami dobré zkušenosti - jsou ochotné, ale nejsou vlezlé. Jinak záleží na personálu. U Deichmanna a v Kotvě v Ara se desinfikovat musí. Já se nebojím od samého počátku, přistupuju k tomu dost benevolentně. Ale čistě teoreticky - pokud nosíte vlastní kožené rukavice, moc si nepomůžete. Zůstane na nich cokoliv, čeho se dotýkáte a pak se těmi rukavicemi - bez očištění či desinfekce - dotýkáte v obchodě dalších a dalších věcí a donesete domů.

Paris1789
4367 příspěvků 14.5.20 11:42

@JarkaJ
prakticky na nic jsem nesahala, vždycky jsme si to nechala prodavačkou předvést a už jsem tam šla s vědomím, co si chci koupit. Zkoušela jsem jedny boty, ty jsem si koupila. Zkoušela jsem kabát a ten jsem si taky koupila. Vlastně cokoli jsem si zkusila, jsem si taky koupila.
V Douglasu jsem si šla pro konkrétní věc, tu mi prodavačka našla a já na nic nesahala.
Ale jak už jsem psala, všude jsem byla sama a tak měli dost času se mi věnovat a bylo to v pohodě.
Do Zary nebo nedejbože HM bych dnes nešla. Umím si představit, že s ohledem na to, kolik jim tam chodí lidí, jsou mnohem striktnější.

Uživatel je onlinebenyka
8320 příspěvků 14.5.20 11:43

@JarkaJ S poslední větou ze zkušeností z nákupů naprosto souhlasím. :-) Byla jsem nakupovat různé nezbytnosti a asi z deseti prodejen mi vstřícní připadali jen ve dvou se zdravotnickými pomůckami, v ostatních byli spíš otrávení, že tam vůbec lezu. Ruce jsem si desinfikovala jenom asi třikrát, protože v některých obchodech mi stačilo projít mezi regály a na nic nesahat, abych zjistila, že nemají to, co potřebuji, a když to měli, sahala jsem jenom na to a to jsem si v hrsti odnesla k pokladně. V papírnictví neustále chodila „hlídačka“dva kroky za mnou, a když jsem si prohlížela metrový příložník, už to nevydržela a oslovila mě. To jsem zase nevydržela já a řekla jsem jí, že metrový příložník za šest stovek si rozhodně nekoupím, i když bych ho potřebovala, protože „za mě“ stál dvanáct korun. A metrová lišta z Domácí dílny na přiměřeně rovnou čáru křídou na látce stačí taky.

ertz
405 příspěvků 14.5.20 12:33

O víkendu jsem byla po asi půl roce v Brně. V Hervisu vstřícní (tam jsme brali zboží, které jsem den předem rezervovala), v CCC jsme brali dětské boty - lidí dost (ale nedivím se, kupovat boty bez vyzkoušení je risk), prodavači si zákazníků vůbec nevšímali. Nevšimla jsem si, že by vyzkoušené boty někam vraceli. V Hervisu jsem krom objednaného kola brala i dětskou helmu - zkoušeli jsme dvě a jednu z nich pak vzali.
JInak děkuji @JarkaJ za tip na Karu (myslím, že Vy jste sem dávala ty kožené kalhoty). Moc se mi tam líbí kabelky a potřebuji nějakou větší na denní nošení. Máte dobré zkušenosti s kvalitou od Kary?

JarkaJ
1050 příspěvků 14.5.20 14:02

@ertz Kabelky od nich nekupuji, spíš si vyberu v nabídce jiných obchodů. Kolegyně měla od Kary dvě, u jedné ji praskla karabina, takže reklamovala. Záleží, co se Vám tam zrovna zalíbí. Kvůli koženým kalhotám jsem tam nešla :-), ale zkoušela jsem si krátkou béžovou bundu, aby nebyla moc sportovní a rozhoduji se mezi dvěma střihy. (jedna se jmenuje „s kulatým výstřihem“ a druhá je takový elegantní kabátek s peplum a v každé prodejně mi řeknou, že mi jde líp ta druhá. Jde o to, že některé ty kousky mají třeba trochu hrbol u výstřihu, některé to zakončení peplum odstává, v jiné prodejně padne na boky líp. Přitom je to stejná velikost a střih. Proto lezu opakovaně do několika různých prodejen a zkouším. No a pro zajímavost jsem si vyzkoušela i kožený trenčkot jak v koženém, tak semišovém provedení (na stránkách Kary není) a překvapivě dobrý :-). Ale já jsem takový váhavec a moc zvažuji tu praktickou stránku, takže kabát asi ne. Je stejný jako v bordó v PF a ten jsem měla na sobě taky.

if5
304 příspěvků 14.5.20 14:40
@Femur píše:
Letní byt.

Jenže letní byt se vyznačoval tím, že to bylo „ubytování v soukromí“ u někoho z místních obyvatel - to, čeho se ve kterési zdejší diskusi obává Giuli, ne rekreační objekt v osobním vlastnictví toho dotyčného.

ertz
405 příspěvků 14.5.20 15:00

@JarkaJ Díky za odpověď, mě se tam líbí větší dámské tašky a jedna i pánská (pro manžela - přesně typ, který už teď nosí a postupně se trhá, takže bude potřeba výměna). Na tyto kabátky jsem se taky dívala, ale líbil se mi tam ještě jeden úplně hladký (neumím vkládat obrázky). Peplum bych si já nebrala, teď je módní a za pár let bude pasé.

giuliettka
6710 příspěvků 14.5.20 15:34
@ertz píše:
Moc se mi tam líbí kabelky a potřebuji nějakou větší na denní nošení. Máte dobré zkušenosti s kvalitou od Kary?

Neboůa to otázka na mňa, ale ja mám tašku z Kara. A už dvakrát som ju reklamovala. Raz mi popraskali švy na takej malej kapsičke, čo je zvonku zozadu na taške. Vzhľadom na to, že sa do tej kapsičky nedá narvať nič veľké, tak bolo jasné, že som to potrhať nemohla ja, mi to vymenili. Na tej vymenenej mi praskla podšívka vnútri. Keď som sa do toho pozrela, tak som zistila, že niekto zošil podšívku tak, že šev bol na jednej strane normálne 1 cm a na druhej 1 až 2 mm, že to pri zošívaní šičke zospodu ujelo. Potom som už ďalšiu takúto tašku nechcela a vybrala si iný model. Ten je v pohode a drží.

bao-baba
922 příspěvků 14.5.20 16:05

@Paris1789
Dnes jsem byla ve Van Graaf, u vchodu dává sekurity zalaminované cedulky s číslem a magnetem, aby uhlídali, kolik je lidí uvnitř. Od vycházejících je zase vybírají a dezinfikují.

ertz
405 příspěvků 14.5.20 17:39

Giul. díky za odpověď.

Stránka:  « Předchozí 1 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek