Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (520) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
4758 příspěvků 14.7.20 15:50

Já teda kuřákům, na kterých mi záleží, říkám pořád, aby nekouřili, ale jinak s tím nic moc udělat nemůžu.

Demode
1992 příspěvků 14.7.20 15:58

Nikdy jsem nekouřila. V prvním zaměstnání jsem sice měla 3 kolegyně kuřačky, ale kouřily zásadně na chodbě a max. tak 3 denně. Ve druhé práci kouřila v našem oddělení jen jedna kolegyně pouze ve své kanceláři, kde seděla sama. V některých prostorách se kouřit nesmělo, byly tam detektory kouře. Potom byl vydán zákaz kouření v celé budově, vyhrazen byl jeden kamrlík, od našeho pracoviště vzdálený cca 5 min. hbité chůze a ještě se museli lidi odpípnout, jako že jsou mimo pracoviště, takže náruživí kuřáci museli dost napracovávat.

giuliettka
7309 příspěvků 14.7.20 15:59

@Paris1789 Ja mám tu v cz kamarátku, čo mala v 16 rakovinu pľúc. Z pasívneho fajčenia obidvoch rodičov v malom 3 izbovom byte. Doktor jej vraj povedal, že mala pľúca jak 60 ročný fajčiar po 40 rokoch fajčenia. Teraz ma 40, obaja rodičia sú po smrti a ona fakt ľutuje, že rodičia fajčili. Odkedy ju poznám, tak ak si niekto zapáli pred dieťaťom, tak ho požiadam aby cigaretu zhasol. A trvam na tom, ináč odídem. Raz som tak odišla z kúpaliska a inú kamarátku nechala tam. Po jej dristoch, že dym fúka na opačnú stranu ako sedíme.

Paris1789
4758 příspěvků 14.7.20 16:05

@giuliettka mí rodiče byli silní kuřáci oba, můj táta přestal někdy kolem mé maturity, máti skončila z donucení až ve chvíli, kdy musela na bypass. Já jsem v zahuleném prostředí vyrůstala, do školy jsem chodila uzená, ale to i ostatní děti, ostatně učitelé hulili taky a tak to pravděpodobně málokomu vadilo.
Můj táta je pořád fit a bez zdravotních potíží, má máti už 3 roky po smrti na rakovinu plic.
A není to vůbec hezký konec, řeknu vám. To nechcete.
Ještě je čas přestat.

giuliettka
7309 příspěvků 14.7.20 16:16

@Paris1789 U nás fajčil len oco, mamka a starí rodičia nie. Ale oco vždy fajčil na lavičke na dvore. Nefajčil v dome. Občas v zime tam dudral, že postavil dom vlastnými rukami a teraz sedí vonku a mrzne mu zadok i predok, ale do domu aj tak fajčiť nešiel. Umrel na infarkt. Ale fajcila som ešte aj po jeho smrti. Nejak som k tomu musela dospieť sama. Odstrasujuce príklady nefungovali. Prestala som z celkom iného dôvodu, ktorý so zdravím nesúvisel. Skôr s mojou márnomyseľnosťou.

Paris1789
4758 příspěvků 14.7.20 16:19

@giuliettka taky si myslím, že odstrašující příklady nefungují. Člověk musí chtít sám. Hodně lidí přestane s dětmi, nechce jim prostě čadit pod nos.
Proto se ani moc k tomu nemám, někoho v tomto poučovat, jen u mých blízkých vedu mravokrárné řeči :-), u cizích se jen ohrazuju, když mi kouř vadí.

Judy24
1149 příspěvků 14.7.20 16:41
@Paris1789 píše:
A co z druhé strany: kuřáci přispívají do státního rozpočtu nezanedbatelnou částkou, kterou odvedou na spotřební dani. Snem každého sociálního státu je občan, an zmožen kouřením, pitím alkoholu a ježděním v autě (spotřební daň z PHM) zahučel do hrobu dnem svého odchodu do důchodu.
Sama jsem suchar, nepiju, nekouřím a chodím pokud možno všude pěšky, tak jsem vděčná všem těm bližním, co tyhle nešvary berou na sebe, aby bylo na můj důchod. Děkuji pěkně.

To je sice pravda, ale ani tak to, co kuřáci odvedou, nepokryje všechny náklady. Nemám čas to teď víc dohledávat, tak jen tady jeden odkaz , kde to říká národní protidrogová koordinátorka.
S tím, kdo je vysněný občan, máte samozřejmě pravdu. :)

Paris1789
4758 příspěvků 14.7.20 16:49

@Judy24 Vobořila je věčná škoda, ale chápu, že musel odejít po té trapárně se spotřební daní na točené pivo. Ztratil by veškerou věrohodnost. Touhle paní pohrdám, nic si od ní číst nechci. Podle mě je nekompetentní.
Mně kouření ani moc ve vztahu ke zdravotnictví nevadí, resp. přijde mi, že mnohem víc nás stojí to naše tuzemské široce tolerované chlastání.

Femur
437 příspěvků 14.7.20 18:07

@giuliettka @Paris1789 Já taky radši nikoho nepoučuju, nikdy jsem nekouřila, neposoudím to. Máma přestala, když zjistila, že je těhotná, a pak už na kouření nebyl čas a peníze. :-) Tátu jsem s cigaretou zažila, byl příležitostný kuřák-somrák, co si vždycky vzal, když mu někdo nabídl. Nikdy si ale nezapálil doma. Pro něj to bylo snadné, jednou típnul a už si nezapálil. Jenom bráchovi to pořád ještě nedošlo. Ten v tom utopí dost peněz. A tam si myslím, že máma do toho má co mluvit. Je to její dítě, nechce, aby se ničil. Ale co je to platné, je dospělý.

giuliettka
7309 příspěvků 14.7.20 20:25
@Femur píše:
@giuliettka @Paris1789 Tátu jsem s cigaretou zažila, byl příležitostný kuřák-somrák, co si vždycky vzal, když mu někdo nabídl.

To môj otec nikdy cigaretu nikomu neponúkal. A keď od neho niekto chcel, tak vždy vravel „ak si sa naučil fajčiť, tak sa nauč aj kupovať si cigarety“. :-) Aj mne cigaretu vždy ken požičal a musela som mu vrátiť až som si kúpila. :-D

Oveeec
2524 příspěvků 1 inzerát 14.7.20 21:32

Byla jsem dneska na jedné akci, kde byla drtivá většina lidí tak kolem 25 let, možná i trochu míň. O každé pauze se vyhrnulo na dvůr dost kuřáků. A já nevím proč, ale přišlo mi to u těch mladých holek dost odpudivé a vyvolávalo to ve mě všechny ošklivé asociace, které člověk u kuřáků má (smrad apod.). Přitom nejsem žádná puritánka, a jak už jsem říkala, elegantní držení cigarety se mi líbí. Ale k těm holkám se to tak strašně nehodilo…

bao-baba
1102 příspěvků 14.7.20 22:36

@EmilyG.
Jo zvířeta, nic proti nim, sama jedno mám. Ale znám taky pána, který může živit dva velké psy, ale na alimenty pro dítě nemá.

EmilyG.
2068 příspěvků 14.7.20 23:00

@bao-baba to je nad me chapani.Ale Uz jsem se s tim setkala, neuveritelne bylo ze ho v takovem jednani podporovali rodice. Bylo a je jim uplne jedno ze jejich vnuk zije v nouzi.

Femur
437 příspěvků 14.7.20 23:05

@Oveeec Vadí mi to u obou pohlaví, ale některé ty holky se s tou cigaretou v ruce chovají tak afektovaně, že je mi to až k smíchu.

Judy24
1149 příspěvků 15.7.20 09:46
@Paris1789 píše:
@Judy24 Vobořila je věčná škoda, ale chápu, že musel odejít po té trapárně se spotřební daní na točené pivo. Ztratil by veškerou věrohodnost. Touhle paní pohrdám, nic si od ní číst nechci. Podle mě je nekompetentní.
Mně kouření ani moc ve vztahu ke zdravotnictví nevadí, resp. přijde mi, že mnohem víc nás stojí to naše tuzemské široce tolerované chlastání.

Já mám Vobořila taky ráda a současnou koordinátorku naopak stejně jako vy ráda nemám, ale na tom, že spotřební daň na cigaretách nepokryje náklady spojené s kouřením, se shodují zdroje napříč všemi směry. : )
A s alkoholem je to zřejmě dost podobné.

madlusa
71 příspěvků 15.7.20 11:17

Když poprosíte sousedku, jestli by nemohla se svým dítětem jít jezdit na odrážedle jinam, než na zámkovou dlažbu pod oknem vaší ložnice, protože se po noční potřebujete vyspat a ona na celou ulici vyřvává, že jim madam zakázala jezdit a má spát v noci… Jsem z té bezohlednosti tak rozmrzelá, že už stejně neusnu. Grrr.

EmilyG.
2068 příspěvků 15.7.20 11:21

@madlusa jezisikriste, lituju vas, obzvlast mit tohle v sousedstvi.
Me by odrazedlo nevadilo, chapu ze si to clovek neuvedomi, ale ta hnusna reakce…

Paris1789
4758 příspěvků 15.7.20 11:59

@EmilyG. @madlusa
jo, tohle jsou docela časté spory. Má známá takto vedla spor v SVJ, v projektu novostavby bylo dětské hřiště ve vnitrobloku, načež to po koupi bytu napadla jedna ze členek SVJ právě kvůli potenciálnímu hluku. Byl to docela masakr, nakonec ta paní raději byt prodala, ale padlo tam i trestní oznámení.
Sousedce bych jen řekla, že si připravuje svět i pro sebe a že i to, jak se ona chová dnes, může způsobit problémy i jí. Kdoví, kdy byde ona sama potřebovat trochu klidu?
Každý z nás má malinkou normotvornou moc a je jen na každém, jak s ní naloží.
Jinak jsou sluchátka s funkcí ANC (active noise cancelling), jsou sice drahá, ale vyplatí se.

Paris1789
4758 příspěvků 15.7.20 11:59
@EmilyG. píše:
@madlusa jezisikriste, lituju vas, obzvlast mit tohle v sousedstvi.
Me by odrazedlo nevadilo, chapu ze si to clovek neuvedomi, ale ta hnusna reakce…

Já bych se samozřejmě omluvila a šla s odrážedlem jinam.

Ophelie
842 příspěvků 15.7.20 12:29

@madlusa to je mi líto, po sousedčině reakci bych byla vzteklá až na půdu.
Vidím, že náš soused, který každé ráno při svém odjezdu několikrát zatroubí dětem na pozdrav, je malá ryba.

benyka
8495 příspěvků 15.7.20 12:48

@Ophelie Trubač pro zábavu porušuje předpisy a mohl by být klidně pokutován.
@madlusa Stejný rachot dělají i tařeba kufry na kolečkách. Ale asi by mě nenapadlo toho člověka žádat, aby ho nesl v ruce.

madlusa
71 příspěvků 15.7.20 13:33

@benyka ani já bych nechtěla po majiteli kufru na kolečkách, aby ho nesl v ruce, když projíždí pod mým oknem. Ale kdyby mi s ním jezdil čtvrt hodiny pod oknem s nadšenými výkřiky,,jedéém",,a zpátkýý", šla bych ho poprosit, jestli by to nemohl provozovat jinde. Stejně, jako jsem to udělala v případě odrážedla. Nevadilo mi až tak, že tam jezdí, ale ta reakce na mou prosbu.

MarryJu
466 příspěvků 15.7.20 14:22

U nás na vesnici se vedou sousedské spory k vůli bučení krav. Starousedlík, který žije na statku již třetí generací chová krávy, berany, prasata..My jsme jeho nejbližší sousedé. Nastěhovali jsme se nedávno. A věděli jsme do čeho jdeme, takže sousedské tahanice ignorujeme. Domy jsou od sebe všechny vzdálené, dělí je lány luk a polí. Přesto je bučení krav budí ze spaní. Všichni postavili své domy daleko později než majitel krav. Všichni věděli, že budou sousedit se statkem.

EmilyG.
2068 příspěvků 15.7.20 14:49

@MarryJu takove bydleni je pro deti raj! My jsme v mladi bydleli v panelaku, pak jsme vzali syna v jeho trech letech do prace a natesene se ptali, copak je to za zviratka? Oveckyyyyy odpovedelo mestske dite ( byli to kone).

MarryJu
466 příspěvků 15.7.20 14:56

@EmilyG. Je to určitě ráj. Včera jsme sousedovi pomáhali chytat malé prasátko a byla to úžasná zábava. Chodíme na statek denně. Kdykoliv dcera chce, tak může jezdit na jeho koních, dostáváme mléko a vejce, naučila jsem se střihat ovce.. Teď tam jsou jehňata, kůzlata, telata i koťata :-)Takže, ať si krávy bučí. K vesnici to přece patří

Stránka:  « Předchozí 1 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek