Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (542) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Femur
544 příspěvků 15.9.20 19:01

@giuliettka @ertz Nemyslela jsem to tak, že jsou roušky na nic samy o sobě. A vím, že se léta používaly látkové, tak proč je nepoužít i dnes. Sama jsem jich něco našila. Ale trošku mi vadí způsob používání. Někteří lidé je nandávají a sundávají neustále, občas jim to spadne na zem, nosí jednu víc dní. Tohle mi vadí, proto si nedělám iluze. Já si beru do práce víc, jednu na cestu, jednu až dvě na chodby a jednu na cestu zpět. Nosím je v uzavíratelném igelitovém sáčku, špinavé izoluji.
Ale ono je to některým lidem fakt jedno. Dneska si před školou deváťáci předávali elektronickou cigaretu. Ředitel je načapal. Když pominu to, že moc nechápu, že jim to někdo prodal (nebo to sebrali doma), tak ten fakt, že to ocucali všichni, jaksi popírá smysl všeho našeho snažení.

ertz
627 příspěvků 15.9.20 19:07

@Femur Ad cigareta - koupil starší kamarád, ne?
Víte sama, jak to vypadá o přestávce ve třídě. Odstup nejde udržet, i kdyby děti chtěly - a oni nechtějí. Ta rouška je jediné, co můžete pro sebe (a jiné) udělat. Jinak taky měním během dne roušky - a ladím s oblečením.

MP Janka
684 příspěvků 16.9.20 09:02

Ale jo, já mám fotku, kde mě jako malé miminko chová babička v roušce. Dříve pracovala na plicním, přicházela hodně do kontaktu s pacienty s tbc. Ale ta rouška byla vyvářená. Stejně tak jako lékařské látkové roušky se vyváří a vyvářely. Ale kdo to dělá teď? I tady na pekle dost uživatelek přizná, že roušku hodí do pračky max na 60…

A mám stížnost. Vzala jsem si do práce jenom jednu roušku a má mi přijít klient. Mám náhradní v kabelce, jenže dnes jdu večer na závody, takže místo kabelky mám batoh a na náhradní roušku jsem zapomněla.
Pro upřesnění, roušku mám 20 minut v MHD a pak jenom na chodbě cestou na toaletu nebo na oběd, celkem to můžou být necelé dvě hodiny, jenže to jsem v kanceláři sama, dnes tu budu dřepět několik hodin s klientem. No třeba nepřijde.

porjk
3168 příspěvků 16.9.20 09:27

@MP Janka Někde se psalo, že na ruce není nutně potřeba desinfekce, že správně umýt mýdlem je dostačující. Že mydlo rozpustí obal, který bacil chrání. Tak možná i praní na 60st. stačí, když tam zafunguje prášek? Já roušky stejně ještě žehlím, tak si myslím, že vyvářka není nutná.
Ve špitálech šly do vyvářky všechny textilie, tenkrát byly bez výjimky bavlněné a nemuselo se řešit, co ano a co ne.

bao-baba
1283 příspěvků 16.9.20 13:30

@MP Janka
Když jsem měla dítě, tak nás v porodnici učili, že se roušky mají používat při kojení.

giuliettka
7720 příspěvků 16.9.20 14:54

@Femur Aha čo mám ako reklamu vpravo. :-D

DanielaS
5169 příspěvků 16.9.20 15:14

Takovych jsem uz par videla, s pruhlednym filmem - dokonce i v realu - ale rikam si, ze se v tom clovek musi echt dusit. Videla jsem s pruhlednou casti jen pred usty, ale i tak - to „prodychatelnost“ snizi tak na polovinu, ne? Chapu to v pripade nutnosti, ale jen aby byla videt rtenka asi ne. Zvlast kdyz to urcite bude zamlzene do nepruhledna.

Temperance
2886 příspěvků 16.9.20 15:55

@DanielaS Mně to připadá jako tenká silonová síťka. Jak moc je to ale účinné, toť otázka.

Ivana32
338 příspěvků 16.9.20 16:32

@Temperance
To bude asi v rámci té české akce „Jak očůrat nařízení“. Tuhle jsem na nějakém snímku viděla v nějaké síťové „roušce“ pána tak kolem sedmdesátky. Tak bych mu přála, aby elán neztrácel, až bude nedej bože s covidem někde na JIPce.

giuliettka
7720 příspěvků 16.9.20 17:25

@Ivana32 Je to z aaaameriky za doláče. :-D

Ivana32
338 příspěvků 16.9.20 17:56

@giuliettka
Ahá. Tak se to tam od nás rozšířilo rychle! :-D

Femur
544 příspěvků 16.9.20 18:41

@giuliettka Taky jsem už viděla paní s háčkovanou síťovanou rouškou. Aneb „co vy mně můžete, já si budu nosit, co chci.“ Že to teda nikoho neochrání, to už jí bylo asi jedno.
K těm látkovým. Pamatuji se, když se narodil bráška a máma si ho přivezla z porodnice, byla jsem s babičkou na chatě a obě jsme chytly rýmu. Na první podívání se na miminko jsme obě měly roušku a koukaly jsme z uctivé vzdálenosti. Ale fakt, ty se vyvářely.

AjazRyb
171 příspěvků 16.9.20 23:02

Nepřítel pokořen!
Naše kočka se vyblila na vysavač, na takovýho toho robota, co sám jezdí. Nechci zacházet do nechutných detailů, ale bylo to všude, bléé. Snažila jsem se ho pečlivě vyčistit, ale kdo ví, kam (doufám, že ne) to do tý vnitřní elektroniky nateklo. Zapla jsem a funguje, tak snad.
Poměrně velkej byt a ona si vybere zrovna tenhle kousek z něj.
Je to miláček. :-)

Jordaan
9182 příspěvků 17.9.20 00:40

@AjazRyb

Chudak mala, jezdila na nem tak dlouho, az se ji udelalo blbe :-D.

AjazRyb
171 příspěvků 17.9.20 02:17
@Jordaan píše:
@AjazRybChudak mala, jezdila na nem tak dlouho, az se ji udelalo blbe :-D.

Vy jste ji viděla! A proč jste jí nezarazila, hm? HM?? :-)

Jordaan
9182 příspěvků 17.9.20 08:00

@AjazRyb

Kdyz ono se ji to tak libilo :-D

pabylka
1079 příspěvků 17.9.20 08:13

@AjazRyb tak to kolegovi sa kocúr vykadil uprostred obyvaku ( zabudli ho na noc vpustiť dnu, mrzlo, tak ho pustili ráno, nech sa chudák zahreje) a v daný čas sa spustil robotický vysávač…rodina dorazila podvecer domov- prekvapenie! Bolo to vraj všade, pod nábytkom, pod sedačkou…

Paris1789
5055 příspěvků 17.9.20 08:27

@AjazRyb tlapkam

Moir
2445 příspěvků 17.9.20 08:39
@pabylka píše:
@AjazRyb tak to kolegovi sa kocúr vykadil uprostred obyvaku ( zabudli ho na noc vpustiť dnu, mrzlo, tak ho pustili ráno, nech sa chudák zahreje) a v daný čas sa spustil robotický vysávač…rodina dorazila podvecer domov- prekvapenie! Bolo to vraj všade, pod nábytkom, pod sedačkou…

nebyla v tom sama, akorát v historce, co vykládala známá figuroval labrador se zařívacími potížemi…

MP Janka
684 příspěvků 17.9.20 08:47

Mám naplněnou pračku, v 8 ráno jsem ji zapnula, v 8:30 začaly Pražské vodovody a kanalizace něco kutit v ulici a přestala mi doma téct voda. To oblečení potřebuji zítra a nemám sušičku, takže skvělé, asi budu dosoušet z okýnka auta…
Hlavně že si plánovanou akci umí zdůvodnit jako havárii, protože o té nikoho informovat nemusí.

viktorias
219 příspěvků 17.9.20 09:13

Tak mňa dnes naštvalo Pietro Filipi. Pán majiteľ tvrdil, že žiadne zľavy nebudú. Tak som si kúpila šaty a nohavice, ktoré som si pôvodne chcela kúpiť v zľave. Dnes, som si len tak otvorila webovú stránku, že čo majú nového…no a majú, „nový model nakupovania“, 3 cenové hladiny stanovené podľa nálady nakupujúceho. Od - 50 % za tovar (vybraný), cez - 20 % až po + 10 % - pre toho, kto chce podporiť značku PF.
„Přicházíme s novým konceptem Respect what you feel, který nabízí hluboký ponor do sebe. Věříme, že všichni musíme znovu objevit, kdo jsme a respektovat to, co cítíme.“
A samozrejme, tie veci, ktoré som si kúpila za plnú cenu tam spadajú a dokonca majú aj moje číslo.
Ak by sa dali kúpiť šaty porovnateľnej kvality a porovnateľnej ceny kúpiť niekde inde, už by som tam nevkročila…

Paris1789
5055 příspěvků 17.9.20 09:25

@viktorias já jsem tenhle způsob prodeje nějak nepochopila a brání mi to v tom si tam něco koupit :-( Protože si neumím představit, jak prodavačce říkám, že „nevím, co bude“. To neví nikdo. Je to strašně zmatené.
Přitom za plnou/normální cenu bych si to v pohodě koupila.

viktorias
219 příspěvků 17.9.20 09:33

@Paris1789 mne chýba možnosť „vytočená do biela“. Zľava 50 % mi ale stojí za priznanie, že fakt neviem, čo bude…čírou náhodou som v takej situácii, že neviem, čo bude, aj keď žiadna z alternatív nie je zlá :-).

porjk
3168 příspěvků 17.9.20 10:09

@viktorias „Přicházíme s novým konceptem Respect what you feel, který nabízí hluboký ponor do sebe. Věříme, že všichni musíme znovu objevit, kdo jsme a respektovat to, co cítíme.“
Bože, to jsou moudra…

Čírina
372 příspěvků 17.9.20 10:28

@AjazRyb Mě se včera v noci vyblil kocour před postel, přesně na to místo, kam šlapu, když ráno vstávám.
Ale dobrý, všimla jsem si.

Stránka:  « Předchozí 1 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1388 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek