Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (542) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
9181 příspěvků 17.9.20 11:16

@Čírina

Pred nebo po?

AjazRyb
171 příspěvků 17.9.20 13:37

@Čírina Jsme v tom spolu, sestro:-)

Roxxanna
95 příspěvků 17.9.20 16:21
@Femur píše:
@giuliettka @ertz Nemyslela jsem to tak, že jsou roušky na nic samy o sobě. A vím, že se léta používaly látkové, tak proč je nepoužít i dnes. Sama jsem jich něco našila. Ale trošku mi vadí způsob používání. Někteří lidé je nandávají a sundávají neustále, občas jim to spadne na zem, nosí jednu víc dní. Tohle mi vadí, proto si nedělám iluze. Já si beru do práce víc, jednu na cestu, jednu až dvě na chodby a jednu na cestu zpět. Nosím je v uzavíratelném igelitovém sáčku, špinavé izoluji.
Ale ono je to některým lidem fakt jedno. Dneska si před školou deváťáci předávali elektronickou cigaretu. Ředitel je načapal. Když pominu to, že moc nechápu, že jim to někdo prodal (nebo to sebrali doma), tak ten fakt, že to ocucali všichni, jaksi popírá smysl všeho našeho snažení.

Znám osmáka, kterému elektronickou cigaretu koupila matka… prý - když už kluk kouří, tak aspoň „zdravě“…

Porkpiehat
2640 příspěvků 17.9.20 17:06
@Roxxanna píše:
Znám osmáka, kterému elektronickou cigaretu koupila matka… prý - když už kluk kouří, tak aspoň „zdravě“…

Chudák osmák :-)
PS: Jinak je to k neuvěření, že se něco takového může stát.

Femur
544 příspěvků 17.9.20 19:00

@Roxxanna No to já pamatuju jednu matku sedmáka, která nám říkala, že klukovi radši koupí cigarety, než aby jí je kradl. Je to prý takové upřímné. Nějak jsme to s kolegyní nepochopily. Jako radši ať kouří a nekrade, asi. Já jsem tehdy nevěděla, co na to říct. Na to se asi nedá říct nic. Protože ta paní nechápe, co je na tom špatně.

pavka_l
1237 příspěvků 17.9.20 19:37

@Porkpiehat Taky mi bleskl hlavou tenhle osmák :-)

Příspěvek upraven 17.09.20 v 19:38

Porkpiehat
2640 příspěvků 17.9.20 19:38

@Femur Dovedete si představit, jak pro tu matku muselo být traumatizující, když si chtěla celá vynervovaná dát čouda a krabička prázdná!

Dalo by se na to říct, že kdyby přestala kouřit, tak by jí cigarety krást nemohl :-) (To ja samozřejmě vtip, stejně jako vy, bych nevěděla, co na to říct, protože na to se asi fakt nic říct nedá).

pavka_l
1237 příspěvků 17.9.20 19:40

@Roxxanna no tak v osmé třídě je teď dětem 15 nebo 16, v případě odkladů nebo propadnutí i 17? Za našeho mládí v tom věku většina kluků kouřila, odešli třeba na intr na střední a začali kouřit, spolužák z gymplu taky od prváku kouřil. Z dnešního pohledu to asi vypadá děsně, ale v devadesátých letech to bylo normální.

bao-baba
1281 příspěvků 17.9.20 19:57

@pavka_l
Na gympl jsem chodila v sedmdesátkách ( :-( ) a ve třídě jsme byli jen tři nekuřáci.

Porkpiehat
2640 příspěvků 17.9.20 20:37

@bao-baba Na gympl jsem chodila v devadesátkách a ze třídy nekouřil nikdo. A nevzpomínám si, že by někdo z našeho ročníku (4 třídy) vůbec kouřil. Možná to bylo tím, že jsem byli generace „Šance pro tři miliony“ a „Normální je nekouřit“.

Paris1789
5052 příspěvků 17.9.20 21:39

Když jsem byla ve 4. třídě, kouřila půlka mých spolužáků, skoro všichni rodiče, mí rodiče jak dva tovární komíny. Jednou se nám s kamarády podařilo zapálit starou kůlnu s nějakým haraburdím, shořel i přilehlý pozemek, resp. křoví na něm. Já nikdy nekouřila.

Femur
544 příspěvků 17.9.20 22:37

@Porkpiehat Přesně to mě taky napadlo, jenže to nemá cenu. Tak jsme nad tím s kolegyní mávly rukou, s paní se rozloučily a šly jsme se věnovat nějaké jiné, užitečnější činnosti.

Femur
544 příspěvků 17.9.20 22:41

@Porkpiehat Stejná zkušenost. Ve čtvrťáku na gymplu kouřili jen asi 4 kluci a to ještě tajně za školou, aby je nikdo neviděl. Konec devadesátek. A pamatuju si, jak přijel zájezd studentů z Holandska na výměnný pobyt, všichni vylezli z autobusu a zapálili si, jejich profesoři jim připalovali. A nám mohly vypadnout oči z důlků.

Vinca_minor
2057 příspěvků 17.9.20 22:50

Já jsem chodila na gympl na přelomu tisíciletí a děcka chodily o velké přestávce kouřit na první lavičku v parku. Bylo to asi sto metrů. Pak byl vydán zákaz opouštět budovu, ale stejně se to neuhlídalo.
U nás veřejně nekouřil nikdo, ale příležitostně kdekdo. A občas kouřila asi půlka gymnaziálního sboru, hlavně tajně večer na balkóně na soustředění :D

Femur
544 příspěvků 17.9.20 22:51

@pavka_l To ne, je jim 14 max. 15, málokdy propadají, To je dneska skoro zakázané :-) a víckrát než dvakrát stejně propadnout nemůžou. Ale na věci to nic nemění. Stejně prostě někteří dřív nebo později začnou.

Porkpiehat
2640 příspěvků 18.9.20 07:23

@Femur Možná jde ta móda kouření ve vlnách. Protože sestra na gymplu v osmdesátkách kouřila, určitě i hodně jejích spolužáků. Já jsem spolužáky z gymplu neviděla kouřit ani za školou, ani na lyžáku ani nikde jinde. Oni nekouřili ani na třídním srazu po 20 letech :-) Zato na srazu základky kouřilo celkem dost lidí.
A nebo je to vlivem spolužáků - když většina nekouří (speciálně třídní hvězdy, to nemyslím jako hanlivé označení), tak není motivován ani zbytek třídy, aby s tím začínal.

ertz
624 příspěvků 18.9.20 07:53

@Porkpiehat @Femur Myslím, že záleží na úrovni školy. Já jsem stará asi jako @Porkpiehat a spolužáci z gymplu kouřili málo a spíš příležitostně (jen na večírku). Ale na G jsem dojížděla a na autobus. nádraží se tvořily hloučky podle škol. Učňák se poznal podle nechutně poplivaného nástupiště plného vajglů. Dnes už je v místě městská policie a nutí odhazovače nedopalků po sobě uklízet, takže to tam nejde poznat. Synovec chodí na maturitní obor na SOU a když před 3 lety nastoupil, byl v šoku. V prváku kouřili všichni kromě dvou, o přestávkách hromadný odsun ven na kuřáckou pauzu a říkal, že krabička denně je pro někoho běžná. Nakonec si zvykl, ta cigareta je možná u někoho ještě ten nejmenší problém. Ale už tehdy v těch 15/16 letech nechápal, kde na to berou. Teď už to ví - nejlevnější jídlo, oblečení, žádná kultura… a pak to vyjde.

Porkpiehat
2640 příspěvků 18.9.20 08:54

@ertz O tom učňáku jsem to chtěla připsat také, ale pak jsem zvolila jen verzi o tom, že když nekouří většina tak ti ostatní nejsou tak motivováni pro to, aby začali kouřit. Po gymplu jsem začala dojíždět autobusem, a po vystoupení v daném městě jsem byla šokována, kolik učňů (kadeřnice, automechanici) kouřilo. I když mi vždycky přišlo, že víc kouří holky. Pokud šla smíšená skupina, tak to byly většinou jen holky, co kouřily. Řekla bych, že my (naše třída/ročník) jsme si nemuseli dokazovat nějaký společenský status kouřením cigaret. Nebyl nikdo, kdo by se někomu poškleboval, že nekouří a nutil mu cigaretu, ať netrhá partu. Samozřejmě nemůžu mluvit za všechna gymnázia v devadesátých letech, ale na našem to tak bylo.

Gorilka
1344 příspěvků 18.9.20 09:28

@Porkpiehat Teď čtu menší knížečku vydanou roku 1899. I v té autor varuje (mládež) před konzumací (žvýkání, kouření dýmek) tabáku a že touto činností nejenže přicházejí o peníze ale jsou i lehkomyslní v myšlénce, že se tímto stávají staršími.

bao-baba
1281 příspěvků 18.9.20 10:01
@ertz píše:
@Femur Myslím, že záleží na úrovni školy.

Podle mne úroveň školy není to hlavní, spíš doba. Chodila jsem na Gymnázium Na Pražačce, to byla tehdy určitě dobrá škola. Ten rozdíl bude spíše v době. V sedmdesátých letech kouřilo strašně moc lidí. V prváku mě dokonce ředitel odchytil na chodbě a poslal, abych mu cigarety koupila! V osmdesátých letech zvolna zakazovali kouřit na pracovišti, když tam byl nekuřák a v devadesátkách už bylo normální nekouřit.

pabylka
1079 příspěvků 18.9.20 20:10

Objednala som si postel na míru…opoždění bylo o dva tydny- nevadi, zvládli sme to nafukovačce. V utery volá pani, že postel bude ve čtvrtek. Celý čtvrtek som byla doma, takže pohoda. V pět se dozvídáme, že nestíhají, že to bude v pátek. Budiž, opět jsme vytáhli (již uklizenou )nafukovačku. V pátek valím z práce jak blesk. Rozradostene vítám dodávku. Vyleze chlap: „paní, zavolejte manžela, ať mi jde helfnout“. Manžel je do neděle ve službě. " Tak pojďte vy, sám to nedám!". Nesměle pípnu, že to hebedo s ním tahat nebudu a že si měl na to někoho sehnat. Načež se chlap naštve a urazí a začne po mně pokřikovat, že jak si to představují, že to bude tahat do patra. Odtuším, že je to jeho problém, zaplatila som dodávku a montáž. Další nepublikovatelný výlev a hrozba, že to tam nechá a odejde. nakonec sáhodlouze někomu volal, dojel pomocník, postel vynesli a složili. Nezapomněl se u toho tvářit, jako by mi měl z fleku odevzdat ledvinu. No úplně mě to otrávilo, a z postele nemám ani radost…

Porkpiehat
2640 příspěvků 18.9.20 21:08

@pabylka Mějte radost!!! Protože jste neustoupila, postel s ním netahala a postel je smontovaná!

A abych vás rozveselila, tak přidám vtip, který jste mi připomněla :-)
V hotelu na recepci. Host: „Poslal jsem vám postel.“ Recepční: „My jich máme dost, ale přesto moc děkujeme.“ Host: „Plosím, ládo se stalo.“

Paris1789
5052 příspěvků 18.9.20 23:35

@pabylka my si kupovali nové matrace někdy předloni, přijel chlápek tak o hlavu menší než já, já byla zrovna doma se zánětem průdušek, což jsem pánovi řekla. Pán měl největší obavu z toho, abych se k němu moc nepřibližovala, štítivě si ode mě vzal peníze a rychle vysmahnul.

benyka
8802 příspěvků 19.9.20 18:59

Zajímalo by mě, který taškář vymyslel pytlíky na praní jemného prádla ze síťoviny, která má oka přesně tak velká, aby se do nich napasovaly háčky podprsenek. Dneska jsem rozmotávala chuchvalec mokrého prádla asi deset minut.

Jordaan
9181 příspěvků 19.9.20 20:46

@benyka

Chlap.

Stránka:  « Předchozí 1 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1387 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek