Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (542) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
1287 příspěvků 30.9.20 22:09

Úplně největší bordel vznikne, když člověk začne gruntovat :-)

wakrim
5 příspěvků 1.10.20 06:40

U nás není nepořádek… jen systém, kterému holt každý nerozumí…

Ghost B.C.
3962 příspěvků 1.10.20 09:39

Strašně mi lezou na nervy lidi, kteří vám při každé příležitosti musí dokázat, že jsou lepší. A pokud náhodou nejsou lepší, tak minimálně srovnatelní, ale spíš jsou lepší. Cokoliv, ale naprosto cokoliv, jakoukoliv kravinu, musí přebít něčím víc.
Chcete si postěžovat? On se má hůř, nebo alespoň zná někoho, kdo se má hůř.
Chcete se pochlubit? On se potřebuje pochlubit víc.
Chcete říct něco zajímavého? On vám dokončuje věty. Je jedno, že kolikrát naprosto mimo, musí to říct dřív.
Z tématu, kde (kupodivu) nemá co přidat, dovede udělat neuvěřitelný oslí můstek k něčemu úplně jinému, jen aby předvedl, že taky ví. Co na tom, že to nikoho nezajímá, protože řeč byla jinde.
Náhodou se ho na něco zeptáte? Začne sáhodlouhou přednášku s hromadou nepodstatných informací a výrazů a bude to vysvětlovat tak dlouho, že vás to po druhé větě přestane zajímat.
Záměrně říká věci jen z poloviny, aby z vás pak mohl udělat pitomce, když (to)mu nerozumíte.
Máte koníček? Asi bude trapný, protože on má lepší.
Zátižek? Tsss, to zažil taky, spíš ale lepší.
Máte názor? On má lepší.
Myslíte si o něčem něco? On si to ale myslí líp.
Nelíbil se vám film? To jste ho nepochopili.
Nechutnalo jídlo? Neumíte ho jíst.
Myslíte si, že něco umíte? Tak už si to nemyslete.
Přitom nejhorší je, že to zas taková sláva není.

květušína
558 příspěvků 1.10.20 11:00

@Ghost B.C. napsala jste to naprosto trefně, bohužel znám moc dobře. Taky mě to štve a poučena těmito zkušenostmi si s takovou osobou vyměňuji jen zdvořilostní fráze, případně řeším pouze pracovní záležitosti. Občas ale na to zapomenu a neuhlídám se. Naštěstí jsem okamžitě znovu poučena. A pak si pro uklidnění říkám, že takové jednání je dílem nízkého sebevědomí a dílem povahou. A takový člověk, který má pořád touhu si něco dokazovat a nad někoho se povyšovat vlastně nebude nikdy šťastný a není mu pomoci a vlastně je mi ho nakonec jenom líto.

DanielaS
5169 příspěvků 1.10.20 16:22

Takovy byl kolega, sedel pul metru ode me! Prvni den mi prisel tak sympaticky, nezdrahal se sam zapradat rec se mnou cerstve prichozi…
Od druheho dne uz mi to tak nepripadalo.
On byl uplne neuveritelny, takova susinka hubenour, strasne kulhal, ale byl by mohl byt v olympijske reprezentaci v behu, ale on NECHTEL, protoze ho tehdy (nejprestiznejsi, samozrejme) univerzita upenlive prosila, aby byl tak laskav a sel k nim vynalezat, tak teda sel, a je jen shoda okolnosti, ze vsechny ty patenty nejsou na jeho jmeno, nicmene jeho desetiletou dceru ted o vikendu videl cutat s balonem trener Juventusu (nebo koho) a okamzite ji chce do juniorske pripravky, jenze ona je genius na matematiku… a tak dale hodiny a hodiny a hodiny.

DanielaS
5169 příspěvků 1.10.20 16:26

Nedej boze se ho zeptat, jak bylo na dovolene - nasledoval dlouhy vycet krasavic, ktere mu skakaly do postele (kde mezitim byla manzelka, to nevim). Krasavec to teda zadnej nebyl. Kdyz to byl takovej genius, tak presne nevim, proc delal stejnou praci jako ja.

bao-baba
1287 příspěvků 1.10.20 18:17

@květušína
Jéje! Také to znám, někdy si říkám, že kdybych prohlásila, že jsem úplný idiot, tak by dotyčný opáčil, že on je rozhodně úplnější :-)

Paris1789
5058 příspěvků 1.10.20 18:21

@Ghost B.C. @DanielaS
přiznám se, že jsem se snažila vzpomenout si na někoho takového ve svém okolí, ale nikdo tam není. Měla jsem kdysi jednu převelice soupeřivou kolegyni, lezla mi na nervy slušně, ale to už je docela dlouho. Ale naučila mě říkat lidem na jejich vychloubání na férovku, že mě to nezajímá.
Mě tohle strašně nudí a uvědomila jsem si navíc, že je můj život krátký na to, abych si svinila mozek nepodstatnými informacemi.
Takže už to na mě dlouho nikdo nezkusil.

Paris1789
5058 příspěvků 1.10.20 18:26

Je to asi dva roky zpátky, šli jsme celá banda výletem do jakési hospody, šli jsme ve skupinkách, ve skupince přede mnou šla jedna známá, která celou tu dobu těm ostatním asi třem ženám valila do hlavy, jaký má barák, co dělají její děti a další myšlenkovou vatu. Fakt to vydržela skoro celou hodinu, ale že to vydržely i ty posluchačky! Tohle je pro mě černá můra, já bych to nevydržela.

bao-baba
1287 příspěvků 1.10.20 18:29

@Paris1789 Šťastná to žena! Bohužel mám takový exemplář v příbuzenstvu. Za každou cenu musí každého pobít. Nelze se před ním zmínit o čemkoliv dobrém, co někdo má, nebo dělá. Pokud si nezačne honit triko, tak fňuká a doprošuje se pochvaly. Jediný lék na to je pokud možno minimalizovat kontakt a hlavně nic neříkat.

Paris1789
5058 příspěvků 1.10.20 18:31

Co teda strašně špatně snáším je chlubení se úspěchy vlastních dětí. Nejen, že mi to přijde nemístné, protože jejich(rodičů) ty úspěchy nejsou, ale kromě toho se taky neubráním srovnání s vlastními dětmi, což teda nechci dělat.
Tam teda rovnou říkám, že mě to nezajímá. Ráda poskytnu účast v případě, že si někdo decentně stěžuje, ale poslouchat, na které zahraniční fakultě potomek exceluje a co z kosmického výzkumu vyřešil, opravdu nechci.
Akorát teda když mi někdo říká, že své dítě zbil, tak ho na férovku rovnou odsoudím, protože tohle je proti mému přesvědčení.

Uživatel je onlineBirdonawire
575 příspěvků 1.10.20 18:34

„Záměrně říká věci jen z poloviny, aby z vás pak mohl udělat pitomce, když (to)mu nerozumíte.“ :-D Znam jednu takovou, ktera zasadne do hovoru zapleta vety typu „Byla jsem vcera tam a tam, potkala jsem Tonyho. On je ted strasne busy, protoze vis jak, ona do Prahy prijede Samy.“ Kdyz nevite, kdo je Tony a Samy (vymyslene priklady), tak protoci oci a pokracuje „No prece, Tony XY je namestek ministra a Samy je predsedkyne te a te politicke strany v…“
Nema cenu se s ni potkavat.

Jordaan
9182 příspěvků 1.10.20 18:35

@Paris1789

Znas nekoho, kdo zbil sve dite?

Ophelie
950 příspěvků 1.10.20 19:57

Ve všech podkategoriích, které jste tu nastínily, máme u nás v práci nějaké zhmotnění. Včetně toho, kdo doslova zřezal své dítě.

květušína
558 příspěvků 1.10.20 20:03

@Jordaan myslím si, že v české republice výchova bitím není úplně neobvyklý jev. Ono je to totiž strašně jednoduché řešení. Já tedy jednoho znám. Je to jeden můj známý, inteligentní a schopný muž, se kterým se dá mluvit a spoustě věcí. Už jsem se s ním hodně let neviděla, tak nevím, jak to mají doma dnes. Ale tehdy mě to dost zarazilo a taky jsem mu řekla, co si o tom myslím.

Paris1789
5058 příspěvků 1.10.20 20:15

@Jordaan Na první dobrou můžu jmenovat hned čtyři herodesovské exempláře, jsou to mí vrstevníci a lidi o cca 10-15 let mladší. Ale potkala jsem jich daleko víc, jen tyhle znám jaksi osobně a víc, ty ostatní jsem jen potkala někde.
Výchova bitím se u nás pořád považuje za relevantní přístup a jen pomalu se to mění.

Vinca_minor
2066 příspěvků 1.10.20 21:04

@Paris1789 A teď si představte, že otec říká svému synovi, jak to jeho druhý syn má v práci těžké, protože je to vědec a jak je to hrozně náročné. Vtip je v tom, že oba jeho synové jsou vědci, jen ten „chudák“ je jaderný fyzik, a ten, kterému to vykládá, je „jen“ lesák, který jezdí i do terénu. To, že dělá genetiku, statistiku a je šéfem laborky, a to, že oba jezdí po světě na mezinárodní konference, to už otec nevidí.

ertz
631 příspěvků 1.10.20 21:40

@Vinca_minor To je přece jasné. Les viděl každý, jsou tam stromy a dřív to zvládal prostý hajný. A teď se z toho dělá věda. :-) Ty atomy apod. nikdo nikdy neviděl - to je teprve věda :-)

Uživatel je onlineBirdonawire
575 příspěvků 1.10.20 21:54

Priznavam, ze obcas lidi typu „vsechno vim lepe, vsude jsem byl a tak dale“ ucelove vytacim poznamkami typu, ze „tohle tedy neni ta spravna sklenka na dane vino / ta spravna vidlicka na ustrice“. Realne je mi to jedno, kdyz se bavim a lidi kolem jsou fajn, ono na techto vecech nezalezi.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.20 22:03

@Paris1789 @Jordaan z vyprávění meho manžela, otec jeho i bratra bil jako žito, když jeden něco provedl, dostali oba, sestru ani o patnáct let mladšího bratra nebil, přesto na otce manžel s láskou vzpomíná a věří že díky tvrdé výchově z nich vyrostli slušní lidi, otec se jim jinak asi dost věnoval, chodili na ryby, na výlety, prostě takové ty běžné klučičí zájmy. On sám má dvě dcery a nikdy je neuhodil.Ja bite dítě nebyla, facku od maminky, jsem dostala jenom jednou byla jsem hodně drzá a pamatuji si to dodnes.Biti děti povazuju za zoufalství člověka co si neumí poradit jinak.

Oveeec
2653 příspěvků 1.10.20 23:33

Mně se teoreticky hrozně líbí myšlenka, že děti jsou přece úplně stejně lidi se stejnými právy a city jako dospělí, a ještě ke všemu zranitelné a křehké a závislé na druhých (ale zároveň taky pěkní holomci :) ) a na jiného člověka bychom přece taky ruku nevztáhli. Kupodivu přitom nevidím vůbec nic špatného na tom, když se zlobící/vyvádějící dítě plácne přes zadek. Nezdá se mi to ani bolestivé, ani ponižující. Naopak mi přijdou hrozné facky (i když taky jsem ji jako malá párkrát dostala, když jsem byla nehorázně drzá, a nemyslím si, že to na mně zanechalo sebemenší následky), a taky bití za trest - „Počkej, táta si to s tebou vyřídí,“ a následuje nástup a exekuce.

Paris1789
5058 příspěvků 2.10.20 07:20

@Oveeec
Můj názor je, že děti se nebijí, protože jsou slabší.
Argumentovat ránou je podle mě špatně. Vás taky šéf neplácne, když v práci něco uděláte špatně, na úřadě taky nedostanete facku za špatně vyplněný formulář.
Tlouct děti je prostě špatně, je to selhání, naštěstí už si to hodně rodičů uvědomuje a i když děti pořád takto výchovně semtam usměrní, aspoň se tím už nechlubí. Což se za mého mládí ještě dělo, kolega se mi chlubil, jak kluka vždycky zbije. A nezbije ho hned, ale počká si, až vychladne a s schladnou hlavou na něm provádí doslova exekuci. Pochvaloval si pak, že se kluk víc bojí. Magor.
Na druhou stranu rozumím tomu, že generace, která byla bitá jaksi bez výjimky, těžko hned najede na jiný výchovný model. Má pocit, že to funguje, protože společensky byla kázeň, ať už si pod tím pojmem představíte cokoli, hodnocená vysoko. Mění se to jen pomalu, proto je taky příchylnost příslušníků starší generace k hnutím, co říkají, že se o ně postarají, velmi silná. Protože kázeň plodí současně pasivitu.

květušína
558 příspěvků 2.10.20 08:15

@Paris1789 z toho vašeho kolegy se mi udělalo úplně zle.
Mně bití dítěte přijde velmi ponižující pro dítě. Navíc mi přijde úplně zvrácené způsobovat někomu, koho mám ráda, fyzickou bolest.
Já jsem jako dítě bita byla oběma rodiči, a to někdy dost bolestivě, muž byl řezaný jak žito. Ani jeden z nás své děti nebijeme.

Příspěvek upraven 02.10.20 v 08:20

květušína
558 příspěvků 2.10.20 08:19

@Paris1789 s tím vaším posledním odstavcem naprosto souhlasím. Ale bohužel, není to jen starší generace. No, uvidíme v sobotu.

Příspěvek upraven 02.10.20 v 08:31

Moir
2445 příspěvků 2.10.20 08:24

Já byla „výchovně“ bita hodně a často, tedy s přesvědčením, že je to výchova, že to jinak nejde. Nebyla jsem výjimečně zlobivé dítě, spíš tiché až ušlápnuté. Ani puberta se mnou netřískala. Bití bylo i za „špatné“ známky (v podstatě jsem byla jedničkářka), jedničky byly povinnost nehodné pozornosti, cokoli jiného bylo…hodné pozornosti. Edit ne jen za známky, i za neposlušnost, to, že jsem odmlouvala, něco rozbila, neudělala cosi dostatečně nadšeně, rychle…prostě bití jako trest a ne jen to bití, i třeba pokuty za špatné známky…fyzický trest uznávám snad jen v případě ohrožování zdraví

Byť jsem postupně došla k pochopení, kde se to vzalo, že to vlastně bylo z lásky a pro vlastní nejistoty a strachy o mou a sestřinu budoucnost, tak já na to s láskou rozhodně nevzpomínám, spíš než se takhle narodit znova, tak bych se raději vůbec nenarodila. Ono chodit domů ze školy a nejen ze školy se strachem, jestli zase bude výprask, jestli je tentokrát třeba dvojka ještě přijatelná, nebo ne…nebo jestli ještě v 18 dostanete výprask za to, že přijdete o 45 minut domů později (léto, 20 h vs 20:45 prostě jsem zapomněla koukat na hodiny), to nepřeju nikomu.

A život mi to dost poničilo. Ostatně jsem to tu už psala určitě několikrát. Mám nepřiměřený respekt k autoritám, vyjádřit své názory a potřeby je pro mne potíž.
Děti nemám a už mít nebudu a jedním z aspektů proč to tak dopadlo je i to co jsem si prožila doma.

Příspěvek upraven 02.10.20 v 08:57

Stránka:  « Předchozí 1 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1389 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek