Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (539) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lizbeth
1417 příspěvků 16.10.20 14:44

Také jsem nenaninstalovala..pracuji v obchodě..tudíž jsem skoro neustále ve větším fluktuujícím balíku lidí. Stres z toho, že by mi přišla sms mi připadá zbytečný - stejně do práce budu chodit dokud já nevyhodnotím, zda mám příznaky, nebo nepřijde info z našeho kolektivu o nákaze.
V osobním životě se s nikým navíc nestýkám.

xSx
918 příspěvků 16.10.20 14:45

Taky nechápu tu všeobecnou nechuť k tomu si instalovat aplikaci. Nic to nestojí a mít ji všichni, tak si myslím, že by i chytrá karanténa mohla fungovat.
Nicméně pokud Vás otestují a jste COVID pozitivní, to ID číslo si sami musíte vyžádat a je na Vás, zda to do aplikace zadáte. To jediné mi přijde trochu na nic.

Paris1789
5031 příspěvků 16.10.20 14:49
@xSx píše:
Taky nechápu tu všeobecnou nechuť k tomu si instalovat aplikaci. Nic to nestojí a mít ji všichni, tak si myslím, že by i chytrá karanténa mohla fungovat.

Já spíš nechápu rezolutní postoje k něčemu, co ta aplikace nedělá.

DruI
392 příspěvků 16.10.20 14:51

@Lizbeth Tak berte to taky tak, že pokud byste nemocná byla, tak přes eroušku to dáte vědět lidem, které by jinak nikdo nevytrasoval.

Paris1789
5031 příspěvků 16.10.20 14:53

Tady je to pěkně vysvětleno, ale asi je to za paywallem, jsou tam i přiznané bugy a jejich postupné ladění, doporučuju.

Paris1789
5031 příspěvků 16.10.20 14:55

@xSx v tom článku výše je uvedeno, že vám ID přijde SMS automaticky, akorát ten kód po nějakém čase expiruje, je to z bezp. důvodů. Čili kdo moc nesleduje telefon, nemusí to stihnout do aplikace zadat.
A přesně jak píšete, pomáhá to v časech, kdy hygieny krutě nestíhají.

giuliettka
7656 příspěvků 16.10.20 15:13
@xSx píše:

A ja nechápem tie večné výzvy, aby si niekto do telefonu stiahol čokoľvek. Už toho mám tak plné zuby, že ak mi ešte niekto povie, stiahnite si aplikáciu, tak ho umlátim rovno, a nebude musieť cakať ani na smrť covidom. Mám sto chutí oprášiť svoj prvý mobil Sony Ericson T68i a telefonovať len s ním.
Eroušku si nenainštalujem, ani keby bola nie že grátis, ale ani keby mi k nej poielali na účet tisíc eur mesačne.

Paris1789
5031 příspěvků 16.10.20 15:16
@giuliettka píše:
Eroušku si nenainštalujem, ani keby bola nie že grátis, ale ani keby mi k nej poielali na účet tisíc eur mesačne.

Tohle ti ale fakt nevěřím.

giuliettka
7656 příspěvků 16.10.20 15:19
@Paris1789 píše:
Tohle ti ale fakt nevěřím.

No zase až tak veľká čiastka to nie je, aby som dušu zapredala. Videla si Neslušný návrh? Cena každého je iná. :-D

Čírina
367 příspěvků 16.10.20 15:26

@giuliettka Já bych to za ty eura brala :).

Já jsem si taky neinstalovala, bylo by to zbytečné. Na svém telefonu nejsem závislá a tak ho dost často nechám doma, ani o tom nevím - výpovědní hodnota by tedy byla nula.

A navíc trčím na homeoffice a tento týden jsem potkala jen paní na odečet plynu, která byla vybavena jak na návštěvu Černobylu, takže…

zwedavka
1164 příspěvků 16.10.20 15:29

Jistěže info chodí zpětně, až člověk onemocní, nikdo neví, že mu za 3 dny bude blbě.

MP Janka
672 příspěvků 16.10.20 16:04

Neinstaluji. Měla jsem první verzi. Jako blízký kontakt vyhodnocovala to, že kolega, kterého jsem za celý den viděla 1 minutu při odchodu z práce, kdy jsme si řekli čau, seděl za zavřenými dveřmi přes chodbu.
V práci i s blízkými si takovou věc přeci automaticky nahlásíme. Dokonce bych řekla, že zaměstnavatel v tomhle směru funguje rychleji než hygiena. A nikam jinam, kde bych alespoň 15 minut trávila v kontaktu s jednou cizí osobou, nechodím.
Možná, když bych šla k lékaři, bych uvažovala o instalaci a jednorázovém zapnutí Bluetooth.

Paris1789
5031 příspěvků 16.10.20 16:15

Já měla tu předchozí aplikaci od Mapy.cz, kterou jsem nakonec musela vypnout, protože mi žrala baterku i data. I když mám 10GB tarif, skoro jsem ho celý vyčerpala. Taky mi to dost zpomalovalo telefon, což ale mohlo jít i na vrub tomu, že jsem měla už poměrně vyčpělý model. S tím novým telefonem se nic nejeví jako problém.
Mně tyhle věci baví, jsem hodně hravá a ráda zkouším aplikace tak nějak celkově. Ona je to vlastně i má práce :-).

Lakerol
176 příspěvků 16.10.20 18:21

Pokud ta e-rouška funguje přes Bluetooth, tak nehodnotí jako rizikové kontakty i ty přes stěnu, strop, atd?

xSx
918 příspěvků 16.10.20 18:23

@Paris1789 aha, tak to mozna byla ta prvni verze, nekde jsem se dostala k informaci, ze kdyz jde clovek na test, tak to tam pak zada rucne. Mozna jako samoplatce? Nevim, zkusim se k tomu dovzdelat :)

@giuliettka ja nevim, proc tak zatvrzely postoj? Vsak na tom telefonu je hodne velka cast lidi prilepena porad, nebo ho nosi alespon v kapse. Prijde mi to jako to nejmensi, co muzu udelat, tak proc se tak vztekat. Nota bene kdyz ten software je opravdu delany tak, ze nema Vase udaje. Treba takova appka na facebook je asi tak milionkrat horsi a nikoho si ty podminky ani nenapdane precist :D natoz na ne nadavat.

DanielaS
5168 příspěvků 16.10.20 18:46

To je jako zakonna povinnost mit (v Italii) k autosedacce pro dite do ctyr let pridavne zarizeni, ktere pri zapomenuti ditete v aute posle zpravu na smartphone. Ja teda radove casteji zapominam telefon nez dite. A nemluvim o lidech, co treba vozi deti, ale smartphone vubec nevlastni.

giuliettka
7656 příspěvků 16.10.20 18:47
@xSx píše:
@giuliettka ja nevim, proc tak zatvrzely postoj? Vsak na tom telefonu je hodne velka cast lidi prilepena porad, nebo ho nosi alespon v kapse.

Jak sú teraz zavreté tie školy, s nimi záujmové krúžky a všetko okolo, tak nepočujem nič iné, ako stiahnite si, stiahnite si, stiahnite si… jeden je na hentom, druhý na onom, ďalší k tomu potrebuje toto a tamto a ja zelené nepoužívam, stiahnite si červené, vojdem do Lidlu pre polovicu chleba a aj tam na mňa vyskočí, stiahnite si našu aplikáciu, tak už radšej mlieko nejdem kúpiť ani do Kauflandu a podojím susedovu kozu…mám telefon na dve karty, takže ráno píšu zo slovenského ministerstva, nech sa láskavo dostavím domov a nebehám po zahraničí a večer z českého ministerstva, nech láskavo nikam neleziem a trčím doma… a všetci majú tie telefony prilepené na vajciach, pardón vo vačku nohavíc a ja som už z toho unavená. :-) Ta erouška sa v tom už len vezie. :-D

Birdonawire
561 příspěvků 16.10.20 19:15

Tu aplikaci si nestahnu. Pri me socialni izolaci by byla celkem k nicemu.
Kdybych chodila do prace, pak bych vahala, jestli si ji mam stahnout nebo ne. Nemam obavy, ze by bylo mozne sledovat, kam jsem sla a kdy, coz celkem verim, ze nejde, a i kdyby to slo, nevadilo by mi to. Ale nemam chut nechat venku trvale zapnute spojeni Bluetooth.

MarryJu
501 příspěvků 16.10.20 20:02

@Birdonawire Ja se taky sociálně izolovala, ale musím říct, že mi to nevadí. Zatím spíše naopak. Zbytek moji rodiny se setkával a teď mají všichni Covid. No a hádejte, kdo jim zbyl na nákupy atd.?

Moir
2441 příspěvků 16.10.20 21:02

Hlásím se k tomu, že si e-roušku taky nenainstaluji, přijde vám jen zpráva, že dne x. y. jste měli rizikový kontakt, žádný časový, aspoň přibližný údaj. To je pak naprd a na věčné vystresování a zavírání se doma. Kdyby dávali aspoň dvouhodinové časové úseky, ale ani to ne. Stačilo mi, že jsem byla zavřená v preventivní karanténě poslední dva hezké dny tohoto roku (test negativní, karanténa zrušená hned v pondělí).

pabylka
1076 příspěvků 16.10.20 21:33

Já neinstalujem, pretože takmer denne som v kontakte s covid pozitívnymi…to by asi chodili upozornenia denne…

Birdonawire
561 příspěvků 16.10.20 21:44

Pokud bych si aplikaci nainstalovala, pak po doruceni zpravy o rizikovem kontaktu mam dodrzovat opatreni, ktera uz kompletne dodrzuji i bez zpravy. Mam si myt ruce, nosit rousku, desinfikovat, drzet odstup a tak dale.
Ale uznavam, ze moje situace asi neni uplne obvykla. Mam kompletni teleworking uz od brezna 2020, bydlim sama.
Bluetooth reseni nepokladam za zcela bezpecne.

Oveeec
2627 příspěvků 16.10.20 22:36

Trochu odbočím. Zítra budeme asi muset nechat uspat kocourka. Je už hodně starý a je na tom hodně špatně a vím, že mu tím ušetříme trápení, taky už jsem to párkrát zažila, a zvlášť když tomu zvířeti očividně bylo zle nebo mělo bolesti, tak se to dalo přestát, ale tentokrát se s tím nemůžu srovnat. To čekání je strašný, kdyby umřel přirozeně, ponesu to mnohem líp. A taky se bojím, že nevydržím nebrečet, což ho bude stresovat. Asi si budu muset loupnout prášek.

dagino
833 příspěvků 17.10.20 09:06

@Oveeec Cítim s vami, pred mesiacom sme museli nechať uspať kocúra (14) - rakovina, a včera mačku (16) - ochrnula kôli výrastku na chrbtici. Takže mačacia izba sa nám zrazu vyprázdnila (pôvodne v nej bývali s dcérou), hľadáme silu upratať v nej.

Paris1789
5031 příspěvků 17.10.20 09:37

Jen pro vaši informaci: nedávno souhlasil Ústavní soud s tím, aby operátoři uchovávali vaše metadata až půl roku, aby je mohli poskytnout na žádost Policie pro vyšetřování. Vaše data má Google, sociální sítě, dokonce i výrobce vašeho smartfounu, tam už je klidně mají navždy, protože pro ně není tuzemská legislativa závazná. A to nemluvím o bankách a poskytovatelích platebních karet. Vaše data jsou všude a většinou jsou na cloudech, vy sami jste je dobrovolně vydali.
erouška je v tomto kontextu naprostý žabař.

Stránka:  « Předchozí 1 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1382 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek