Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (539) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5031 příspěvků 17.10.20 09:38

@pabylka tak ono ani nejde tak o vás, jako o lidi, s nimiž se stýkáte

benyka
8778 příspěvků 17.10.20 09:43

Kdybych měla e-roušku, tak by mě nejspíš už dávno zavřeli a pokutovali až zčernám za nedodržování odstupů. Kdykoli vystrčím nos z domu pěšky do nejblížšího obchodu, muím projít kolem odběrného místa, kde čekají zástupy lidí. A vzhledem k tomu, že nakažených je statisticky asi jedna čtvrtina z nich…

giuliettka
7656 příspěvků 17.10.20 10:23
@Paris1789 píše:
Jen pro vaši informaci: nedávno souhlasil Ústavní soud s tím, aby operátoři uchovávali vaše metadata až půl roku, aby je mohli poskytnout na žádost Policie pro vyšetřování. Vaše data má Google, sociální sítě, dokonce i výrobce vašeho smartfounu, tam už je klidně mají navždy, protože pro ně není tuzemská legislativa závazná. A to nemluvím o bankách a poskytovatelích platebních karet. Vaše data jsou všude a většinou jsou na cloudech, vy sami jste je dobrovolně vydali.
erouška je v tomto kontextu naprostý žabař.

Čert ber údaje, podľa mňa sú aj tak už všade a je mi uplne jedno či niekto bude vedieť, že som išla 2 krát do obchodu a 5 krát na manikuru, aj keby to sledovalo každý moj krok. Ale ako tak nad tým premýšľam po tvojej agitácii, pripadalo by to normálne u ostatných chorob, aby ťa telefon informoval, že si sa stretla s niekým, kto mal žloutenku, chrípku, opar…? Mne vlastne nie. Pripadá mi to už cez čiaru. Čoskoro síce budeme chodiť po svete s čipom v hlave, a ak budem trebárs mať aids, tak pred pohlavným stykom sa mi uši zafarbia na modro, keď budem bez pohlavných chorob tak na oranžovo, ale ešte to dobrovoľne nechcem. Povodne som tu erušku nechcela, lebo ma otravuju výzvy stiahnite si aplikáciu, ale po tvojích príspevkoch ju už nechcem, lebo mi pripadá otravná, zbytočná a nefunkčná.

giuliettka
7656 příspěvků 17.10.20 10:28
@Paris1789 píše:
@pabylka tak ono ani nejde tak o vás, jako o lidi, s nimiž se stýkáte

Tak nejak predpokladám, že všetci jej príbuzní vedia, že robí v nemocnici. Po tomto mi pripadá, že začneme reagovať presne ako v tej Británii, kde nechceli pustiť doktorov do bytového domu, kde ich vyháňali, nech sa nevracajú do svojich bytov z nemocnice, kde sa stretli s nakazenými. Ešte tak milion stiahnutí tej eroušky a začneme kameňovať všetkých čo nám telefon nahlási ako závadných.

bao-baba
1259 příspěvků 17.10.20 11:18

@Paris1789
Máte pravdu, data má kdekdo. I když si nastavuji podmínky individuálně, neinstaluji vlezlé appky a pod., zrovna před pár dny mě překvapila nabídka, která mi přišla na mobil. Ne na něm, ale na PC jsem hledala jakési speciální montážní prvky, na které rozhodně běžné reklamy nejsou. A ejhle - přistálo mi to na mobilu.

bao-baba
1259 příspěvků 17.10.20 11:21

@giuliettka
Ono už to tady v Čechách na jaře skoro bylo - psalo se o případu, kdy se nějaká rodina vrátila z Itálie a sousedé v bytovém domě jim natloukli prkna na dveře, ev. se o to pokusili, nepamatuji si to přesně. Řešila to policie.

Porkpiehat
2598 příspěvků 17.10.20 14:55

@giuliettka Ve Francii vylepovali lidi v domech, kde bydleli ošetřovatelé (ve Francii souhrnný název, který se používá pro lékaře, sestry, ošetřovatele atd.), výzvy, aby se dotyční odstěhovali, že je v domě nechtějí. Už tenhdy jsem to tady psala, že předtím určitě na ně každou chvíli zvonili kvůli náplasti nebo paralenu a najednou je z domu vyhazují.
Doufám, že od té doby už se uvažování lidí změnilo a takové případy se už nevyskytují.

KajčaLiška
180 příspěvků 17.10.20 15:18

Mám jednu velice přízemní stížnost. Po porodu jsem ještě chvilku nosila těhotenské kalhoty. Postupně mi začaly být velké a tak jsem vytáhla své kalhoty z doby před těhotenstvím a zjistila, že neobléknu ani jedny. Ani ty, co mi byly větší. Ani ty, co mi dala mamka, že už je nechce. Ani ty vytahané elastické skinny. Rozšířily se mi boky a rozhodly se, že zůstanou tak, alespoň prozatím. A já chodím nouzově v jediných legínách (pláč).

Oveeec
2627 příspěvků 17.10.20 16:41

@dagino Děkuju! Já s vámi taky! Už to máme za sebou. Viděla jsem ho ráno po pár dnech, a když jsem viděla, jak vypadá, neváhala jsem. Ten výraz mluvil za všechno, to už vůbec nebyl on. Takže to bylo smutné, ale nepřišlo mi to v zásadě hrozné. Horší je teď to prázdno a jeho věci. Jediná útěcha - až to trochu přebolí, bude třeba místo pro nějakého nalezence, který urgentně hledá domov.

pabylka
1076 příspěvků 17.10.20 16:42

@Paris1789 všetci s kým sa stykam vedia čo a kde robím, mimo práce a rodiny som v kontakte s minimem lidí a MHD nejezdím.
ale vaše občanská poslušnost je jistě chvalitebná a agitka takisto…pre mňa nech si to inštaluje kdo chce, ale ty výzvy furt dookola má nebaví. Mimochodem, není den, aby nedorazil pacient, ktorému nahlásila aplikace kontakt, on sám do dvou hodin začne cítit špatně, za tři již nemá čich ( dokažte to!) a za další už volá 155 a tradá!!…tady jsem a chcem výtěr a hned! Bohužel, takhle se nám plní kapacity vystresovanými lidma na úkor tech co naozaj pomoc potřebují…ale to jsem už odbočila.

Oveeec
2627 příspěvků 17.10.20 16:52

A ještě něco ke covidu - dneska vlak, skupinka trampů, a mezi nimi jeden hrdina, co si nasadil roušku, jenom když šel kolem průvodčí. A vykřikoval, jak je to všechno konspirace a že viděl materiály z Washingtonu a že podepsal petici a bla bla bla. Kamarádka, co s ním jela, mu sice oponovala, ale aby si tu roušku zase nandal, to mu neřekla. Celou cestu jsem se odhodlávala mu to říct a samozřejmě jsem se neodhodlala, a bonzovat nechci. Štve mě na tom nejvíc ani ne to, že bych to mohla zrovna od něj chytit, ale že všichni se snažili, všichni jsou schopní se omezit, akorát milostpán ne. Ale aby si to sundal i před průvodčím, takovej hrdina zas není. Dtto nosálové.
(Kontroverzní otázka: jsme my, kdo nemáme e-roušku, stejní jako on? ;-) )

Paris1789
5031 příspěvků 17.10.20 18:29
@benyka píše:
Kdybych měla e-roušku, tak by mě nejspíš už dávno zavřeli a pokutovali až zčernám za nedodržování odstupů. Kdykoli vystrčím nos z domu pěšky do nejblížšího obchodu, muím projít kolem odběrného místa, kde čekají zástupy lidí. A vzhledem k tomu, že nakažených je statisticky asi jedna čtvrtina z nich…

ten software opravdu nikomu nic nehlásí, jak jste dospěla k takovému hodnocení? Jediné, co udělá, je, že pošle všem tel. číslům, které mají instalovanou stejnou aplikaci, informaci, že jeho uživatel, u kterého byl diagnostikován COVID19, měl s jiným uživatelem rizikový kontakt, za který je považován délší než 15 minutový na vzdálenost 2m a kratší. Pokud by vám to chodilo z vámi popsaných důvodů, musela byste u té fronty zevlovat 15 minut a to dost natěsno.
Aby to ale ten telefon diagnostikovaného mohl poslat, musí jeho uživatel sám zadat do aplikace kód, který mu poslala hygiena po pozitivním testování.
I kdybyste eroušku měla na svém telefonu a dostala COVID19, pokud do aplikace ten kód nezadáte, nikdo se tak jako tak nic nedozví.

Paris1789
5031 příspěvků 17.10.20 18:30

@Oveeec
nebudu na tohle odpovídat, sama asi cítíte, jak mimo ten váš podnět je, že?

benyka
8778 příspěvků 17.10.20 18:47

@Paris1789 Myslím, že můj starobylý tlačítkový telefon by to stejně nezvládl, takže to neřeším. Ale jestli e-rouška dokáže rozpoznat kontakt na méně než dva metry trvající déle než čtvrt hodiny, tak před ní hluboce smekám.

bao-baba
1259 příspěvků 17.10.20 19:16

@benyka
Asi toho Velký bratr umí více, než nám přiznali…

Femur
529 příspěvků 17.10.20 19:19

@KajčaLiška Nebojte se, to je jen přechodné. Já jsem chtěla brečet, když jsem asi dva týdny po porodu šla do svého oblíbeného obchodu s látkami a paní mi povídá: " Jéžišmarjá, vy jste ještě neporodila?" Takový jsem měla břicho. Dalo to hrozně moc práce - měla jsem diastázu, břicho mi viselo ven, ale většinu jsem cvičením stáhla. To dáte, ale neklaďte na sebe moc velké nároky, pěkně pozvolna. Ale najděte si speciální cviky po porodu, které pomohou celkově vrátit tělo do kondice. Přeju hodně štěstí a radosti s miminkem.

Jordaan
9175 příspěvků 17.10.20 19:32

Tak ted uz znam taky nekoho, kdo onemocnel. Muj tchan, je mu pres 80. Manzel zuri, tchyne se docela drzi. Budou to narocne tydny :-(.

Paris1789
5031 příspěvků 17.10.20 19:39
@bao-baba píše:
@benyka
Asi toho Velký bratr umí více, než nám přiznali…

žádný velký bratr, je to prostě jen bluetooth signál. Bluetooth je forma bezdrátového spojení. Je to podobné, jako byste za velkého bratra považovala dejme tomu radiové nebo televizní vysílání.

Femur
529 příspěvků 17.10.20 20:18

@Jordaan Já taky. Moje devadesátiletá babička. Je v domově pro seniory, oddělení pro Alzheimer pacienty. Ale je bezpříznaková. Nemá ani teplotu, ani kašel, nic. Že je covid pozitivní, zjistili až při plošných testech. Teď se tam stejně nemůže, jinak by šla do karantény i moje mamka, je tam u ní každou chvilku.

Porkpiehat
2598 příspěvků 17.10.20 20:20

Nám ve vesnici začátkem týdne zemřel na Covid řidič školního autobusu. Většinu z těch řidičů znám osobně, jeho jsem znala jen od vidění, když jsem čekala před školou. Ale je to stejně divný pocit. Bylo mu něco málo přes padesát, sice měl cukrovku a nadváhu, ale mohl tu být ještě spoustu let. V pátek jsem potkala kamaráda, který bydlí daleko, ale zaskakuje u nás občas za chybějící řidiče. Říkal, že je náhrada ze jednoho řidiče, který je trochu nastydlý… No doufám, že je opravdu jen nastydlý, protože je to hrozně fajn chlap, manžel se zná s jejich rodinou.

Porkpiehat
2598 příspěvků 17.10.20 20:24

Dnes jsem zjistila, že minimálně dvě restaurace (tam, kde jsem byla já, a ta, kde byla sousedka) v našem kraji mají QR kódy, kam se člověk při příchodu zaregistruje (povinně, ale nikdo nekontroluje, co tam napsal, je to o důvěře) - jméno, příjmení, telefonní číslo a email. Stačí, že se zaregistruje jen jeden z rodiny. Pokud by se objevil případ nákazy, tak nás hygiena vyrozumí.

tajinka
105 příspěvků 17.10.20 20:27

@KajčaLiška
Pravdepodobne sa Vám iba trochu rozostúpili kosti kvôli pôrodu. Aj bez cvičenia sa vrátia späť. Brucho sa tiež stiahne samé hoci nemusí na pôvodnú veľkosť. Chvíľu počkajte a uvidíte. Prajem tiež veľa radosti a netrápte sa dočasnými vecami :)

bao-baba
1259 příspěvků 17.10.20 20:35

@Paris1789
Jenomže já si bluetooth v mobilu zapínám, jen když ho potřebuju…no, asi tam bude jestě něco, nejsem tak vyspělá v těchto technologiích. Možná to bude tím, že doma chytám internet do mobilu z domácí wifi.

Edit: teď jsem si uvědomila, že reagujete na e-roušku, zatímco odpovídám na reklamu, udělala jsem v tom trochu hokej…

Oveeec
2627 příspěvků 17.10.20 21:06

Já znám lidí, kteří to měli, docela dost. Nejvíc je jich z práce, sice z jiného oddělení, ale zato z takového, se kterým se u nás hodně často spolupracuje. Pak je tam někdo sice z blízkého okolí (v podstatě rodina), s kým se ale vídáme minimálně. A teď to dokonce má přímo můj kolega, který ale od doby, kdy se to dozvěděl nebo kdy měl rizikový kontakt, v práci nebyl. A jeden člověk měl nějakého bližšího člověka, který na to umřel (jinak nakažené lidi, které znám přes jiného - byť jednoho - člověka, nepočítám).

Porkpiehat
2598 příspěvků 17.10.20 21:22

Štve mě, že hodně lidí na venkově se chová, jako by se jich to netýkalo. Takže se divím, že toho tady není daleko víc. Z doslechu vím o několika případech v minulosti i současnosti, ale až do toho řidiče tu nebyl žádný vážný případ. Manžel na vlastní oči viděl před školou (kde jsou roušky povinné) dvě starší ženské, jak si sundaly roušky, aby se mohly olíbat.

Stránka:  « Předchozí 1 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek