Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (539) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Birdonawire
561 příspěvků 17.10.20 22:06

@Paris1789 Jako „pouceny laik“ jsem se ze zvedavosti ucastnila konference odborniku na IT bezpecnost na tema, jak jde Bluetooth zneuzit. Takze to pro mne neni neco jako radiove vysilani.

Birdonawire
561 příspěvků 17.10.20 22:14
@Porkpiehat píše: Štve mě, že hodně lidí na venkově se chová, jako by se jich to netýkalo. Takže se divím, že toho tady není daleko víc. Z doslechu vím o několika případech v minulosti i současnosti, ale až do toho řidiče tu nebyl žádný vážný případ. Manžel na vlastní oči viděl před školou (kde jsou roušky povinné) dvě starší ženské, jak si sundaly roušky, aby se mohly olíbat.

Ja nevim, kde se to v lidech bere. Ze porad nechapou.
Svoji francouzskou Maman jsem neobejmula od unora, prestoze normalne je to pro nas nutna soucast setkani, na zacatku a na konci. Nejde o formalni pusu na tvar.

julie74
3798 příspěvků 17.10.20 23:40
@Birdonawire píše:
Pokud bych si aplikaci nainstalovala, pak po doruceni zpravy o rizikovem kontaktu mam dodrzovat opatreni, ktera uz kompletne dodrzuji i bez zpravy. Mam si myt ruce, nosit rousku, desinfikovat, drzet odstup a tak dale.
Ale uznavam, ze moje situace asi neni uplne obvykla. Mam kompletni teleworking uz od brezna 2020, bydlim sama.
Bluetooth reseni nepokladam za zcela bezpecne.

No přesně, já si ji stáhla a doporučení co mám dělat po oznámení kontaktů mi přišla vtipná. A dobrovolně do karantény, jen kvůli oznámení, nepůjdu…

BeKaa
593 příspěvků 18.10.20 08:31

Ohledně e-roušky. Já jsem si ji nainstalovala a zase odinstalovala. Byla jsem Covid pozitivní já i celá má rodina. Z hygieny nás nekontaktoval nikdo doteď (3 týdny od testu), informace s kódem přišla jen pro syna, který tu aplikaci ani nemá a 14 dní po testu. Takže za mě je to momentálně nefunkční. Abych obesilala kontakty takto pozdě je nanic. Onemocněla jsem 5 dnů před testem, takže jsme 19 dnů před obdržením kódu nikde nebyli. K čemu je někomu tedy taková informace.
Své kontakty jsem si obvolala sama, v práci jsme pro jistotu nejbližší spolupracovníky poslali na home office.
Nepopírám, že to může být dobrý nápad, ale momentálně je to hodně nedotažené.

ertz
609 příspěvků 18.10.20 09:15

Celá práce hygieny je nedomyšlená. Kdyby se mě někdo ptal, co jsem dělala před x dny, tak si z fleku nevzpomenu. A potřebuju si to promyslet, takže sms s žádostí o mail, na který přijde dotazník, by ušetřila práci jim i mně. A obecně- hodně lidí v práci telefon u sebe nemůže mít. Takže pak ty telefony neberou a vznikají články typu Polovina lidí nám nebere telefon. A stěžuju si, že mě za poslední týden volalo několik cizích čísel - samí nabízeči energií, bankovních produktů…

giuliettka
7656 příspěvků 18.10.20 09:22
@ertz píše:
A stěžuju si, že mě za poslední týden volalo několik cizích čísel - samí nabízeči energií, bankovních produktů…

Presne mám ten istý problém. Mám pocit, že ich postihol ten coronavírus a majú menej zákazok, alebo menej penazí, alebo čo ja viem čo a tak volá dajaký každú hodinu. Poslala som včera jedneho chlapa explicitne do p. č. Volal na synov mobil 10 krát, on nezdvíha cudzie čísla a tak som to nakoniec zdvihla ja, a vyletela som z kože.

Paris1789
5031 příspěvků 18.10.20 10:04

@Birdonawire
samozřejmě, že jde BT zneužít, stejně jako třeba wifi. Netvrdila jsem opak. A wifi používáte?

Mně je to víceméně jedno, já osobně nikoho k ničemu nutit nemůžu a ani nechci. Pro mě je to jen jedna z mála drobných možností, jak nepřispívat k šíření nemoci, nic víc. Nemyslím si, že to léčí.

Sama nejsem riziková skupina, ani můj muž a děti. Ale už třeba v našem domě žije několik velmi starých a křehkých lidí, v práci mám kolegy s rizikovými nemocemi, v širší rodině dtto. Snažím se chovat podle pravidla předběžné opatrnosti, každý způsob, který to vylepší, mi přijde dobrý.

Je skličující si tady číst ty nepřátelské příspěvky, nechápu to. Sama skoro nikam nechodím, jestli mám já rizikový kontakt, tak je to už opravdu problém. A je fakt, že od té doby, co aplikaci mám, víc myslím na to, abych se nikde mezi lidmi zbytečně nezdržovala déle, než musím. Protože mám pořád na paměti těch 15 minut a 2 metry. Nedělám to kvůli sobě, ale hlavně kvůli lidem, co na tom nejsou tak dobře, jako jsem já.

Příspěvek paní @pabylka považuju za opravdu zlý, agitka a občanská poslušnost, proč? Jedním dechem tady píšete, kolik lidí zemřelo, jak na to hodně lidí kašle a pak mi sem píšete tohle? Co z toho máte?

pabylka
1076 příspěvků 18.10.20 10:37

@Paris1789 ja jsem napsala, že to mnoho lidí to stresuje-to že sa im ukáže rizikový kontakt- zbytečně se nechávají vozit na vyšetření v domnění, že jim covid potvrdí nebo vyvrati. Ale takhle to nefunguje, neni možné vytírat každého, komu přišla sms. Obcanskou poslusnosti som nazvala Váš postoj - že děláte přesně to co se doporucuje.( Nevím nakolik realne, ale je mi to jedno). Nic zlé som tady v těch príspevkoch nečetla, jen lidi vyjádřili svůj názor na aplikaci ( ktorá vzbudzuje určite pochybnosti) tak to akceptujte. O nejakých úmrtích jsem nic nepsala, tak klid.

Birdonawire
561 příspěvků 18.10.20 10:50
@Paris1789 píše:
@Birdonawire
samozřejmě, že jde BT zneužít, stejně jako třeba wifi. Netvrdila jsem opak. A wifi používáte?

Verejne dostupnou Wifi nepouzivam.

Paris1789
5031 příspěvků 18.10.20 10:51

@pabylka pokud vás to nezajímá a považujete to za nesmyslné, proč se do mě navážíte?
Je to podobné, jako s rouškami: je rozdíl, když je sama nenosím a když se navážím do lidí, co je nosí.
Podle všeho pracujete ve zdravotnictví, asi to není na první pohled zřejmé, ale já chráním i vás. Nečekám za to žádnou vděčnost, ale rýt do mě s agitkou a angažovaným občanstvím fakt nemusíte.

Paris1789
5031 příspěvků 18.10.20 10:57
@Birdonawire píše:
Verejne dostupnou Wifi nepouzivam.

stejně tak já mám ošetřen neuatorizovaný vstup do svého zařízení pomocí BT.

Birdonawire
561 příspěvků 18.10.20 11:08

@Paris1789 Ja neumoznuji BT pristup do meho mobilu nikomu. Prekousla bych to, kdyby diskutovana aplikace nabizela neco vic, nez jen neurcitou informaci, ze predevcirem jsem nejspis byla v kontaktu s nakazenym.
GPS lokalizace by mi nijak nevadila, tam nemam co tajit.

Paris1789
5031 příspěvků 18.10.20 11:16

@Birdonawire ta aplikace ale nepřistupuje do vašeho mobilu, jen skenuje BT signály z okolí a z jejich intenzity zjišťuje vzájemnou vzdálenost zařízení.
Je to měření vzálenosti, do vašeho mobilu se nikdo nesnaží dostat.

Gorilka
1337 příspěvků 18.10.20 11:26

@Paris1789 Asi takhle: https://thehackernews.com/…ability.html.
Zjednodušeně - zapnutý BT, nezabezpečený mobil.

Lizbeth
1417 příspěvků 18.10.20 11:40
@DruI píše:
@Lizbeth Tak berte to taky tak, že pokud byste nemocná byla, tak přes eroušku to dáte vědět lidem, které by jinak nikdo nevytrasoval.
..zavolám do práce a řeknu to dceři a ende..nepotřebuju e roušku a nemyslím to zle..Jen používám selský rozum, zda to u mě je opravdu nutné.
Paris1789
5031 příspěvků 18.10.20 11:44

@Gorilka mně je nebezpečí BT známo, vím, jak se to dá zneužít, jen se snažím vyvrátit představu, že BT je Big Brother a že erouška vám vleze do mobilu.
Cokoli pro bezdrátový přenos dat je rizikem, to ale předpokládám všichni vědí? Vždyť se to v médiích přetřásá pořád.

Paris1789
5031 příspěvků 18.10.20 11:51

@Gorilka asi už k tomu nic nemám. Tahle debata tady nemá smysl.

ertz
609 příspěvků 18.10.20 12:01

@Paris1789 Já jsem si e-roušku chtěla nainstalovat, ale nepovedlo se mi to. Já myslím, že fůra lidí se v tom prostě nevyzná, co se týče technologií a tak to odmítne šmahem. A riziko vidím právě v těch bezděčných kontaktech - potkáme se na ulici/ v obchodě a „jen si chvilku“ popovídáme. A je to tam. A z toho vzniknou situace - vždyť jsem nikde nebyl, kde jsem to mohl chytit. Je škoda, že ta e rouška není nějak přesnější (aspoň čas).

Paris1789
5031 příspěvků 18.10.20 12:24

@ertz
k tomu mám pár postřehů:
Víc jak 15 minut si s někým povídat na kratší vzdálenost je prostě už rizikové, prostě je asi dnes třeba tyhle kontakty omezit. Zavolat si třeba, však existují videohovory.
Pokud nemáte ponětí, s kým jste konkrétně byla v kontaktu bližším než 2 metry a po delší dobu než 15 minut, tak máte těch kontaktů prostě zbytečně moc. Chápu to třeba u zdravotníků, obecně pomáhajících profesí, prodavačů apod., ale my všichni ostatní tohle můžeme v zájmu zachování našeho zdravotnického a příští rok demokratického systému omezit.
Já sama vím, kde a kdy to bylo, jak už jsem psala, protože se snažím tyhle kontakty omezovat. Bylo to na obědě. V ten samý den přišly rizikové kontakty i mým kolegům, ti byli taky na obědě, ale jinde, než já, nicméně spolu.
Nikdo z nás ten další týden nešel do práce a pokud to šlo, tak nikam. Shodli jsme se na tom jednoznačně. Protože to charakter naší práce umožňuje. Nikdo se hystericky nedožadoval testů, nevolal sanitku, jen jsme si v klidu přečetli text, který je pro tyhle případy v aplikaci uveden. A tam se píše, že se máme jen sledovat a jinak žít, jako dosud. Že si někdo vystresován myslí, že umírá, není má vina a není to ani vina toho software.

ertz
609 příspěvků 18.10.20 13:41

@Paris1789 Já s Vámi souhlasím. V mé práci by mi ta e-rouška nepomohla, pouze mimo práci a já se potkávám pouze s nejužší rodinou (+ rouška). Ale jen cesta do obchodu (větší vesnice) mi stačila, abych viděla ta „krátká“ zastavení na kus řeči.
Jenže to byli lidé, kteří těmto technologiím vůbec nerozumí. Takže si nic nenainstalují.
A měním téma: Teď se mi tu ukazuje reklama: Ak sa zrušia gastráče, na stravné mi može siahnúť exekútor. Gastráče jsou stravenky?

Uživatel je onlinePorkpiehat
2598 příspěvků 18.10.20 13:43

@Femur Nechci to zatahovat do šicího vlákna, kde o tom píšete, tak se zeptám tady - píšete „už mě fakt nebaví poslouchat, jak se my učitelé flákáme, máme prázdniny, málo vysíláme a přitom bereme plat. Celý týden jsem makala jak šroub a docela dost se mě to dotýká.“ Situaci v ČR nesleduji, tak nevím, kdo a kde to říká. To běží v hlavních zprávách v TV? V jakých diskuzích se o tom píše? Nezapomínejte, že pokud je někdo nespokojený (v jakékoli oblasti - školství, pohostinství, politika…), tak o tom bude s chutí mluvit a psát. A ti spokojení jsou prostě jen spokojení a nemají tolik tendence to vykřikovat. Během confinement březen/duben ve Francii se maximálně mluvilo o tom, že někteří učitelé se na to úplně vykašlali, někteří udělali jen povinné minimum a další se angažovali na víc jak 100%. Ale že by se nějak globálně říkalo, že jsou to pro učitele prázdniny, to jsem nezachytila. A že zrovna školství mě dost zajímalo, sama jsem dělala domácí výuku pro mé děti.

Uživatel je onlinePorkpiehat
2598 příspěvků 18.10.20 13:54

Původně jsem to psala k mému předchozímu příspěvku, protože to trochu s tím souvisí, ale nakonec jsem se to rozhodla rozdělit.

Francouzský prezident v projevu k aktuální situaci uvedl, že nebudou globálně zvyšovat sociální dávky, protože je potom problém je snížit (předpokládám, že mluvil o situaci, kdy se věci tak nějak vrátí do normálu). Takže stejně jako během confinement budou dávat mimořádné dávky lidem, kteří už mají teď na dávky nárok. Je to vstaženo k příjmům a počtu dětí. Ti s velmi nízkými příjmy (životní minimum) dostanou mimořádnou dávku 150 euro. Ti, kteří mají nárok na příspěvěk na bydlení (bez ohledu na to, jestli jsou na životním minimu nebo mají o něco vyšší příjmy) dostanou 100 euro na každé dítě. Mimochodem v srpnu zvýšili o 100 euro příspěvěk (na každé dítě) na školní pomůcky atd, který se vyplácí každý rok lidem, kteří mají příjmy do určité výše.
A přesto v článcích lidé, se kterými dělají rozhovor, křičí, že je to málo. Takovým lidem dávají prostor a mezitím se choulí pár odvážlivců, kteří řeknou, že jsou za to rádi.

Paris1789
5031 příspěvků 18.10.20 14:16

@ertz to patrně souvisí s tím, že vláda chce nahradit stravenky jednotnou daňovou úlevou pro zaměstnance, což je imho věc, která měla být provedena už dávno. Patrně je to na Slovensku podobný šitstorm jako u nás.
No a když vám vyplatí víc na mzdě (daňová úleva), tak to opravdu je víc i pro exekutora. Akorát že lidi s exekucemi pracují na černém trhu práce a jsou placeni cash, tudíž je tenhle argument pouze pro ty, kdo v těchhle problémech nejsou. Je to vlastně hoax.

Femur
529 příspěvků 18.10.20 14:39

@Porkpiehat No, já jsem právě narazila u jedné svojí kamarádky, která na facebooku sdílela různé nenávistné komentáře a doplňovala je vlastní zkušeností z on line výuky. Jak normálně nereaguju a facebook jen jednou za čas prolítnu, tak jsem se slušně ozvala s tím, že sice neznám její konkrétní situaci, ale mohu-li mluvit za sebe, tak příprava jedné online hodiny je daleko náročnější než příprava normální a že mi přijde adekvátní, když ze tří hodin týdně (pro jednu skupinu) jsou dvě přímo jako videokonference a jedna je formou samostatné práce žáků. Protože i v normálních hodinách je část práce jen na žácích, takže já konkrétně jim tohle nechám na domácí přípravu (např. cvičení v pracovních sešitech) a v online hodinách se věnujeme konverzaci. Začali se tam přidávat další lidé s tím, že je to jen neschopnost učitelů naučit se pracovat v Teamsech, to už jsem diskusi raději opustila.
V TV snad takové věci nikdo neřeší, tam jsem zas nechtěla poslouchat „pana prezidenta“. :-)
Usoudila jsem, že svému duševnímu zdraví nejlépe prospěju, když už se do takových diskusí nebudu pouštět a půjdu dělat něco užitečného (ušila jsem ty tepláčky a mikinu).

ertz
609 příspěvků 18.10.20 15:37

@Paris1789 Takhle nějak jsem to chápala i já. Já bych na tom vydělala, protože stravování, které mám k dispozici, mi nevyhovuje kvalitou, časově ani místem. Takže ho využiju max. jednou týdně. Ale proč se mi tohle zobrazuje jako reklama? asi akce stravenkových firem - bojujme všichni za stravenky.

Stránka:  « Předchozí 1 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek