Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (550) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Birdonawire
588 příspěvků 23.10.20 13:48

Ted uz Vam to nepomuze, ale smlouva by mela pamatovat na takove situace. Takze chyba je i na strane realitky, pokud tedy smlouvu pripravovali oni.

giuliettka
7809 příspěvků 23.10.20 13:51

@Birdonawire tak ona tam možno je a pán možno nemá nárok na nič, čo my vieme. :-)
@Jóna už aj upalujte preštudovať zmluvu. :-)

Gorilka
1350 příspěvků 23.10.20 13:53

@giuliettka Majitel musí dát výrazně najevo, že nemá o věci zájem. Proto ta lhůta.

giuliettka
7809 příspěvků 23.10.20 13:57
@Gorilka píše:
@giuliettka Majitel musí dát výrazně najevo, že nemá o věci zájem. Proto ta lhůta.

Ja by som zaplatila barák až vtedy, keď by som sa doňho mohla nasťahovať. Vypakuj si všetko hneď, alebo si ten dom strč do prdele. :-)

Porkpiehat
2651 příspěvků 23.10.20 14:02

@Jóna Kdyby nebyl zákaz vycházení, tak bych vám doporučila udělat na zahradě velkou vatru a dědka pozvat na grilování :-)

Evidentně se s prodejem domu vnitřně nesmířil. Znám lidi, kteří chodí kolem svých bývalých domů a postesknou si, jak nový majitel vyrval všechny stromky nebo je zahrada neudržovaná. Zatím jsem nikoho neslyšela, že by řekl „no konečně se s barákem něco udělalo a konečně vypadá k světu“ :-)
Očividně je teď záhodno řešit věci písemně. Ono se může stát, že se pánovi do stěhování věcí nechce, možná ani neví kam s nimi, takže můžete dělat skladovací box (zdarma) ještě spoustu let. Nevím, jak je to s lhůtou pro vyzvednutí, ale jak chce pán dokázat, že tam ta daná věc byla a že jste s ní mezitím nezatopili v kamnech?
Informujte se, jaké legální kroky můžete udělat a začněte to řešit, protože s pánem je to viditelně na dlouhé lokte. Aby vám ještě na dlouho neznechutil radost z nového bydlení.

Vinca_minor
2148 příspěvků 23.10.20 14:04

@Ophelie Peněženka nenalezena. Kdyby ji chtěl někdo vrátit, tak tam byla debetní karta, pardubická karta, firemní na poštu apod. Navíc jsem jediná svého jména v republice, takže i úřady by mě jistě dohledaly. Ještě snad můžu doufat…

Jóna
176 příspěvků 23.10.20 14:04

Bod 5.2.

No asi jsme měli nechat udělat nějaký dodatek, kde se to bude konkretizovat. Ale já tu smlouvu chápu tak, že právně nárok nemá… Nebo?

Jóna
176 příspěvků 23.10.20 14:11

Ještě je vtip v tom, že majitelem domu byl sice onen pán, ale obývala ho jeho maminka, po jejíž smrti dům prodával. Do domu měla podle všeho přístup ještě jeho sestra, která odnesla právě rodinné fotografie a podobně. Takže došlo i na to, že pán chtěl aby mu manžel ukázal kde jsou věci, které v tom domě už zjevně delší dobu nebyly, protože je odnesla ta sestr

Jinak, citovou vazbu opravdu chápu. Taky vždycky když pojedu kolem domu, kde jsem strávila dětství, budu koukat, jestli se o něj noví majitelé dobře starají. Na druhou stranu při tom prvním přebírání věcí byl s pánem jeho syn a ten ani nevěděl, kde se v domě nachází toaleta…

MarryJu
518 příspěvků 23.10.20 14:12

Když jsem si kupovala můj první byt 2+1, tak jsem rok žila s pianem v mini obýváku. Pár měsíců mě to pěkně štvalo, ale pak jsem se na něm naučila hrát takové ty lehké dětské písničky a nakonec mě mrzelo, že si ho majitel odvezl

kobylkalucni
385 příspěvků 23.10.20 14:32

To nám pravidelně lezla do baráku bývala majitelka, otevřela si zahradu a divala se, jak ho rekonstruujeme, jak jsme si ho vymalovali atd. Když nám jednou klepala na okno a čučela do ložnice zrovna ve chvíli, kdy jsme měli romantickou chvilku, tak přetekl pohár trpělivosti a ještě ten den jsme si jeli 300 km pro štěně hlídače. Od te doby klid :-)

Paris1789
5097 příspěvků 23.10.20 14:40

Já bych pánovi naúčtovala skladné. Případně můžete pronajmout sklad, tam ty věci vyvézt, pánovi poslat klíč, měsíc to budete platit vy a pak už jen on.

Jóna
176 příspěvků 23.10.20 14:43

@kobylkalucni Tak to je taky dobrý kalibr! Naši přátelé zažívali něco podobného, ale nakonec se paní sama stáhla. O dům přišla kvůli insolvenci, tak to nesla fakt zle.

A to si vzpomínám, jak jsme si s mužem zpočátku říkali, že až to tu dáme dohromady, pozveme pána na návštěvu…

Jóna
176 příspěvků 23.10.20 14:49

@MarryJu Taky dobrý! Jako já se přiznám, že pár kusů starého nábytku jsme si nechali, ale taky to bylo tak, že jsme se zeptali, jestli ho chce. A že pokud ne, většinu asi zlikvidujeme, aby to nemusel odvážet (bylo tu dost masivu z 50 let, to se snad ani pořádně přestěhovat nedá)..

Gorilka
1350 příspěvků 23.10.20 16:10

@Jóna Uplynula lhůta podle bodu 5.2? Asi ano.

Jóna
176 příspěvků 23.10.20 16:29

@Gorilka Ta už uplynula dávno. Předání nemovitosti proběhlo v květnu a podepisovali jsme i předávací protokoly.
Normálně jsme samozřejmě měli možnost jakkoli se ke smlouvám vyjádřit a případně udělat nějaké změny. Mně to takto přišlo v pořádku, pán to taky podepsal, takže to že jsme mu umožnili převzít si věci i poté, co jsme převzali nemovistost a všechny závazky, považuju za naši dobrou vůli.

Oveeec
2686 příspěvků 23.10.20 16:46

@Vinca_minor Jste normální?! :D Dělám si legraci. To mě mrzí. Když už jsme u toho, napíšu sem ještě jeden svůj hřích, možná už jsem to tu vyprávěla. Kdysi jsem ztratila peněženku, ale nějaká paní ji našla a odnesla ji na úřad. Chtěla jsem paní poděkovat a dát jí třeba bonboniéru, tak mi dali číslo, které tam nechala. No a než jsem se rozhoupala, tak jsem ho někam založila, a když jsem ho zase vyštrachala, bylo to už tak dlouho, že mi to bylo divné ji kontaktovat. Teď se zase vynořilo, tak váhám, jestli se mám po té hrozné době ozvat a splatit pomyslný dluh aspoň poděkováním. Možná to udělám.

Vinca_minor
2148 příspěvků 23.10.20 16:49

@Oveeec Udělejte to. Po letech ji to moc potěší, že jste si na ni vzpomněla a její číslo jste neztratila :D

Oveeec
2686 příspěvků 23.10.20 16:50

@Vinca_minor Tak jo :)

BeKaa
611 příspěvků 23.10.20 17:30

@Jóna Taky jsme byli pozváni na návštěvu do našeho bývalého domu. Vzhledem k tomu, že já jsem uklízecí maniak a noví majitelé jsou velcí pohodáři (čti bordeláři), ztratila jsem na chvíli řeč. Ale pak jsem si uvědomila, že je to už jejich dům a mně do toho nic není. Takže se radši na dům nedívám, když jedeme kolem, protože mi to dělá zle.
Ale abych to napsala správně, jsou to moc milí lidé, o zahradu se starají hezky, jen to s pořádkem mají jinak.

Ophelie
996 příspěvků 23.10.20 22:08

@Vinca_minor och, to mě mrzí. Znám to dobře, už několikrát jsem propadala totální panice, nakonec vždy nalezena na nějakém nepravděpodobném místě.
S tím unikátním jménem mě to eminentně zajímá, ale nebudu vyzvídat.

Vinca_minor
2148 příspěvků 23.10.20 22:56

@Ophelie Jméno unikátní není, ale mám unikátní kombinaci jména a příjmení. Pokud vím, od našeho příjmení je v ČR 8 mužů a 16 žen.

Birdonawire
588 příspěvků 23.10.20 23:03

Moje stiznost to neni, jen povzdech. Odpoledne jsem prosla par malych obchodu v mem sousedstvi v Parizi. Jen tak kouknout a dokoupit jidlo a par kusu kosmetiky. Prodavaci a majitele jsou az prehnane zdvorili, je poznat, ze se obavaji, co bude dal. Trikrat podekuji i za nakup v cene par euro. No budu doufat, ze nadale preziji a budou mit na platy pro zamestnance, pro sebe, na najem a tak dale.

MP Janka
707 příspěvků 24.10.20 17:34

Stěžuji si na jednoho zlodějíčka feťáka, který se pohybuje v okolí našeho bydliště. Leze do zahrad, zkouší vylomit zámky od garáží, ničí vchodové dveře. Všichni tu se sousedy víme, kde „bydlí“. Policii to tak různě hlásíme/nehlásíme, jak máme čas hodinu čekat, než dorazí. Dneska si zas obhlížel zámky v ulici. Policii nahlášeno, smůla, prý se má volat hned, jak ho vidíme. Dokonce na blešáku sousedka viděla prodávat ty věci, co si odnesl ze zahrad. Hlášeno, nezájem. Všechno to jsou zatím věci v řádu stokorun, až na ty zničené zámky a dveře, a policii se do toho tedy nechce.
A mě už to nebaví. Po každé, když jdu z domu, kontrolovat všechny dveře, stav keřů na zahradě, jestli sem nevlezl. Po tmě se bojím jít domů, jestli není někde zalezlý v koutě. Je to mladej kluk, do třicítky, má velkého psa, takže i když jsem sportovec, do křížku bych se s ním dostat nechtěla. Bojím se, že to bude horší a horší, protože v okolí jsou 2 takové vybydlené baráky, kde se tyhle existence vyskytují. Vlastní to nějaká firma, řeší se to X let, bezvýsledně. Nikdo tu neví, co s tím.

benyka
8908 příspěvků 24.10.20 17:48

@MP Janka Možná by pomohl ten prak s hliněnýma kuličkama, co používám na strašení koček. Kočkám to došlo.

zwedavka
1188 příspěvků 25.10.20 07:59

Stížnost nadřízeným neochotným policistů.

Stránka:  « Předchozí 1 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1403 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek