Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (550) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
693 příspěvků 25.10.20 13:14

@zwedavka @MP Janka V blízké vesnici byla varna drog, nepomohly žádné stížnosti, protože policie mapovala síť dealerů, několikrát tam byla zásahovka a řešení celé situace trvalo několik let. A to v té ruině žily i nějaké malé děti. Je to drsné, ale legální cestou asi není, jak se bránit. V jednom dílu Slovácko sa súdí byl tip s navrtaným polínkem :-)

Porkpiehat
2651 příspěvků 25.10.20 13:51
@benyka píše:
@MP Janka Možná by pomohl ten prak s hliněnýma kuličkama, co používám na strašení koček. Kočkám to došlo.

Kočky se většinou nevrátí, aby vám vytloukly okna nebo podpálily barák.

benyka
8908 příspěvků 25.10.20 14:08

@Porkpiehat To je pravda. Ale i ti lidé mají nějaké meze, když nechtějí být zavření. A to asi nechtějí, jinak by už dávno kradli něco jiného než zahradní náčiní za pár korun.

BeKaa
611 příspěvků 25.10.20 17:52

@benyka Tak na to bych nespoléhala, stačí, aby si vzali větší dávku, nebo měli absťák a veškeré zábrany jdou stranou. Taky se u nás pár let potloukal takový neškodný zlodějíček… pak se zbraní vyloupil pumpu.

MP Janka
707 příspěvků 25.10.20 18:34

To je právě to, že člověk neví, co je ten druhý zač. Známý tak nějak podobně, jako navrhuje benyka, zahnal zloděje ze svých pozemků. Sice získal pověst blázna, co útočí na lidi (nikomu nic neudělal, ani tomu načapanému zloději) a má klid, existence chodí jinam. Jenže na to člověk nemůže spoléhat.
Napadla mě fotopast. Když bych dala ceduli, že je objekt střežen kamerama, tak snad tohle by protizákonné nebylo.

benyka
8908 příspěvků 25.10.20 19:55

@MP Janka Prodávají se za tím účelem za pár šupů i atrapy kamer, možná by to k odstrašení takového mezulána stačilo. Jenže policie s tím stejně nic dělat nebude. Že se někdo vyskytne na vašem pozemku, na to se tady nehraje. Nám doslova řekli, že máme zavolat „až se něco stane“ a jinak se máme bránit přiměřenou svépomocí. Bydliště je asi něco jiného, protože když se zloději vlámali do domku přes ulici a sousedka, která je viděla, zavolala policii, ta přijela hned a zloděje chytila za rohem. Sebrali tam hodinky a nějaké peníze. Udělali takových věcí ten den víc. Ale co s nimi bylo dál, to nevíme.

ertz
693 příspěvků 25.10.20 20:53

@MP Janka Pokud shání peníze na fet, je mu kamera i cedule ukradená. Musíte zkomplikovat cestu - zlý pes, vysoký, silný plot, velký zámek, tlusté dveře. On hledá nejjednodušší cestu a má málo času, proto půjde jinam.

MP Janka
707 příspěvků 26.10.20 07:24

Zlý pes nejde, nemáme se sousedy ploty a hlavně, když by ho kousnul, mám problém já. A taky moje pracovní doba a záliba v cyklistice se neslučuje s vlastnictvím psa. Zámky jsem přidělala. Vysoký plot asi ne, v celé ulici máme stejnou výšku. Ostnáč za plot je stejný problém, jako pes, budu platit škody, i když o něm vážně uvažuji, ať si třeba propíchne rozkrok.
Soused už kvůli tomu individuu investoval přes 20000 kvůli poničenému zámku, já jsem na 5000 kvůli kolu s reálnou hodnotou tak 500. Kde to jsme, že člověk musí vyhazovat peníze oknem za vlastně zbytečná opatření.
Opravdového zloděje nezastaví nic, známou vykradli, když byli doma, jinému známému vypáčili bezpečnostní dveře, tam si člověk nepomůže, ale tihle feťáci akorát znepříjemňují život a není pro ti nim žádná obrana.

Femur
588 příspěvků 26.10.20 11:14

Stěžuju si na sebe, jaká jsem to nána. Ve čtvrtek odpoledne mi nebylo dobře, únava, začal mě bolet „celý člověk“. V noci na pátek teplota, zimnice, bolesti kloubů. Klasické chřipkové příznaky ovšem tedy bez respiračních potíží. V pátek ráno jsem zavolala svojí obvodní lékařce a dohodla se s ní na preventivních testech na covid. Syn nešel do školky, manžel i já jsme se vystřídali na počítači. A teď to přijde: v pořadníku na test jsem až ve čtvrtek!!! Pak oni výsledky pošlou mojí lékařce, kam já si zavolám. Takže to, jestli jsem to prodělala se dozvím až v pondělí (nejdřív). Už je mi mnohem lépe, ale kolegům do školy jsem dala vědět pro jistotu, kdyby na sobě pociťovali příznaky, tak že jsme si to předali.
Celou svou rodinu jsem tím ale poslala do preventivní karantény. Takže syn v žádném případě nesmí do školky (a jestli budu pozitivní, bude muset na testy taky - vrazej mu do nosu taky ty tyčinky až mu vyhrknou slzy - to mě děsí nejvíc) S manželem se tedy příští týden budeme střídat v online výuce na jednom počítači (jak to uděláme s rozvrhem, nevím), teď narychlo řeším přechod na wifi, abych mohla připojit půjčený školní notebook, snad to stihneme. Manžel se bude plížit do školy, až tam nikdo nebude, aby si odtamtud odvezl učebnice. Já si ty svoje vzala domů už v ten čtvrtek, neboť jsem chtěla v pátek stejně plánovala pracovat z domova.
A teď se ptám: Kdybych nikomu nic neřekla, zůstala doma, nechala doma i syna, vyležela to, s nikým bychom se nesetkali, nákup bych si nechala dovézt domů atd. je to nezodpovědné? Vůči ostatním? Nahlásila jsem se kvůli kolegům, které jsem potkala v týdnu, jinak se nestýkáme s nikým.
V pondělí bych si zůstala doma, ale manžel by jel vysílat do práce (kde stejně sedí sám v opuštěné třídě s kamerou, ale hlavně tam má všechny věci, doma je to provizorium), syn by nemusel na bolestivé testy, teď přes prázdniny bychom si to odbyli, pak by šel normálně do školky. Bylo by to všechno v pořádku. Nezbývá než doufat, že to nemám, každopádně příští pondělí jsme ještě zavření všichni doma (minimálně). A pokud to mám, tak manžel potom půjde na testy, syn taky, tzn. dalších 14 dní doma. Já vím, že mi některé řeknete, že máme zůstat zavření doma stejně, tak co řeším, že už jsme to měli udělat dávno.
Ale já si nedovedu představit, jak my oba učíme online zároveň, do toho tříletý kluk, kterého je potřeba zabavit, a taky třeba uvařit. Vím, že to má spousta lidí lehčí, my dospělí to zvládneme, ale vůči tomu malému klukovi mi to přijde strašně nefér.

DruI
396 příspěvků 26.10.20 11:41

@Femur Přeju ať jste negativní, ale kdyby náhodou musel na testy i syn, na některých místech testují výtěrem z krku, to by mohl snášet líp.

Porkpiehat
2651 příspěvků 26.10.20 12:03

@Femur Soucítím s vámi. I když jste se tím dostala do nezáviděníhodné situace, tak velmi oceňuji váš férový přístup ke kolegům.

Nemáme nikdo (já a děti) žádné příznaky, kontatní osoby také nejsme, ale uvědomila jsem si, jak snadno se do podobné situace můžeme dostat. Minulou sobotu (před 10 dny) jsme byli v IKEA na jídle, musela jsem vyplnit kontatní formulář. Pokud by se tam ten den vyskytl nějaký nemocný, tak bude hygiena všechny kontaktovat. Byla možnost buď vyplnit formulář přes internet (přes QR kód) nebo na lísteček a vhodit do „urny“. Doma jsem nad tím přemýšlela a došlo mi, že v té urně budou lidé za celý den. My jsme tam byli na otvíračku. Takže můžu být vyhodnocená jako kontaktní případ i kdyby ten nemocný přišel v 18h. Proto jsem na tenhle (minulý) pátek zrušila oběd v čínské restauraci - za prvé proto, že je to samoobslužná restaurace a netuším, jak moc to tam mají ošéfované s hygienou návštěvníků, a za druhé, že ve všech restauracích je tenhle systém a děti mají ode dneška příměstský tábor. Změnila jsem páteční plány na Mc Donald, ale došlo mi, že tam to bude samé. Takže to byl Mc Drive :-) (když už měli tu restauraci slíbenou, tak aspoň nějaká náhrada).
Takže abychom se jako případné kontaktní případy vyhnuli karanténě, tak se budeme muset vyhnout všem restauracím, i těm, ke kterým mám plnou důvěru, které nejsou zdaleka našlapané a které jsem chtěla podpořit (sousedé mají restauraci, po confinement jsme byli jedni z jejich prvních zákazníků na jídlo s sebou). Nebylo by tak hrozné, že bych musela s dětmi zůstat doma, ale nechci kvůli preventivní karanténě dostat do problémů kolegyně v práci, které by musely po prázdninách (škola začíná 2.11.) řešit, kým mě nahradit.
Takže i když nejsem ve stejné situaci jako vy @Femur, tak se do ní můžu snadno dostat jen kvůli případné návštěvě restaurace.

giuliettka
7809 příspěvků 26.10.20 12:03

@Femur Ja viem, že sa má len utešovať, ale prebohaživého prečo nejdete normálne na marodku? Prečo chcete učiť online, keď ste chorá? Ja fakt nechápem takých ako vy, čo sa robia nenahraditeľní.

Femur
588 příspěvků 26.10.20 12:16

@giuliettka Teď mám prázdniny. :-) Jak mi napsala má kolegyně: „správná úča marodí pouze o prázdninách.“ Kdyby mi bylo blbě příští týden, tak normálně na nemocenskou jdu, ale teď je to na dvě věci, nic se tím neřeší.

Femur
588 příspěvků 26.10.20 12:18

@DruI No to doufám, to ještě zjistím případně u naší dětské doktorky. Díky.

Moir
2461 příspěvků 26.10.20 12:37

@Femur ten test není nic příjemného, ale děsit se toho je dost přehnané, kdyby to byla kolonoskopie, bronchoskopie, i třeba jen vyšetření nosních mandlí pohmatem, tak ano, to jsou nepříjemná vyšetření, ale strčení štětičky a pár sekund do nosu, to fakt nic tak děsivého není, ani pro malé dítě
(mám za sebou, aby bylo jasno, i některá z výše uvedených vyšetření, včetně testu na coronu)

Příspěvek upraven 26.10.20 v 12:41

giuliettka
7809 příspěvků 26.10.20 12:39
@Moir píše:
@Femur ten test není nic příjemného, ale děsit se toho je dost přehnané,

Vy najskor žiadne decko nemáte…

giuliettka
7809 příspěvků 26.10.20 12:41
@Femur píše:
Kdyby mi bylo blbě příští týden, tak normálně na nemocenskou jdu, ale teď je to na dvě věci, nic se tím neřeší.

Aj keď budete zdravá ako rybička, tak chodte s malým na očr. Do školky nemože a tak nič neriešte. Tie deti sa tými online hodinami aj tak hovno naučia. :-D

Moir
2461 příspěvků 26.10.20 12:42

@giuliettka jako děcko toho mám za sebou víc, než je mi libo, víc vystresuje dítě vystrašená matka, než 2 sekundy štětičky v nose

giuliettka
7809 příspěvků 26.10.20 12:42

@Femur Jo a ps vravím z vlastnej skúsenosti. Odkladala som návštevu lekára tak dlho, až som teraz v prdeli. :-)

giuliettka
7809 příspěvků 26.10.20 12:44
@Moir píše:
@giuliettka jako děcko toho mám za sebou víc, než je mi libo, víc vystresuje dítě vystrašená matka, než 2 sekundy štětičky v nose

Aký je medzi vámi a mnou rozdiel? Ja sa aspoň nehrám na milučkú na rozdiel od vás. Jak viete, že ho vystresuje? Napísala to tu, ale pred ním nič najávo nedáva. A štetičku v nose som mala a radšej by som znova porodila cisarom ako ešte raz test na covid.

benyka
8908 příspěvků 26.10.20 13:35

@Femur Děti vydrží hodně, když se z toho nedělá věda a předem se jim to věcně a bez emocí vysvětlí. Synovi v dětství často tekla krev z nosu, ale fakt hodně. Třeba v noci mě volal, postýlku měl celou od krve i sám byl zmazaný od hlavy k patě, že jsem ho musela osprchovat, lůžkoviny nejen převléct, ale často vyměnit deku i polštář. Když mu byly asi 3 roky, poslali nás s tím na ORL a tam mu potřeli sliznici v nose nějakým žlutým pálivým sajrajtem, aby se uzavřely ty žilky, co tam dělaly neplechu. Nesl to statečně, doktor ho pochváli, že ani necekl. Týden pak smrkal žluté, než se to zhojilo, ale významně to pomohlo.

Puffin
335 příspěvků 26.10.20 14:02

@Femur A tak teď zase nemáte výuku, ne? A přijde mi dost rozumné, aby si na dobu, co budete doma a syn bude muset být doma, vzal jeden z Vás OČR a věnoval se mu místo online hodin.

bao-baba
1313 příspěvků 26.10.20 14:20

@benyka Mám tu samou zkušenost: nestrašit, ale ani nelhat. Vždycky mě rozčilovaly matky, které strašily dítě injekcí a pak se divily, že hysterčí.

Moir
2461 příspěvků 26.10.20 15:35
@giuliettka píše:
Aký je medzi vámi a mnou rozdiel? Ja sa aspoň nehrám na milučkú na rozdiel od vás. Jak viete, že ho vystresuje? Napísala to tu, ale pred ním nič najávo nedáva. A štetičku v nose som mala a radšej by som znova porodila cisarom ako ešte raz test na covid.

jestli u vás „umí“ císaře tak dobře (včetně následné rekonvalescence), že je to méně nepříjemné, než 2 vteřiny špejle v nosu, tak tam chci rodit, jestli na to ještě někdy dojde

giuliettka
7809 příspěvků 26.10.20 15:55
@Moir píše:
jestli u vás „umí“ císaře tak dobře (včetně následné rekonvalescence), že je to méně nepříjemné, než 2 vteřiny špejle v nosu, tak tam chci rodit, jestli na to ještě někdy dojde

Samozrejme, preto som si vybrala porod císarom.

Stránka:  « Předchozí 1 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1404 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek