Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (550) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
GinAnna
3 příspěvky 26.10.20 16:51

Vadí mi, že nejsem schopna si zorganizovat čas tak, abych nemusela pořád za něčím spěchat a byla prostě v pohodě. Čím víc chci stihnout, tím je to horší! Jsem pak bez energie a všechno mě sere :D

kalmar
183 příspěvků 26.10.20 17:28

Moje zkušenost učitelky na očr (za normálního stavu, nevím, jak teď). Pro nějakého kolegu musíte nachystat podklady (což je prostě víc práce, než když to odučíte sami), málokdo chce zatěžovat své kolegy. Takže femur rozumím, že prostě učí do mrtva, je to taková nemoc z povolání ;-)

if5
388 příspěvků 26.10.20 19:18

@Femur Musím se přidat k @Moir - výtěr z nosu sice není příjemný, ale spíš kvůli tomu, že je člověk vystresovaný všemi těmi hrůzostrašnými zprávami o „vrtání do hlavy“. Druhá dírka už byla úplně v pohodě, když jsem u první zjistila, že o nic nejde.

Ivana32
357 příspěvků 26.10.20 19:25

@kalmar
Musím říct, že mě kolegyně, co učí „do mrtva“, docela štvou. Chápu, že člověk chce fungovat a nechce přijít o peníze, ale v tomto případě jde o to, že je žádoucí mít ohledy na druhé a neroznášet v kolektivu virózy. Nepíšu o rýmě, ale v minulosti jsem od různých kolegyň chytla takové příjemnosti jako jsou střevní chřipka nebo laryngitida jen proto, že dělaly hrdinky nebo nechtěly přijít o část platu. Je to dost velká bezohlednost- ony to třeba nějak „dají“, ale vyřadí z provozu další kolegy. To už radši budu za ni/něj suplovat a nemusí mi dělat žádnou přípravu- supl mám placený dvojnásobně, tudíž si tu přípravu udělám taky sama. Ale chápu tu učitelskou zodpovědnost a ochotu padnout na bojišti- kdysi jsem to taky měla- teď už svoje zdraví upřednostnit umím (dostala jsem taky pěknou zdravotní lekci).

Femur
587 příspěvků 26.10.20 19:57

@Moir @giuliettka Ten test na covid mě samotnou neděsí, před synem samozřejmě ani muk. Mám zkušenosti z nejrůznějších injekcí, že je nejlépe odvést pozornost dítěte na okamžik jinam, při očkováních byl vždycky statečný, ani slzička, taky díky naší paní doktorce.

Femur
587 příspěvků 26.10.20 20:03

@kalmar @Ivana32 Máte pravdu obě. Ze zkušenosti mojí maminky vím, že nemá cenu přecházet nemoci, co jako kolegyně na to. Tak dlouho přecházela nemoci, až ji to v jejích 33 letech sejmulo a ona skončila s revmatickou horečkou a rudými fleky po celém těle na měsíc v nemocnici a další dva měsíce na kontrolce. Naštěstí z toho nemá žádné následky.
Jednou jsme kolegu v práci doslova vyhnali ze sborovny, kam přišel v tak strašném stavu, kýchal, smrkal, potácel se, zimnice, horečka, „skleněný oči“. Donutili jsme ho jít na kontrolku. Nechtěli jsme to chytit.
Ale je fakt, že si třeba některé preventivní prohlídky dávám na hlavní prázdniny, protože snáz najdu čas a nemusím se dělat s přípravami pro supl.

Vinca_minor
2146 příspěvků 26.10.20 20:26

Ten test každý vnímá jinak. Mně to nijak nevadilo, prostě mi strčili ohebnou tyčinku do nosu. V ten okamžik to bylo nepříjemné, ale žádné drama. Zatímco má sestra prohlásila, že ji na tenhle test už nikdy nikdo nedostane.

Anička dušička
98 příspěvků 26.10.20 20:59

@Vinca_minor Záleží na tom, ako má kto tvarovanú nosnú prepážku. Ľudia, ktorú ju majú deformovanú (a takých je dosť, mnohí o tom ani nevedia), majú s testovaním bolestivý problém.

Porkpiehat
2651 příspěvků 26.10.20 22:17

Když nás zaměstnavatel poslal v květnu na testy (než se otevře škola), tak nám zástupkyně zaměstnavatele řekla, že ten test je nepříjemný, ale dá se vydržet. Myslím, že ho předtím neabsolvovala :-) nebo nás nechtěla strašit. Já bych řekla, že je až bolestivý, ale vydržet se dá. Všechny, které jsme na něm byly, jsme se potom shodly, že jsme všechny uronily slzu. Byla bych radši, kdyby mi řekli, že je ten test bolestivý, abych se na to mohla připravit. Zlatá hadička v nose na zkoumání dutin :-)
Pokud by ale bylo potřeba, tak na test půjdu znovu, a děti na ten test také vezmu.

Porkpiehat
2651 příspěvků 26.10.20 22:22

@Ivana32 No vidíte, a já jsem dostala od kolegyně vynadáno, co jsem si dovolila jít marodit se střevní chřipkou. Pracovala jsem tehdy v jeslích, byla jsem v kuchyni, nepřipravovala jsem přímo jídlo, ale porcovala jsem jídlo přivezené ze závodní jídelny. Když jsem tu střevní chřipku dostala (tehdy jí tam mělo víc dětí), tak jsem šla za obvodním lékařem, ten se mě zeptal, kde dělám, když jsem mu to řekla, tak mi dal tři dny nemocenské. Po návratu do práce mi kolegyně, která si hrála na šéfovou, vynadala, že kdyby to tak udělala každá z nás, tak tam nezůstane nikdo. A já blbá si myslela, že mě pochválí za zodpovědnost. Kromě jiného ale byl mezi námi ještě jeden rozdíl - ona bydlela v té vesnici, kde byly jesle, do práce to měla autem tak dvě minuty. Já to měla 20 minut. Kdo měl kdy střevní chřipku, tak ví, že ten rozdíl 18 minut je sakra znát :-)

Femur
587 příspěvků 26.10.20 22:27

Manžel dneska zjišťoval, jak si může dojet pro učebnice, aby nikoho nepotkal, a přitom mu školník mimochodem sdělil, že už tři jeho kolegové jsou covid pozitivní. Jedna z nich je dokonce od něj z kabinetu. Sice se s ní v kabinetě jen míjel, celý den byl v učebně, ale myslím, že mu to aspoň mohla dát vědět. A nejen jemu, ale i dalším ze stejného kabinetu. Takže je možné, že jsem to nezavlekla domů já, ale on, akorát on nemá příznaky.
Ale aspoň jsme během dneška zařídili wifi. Šlo to strašně rychle, já jsem to vytelefonovala, router jsme objednali přes e-shop, kde nám to můj táta do hodiny vyzvedl a nechal nám ho dole v baráku ve vchodě. Pak jsme si to po telefonické konzultaci propojili na původní kabel a hurá. Tak aspoň něco.

Ophelie
994 příspěvků 27.10.20 07:08

@Ivana32 mít supl zaplacený dvojnásob, o tom jsem už dlouho neslyšela, u mých známých věta z rodu sci fi.

kobylkalucni
384 příspěvků 27.10.20 07:16

Co rikate na zakaz vycházení? Znam spoustu lidi, co si chodi v tech devět, deset vecer zaběhat, včetně mě - poté, co usne mládež. Já pravidelně běhám po liduprázdné cestě, v občas se v pátek minu s jedním či dvěma společensky unavenymi lidmi, jinak jsou kolem jen ježci a zajíci. Kdybych neměla psa a nemohla to maskovat venčením, tak jsem asi naštvaná. I když asi chápu, že by se to blbě dávalo do výjimek. No, třeba ubude psů v útulcích:-)

MP Janka
707 příspěvků 27.10.20 07:54

@kobylkalucni
Protože se mě to netýká, tak je mi to jedno. Jsem spáč a v 21 hodin už většinou přemýšlím o přesunu do postele. Kdyby ale byl zákaz od 20 hodin, tak jsem také lehce naštvaná. V 19h přijdu z práce a jdu běhat. Po celém dni sezení ten pohyb prostě potřebuji. Jeden, dva dny vynechám, ale když jsem třeba 6× za týden v práci, tak to bez běhu nejde.

Femur
587 příspěvků 27.10.20 08:10

@Ophelie Ale jo, to bývá zaplacené dvojnásob, záleží na tom, jestli to máte napsané jako přespočetnou hodinu nebo jako dohled nad žáky. Přespočetná hodina je jako přesčas. Ale u nás se to vybírá tak, že když já chybím, tak pak si to nějakým suplem nahradím. A když je dlouhodobá absence, spíš se shání někdo na záskok, než nechat suplovat kolegy. Na mém prvním působišti byla taková nenávistná atmosféra, že když jedna kolegyně zůstala doma na očr s dítětem se zlomenou nohou, ostatní se na ni pak sesypaly jako vosy, co si to dovolila, že až brečela. To byla vážně šikana. Taky jsem tam nezůstala. Máme naštěstí tolerantní vedení, když jsi nemocný tak se s tím nedá nic dělat a naše zástupkyně to tak bere, prostě zdraví je přednější.

BeKaa
611 příspěvků 27.10.20 08:12

Ještě k tomu testování, na jaře jsem byla testovaná špejlí - vypadalo to jako taková velká štětička do ucha - to bolelo hodně a cítila jsem to ještě několik dní. Na podzim jsem byla testovaná takovým plastovým drátkem s očkem, bylo to trochu nepříjemné, ale proti prvnímu zážitku mnohem lepší.
I děti to zvládly v pohodě, ta chvilka byla nepříjemná, ale za pár vteřin už to neřešily.

Femur
587 příspěvků 27.10.20 08:19

Dneska o půlnoci se nějací nudící se puberťáci rozhodli že si zajezdí na takové té malé motorce (vypadá to jak dětská hračka) na prázdné ulici. Já nevím, to snad nemají mozek, to je tak strašnej rambajz. Ale asi na ně někdo zavolal policajty, protože to pak najednou ustalo. Tak myslím, že aspoň tyhle lidi ten noční zákaz vycházení odradí. I když to pak samozřejmě nejvíc dopadne na normální lidi, kteří by si šli zaběhat a celou dobu nikoho nepotkali.

Vinca_minor
2146 příspěvků 27.10.20 09:29

Myslím, že ten noční zákaz je kvůli sockám, aby na ně měli páky. No ale tak se budou shlukovat ve dne.
Spíš by mě zajímal ten zákaz maloobchodu po osmé a v neděli. O to větší koncentrace lidí bude v sobotu, ne? Co nedělní zákaz vyřeší?

Ivana32
357 příspěvků 27.10.20 09:32

@Ophelie
Ano, suplování je placeno víc, proto taky mnozí ředitelé šetří, jak se dá a nechávají suplovat kolegy, kteří nemají plný úvazek, tzv. do úvazku, nebo kolegyně v důchodu. V současné škole supluji víc, je malá a malý pedagogický sbor. V té minulé jsem v průměru suplovala třeba hodinu měsíčně, takže to opravdu na platu nebylo znát.

Ivana32
357 příspěvků 27.10.20 09:42

@Femur
Ale například lahůdka je, že když jdete v rámci školní akce s dětmi do divadla na nějaké představení, nebo na exkurzi, tak v tom týdnu pak suplujete „zadarmo“, protože jste přece nepracoval. Tohle povolání jsem si vybrala a dělám ho pořád ráda, takže ty hodiny, co jsem dala za ta léta „na oltář“ a neviděla ani korunu, nepočítám, to ve školství ani nejde.

Lizbeth
1424 příspěvků 27.10.20 11:27

Počítám, že až dnes dorazím na odpolední budu až do večera u pc, abych všem zaměstnacům nakomplet změnila harmonogram, protože 20h a neděle!!!

Femur
587 příspěvků 27.10.20 13:02

@Ivana32 Jo, a přitom připravit a zorganizovat exkurzi dá daleko víc práce než klasickou hodinu a taky tam strávíte více času. Tohle jsem nikdy nepochopila.

bao-baba
1313 příspěvků 27.10.20 14:20

K tématu vzdělávání :-)

https://zena-in.cz/…tancni-vyuku

Jordaan
9232 příspěvků 28.10.20 00:07

Tak nam nejspis taky zacne lockdown, zitra navecer se to dozvime.

Brep
779 příspěvků 28.10.20 08:00

@Jordaan Co se vlastne povazuje za lockdown? Kde je ta hranice oproti jinym opatrenim? S tim jal se porad kupi mi to neni jasne.

Stránka:  « Předchozí 1 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1403 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek