Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (550) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
8892 příspěvků 19.11.20 00:18

@Jordaan Taky mám pocit, že na mě začnou střílet, když takhle neodbytně krouží. :-)

MP blanka
2783 příspěvků 19.11.20 09:00

@Jordaan @BeKaa @benyka - na jar som umývala okná. Celý čas mi nad hlavou krúžil dron, ktorý si akýsi nadšenec púšťal z parku, cez ulicu, a lietalo to bez prestania nad našimi domami. Vedela som, že je to iba hračka / ale blbá, otravná, a netuším, na koľko v obytnej zóne legálna / a napriek tomu ma nielen nervovalo to vytrvalé vrčanie - bzučanie, ktorého hlasitosť stúpala a klesala, ale nemohla som sa zbaviť zneisťujúceho pocitu, že / nielen / ma niekto špehuje. Ako dlho to trvalo neviem, ale čo som bola pri oknách zvonku, to mohlo byť pol hodiny isto / veľa okien :-( / ale s mojim odchodom to neskončilo. A mohla som si 100× hovoriť, že nič neskrývam, bolo to nepríjemné.

dagino
844 příspěvků 19.11.20 18:03

@MP blanka Na dron stačí vzduchovka.

giuliettka
7809 příspěvků 19.11.20 18:28
@dagino píše:
Na dron stačí vzduchovka.

Mám dron, teda nie ja, ale syn. Kým s nín nepoletím nad vaším pozemkom, tak nerobím nič trestné. A vzhľadom na spojenie dronu s pc, alebo mobilom a „vysielanie v priamom prenose“ budem mať toho, kto mi dron odstrelil pekne na fotke/videu a dron mi zacáluje. Fakt by ma zaujímalo kedy začneme strieľať na tých, čo pojdu okolo nášho domu a pozrú sa, alebo si trebárs pred naším domom urobia seflfie, alebo ten dom odfotia.

benyka
8892 příspěvků 19.11.20 20:58

Doposud jsem si myslela, že drony nesmějí létat nad prostorem, kde se mohou pohybovat lidé (například nad veřejným parkem nebo nad soukromými zahradami ve vnitrobloku). Asi se budu muset začít na vlastní zahradě chovat slušně a natrénovat úsměv číslo pět, protože práskači zjevně číhají všude.

giuliettka
7809 příspěvků 19.11.20 21:23
@benyka píše:
Doposud jsem si myslela, že drony nesmějí létat nad prostorem, kde se mohou pohybovat lidé (například nad veřejným parkem nebo nad soukromými zahradami ve vnitrobloku). Asi se budu muset začít na vlastní zahradě chovat slušně a natrénovat úsměv číslo pět, protože práskači zjevně číhají všude.
Šokovalo by ma, keby ste zrovna vy považovala ostatných ľudi za príjemných, ktorí si ponechajú fotky krásnych kvetov, zaujímavých panorám, stromov. Okolo vás sú všetci zlí.
Môžem s tým dronom lietať nad verejným parkom aj keď sú tam ľudia. Nemá tam čo človek robiť niečo čo je proti slušnemu správaniu. Napraskat vás nemôžem, ani keby som vás natočila ako zahrabavate mŕtvolu manžela v rohu záhrady. Tie fotky polícia použiť nemôže a ja ich nemôžem zverejniť. Tu u nás ak je krásne počasie, tak s dronmi sa na kopci stretneme aj 20 rodín naraz. Nikomu to nevadí a z okolitých domov si občas niekto príde s nami pokecať a pozrie si na mobile svoj dom zo vzduchu. Ale priznávam, že tu nebývajú žiadni protivný starí ľudia. Je tu prevaha rodín s deťmi.
Jo a mám aj hvezdarsky ďalekohľad a podľa skupiny do ktorej patrí manžel a syn, je len v Liberci takých ako my s ďalekohľadom tak 5000tisíc duši. A občas sa bavím tým, že pozorujem ľudí na parkovisku pred arenou. Takže ani na tej záhrade nikdy neviete kto vás pozoruje. A celé mestá sú prešpikované kamerami, takže vždy vás niekto pozoruje, či už vám bzučí dron nad hlavou, alebo nie.
kalmar
183 příspěvků 19.11.20 21:30

Já mám u dronu obavu, že někomu spadnou na hlavu. Před lety (když drony začínaly), jsem o tom cosi kdesi četla, jak ztratí signál a jde k zemi. V tu chvíli to byla smrtící zbraň. Vím, že technika pokročila, že je mnohem vyšší šance, že mě sežere žralok v rybníce, ale - pokaždé, když kolem krouží dron, podezřívám ho, že mi spadne na hlavu.
A Giuli - líbí se mi to vaše pozorování hvězd a jak podporujete koníčky svých blízkých, to je opravdu milé.

giuliettka
7809 příspěvků 19.11.20 21:35

@kalmar Dik. :-)
Od myslím, že keby to spadlo, tak si človek inštinktívne dá ruku nad hlavu a že by to len zlomilo ruku. Aby sa trafil presne na hlavu, to si myslím, že človek skôr vyhrá miliardový jackpot. Ale ja mám teda len taký obyčajný, čo nemôže nič niesť. Neviem jak je to u tých čo používajú vojaci.jak je to ťažké.

kalmar
183 příspěvků 19.11.20 21:48

@giuliettka Stačí, když je to i jen ten obyčejný - pár set gramů a z výšky zrychlení udělá své. Já to vím, že pravděpodobnost je téměř nulová, ale vždycky si na to vzpomenu. A radši bych ten miliardový jackpot :-D

benyka
8892 příspěvků 19.11.20 22:11

@giuliettka No bóže, tak jenom někomu zlomím ruku (když si toho zavčas všimne). :-)

giuliettka
7809 příspěvků 19.11.20 22:27
@benyka píše:
@giuliettka No bóže, tak jenom někomu zlomím ruku (když si toho zavčas všimne). :-)

Ešte som nepočula žeby na niekoho spadol dron. Myslím, že by to bola hlavná správa dňa. A pochybujem, že spadne na vás. Nas vašim domom sa boja aj vtáci lietať. S dronom sa nikto k vášmu domu na kuracej nôžke nepriblížil ani na 5 kilometrov.

Uživatel je onlineSinger ka
7 příspěvků 19.11.20 22:53

@giuliettka Ochrana soukromí – pravidla pro filmaře
Pro každého dronaře platí 100% zákaz natáčení dalších osob bez jejich výslovného souhlasu. Porušení zákona se tedy můžete dopustit i během přeletu nad soukromým pozemkem.

Temperance
2918 příspěvků 19.11.20 23:47

@benyka K tomu střílení: já mám nepříjemný pocit už asi rok pokaždé, když jdu za tmy domů. Nainstalovali nám totiž automatické osvětlení dveří a já si pokaždé, když odemykám, říkám, jakým snadným cílem bych byla pro snipera ukrytého v parku naproti.

giuliettka
7809 příspěvků 20.11.20 05:40
@Singer ka píše:
Pro každého dronaře platí 100% zákaz natáčení dalších osob bez jejich výslovného souhlasu.

Blbosť a vy to viete. A jo jasne, už vidím jak si filmujete, fotíte trebárs vianočné trhy a pýtate súhlas od okolostojacich, či ich možete na mobil nafilmovať. Milionkrát vás niekto odfotí ani o tom neviete.

kobylkalucni
384 příspěvků 20.11.20 06:32

Není to tak, ze na veřejných akcích se fotit smí? Slyšela jsem něco v tom smyslu, ze účastí na akci dáváte souhlas s pořízením fotografii a videí. A dávalo by to smysl i celkově u veřejného prostoru, vždyť paparazzi číhají u dveří domu, s kým kdo vyjde ven a určitě se neptají na souhlas se zveřejněním. Určitě tedy nesmí fotit osobu, když je na svém pozemku, to by celebrity nemohly ani roztáhnout žaluzie.

Jordaan
9228 příspěvků 20.11.20 09:14

@Temperance

To automaticke osvetleni je desny mor. My bydlime v takove dost osamele obytne ctvrti, kde je vetsina ulic soukromych - to znamena, ze tu neni verejne osvetleni. V okoli maji lide vetsinou nejake lehke osvetleni pred domem, nasviceny ker na zahrade a pod., takze ty ulice nejsou temne. Primo v nasi ulici maji oba sousedi automaticke osvetleni se senzorem, takze vkrocite do cernocerne tmy a pomerne neocekavane se na dlouho rozsviti jasne svetlo typu laborator, nejdriv na zahradnim domku, pak na garazi, pak u vchodu, pak na druhe garazi, pak na dalsi garazi a u dalsiho vchodu. Vsechno to zari jak letiste, dlouho trva, nez zhasne a sousedka si stezuje, kdyz se nekdo jde v noci projit, ze ji to svetlo z ulice rusi :-). Pritom to tam sama nainstalovala a ta ulice je normalne vsem pristupna.

Judy24
1204 příspěvků 20.11.20 09:33

Neumím legislativu, takže nebudu tvrdit, že se @giuliettka mýlí. Ale jednou jsem byla s kamarádkou na šlapadlech v centru Prahy a přiletěl k nám dron s kamerou na vzdálenost asi tak dva metry. A i kdyby to bylo nakrásně legální (o čemž mám trochu pochybnost), tak to rozhodně bylo pekelně nepříjemné a do teď se mi z toho dělá trochu zle.
Zpětně si říkám, že mít po ruce jablko, tak ho po něm hodím.

Ne všechna pravidla musí být nutně otázkou správnosti z hlediska práva, špehovat lidi skrz okna mi přijde přes čáru na základě obecných pravidel slušného chování a zákon na to nepotřebuju.

benyka
8892 příspěvků 20.11.20 10:10
Birdonawire
588 příspěvků 20.11.20 12:58

Kdyby mi na me zahrade lital cizi dron a otravoval mne a treba se snazil nahlednout do oken, zacala bych hledat zpusob, jak se ho zbavit, klidne i jeho znicenim. Protoze budu predpokladat, ze patri nejakemu uchylovi nebo tipari pro vloupani do domu.

MP Janka
706 příspěvků 20.11.20 13:46

Nevím, jak je to ošetřené legislativně, v praxi filmaři musí mít povolení pro let. Klidně pro reportáž v Toulavé kameře. Povolení být musí. A také to musí točit pilot s licencí. Nemůže to být nějaký jouda od sousedů, co si litá s dronem od Ježíška, ten by povolení nedostal. (Neříkám, že se to nedá obejít, ale hrozí soudní tahanice)

A i pro zveřejnění lidí v TV, hlavně tedy dětí, vězňů, pacientů atd. musí být povolení.

Teoreticky by se po člověku mohl někdo vozit jenom proto, že nahrál na rajče, zoneramu a podobná alba, kam lidé běžně soukromé fotky nahrávají, fotku, kde je vidět i tvar někoho cizího

benyka
8892 příspěvků 20.11.20 14:01

@Birdonawire Obava ze zneužití může být oprávněná. https://www.seznamzpravy.cz/…lodeji-93702

zwedavka
1188 příspěvků 20.11.20 15:14

Skutečná příhoda: na nedalekém nadjezdu postával občan, v povětří poletovaly dron a auto s klíčky v zapalování bylo ukradeno během desítek sekund, co se řidič pro cosi vrátil domů…

giuliettka
7809 příspěvků 20.11.20 15:18
@zwedavka píše:
Skutečná příhoda: na nedalekém nadjezdu postával občan, v povětří poletovaly dron a auto s klíčky v zapalování bylo ukradeno během desítek sekund, co se řidič pro cosi vrátil domů…

To by pod tým dronom musel byť komplic a ten dron sprevádzať a to by si ho určite všimol každý, keby behal pod dronom.

giuliettka
7809 příspěvků 20.11.20 15:30
@Birdonawire píše:
Kdyby mi na me zahrade lital cizi dron a otravoval mne a treba se snazil nahlednout do oken, zacala bych hledat zpusob, jak se ho zbavit, klidne i jeho znicenim. Protoze budu predpokladat, ze patri nejakemu uchylovi nebo tipari pro vloupani do domu.

Keby mi lietal na záhrade a dlho zostával na jednom mieste, tak by mi tiež vadil. Ale keby občas preletel, nad parkom, nad záhradou, tak mu zamávam.

xSx
926 příspěvků 20.11.20 15:32
@giuliettka píše:
Ešte som nepočula žeby na niekoho spadol dron. Myslím, že by to bola hlavná správa dňa. A pochybujem, že spadne na vás. Nas vašim domom sa boja aj vtáci lietať. S dronom sa nikto k vášmu domu na kuracej nôžke nepriblížil ani na 5 kilometrov.

nespadl, ale bylo to velmi tesne. Hned jsem si na to video vzpomnela, co jste to napsala :)
https://www.youtube.com/watch?…

Stránka:  « Předchozí 1 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek