Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (560) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
kalmar
193 příspěvků 1.12.20 13:49

Přidávám se k zástupu - během roku se mi udály významné a vcelku pozitivní změny. Ale je to velmi těžký rok - psychicky (možná už jsem v depresi), vztahy (smutno je mi po těch, se kterými si jenom volám). Vždycky mi bylo líto, že se rok už chýlil ke konci, ale letos to tlačím vočima a doufám, že ta jednadvacítka bude příjemnější.

Oveeec
2808 příspěvků 1.12.20 16:07

Já si pamatuju, jak jsem loni byla ke konci roku unavená, takže když se v práci počítalo na týdny a blížilo se to k té padesátce, byla jsem šťastná, že už bude klid. No a on přišel rok 2020 :/ Letos z toho nějak zvlášť velkou radost nemám, fyzicky unavená nejsem a psychicky sice ano, ale ještě se to dá. Ale děsí mě, jak strašně to uběhlo! Vždyť jsme se ještě ani nerozkoukali, to bylo pořád, jak ten rok divně začal…a on už končí. Docela blbé je vidět, že opravdu nemáme záruku, že se nám bude pořád dařit dobře. Člověk to ví, ale přesto s tím asi doopravdy nepočítá, dokud se něco nestane. Tak se bojím, aby nebylo ještě hůř.

Birdonawire
634 příspěvků 2.12.20 00:00

Je to takovy hodne divny rok. Jeste mne ceka prezit posledni 3 pracovni tydny, coz je masakr pokazde. Ted jsem docetla x stranek, kterym jsem se snazila rozumet, no uplne to neslo (hodne odborny text mimo moji odbornost, ale aspon zaklad pobrat musim).
Jsem rada za nektere zazitky, ktere jsem letos neocekavala, treba dloubani pampelisek z jarniho travniku v Normandii. A porad jeste nevim, komu za ty klidne tydny dluzim nejaky jiny dobry skutek, protoze ten, kdo mi v te blbe dobe pomohl, za to nic neceka. :-)
Vlastne to neni stiznost, jen navazuji na bilanci roku v prispevcich pred tim mym.

Ophelie
1090 příspěvků 2.12.20 09:12

@Birdonawire vzbudila jste mou zvědavost -jak se přihodí dloubání pampelišek v Normandii?

Birdonawire
634 příspěvků 2.12.20 10:30

@Ophelie Poslednich par let bydlim a pracuji v Parizi. To uz je do Normandie jen kousek. V dobe jarni vlny pandemie jsem se evakuovala do male normandske vesnicky a mesic bydlela s mym tehdejsim sefem a jeho rodinou, dloubani pampelisek z travniku byla moje oblibena zabava behem prestavek mezi meetingy pres Skype nebo Teams.

Dani17
509 příspěvků 2.12.20 12:10

Přidám se ke steskům na zdraví. Potřebuji si taky ulevit. Mívám potíže asi s hrudní páteří. nemůžu se dodýchnout, bolí mě na hrudníku a při tom cítívám bolest zad. Co se na jaře začli nosit roušky, trvalo to dva měsíce. pak přes léto to šlo, jen to dodechnutí a zadýchání v cestě na kopce. A teď ještě před tím než jsme onemocněli covidem, znova. Bolest byla silnější a měla jsem pocit, že zkolabuju. Ale když jsem se protáhla, udělala pár cviků, cítila jsem jak se protahuje mé stažené svalstvo, říkala jsem si jo, to bude páteř. Teď už tři týdny dělám a je to zase silnější, trochu mě to i pálí, jako bych se nadýchla studeného vzduchu. Od včera to malinko povolilo. Dnes kontrola na kardio ECHO…i zeptala jsem se. Tak půjdu na zátěžový test, který se ale dělá pomocí zobrazovací látky. V pokynech k vyšetření je i věta, že může dojít k závažným problémům vedoucím až k operaci či úmrtí. Tak to fakt nemocný nechce číst ;) A vůbec samo vyšetření se zobrazovací látkou je mi nepříjemné (např. MR jater) Tak nejsem nadšená…
teď koukám jaké jsem tu udělala zdravotnický, nebo hypochondrický výlev…tak mě prosím omluvte. Hrabe mi z toho, mám úzkosti z toho, deprese ještě ne.

Čírina
415 příspěvků 2.12.20 12:55

Tak něco odlehčenějšího:
Stěžuji si, že jsem se ráno probudila, a zjistila jsem, že se mi vedle polštáře na pelest vyblil kocour…

Paris1789
5338 příspěvků 2.12.20 14:30

@Dani17 dobře to dopadne.
Až bude po všech vyšetřeních, najděte si fyzioterapeuta, aby vám poradil nějaké cvičení na ta záda. Vyplatí se to.
Cvičte pravidelně, má to smysl.

Ophelie
1090 příspěvků 2.12.20 15:04

@Dani17 v pořádku, však jste v té správné diskusi. A komu by se teď vůbec chtělo nějak zvlášť do nemocničního prostředí.

Colombina
54 příspěvků 2.12.20 17:46

@Dani17
Nezoufejte, může to být „jen“ zablokovaná hrudní páteř. Takže pak pomohou nějaké léky na uvolnění, fyzioterapie, prohřívací terapie, cvičení,…

Ophelie
1090 příspěvků 2.12.20 18:12

@Birdonawire díky za vysvětlení, mně to zní tak hezky romanticky.

Birdonawire
634 příspěvků 2.12.20 18:32
BeKaa
633 příspěvků 2.12.20 18:54

@Dani17 Udělám něco, co sama nesnáším a co se možná v téhle diskuzi ani nesmí… budu radit :-)
Měla jsem asi něco podobného, co popisujete, bylo to u mě špatnou matrací. Roky jsem na ní spala a bez problémů a pak najednou neskutečná bolest na hrudi, v zádech. Bolelo mě i dýchání. Zkusila jsem přidat hořčík, cviky na páteř a nic nepomáhalo. Pak jsem byla na týden u našich hlídat dům a během dvou dnů bolest přešla. Po návratu domů jsem bolesti měla zase po druhé noci zpět.
Po výměně postele jsou bolesti pryč.
Zkuste, jestli vám taková nenápadná blbost, jako vyměnit postel, nepomůže. Kdyby jo, budu ráda, když ne, tak se omlouvám za nevyžádanou radu :-)

kobylkalucni
420 příspěvků 3.12.20 08:59

Já ještě dodám, ze to může souviset s psychikou. Když je člověk ve stresu, podvědomě stahuje svaly, nedokáže se uvolnit. Proto může pomoct cvičení, které dělávám, když nemůžu usnout. Lehněte si do postele, tak jak je vám příjemné a jste zvyklá, zavřete oči a vědomě povolujte jednotlivé svaly. Začněte na obličeji, soustřeďte se na to, jak povolujete čelo, tváře, rty, pak ramena, bedra, končetiny… U toho všeho klidně dychejte. Když už nic jiného, tak aspoň je to příjemné.

Oveeec
2808 příspěvků 3.12.20 10:32

Já vím, že už je to otrava, ale zase ty roušky - byla jsem tuhle nakoupit a všimla jsem si zajímavého jevu, že lidi chodili v rouškách venku, ale jakmile vlezli do prodejny, rouška šla dolů. To člověk nepochopí. Teď jedu vlakem, je výluka, tak nás nahnali do autobusu, kde se rozestupy udržet nedají, a samozřejmě hlavně důchodci roušky dole. Je to marný, je to marný. Ale zas je pravda, že v tom přetopeném vlaku to vydržet v roušce bylo těžké i pro mě, natož pro ně.

Dani17
509 příspěvků 3.12.20 11:12

@Paris1789 @Ophelie @Colombina Děkuji za pochopení. Dělám si naději, že je to jen páteř. Cvičím cviky z jogy, snažím se. Mám teda blbou práci, kde se to jen zhoršuje, ale nevzdávám to. Teď jsem dostala lék na uvolnění, tak tomu trochu napomůžu. fyzioterapeuta se budu snažit vyhledat…a dělá mi dobře sauna. Tak snad se brzy odvážím.

@BeKaa Ale to je dobrá rada. naše matrace už má hodně let a výměnu plánuju už tak možná čtyři roky. Mohu se zeptat, jaký druh byla ta matrace, která vám udělala dobře?

@kobylkalucni Máte pravdu. Psychika je u mně hodně pošramocená. jsem takový labilní typ. Včera už se mi chtělo spát ) po příchodu z práce z odpol.) A asi jsem upadala do spánku a tělo reagovalo tak zvláštně. Jakoby mnou projela nějaká enrgie, či co to bylo. Takový dost nepříjemný pocit…no co vám budu povídat, já se úplně bála usnout. Vyvětrala jsem si, podložila polštář, protože v tu chvíli nedokážu ležet normálně. Co vám budu povídat, moc jsem se nevyspala. Ale dostala jsem i tabletky na uvolnění při úzkostech. snad je budu potřebovat co nejméně :-D

Děkuji vám všem, za přečtení :-D

bao-baba
1540 příspěvků 3.12.20 12:36

Letos jsme měnili matrace, předtím jsme měli s všelijakými vrstvami bůhvíčeho, nebyla jsem s nimi moc spokojená, tak jsme vsadili na péra. Koupili jsme pružinové matrace, tzv, kapsičkové. Jsou výborné, je to úplně jiné poležení. Zkoušeli jsme si je v obchodě, abychom si vybrali správnou tvrdost.

xSx
1019 příspěvků 3.12.20 13:48

@Dani17 @bao-baba jenom podotykam, ze pri vyberu matrace v obchode je dobre dbat i na to, jaky rost je v te predvadeckova matraci a co mate doma. V obdchodech mivaji takove ty pruzne rosty a pokud je doma nemate, tak celkova tvrdost matraci je pak uplne jina.

bao-baba
1540 příspěvků 3.12.20 13:59

@xSx
Kapsičková musí mít pevný podklad, ne rošt. Řešili jsme vložením překližky do rámu. Předešlé matrace byly na roštu.

xSx
1019 příspěvků 3.12.20 16:07

@bao-baba aha, vidite, to jsem netusila :) ja pruzinove matrace nemusim (i kdyz chapu, ze kapsickova je o necem jinem) a uz jsem takhle dvakrat matraci vracela, prave kvuli tomu jinemu rostu.

MP Janka
763 příspěvků 3.12.20 16:36

Tohle téma mě zajímá. Od jara bojuji s hrudní a krční páteří. Jak jsem hopkala o francouzských holích a pak, když jsem potřebovala rehabilitovat v bazénu, tak mi je zavřeli, trošku mi ochably svaly a už to jelo. A je jedno, že jsem v lepší formě než teď rokem, záda sem tam bolí pořád, i když cvičím cviky z rehabilitací.
Vědomé uvolňování svalů je super, samotnou mě překvapilo, jak moc jsem večer zatuhlá. Mně to pomáhá.
Matraci mám pěnovou, v podstatě od začátku s ní nejsem úplně sžitá, neprobudím se kompletně odpočatá. To se mi povede akorát na chalupě, kde mám úplně tvrdé matrace na válendě po babičce. Jsou to takové ty 3 samostatné polštáře, co se dělali v dobách dřívějších. Sice pruží, ale neboří se, je to paráda a já se tam vždycky těším. Letos bylo jediné období, kdy mě záda nebolela, léto, kdy napůl na chalupě bydlím. O pružinové matraci sním léta, ale nevím, kde mají opravdu tvrdé a trvanlivé, a taky byly vždy problém peníze.

Brixie
666 příspěvků 3.12.20 21:03
Lidi, co neodpovídají na zprávy

Strašně mě štvou lidi, kteří neodpovídají na zprávy v nějakou rozumnou dobu, ačkoli je z té zprávy logicky pochopitelné, že tazatel by potřeboval vědět, jestli ano nebo ne, protože na tom závisí další lidé okolo. Není to tak smrtelné, aby bylo nutné hned telefonovat (taky to někdy zrovna nejde nebo to nehoří během 5 minut, a vy chcete druhému dát čas si věc rozmyslet), ale když vidíte, že ten dotyčný tu vaši zprávu četl už před hodinou, a stále neodpovídá, ačkoli vám by stačila dvě až tři písmenka, tedy ANO nebo NE, tak to mi prostě připadá na zabití. Nakonec v půl desáté večer odpoví, že domluvená věc vlastně stejně asi padá, protože si teď uvědomila, že bude mít auto v opravně.. bože můj.

Vinca_minor
2334 příspěvků 4.12.20 00:01

@Brixie Já naopak nemám ráda, když někdo očekává odpověď na sms či mail ihned. Ani jedno, ani druhé není prostředek okamžité komunikace, pokud chci něco vědět hned, tak zavolám.

Oveeec
2808 příspěvků 4.12.20 00:22

S tímhle strašně bojuju, protože sice často kontroluju příchozí zprávy, ale odpovídám dost pozdě - až bude klid, až si to rozmyslím atd. A mám takovou divnou věc - takový blok odpovídat na mejl okamžitě, právě proto, že to není prostředek okamžité komunikace. Mám prostě pocit, že se sluší určitý odstup. Ale to je asi zásada, kterou jsem si na sebe zbytečně uvalila sama a nikdo jiný ji patrně neuznává a já se tomu vůbec nedivím :D Naopak jedno z pravidel efektivní organizace času říká, že co se dá vyřídit do tří minut, má se udělat hned, a spousta mejlů nebo sms se tam v pohodě vejde. A všichni mají jasno a nikdo nemusí čekat ani držet to v hlavě.

Vinca_minor
2334 příspěvků 4.12.20 00:39

@Oveeec V předchozí práci jsem ani nemohla odpovídat na mail ihned. Když jsem měla otevřený mailový program, tak mi padal AutoCad. Takže jsem mail otevírala tak dvakrát denně. A telefon: jaktože jste mi neodpověděla na mail, který jsem vám poslala před dvěma hodinami?! mně vysloveně dožral. U mailu i sms počítám automaticky třeba s denním zpožděním s odpovědí, u mailu i více. Není, opakuji, NENÍ to prostředek okamžité komunikace.

Stránka:  « Předchozí 1 1399 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1432 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek