Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (560) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
2808 příspěvků 4.12.20 01:56

@Vinca_minor Ona to tak dělá spousta lidí nejenom proto, že jim něco padá, ale proto, že je pořád někdo bombarduje. Tak aby se v tom neutopili a pořád se nevytrhovali od práce, čtou ho jen občas a vyřizujou to hromadně (což je zase další poučka :D ).

Jordaan
9322 příspěvků 4.12.20 07:29

@Oveeec @Vinca_minor

Mam dojem, ze Brixie myslela spis WhatsApp. A asi tedy zalezi na oboru, ale znam to i jinak, tak, ze se odpovida spis rychle i na emaily.

Jordaan
9322 příspěvků 4.12.20 07:33

@Vinca_minor

Co je „prostredek okamzite komunikace“? To je nekde definovane? :-)

Gorilka
1368 příspěvků 4.12.20 08:32

@Jordaan Je v tom chaos.
sms, e-maily jsou off-line
instant messaging (+ facebook, twitter, atd.) je on-line

Vinca_minor
2334 příspěvků 4.12.20 09:05

@Jordaan To nevím, ale prostě jakýkoli prostředek, kde se informace předává ihned, bez prodlení. Krom telefonu a osobního hovoru mě napadá třeba veřejný rozhlas, siréna, telegraf, asi by se pod to dala zařadit i vizuální komunikace v dopravě (světelné signály, vlajky apod.)

MP Janka
763 příspěvků 4.12.20 10:14

Já nerada telefonuju, radši píšu. Když pominu práci, kde nemám často přístup na pracovní e-mail, zato mají skoro všichni nějakým záhadným způsobem můj soukromý telefon (vyřizovat 31. prosince „důležitý a neodkladný“ pracovní hovor při cvalu na koni uprostřed polí je asi nejpodivnější zážitek, kupodivu ani informace, že zrovna jedu na koni dotyčného nepřiměla k tomu, že zavolá později. Párkrát mi tohle udělal i šéf. Ten už automaticky při pozdravu přidává dotaz, zda zrovna nenajíždím na Taxis), tak většinu věcí, které nemusí být do 10 minut vyřešené, řeším písemně. Zaprvé se vyhnu přesně tomu, že dotyčného vyruším třeba zrovna na tom koni nebo při jakékoliv jiné činnosti, a za druhé dopřeji protistraně čas na rozmyšlení, z vlastní zkušenosti vím, že často bez porady s diářem nevím, zda mám čas.
Ale neodpovídání mě štve, když nemám čas, tak tu zprávu neotvírám, jenom se kouknu na náhled, jestli to náhodou nepotřebuje nutnou odpověď. V okruhy svých známých nemám nikoho, kdo by v rozsahu třeba 4 hodin neměl čas zkontrolovat telefon a v nejhorším cestou na WC nebo oběd v práci stručně odpovědět na akutní dotazy.

if5
443 příspěvků 4.12.20 10:57

@Vinca_minor Myslím, že jádrem původní stížnosti bylo, že dotázaný ten mail přečetl, ale neodpověděl, nebo až po delší době.
Já mám nastavenou automatickou žádost o potvrzení e-mailu, takže vidím, že adresát moji zprávu ještě nečetl, a pokud je to akutní, můžu zavolat. Ale když někdo potvrdí přijetí a neodpoví, přestože nejspíš klidně může, to mě štve taky.

Birdonawire
634 příspěvků 4.12.20 11:29

Dostavam tolik pracovnich mailu (pres nekolik mailboxu), ze pokud ode mne nekdo neco chce rychle, at mi zavola, pripadne kontaktuje pres pracovni Skype. Obcas ani neni poznat, ze dotaz je akutni, vestit zatim neumim.

benyka
9115 příspěvků 4.12.20 11:38

Možná by nebylo od věci zabudovat do mailu povinnou kolonku „prosím o odpověď do…“.

Vinca_minor
2334 příspěvků 4.12.20 12:24

@if5 Jo, to nerozporuju. Ale taky se mi kolikrát stane, že si zprávu/mail přečtu a odpovím až později. Možná mě někdo proklíná stejně jako vy :D

Adeena
1430 příspěvků 4.12.20 13:46

Teda mně kdyby v práci trvalo několik dní, než odpovím na mail, tak si moc neškrtnu. Snažím se i v soukromém životě odpovídat hned, i když se mi to ne vždy daří.

Vinca_minor
2334 příspěvků 4.12.20 13:52

@Adeena Upřímně, na pracovním funguju mnohem spolehlivěji, než na soukromém :D A to mi u soukromého chodí informační sms. Ale asi mám pocit, že to nehoří.

kobylkalucni
420 příspěvků 4.12.20 16:05

@Dani17 s tím projetim energie při usinani mam taky zkušenosti, tak jednou dvakrát za měsíc se mi to stává taky. A doopravdy váhám, zda vám mám napsat proč se to děje:-). Stává se, že člověk je tak utahany, že při usínání přeskočí nějakou tu usínací fázi. Mozek to chybně vyhodnotí, že dotyčný člověk umírá a proto vyšle signál na oživení. Proto je člověk najednou čilý, mě třeba ještě nějakou dobu buší srdce a rychle dýchám. Ale není to nic nebezpečného, jen signál, že byste si měla dopřávat více spánku. Doporučuji tablety Persen, je to jen koncentrovaný výtažek z kozliku, maty a medunky, žádné svinstvo, působí na poruchy spánku a celkový neklid.

giuliettka
8114 příspěvků 4.12.20 16:38
@MP Janka píše:
Já nerada telefonuju, radši píšu. Když pominu práci, kde nemám často přístup na pracovní e-mail, zato mají skoro všichni nějakým záhadným způsobem můj soukromý telefon (vyřizovat 31. prosince „důležitý a neodkladný“ pracovní hovor při cvalu na koni uprostřed polí je asi nejpodivnější zážitek, kupodivu ani informace, že zrovna jedu na koni dotyčného nepřiměla k tomu, že zavolá později.

Z duše nenávidím ľudí čo zdvihnú telefón vo chvíli keď telefonovať nemôžu! Prečo by šéfa malo napadnúť zavolať neskôr, keď vy ste ten hovor prijala? V čase keď existuje možnosť si pozrieť kto volal a pri najbližšej príležitosti mu zavolať nazad! Mne kamarátka zdvihla telefón, aby mi doňho oznámila, že nemôže telefonovať, lebo jej práve kozmetička robí brazilsku depiláciu proridzenia a ina zdvihla fon a bolo počuť ako spáchla na toalete. V oboch prípadoch som oznámila prepáč že som vyrušila a okamžite položila. Ako vraví môj zubár, keď sa mi vŕta v ústach a zvoní mu telefón, existujú esemesky ak je to súrne, a možnosť zavolať neskôr ak to súrne nie je, a nikdy ošetrenie nepreruší a neuteká zdvihnúť ten fon. Na koňa by som nikdy telefón nebrala a keď už ho musíte brať, že sa bojíte pádu a chcete mať istotu, že si budete môcť zavolať pomoc, tak majte toľko slušnosti v sebe a hovor neprijimajte.

Femur
649 příspěvků 4.12.20 16:46

K těm mailům: Ono asi záleží na tom, jakou máte práci. Když sedíte celý den v kanceláři u počítače, není problém odpovídat na maily celkem rychle. Já si ráno ve sborovně sednu a kouknu, jestli někdo neomlouval nějakého žáka. A pak už to jede, nemám většinou čas odpovídat během celého dne. Očekávám, že kdyby šlo o něco neodkladného, dotyčný zavolá. Odpoledne si sednu ke stolu a vidím, že mi přišlo několik zpráv, např. od rodičů žáků, od vedení, Možná někdo z nich očekával, že mu odpovím hned, a možná bych během dne i našla minutku, ale já se prostě nechci vytrhnout z práce, to bych zapomněla, co jsem komu chtěla. A tak odpovídám se zpožděním.
Vrchol je, když mi jedna maminka teď v neděli večer psala, že prosí o upřesnění rozvrhu dcery na celý týden (přitom jsem jim souhrnnou zprávu posílala už ve středu předtím). V neděli odpoledne jsem se sice koukla do zpráv, ale ona psala až okolo osmé (asi to zrovna řešili). Je mi líto, ale o víkendu pracovní věci řešit nechci a žádné upozornění si posílat nenechám. Prostě dodržuji svůj čas offline.
Ten mail jsem si přečetla až během pondělí a odpověděla až odpoledne, protože odpověď vyžadovala trochu soustředění, a to já prostě během přestávek nemám. Možná byla paní naštvaná, ale myslím, že si měla předně přečíst ten můj souhrn, který jsem posílala, ostatní dotazy neměli.
A k těm telefonům: Já zase radši volám, zvlášť, když si chci něco ujasnit, zeptat se konkrétně, to než bych vypsala do mailu, mám to rychleji. Ale když volám, po představení se zahajuji frází: „neruším vás teď?“ Obvykle je neruším, když telefon vezmou, ale stane se, že je člověk třeba v dopravním prostředku a nemůže mluvit, tak se dohodneme, že zavolám později.

dagino
864 příspěvků 4.12.20 16:50

Ja mám pracovný a súkromný telefón a mail. Pracovné v pracovnej dobe vybavujeme obratom. Súkromné vybavujem večer po práci. Súkromné cez deň dvíham len telefonáty, pracovný počítač a telefón zostávajú spinkať vo firme.

Brixie
666 příspěvků 4.12.20 18:00

Jednalo se o zprávu na WhatsApp. Něco ve stylu „Paní Morávková, myslíte, že byste mohla zítra přijít na hodinu asi o deset minut dříve? Student, který má přijít po vás, by potřeboval trošku posunout hodinu.“ Nic superurgentniho to nebylo, navíc já během dne telefonovat nemam kdy, nemám pauzy, a studenti to vědí. Ale vzhledem k tomu, že stačilo odpovědět jen ano nebo ne, opravdu nechápu, proč jí odpověď musí trvat věčnost. Trvá to naťukat asi deset vteřin. A psala jsem také právě proto, abych jí dala čas na kontrolu diáře. Ale když vidím, že si zprávu konečně přečetla, tak nevidím důvod jí volat a znovu ji s tim otravovat a tak nějak logicky čekám na odpověď…prostě mi přijde přirozené odpovědět na neco tak nekomplikovaného rovnou „ano, můžu“ nebo „bohužel ne“.

ertz
836 příspěvků 4.12.20 18:17

@Brixie Nechtěla Vám vyjít vstříc a zároveň jí bylo blbé přímo říct ne, tak to nechala vyhnít. Už jsem se s takovým jednáním setkala, dokonce jsem měla tehdy jasný signál, že to bylo naschvál. Než jsem to zažila, tak by mě takový způsob jednání nenapadl, protože jsem byla zvyklá na jasné, nezáludné jednání.

Brixie
666 příspěvků 4.12.20 18:25

@ertz Já si spíš myslím, že to ze svého úhlu pohledu nepovažovala za důležité. Blbé ovšem je, že ten pán, co šel po ní, by prostě rád věděl, jestli tu hodinu stihne ještě před zubařem, nebo má lekci u mě přehodit na jindy. A já bych také rada věděla dopředu, že se dotyčná vlastně nakonec ani nedostaví. Já prostě nemám ráda lidi, kterým nedochází, že nejsou jediným článkem v řetězci. Obzvlášť, když já se všem snažím vyjít vstříc, pokud jsou nutné nějaké změny.

Birdonawire
634 příspěvků 4.12.20 18:39

@Brixie Nesnasim lidi, co si mysli, ze jsou „jedini na svete“. Takze tuhle stiznost zcela chapu.

giuliettka
8114 příspěvků 4.12.20 19:14
@Brixie píše:
@ertz Já si spíš myslím, že to ze svého úhlu pohledu nepovažovala za důležité. Blbé ovšem je, že ten pán, co šel po ní, by prostě rád věděl, jestli tu hodinu stihne ještě před zubařem, nebo má lekci u mě přehodit na jindy. A já bych také rada věděla dopředu, že se dotyčná vlastně nakonec ani nedostaví. Já prostě nemám ráda lidi, kterým nedochází, že nejsou jediným článkem v řetězci. Obzvlášť, když já se všem snažím vyjít vstříc, pokud jsou nutné nějaké změny.

A ja si myslím, že ste ju otravovala a preto nakoniec ani na tu hodinu neprišla. Keď potrebujete 10 minút z jej hodiny pre iného, tak si celú tu hodinu rezervovanú jej, niekam strčte. Ja som práve kvôli tomu, že ma furt otravovala s posunovanim a zmenami termínu zmenila sukromnu učiteľku angličtiny pre syna. Platím to, mám to dohodnuté na určitý čas a hodinu a netúžim to riešiť mimo toho času. Teraz má syn iného učiteľa a ten ma svojími problemami nezaťažuje. Ale priznávam, že tej pôvodnej učiteľke som teda odpovedala na správy vždy, aj keď som občas mala chuť ju v telefóne zablokovať. Vykaslite sa na vychádzanie v ústrety a držte sa dohodnutých termínov. Je lepšie byť ten na koho sa dá spoľahnúť, ako ten čo to možno zase bude chcieť zrušiť/ preložiť.

Brixie
666 příspěvků 4.12.20 20:49

@giuliettka Neotravovala. Nikdy předtím jsem po ní nic nechtěla. A její hodinu bych jí nezkrátila ani o minutu. Jen by se začalo o deset minut dřív. Já nerada rozvrh měním i sama kvůli sobě, je v tom pak zmatek. Slušně jsem se zeptala. Kdyby řekla, že to nejde, tak by pán prostě přišel jindy. V tom nevidím problém.

giuliettka
8114 příspěvků 4.12.20 21:09

@Brixie Viete si to predstaviť trebárs u takej kozmetičky? Že vám napíše, že niekto iný potrebuje niečo a vy kvôli tomu máte zmeniť termín? Alebo u lekára, že tu pani Konopkova ma ešte potom kolonoskopiu, tak vas posunieme. Ja nie. Prečo ste vlastne riešila hodiny iného s ďalším človekom? Prečo ste to neposuvala v rámci svojho voľna, aby ste do toho nezatahovala ďalšieho človeka? Nič ste po nej pred tým nechcela, ake teraz ste jej dala najavo že hodina toho pána je vám prednejšia, ako jej hodina. Ale sú to sťažností, tak už držím klávesnicu. Len som vám chcela, že možno budte ráda, že pani neodpísala. :-) Chlapovi ste mala rovno povedať, že ten termín pred ním je obsadený a nájsť inú hodinu čo máte voľnu a s nikým ďalším jeho termíny neriešiť.

MP Janka
763 příspěvků 4.12.20 21:10

@giuliettka
Na koni venku bez telefonu jezdí jenom naprosto nezodpovědný člověk. Helma a telefon, to je základ. A je jedno jestli se člověk boji pádu nebo ne. Může se stát něco koni, spolujezdci a co pak.
V přírodě mám telefon u sebe neustále. Známá šla na houby, telefon si nevzala a musela 5 km terénem domů se zlomeným kotníkem.
Telefon beru, protože neznámé číslo, nikdy nevím, jestli to opravdu nehoří. I když aspoň chápu, proč se hygiena nemůže dovolat :-D
A šéf volá, protože potřebuje odpověď teď hned, ne za dvě hodiny, až dojedu do stáje a koně obstarám.
Akorát v autě telefon nezvedám, ale snažím se zastavit na nejbližším odpočívadle.

giuliettka
8114 příspěvků 4.12.20 21:16

@MP Janka Takych nepostradateľych už bolo:-D Už vidím jak pri sexe zdvihate telefón a oznamujete, no čo potrebuješ? Síce ma teraz Jano trtká, ale to nevadí, poriešime to popritom, Jano prirážať môže aj keď telefonujem. :-D Ale keď už zdvihnete a chcete to riešiť hneď, lebo zvedavosť čo ten človek chce je silnejšia ako vy, tak urobte tým na druhej strane láskavosť a neoznamujte im čo práve robite. Či už sedíte na koni, alebo na koníčkovi.

Stránka:  « Předchozí 1 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1432 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek