Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (553) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Femur
635 příspěvků 13.1.21 18:35

@bao-baba Louis de Funès měl šarm? Kdy? To jsem nějak nezaznamenala. Oči měl modré, ale ten zbytek obličeje, nos a pleš… to nějak, jak to říct citlivě,… kazil. :-)

sirena007
1190 příspěvků 13.1.21 20:23

@Femur Spíš charisma než šarm…

Temperance
2990 příspěvků 14.1.21 01:05
Ach ta nabodeníčka ;-)
@Pozorovatel píše: Já včera pokakaná sála kousek od obličeje…
Ophelie
1049 příspěvků 14.1.21 08:03

@Temperance hádám, že je na vině automatická korekce. A hnedle je z holubí defekace věta ze šmucig erotického románu :thumbsup: :grin: Už mě párkrát vyděsilo, co jsem málem poslala v SMS.

bao-baba
1428 příspěvků 14.1.21 09:44
@Ophelie píše:
Už mě párkrát vyděsilo, co jsem málem poslala v SMS.

Z tlačitkového mobilu : Mejte se!

Pozorovatel
698 příspěvků 14.1.21 13:56

@Temperance vim, je to nepopularni zvyk, ale nabodenicka na telefonu nepouzivam. Jsem se lekla, ze jsem nahodou pouzila diakritiku.

@Ophelie automaticke opravy mam vypnute z vice duvodu, hlavni je ten, ze pouzivam cestinu a anglictinu, ale jsem lina klavesnice prepinat. Na telefonu zvitezila klavesnice anglicka, abych mela aspon nejakou kontrolu toho, co pisu. A protoze stareho psa novym kouskum nenaucis, tak na pocitaci mam klavesnici ceskou, protoze pisu vsema deseti a uz bych se to nepreucila.

giuliettka
7991 příspěvků 14.1.21 15:19
@bao-baba píše:
Z tlačitkového mobilu : Mejte se!
Čo je na tom špatně? Nerýpem, len nejak nechápem a som zvedavá.
Byljednoujedenživot
198 příspěvků 14.1.21 15:35

@giuliettka Mějte se - mejte se (umývejte se).

giuliettka
7991 příspěvků 14.1.21 15:48

@Byljednoujedenživot Aha, dík. Myslela som, že je tam aj niečo iné. Na tlačidlovom som asi nikdy správu s diakritikou nedostávala.

julie74
3813 příspěvků 15.1.21 23:22
@kobylkalucni píše:
Už mi lezou na nervy má zlatíčka, asi ponorka. S predškolákem jsem doma už od března v kuse, protože manželova rodina je k smrti vyděšená z toho koronaviru a přece ho nesmím dávat do tak nakažlivého prostředí. Starší teď má domácí výuku a do toho půlroční miminko. Asi nemusím říkat, že hlídání nemám vůbec žádné. Jako mám je ráda, fakt jo, ale je jich teď nějak moc…

Píšu se zpožděním, ale držet od jara předškoláka doma, předpokládám, že když to může chytit ve školce, může to chytit i odpoledne s kamarády… Jestli to tak manželova rodina myslí, je mi líto v první řadě vás a hned potom jeho. Velmi… Poslala bych manželovu rodinu někam. Samozřejmě, pokud někdo ze zúčastněných netrpí nějakou vážnou nemoci, ale to nepisete.

Femur
635 příspěvků 16.1.21 08:19

@julie74 Přesně, děti jsou doma, aby nechytily virus a neroznesly ho do svých rodin. Takže do školy nechodí, ale odpoledne se vesele venku potkají na hřišti a všichni bez roušek. I když myslím, že pak jsou skupiny dětí, které rodiče v obavách drží doma celou dobu, a těch je mi líto. Myslím si, že ve školách se snáz dodrží hygienická opatření než ne veřejném hřišti bez dozoru a taky se ve škole dají líp dohledat kontakty s nakaženým, víme, s kým seděl v lavici, třída se izolovala…A tak to celé nechápu. Ale tak to prostě je… a my s tím nic nenaděláme.

Paris1789
5235 příspěvků 16.1.21 09:53

Asi to není stížnost, spíše postesknutí si, ale co už. Třeba to někomu pomůže. Koupila jsem si ještě jeden telefon, z různých důvodů potřebuji telefony dva, ten druhý jsem měla dosud tlačítkový a úplně mi pro mé potřeby vyhovoval. Ale mám ho už 15 let a i když pořád funguje bez problémů, baterka už vydrží jen asi 4 dny místo celého týdne a očekávám, že se zanedlouho odebere do baterkového nebe.
Na stránkách prodejce jsem hledala telefon co nejmenší, ty parametry, které bych chtěla, měl jen iPhone. Tak jsem si ho koupila, včera mi přišel, a já ho nemůžu nabít.
Sice tam uváděli, že součástí balení nejsou ani sluchátka a ani adaptér, jenže o sluchátka nestojím a adaptér jsem se bláhově domnívala, že doma mám. Chyba lávky, Apple má své vlastní adaptéry, což jsem jako neuživatelka produktů Apple nemohla vědět.
Takže jsem si koupila adaptér (690 Kč) a pokorně čekám, až mi přijde. Představuju si, jak se mi u prodejce smějou, že mi to nabízeli hned při prodeji a já to nevyužila.
Ale chápu, proč to udělali, většina lidí si kupuje pořád stejnou značku a adaptér tak pravděpodobně už má doma. Proč ale nemají značky stejný adaptér nechápu, zase ale nemusím rozumět všemu.

giuliettka
7991 příspěvků 16.1.21 10:08
@Paris1789 píše:
Ale chápu, proč to udělali, většina lidí si kupuje pořád stejnou značku a adaptér tak pravděpodobně už má doma. Proč ale nemají značky stejný adaptér nechápu, zase ale nemusím rozumět všemu.

Dopadla som úplne rovnako na Vianoce. Adaptér od starého iphonu som predala spolu s iphonom a k novému nebol. Mne však ani v obchode nepovedali, že tam nie je, že si ho mám dokupiť. Na otázku potrebujem k tomu ešte niečo, mi predavač odpovedal, že obal, tak som kupila obal a doma pod stromčekom ma málem kleplo. Nabila som ten telefon cez ntb, lebo malý bol sklamaný a nechcel čakať kým príde adaptér.
A vzhľadom, že mám doma tých adapterov asi 20, jak som sa ten telefon pokušala nabiť, tak sme doniesli fakt od všetkého, tak ti možem povedať, že všetci majú rovnaké, mám Zigybota, foťák Canon, Sonny, mobiy Samsung, tablety… a všetko je rovnaké. Iný je len iphone a myslím, že to majú naschvál, aby si pripadali jedinečný. Jo a na rozčulenú reklamáciu, že prečo nemajú nové iphony rovno adaptér, a prečo mi to nepovedal, že si ho mám kupiť, mi predavač pohrdavo oznámil, to máte od nás (iWant) prvý telefón?! Tak som oznámila, že od nich aj posledný.

Paris1789
5235 příspěvků 16.1.21 10:14

@giuliettka já sama bych byla ještě tvrdší, žádné příslušenství bych k tomu nedávala, však ekologie. Když jsem si koupila na podzim Samsung, byla tam i sluchátka, ale jak jsem zvyklá ze svých Bose na nějaký zvuk, tady jsem skoro umřela, jak hrozně sluchátka od Samsungu zní. Vyhodila jsem je (do elektroodpadu samozřejmě).
Jen bych uvítala, kdyby se na stránkách prodejce skvělo upozornění, že adaptéry Apple jsou jiné, než všechny ostatní.

giuliettka
7991 příspěvků 16.1.21 10:19
@Paris1789 píše:
@giuliettka já sama bych byla ještě tvrdší, žádné příslušenství bych k tomu nedávala, však ekologie.

A to ja beriem, kľudne by som si to dokupila. A že je iný som vedela. Len ja som netušila, že v tom novom už nebude, v tej starej hajtre ešte bol. Mne by fakt stačilo, keby mi na otázku, potrebujem k tomu ešte niečo povedal okrem toho obalu aj ten adaptér. Priotm bez obalu by som ten fon kľudne mohla používať, bez nabitia už nie.

Paris1789
5235 příspěvků 16.1.21 10:21

@giuliettka no přesně, mohli vydělat už hned, nechápu, že na tohle neupozorní. Buď je to jejich prodejní politika, případně jsou tak zaslepení představou o své výjimečnosti, že je to ani nenapadne.

giuliettka
7991 příspěvků 16.1.21 10:47

@Paris1789 Po tejto skúsenosti si myslím, že Datart a iWant neplatia predavačov od zisku, že to bude dajaký fixný plat od toho koľko hodín odstoja na predajni. Pri prvom lockdowne minulý rok vo februári, či kedy to začalo, malému spadla nabíjačka na ntb a rozbila sa. Večer pred tým, ako sa na druhý deň mala začať škola cez pc, som dobehla do Datartu a chcela náhradnú. Akúkoľvek, čo s tým ntb pojde, a mladík mi oznnámil, že si to mám objednať na nete, že oni na tuto značku nič nepredávajú. Pritom by stačilo, keby mi dal dajakú univerzálnu. Čo som mu aj povedala, tak si zavolal ešte mladšiu kolegyňu, aby mi obaja oznámili, že pri takom drahom ntb by som mala používať originál, a že predsa internet je toho plný. Na moje námietky, že som to rozbila teraz pred hodinou, a potrebujem to zajtra o 7:45, že eshop je mi v tom prípade k ničomu, slečna oznámila, no tak sa pripojí až o pár dní neskor. :-)
Tak som odišla na druhý koniec mesta a kúpila to v Electro Worlde, kde predavač chodí s tebou od jednej veci čo chceš, až po druhú a celé ti to odnesie až ku pokladni a tam dá nejaký svoj kod, čo najskor zohľadní u jeho výplaty, že on bol ten čo ťa obslužil. Z toho Electro World, som vtedy odišla s univerzálnou, lebo originál nemali, ale najdrahšou akú tam mali, som si povedala, že keď už, tak už.
Teraz jak vidím reklamu Datartu, vynesieme vám to výš jak do zakládneho tábora, tak ma vždy napadne, ak bude čo, od vás si aj tak nikto nič nekúpi.

bao-baba
1428 příspěvků 16.1.21 10:57

Pozastavila bych se nad tím, že se prodavač choval nadřazeně - vlastní zkušenost mi ukázala, že se prodavači v obchodech s dražším zbožím k zákazníkům občas takto chovají, jako by na ně samotné padl odlesk těch značek a oni se stali čímsi lepším než ten ubožák, co přišel do obchodu. Někdy mám dojem, že jim rentgenový pohled, kterým váží mou koupěschopnost, dovede zjistit i zůstatek na účtu k platební kartě v kabelce. I když nosím dražší konfekci (věci z GW, Van Graaf) a kvalitní boty, setkala jsem se s tím opakovaně.

bao-baba
1428 příspěvků 16.1.21 11:00
@giuliettka píše:
Na moje námietky, že som to rozbila teraz pred hodinou, a potrebujem to zajtra o 7:45, že eshop je mi v tom prípade k ničomu, slečna oznámila, no tak sa pripojí až o pár dní neskor. :-)

To je tak hrozný, že se mi tomu ani nechce věřit (to je jen řečnický obrat, věřím). Asi by mě porazilo.

giuliettka
7991 příspěvků 16.1.21 11:03

@bao-baba A potom si človek toho predavača premerá od hlavy až k päte a zistí, že má na sebe levné onosené škrpále, doma farbené vlasy a okousané nechty, prípadne špinu za nechtami. :-D Že na to, aby nakúpili v tom obchode v ktorom predávajú nemajú ani náhodou. To ma napadlo presne pri tých dvoch v tom Datarte, vy máte zrejme všetko len z netu, z Číny a fake, je to na vás vidieť. :-)

julie74
3813 příspěvků 16.1.21 11:19

@Femur znám holčičku předškoláka, která podle mě od března nebyla s jiným dítětem. Nemají v rodině nějaké závazné onemocnění co by jim zvyšovalo riziko, vídám ji jak chodí po ulicích s chůvou, a jsem přesvědčená že tohle je regulérní týrání dítěte. Ovšem luxusní, v nóbl rodině, takže pohoda..

Paris1789
5235 příspěvků 16.1.21 11:49

Tak zrovna v Datartu jsem si taky užila. Koupila jsem si sluchátka Bose s funkcí ANC, jsou opravdu super, ale: jelikož jsem je chtěla spojit přes BT i s PC, koupila jsem si BT vysílač i do PC. Prodavač mě ani náznakem neupozornil, že to nebude fungovat. Nebudu tady rozepisovat proč, je to věc zvukové karty, ale zbytečně jsem utratila asi 3 stovky. No nic.
Tahle sluchátka ještě obsahují kabel, kterým se do PC taky můžu připojit, nicméně je velice krátký. Zašla jsem opět do Datartu, jestli nemají delší. Prodavač mi tvrdil, že nemají a že si musím koupit od Bose originální kabel, že mi ho rád objedná. Naštěstí jsem tu transakci neprovedla, koupila jsem si hned vedle normálně prodlužovací kabel.
Jako jo, Datart poradí, ale vocaď pocaď

zwedavka
1242 příspěvků 16.1.21 12:49

K chování prodavačů, tak jako se chovají mnohem ochotněji, když mám kabát a kozačky, než když jsem v džínách a v bundě, tak nyní, když nosím paruku, pozoruji lepší chování, než s mými obtížně upravitelnými vlasy.

benyka
9067 příspěvků 16.1.21 12:54

@zwedavka Aspoň nějaké výhody. :-)

ertz
772 příspěvků 16.1.21 12:59

@julie74 @Femur Na hřišti ale nejsou v uzavřených prostorách. Pokud ve škole sice jsou ve třídě zvlášť, ale na patře jsou tři kabinky na dívčím WC, totéž u kluků, tak se tam potkají skoro všichni. Větrání je o ničem, těm u okna je zima a sedět v chladné místnosti není nic moc.
Roušky nosí špatně, většinou pod nosem nebo jí, pijí, tak je přece nemusí mít. Když jsem viděla ministra zdravotnictví na té poslední tiskovce, kde měl respirátor pod nosem nebo mu pořád padal - tak co můžu chtít od laického občana nebo dítěte, když to nezvládne profesionál. V mém okolí byly zavřené některé školy už na podzim - nebyl personál. A nebo část školky měla karanténu a většina rodičů z ostatních tříd děti raději odhlásila, takže se zavřela školka celá.

Stránka:  « Předchozí 1 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek