Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (577) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lakerol
224 příspěvků 1.3.21 21:06

Přemýšlím, že si uháčkuju earsaver:

MP Janka
788 příspěvků 1.3.21 21:29

@Dear_me
Já podle optičky čočky do práce nesmím. 9-10 hodin koukání do monitoru je moc a mám i vyzkoušeno, že mě pak strašně bolí hlava a oči.

@Vinca_minor
Dnes večer cestou z práce jsem zjistila, že chůze rychlostí aspoň 5km/h při teplotě a vlhkosti vzduchu, která panovala, udělá takový vítr, že se brýle zamlží, až když člověk zastaví. Akorát se to přes respirátor špatně udýchává. :-D

kalivrata
506 příspěvků 2.3.21 07:39

@Vinca_minor Já mám nanoroušky Spurtex normu ČSN EN14683+AC, kterou vláda v mimořádném opatření vyžaduje, splňují, tady jsou certifikáty:

https://www.nanospace.cz/certifikaty/

A na obličeji sedí mnohem líp než respirátory a dobře se mi v nich dýchá.

Bystromila Klíšťová
87 příspěvků 2.3.21 12:16
@kalivrata píše:
@Vinca_minor Já mám nanoroušky Spurtex normu ČSN EN14683+AC, kterou vláda v mimořádném opatření vyžaduje, splňují, tady jsou certifikáty:

https://www.nanospace.cz/certifikaty/

A na obličeji sedí mnohem líp než respirátory a dobře se mi v nich dýchá.

Mám na sport venku mimo zástavbu ten jejich nanošátek. Pohodlněji se nandává a sundává, aniž bych se dotýkala filtrační plochy. Sice je na sport výjimka z povinného zakrytí dýchacích cest, ale když potkávám lidi, raději si ho nasazuju.

mimi
295 příspěvků 2.3.21 14:46

Toto mi prosim predali vcera v lekarni ako detsky respirator. Nijakovsky to nie je kompatiblne s okuliarmi. Moj chlap sa ponukol, ze mi to vytiahne este vyssie a uz len vystrihne otvory na oci a hned to bude kompatibilne aj s okuliarmi. Nakoniec som pre seba a moju mamu kupila respiratory „pre male deti“ s pandickami, nadlzila gumicky a ucel „prekryty nos a usta“ to splni a este tam v pohode nasadim aj ouliare. Neviete, ci tie „dospelacke“ maju iba jednu velkost?

xSx
1056 příspěvků 2.3.21 15:02

@mimi zalezi na vyrobci, nektere maji jen jednu velikost, nektere vice. Mne treba cinske nesedi, mam ted prvni, co mi jakz takz tesni (FFP2 od Yafox).

MP Janka
788 příspěvků 2.3.21 15:04

@mimi Údajně by měly být různé velikosti, ale netuším jestli se dají koupit normálně v lékárně. Řeším podobný problém. Mamka má malý obličej a chirurgická rouška je pro ni obří a tedy vůbec neplní účel. Tam jsem chtěla dětskou, buď vyprodáno nebo dodání tak týden. Dřív nás to nenapadlo řešit, protože domácí šité seděly. Respirátory to samé.

mimi
295 příspěvků 2.3.21 15:15

@MP Janka
neskusali ste dm drogeriu? Aspon u nas v dm majú detske „chirurgicke“, teda z toho isteho materialu, len v malej velkosti a s obrazkami.

MP Janka
788 příspěvků 2.3.21 15:17

@mimi
Nezkoušeli, já v drogerii teď nic nepotřebovala, tak se mi tam nechtělo jen tak courat. Díky za tip :-)

Jordaan
9357 příspěvků 2.3.21 19:12

@MP Janka

V DM jsem koupila tyto detske rousky, jsou mensi, nez pro dospele, ale jen o trochu. Vzor byl decentni, s hvezdickama. Jak vidno, uz bohuzel dosly, ale treba se daji jeste nekde koupit.

Jordaan
9357 příspěvků 2.3.21 19:15

@MP Janka

Pak jsem jako nahradu v DM koupila tyhle a ty pro maminku rozhodne nekupujte, jsou hrozne malinkate, moc male i pro sedmilete dite.

Jordaan
9357 příspěvků 2.3.21 19:28

@Kryptozoo

Stejne jako @Temperance na Vas nemuzu prestat myslet a doufam, ze Vam je lepe/dobre. A moc me potesilo, ze jste se dneska prihlasila na peklo :-). Sorry za stalkovani, ale nedalo mi to :-).

MP Janka
788 příspěvků 2.3.21 20:19

@Jordaan
Děkuji za rady. Zkusím kouknout k nám do dm, už se mi pár věcí, co potřebuji, nahromadilo, tak to vezmu při tom. Jen se obávám, to bude vyprodáno stejně jako na e-shopech. Tím jak se původně měly otvírat školy, tak je veškerý tenhle dětský sortiment pryč a vzhledem k tomu, že jsou až na vyjímky všechny děti doma, tak se ani nikde netváří, že by naskladňovali.
Prostě jsme to doma trošku podcenily…

MP blanka
2859 příspěvků 2.3.21 20:35

Viem, že som na prevažne českej stránke, ale prepáčte, musím si uľaviť.
Bola som dlho tolerantná, uznávam, že to má tá naša vláda teraz ťažké,/ ktorá nie?/,ale už stačilo. Je toho viac, ale posledná kvapka padla včera. Včera totiž prileteli z Ruska vakcíny Sputnik, na košické letisko. Matovič plus zopár ďalších dôležitých ľudí sa z Bratislavy dopravilo vládnym špeciálom do Košíc, aby vakcínu privítali, čo nespravili dosiaľ pri žiadnej inej dodávke vakcín schválených EU. Neschválený Sputnik je naskladnený v adekvátnych priestoroch, kde si dva týždne počká na schválenie Štátnym ústavom na kontrolu liečiv, ktorý ale s dodávkou vakcín nedostal žiadne materiály, na základe ktorých by to mohol urobiť. A najlepšia perlička - p l n ú zodpovednosť za očkovanie Sputnikom ponesú lekári, ktorí ju budú aplikovať. Už sa ozvala pani prezidentka, odstúpil koaličný poslanec a Matovičova vládna strana Olano rokuje o tom, ako sa zachová. Je možné, že všetci, kto sa dostanú k moci podľahnú pocitu, že iba oni vedia všetko najlepšie? Netúžim po nových voľbách, ale je mi jasné, že budú. A dôvody k tomu dostane dlhodobo najvyššie hodnotený opozičný Pelegriny na striebornom podnose.

Brep
810 příspěvků 3.3.21 08:28

Uznavam, ze v porovnani s mlzenim bryli to je drobnost, ale taky vam para unikajici zpod respiratoru rozpousti rasenku?
Ja si dokonce koupila vodeodolnou, ale ta se zas v prubehu dne drolila, takze jsem nakonec stejne vypadala jako panda.

Vinca_minor
2507 příspěvků 3.3.21 08:44

@Brep To se mi stát nemůže, protože brnkám špičkami řas o brýle a pokud nechci mít krom mlhy na sklech ještě barevné šmouhy, tak na řasenku musím zapomenout :D

porjk
3227 příspěvků 3.3.21 08:59

@Brep Na tu jsem rezignovala taky. Jsem ráda, že přes respirator vůbec vidím, neustále si ho musím přidržovat rukou, aby neklouzal nahoru. Když není ruka volná, pomáhám si pohybem brady dolů,

bao-baba
1681 příspěvků 3.3.21 09:06

@MP blanka Podle výroků prezidenta Zemana míříme k něčemu podobnému.

MP blanka
2859 příspěvků 3.3.21 10:53

@bao-baba - áno, to je smiech cez slzy : stále toho máme veľa spoločného!

MP blanka
2859 příspěvků 3.3.21 10:57

Ešte k dôvodom mojej včerajšej sťažnosti - dnes som počula - oficiálne vyjadrenie - že zmluva, s ktorou sme Sputnik kúpili je tajná. Takže nikto nevie, koľko vakcíny stáli, aká je sankcia za neodobranie a ešte niekoľko ďalších nepodstatností.

Ophelie
1139 příspěvků 3.3.21 11:58

@Brep ale čínský look se teď hodí :panda_face:

Aiweli
147 příspěvků 3.3.21 14:28

@porjk To s bradou delavam taky, kdyz mi leze chirurgicka rouska do oci. Ale trvalo mi nez jsem si to uvedomila, predtim jsem porad premyslela, proc me boli celistni klouby a pak hlava. Snazim se to uz nedelat.

Oveeec
2873 příspěvků 3.3.21 15:01

@Brep Jo tak to je tím! Včera jsem si po sto letech dala řasenku a myslela jsem si, že se rozmazává kvůli vzdušné vlhkosti nebo co. Bylo to protivné, jako by nestačilo to mokro v respirátoru, to je humus. Roušky mi nevadily, tohle hrozně. Přemýšlím nad nano rouškou, i když se mi nechce dávat za ni ty prachy (to abych měla aspoň 2).

Ophelie
1139 příspěvků 3.3.21 15:21

@Oveeec podlehla jsem a objednala si (české) nanoroušky, jsem dost zvědavá, jak se v nich budu cítit. Na ulici zatím užívám chirurgickou, v interiéru respirátor.

Oveeec
2873 příspěvků 3.3.21 15:42

@Ophelie Tak když se vám bude chtít, poreferujte potom, jak se v nich cítíte :)

Stránka:  « Předchozí 1 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1447 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek