Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (577) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
porjk
3227 příspěvků 3.3.21 15:44

@Oveeec Ty nanoroušky ale napohled vypadají jako obyčejné. Jak budete argumentovat, když vás s tim někam nepustí? Přemýšlela jsem nad nimi, taky bych je nosila raději než chirurgické.

Oveeec
2873 příspěvků 3.3.21 15:50

@porjk Nad tím jsem taky přemýšlela, napadá mě, že jediná možnost je mít na nich cedulku, určitě tam nějaká se značkou je (nebo nosit s sebou doručenku nebo tak něco :D ). Případně bych si ji našila z míň viditelného místa na víc viditelné. Akorát bych si připadala trochu jako ta ženská, jak údajně ušila dítěti roušku ze záclony a našila na to cedulku s nápisem „nano“ :D

chitrá alex
381 příspěvků 3.3.21 16:04

Nosím nanoroušky, zatím mě jen dvakrát zastavil hlídací pán v superhyper obchodě. nechal si vysvětlit, že je to nanorouška. pro jistotu jsem si vytiskla popis výrobku ze stránek výrobce, nosím ho při sobě a případně bych se jím prokazovala.

s_sirena
158 příspěvků 3.3.21 16:40

Objednala jsem si nanoroušky minulý týden, a včera dorazily, jsou mnohem příjemnější než respirátor, mám velkou hlavu a velký nos a respirátor mě hodně řeže za ušima, nanorouška má tu šňůrku delší a nastavitelnou. Má certifikát fpp2 a dá se prát 20× to fpp2 má natištěné zvenku

Paris1789
5411 příspěvků 3.3.21 17:02

@mimi musím se přiznat, že vaše fotka mi umožnila se po dlouhé době zasmát, děkuji vám za ni.
Mrzí mě samozřejmě, že nemáte vhodný respirátor, ale fotka je opravdu legrační.

Ophelie
1139 příspěvků 3.3.21 17:21

@Oveeec nanobalíček dnes přišel - máme nanoroušky s cibulákovým vzorem (ty mají naboku štítek, na který spoléhám), pak nanoroušky bílé (hmm, na produktovce myslím měly naboku štítek, v reálu ne). Vyzkouším zítra.
@chitrá alex dobrý nápad, snad to zítra nebude v našem maloměstském supermarketu vadit.

Oveeec
2873 příspěvků 3.3.21 17:22

@s_sirena Dá se prát 20×? A pak už nechrání, nebo se rozpadne? :) Protože jestli se dá vyprat jenom 20×, to abych si kupovala co měsíc novou, což sice unesu, ale nechce se mi.

s_sirena
158 příspěvků 3.3.21 18:29

@Oveeec ano, na krabičce je napsáno, že lze vyprat 20× bez ztráty účinnosti, předpokládám, že pak se začne účinnost snižovat, drtivá většina respirátorů je dle pokynů výrobce jednorázová, takže nanorouška je dvacetkrát ekologičtější :grin:

Moudd
164 příspěvků 3.3.21 21:16

Já mám dobrou zkušenost s českými respirátory Spurtex (bílý) a Atlantis (černý). Dobře se přes ně dýchá, sedí. Má sestra si koupila barevné české respirátory od Good mask a ty jsou hodně tenké a strašně smrdí barvou. A navíc je na některých barva flekatá, např. na modrých.

Vinca_minor
2507 příspěvků 3.3.21 22:07

@Moudd S Goodmask taky nejsem spokojená. I když jsou tenké, mám problém je udýchat. A smrdí. A nesedí.
Mně vyhovují Breasafe, ale potřebuju trochu menší velikost. Hodlám zkusit jejich nanoroušky, co vypadají spíš jako respirátory, pro teenagery.

Uživatel je onlinekalivrata
506 příspěvků 4.3.21 09:03

@Ophelie Vy jste mi vybrala ty cibuláky! :-D Já teď mám jenom soby, v březnu!

xSx
1056 příspěvků 4.3.21 09:14

@s_sirena to snad nemuze mit certifikat ffp2? Nebo je to nejak vyztuzene? Protoze podstata respiratoru je, ze sedi na obliceji a dychate skrz tu vrstvu, ne netesnicima dirama kolem obliceje. Tohle vypada jako obycejna rouska. I kdyby mela nano vrstvu, tak vidim problem v tom netesneni.

Vinca_minor
2507 příspěvků 4.3.21 09:20

@xSx Mně osobně teda líp těsní látková rouška s drátkem velikosti 7-12 let, než respirátor.

s_sirena
158 příspěvků 4.3.21 09:32

@xSx mě to těsní mnohem líp než respirátor, nahoře to má klasicky kovový proužek, který vytvarujete podle nosu, a za ušima stahovák, tím, že je to měkké si to přitáhnu víc, než bych snesla respirátor, ten mi různě na obličeji odstává, u brady mi nepřiléhá vůbec, uvnitř roušky je nanovrstva, vyrábí se v německu, a certifikát má, nemyslím si, že by si němci dovolili to šidit…

MP Janka
788 příspěvků 4.3.21 09:37

Já si včera konečně vyzvedla zásilku respirátorů Breasafe comunity mask a to je blaho oproti normálnímu respirátoru. Konečně mi neleze do očí, dýchá se v tom celkem dobře. A asi těsní, za půl hodinovou cestu do práce jsem měla zevnitř krůpěje sražené vody. Ale nano membrána byla suchá, vše bylo jen na povrchu, asi jako když naprší na navoskované auto.
Ale stejně mě to neláká jít se s tím ven projít nebo aspoň dojít z práce domů.

s_sirena
158 příspěvků 4.3.21 09:37

@Oveeec a kolik si kupujete respirátorů? já jsem sehnala jen jednorázové, a pokyny výrobce jsou jasné, vím, že to spoustu lidí dle jistě dobře míněných rad Flégra a dalších různě desinfikuje peče v troubě ap… ale myslím, že to není ok..

Uživatel je onlinekalivrata
506 příspěvků 4.3.21 09:47

@xSx Já mám normálně velký obličej, ale i tak mi většina roušek, kromě těch chirurgických, těsní mnohem líp než respirátor. Na těch pár dní, než přišly nanoroušky, jsme si musela vzít do práce čočky, strašně se mi mlžily brýle. U respirátoru vyfukuju kolem, dobře přitažená rouška mi pulzuje s dechem.

Oveeec
2873 příspěvků 4.3.21 10:36

@s_sirena To máte pravdu. Když teď nedávno někde vysvětlovali, že ho stačí na týden pověsit a vysušit, skoro se mi zvedal žaludek, do mikrovlnky nevím, alkoholem se to prý dezinfikovat nemá, leda snad ta pára… Asi si tu roušku fakt pořídím.

mimi
295 příspěvků 4.3.21 10:57

@MP Janka
na zaklade tejto Vasej referencie som z BreaSafe prave objednala nanoruska velkost „teen“, sice drahe „jak sviňa“, pac 5 € postovne, ale je mi to jedno, hlavne, ze sadne. Zatial stale fungujem s detskymi s nadsitymi gumickami :-D. Ked pridu, tak dam vediet, ci sadli.

Byljednoujedenživot
219 příspěvků 5.3.21 08:34

@s_sirena @kalivrata @mimi + další diskutující: Prosím, můžete sem nadále uvádět zkušenosti s nošením nanoroušek, info o velikostech, pohodlí při nošení, zamlžení brýlí atd.?

Oveeec
2873 příspěvků 5.3.21 11:26

@Byljednoujedenživot Meh.

https://www. novinky. cz/domaci/clanek/zenu-vykazali-z-prazskeho-supermarketu-i-kdyz-mela-certifikovanou-nanorousku-40353019#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky. sznhp. box&dop_req_id=l3iA2j6Dmz4-202103050954&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Byljednoujedenživot
219 příspěvků 5.3.21 12:46

@Oveeec To se určitě změní.

MP Janka
788 příspěvků 5.3.21 14:21

@Byljednoujedenživot
Mamce jsem nakonec pořídila Safety nano protect ve velikosti S (má velmi drobný obličej). Krásně sedí, těsní a prý se v tom výborně dýchá (jestli tak jde popsat dýchání přes něco…). Brýle maminka nenosí, tak těžko říct, jak je to s mlžením.
Do krámu bude ale radši prý nosit respirátor, viz článek od Oveeec.

Vinca_minor
2507 příspěvků 11.3.21 10:02

Zemřel Jan Vodňanský. Člověk, který od dětství formoval můj smysl pro inteligentní a absurdní humor.
Kéž mu ten úsměv idiota vydrží i tam nahoře.

Vinca_minor
2507 příspěvků 12.3.21 18:31

.

Stránka:  « Předchozí 1 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1447 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek