Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (584) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
9420 příspěvků 17.3.21 19:16

@Temperance @MP blanka @bao-baba

Damy, dekuji za spoluucast :-). Manzel si ze me dela srandu, ze vypadam, jako bych se nekde poprala. Coz teda i vypadam. Ale uz mi otrnulo a hledam nove bryle, ty na dva kusy rozseknute jsou bohuzel neopravitelne. Cimz se z toho stala doslova draha sranda.

Jinak se tez pridavam do klubu ctenaru cehokoliv - navody, nalepky na samponech, pribalove letaky atd…

Jordaan
9420 příspěvků 17.3.21 19:19

Dneska me desne nasr.. nechtic urazila ucitelka meho syna, kdyz mi rekla, ze si vzdy myslela, ze syn ma dobre znamky, protoze opisuje od sve sousedky. Ted, co maji rozdelene tridy a kazdy sedi sam, se ukazalo, ze syn ma porad vyborne vysledky a slecna se dost zhorsila. Prislo mi to velmi neomalene a neprofesionalni, i kdyz to asi myslela dobre.

Vinca_minor
2683 příspěvků 17.3.21 20:02
@Ophelie píše:
@zwedavka Ó ano, to jsou požehnané chvíle pro srovnávací lingvistiku. Možeš me baciti u WC.

Jo, to je napsané na ruličce Zewy! Kdybych zrovna nebyla na toaletě, tak bych si asi smíchy ucvrnkla:)
Tímto se hlásím do klubu. Dokonce jsem se naučila na vysoké azbuku, abych si mohla číst nápisy ve vlaku. V dětství mě ty ruské nápisy fascinovaly. Byly tak tajemné:)

bao-baba
1803 příspěvků 17.3.21 20:58

@Oveeec Baví mě to číst nahlas v maďarštině :-)

Temperance
3204 příspěvků 17.3.21 21:07

@Vinca_minor NICHT HINAUSLEHNEN - NE PAS SE PENCHER AU DEHORS - NĚ VYSOVIVAJTĚS :-D

Oveeec
2956 příspěvků 17.3.21 21:10

@Temperance Nenahýňajte sa z okien! E pericoloso sporgersi!

Vinca_minor
2683 příspěvků 17.3.21 21:32

@Temperance Mně se líbilo otkryto/zakryto :D
(открыто/закрыто)

chitrá alex
396 příspěvků 17.3.21 21:34

@Oveeec @Ophelie @bao-baba a všechny ostatní hltavé čtenářky
hlásím se do klubu. někdy na základní škole jsem objevila v zeměpisném atlase základy výslovnosti různých jazyků (aby bylo možné správně číst zeměpisné pojmy), odtud jsem čerpala svoje znalosti maďarské nebo francouzské výslovnosti, ne že bych těm jazykům rozuměla, ale čtu „plynně“.
Vypadá to, jako bychom se tu na MP sešly proto, abychom měly co číst, když dojdou ruličky od zewy. a okna v mezinárodních rychlících :-)

radmila.k
159 příspěvků 17.3.21 22:00

Taky se hlásím k záchodovým čtenářkám. Mojí oblibou byly zde pověšené kalendáře s křestními jmény. Od dítěte jsem znala zpaměti posloupnost jmen a naučila jsem se názvy dnů v týdnu a měsíce v angličtině, němčině a ruštině.

Vinca_minor
2683 příspěvků 17.3.21 22:20

@radmila.k Já jsem uměla za studií celé metro. Všechny stanice hezky za sebou. Ale od té doby ho prodloužili. To se vám snad s kalendářem nestane :D

radmila.k
159 příspěvků 17.3.21 22:30

@Vinca_minor Náhodou, mění se to pořád. Nepoužívaná jména občas vypadnou, přibývají moderní a cizokrajná. Dřív bylo jedno jméno na den, teď jsou často dvě. Pořád je co sledovat:grin:

Vinca_minor
2683 příspěvků 17.3.21 22:36

@radmila.k Já jsem myslela spíš na ty dny a měsíce :D Jednou jsem v kalendáři narazila na Timoteje a nevěřila jsem vlastním očím.

radmila.k
159 příspěvků 17.3.21 23:03

@Vinca_minor Pravda, dny a měsíce se nezměnily.
K tomu si ještě pamatuju, jak jsem byla jako dítě pyšná na bohatost češtiny, protože jsme si místo januárů a februárů a decembrů byli schopní vymyslet vlastní názvy. Taky mě bavilo pátrat po tom, jak ty mezinárodní latinské názvy vznikaly.
Co naplat, nejlepší myšlenky občas vzniknou i na záchodě…

Vinca_minor
2683 příspěvků 18.3.21 07:48

@radmila.k To nám říkali ve škole ve francouzštině, jak vznikly názvy dnů a měsíců. Od té doby si pamatuju ty -bery (teda ve fr. -bre). V někakém jiném kalendáři bylo září sedmým měsícem roku, takže september, october, november a december vychází z čísel sedm až deset.

bao-baba
1803 příspěvků 18.3.21 08:40
@radmila.k píše:
@Vinca_minor Pravda, dny a měsíce se nezměnily.
K tomu si ještě pamatuju, jak jsem byla jako dítě pyšná na bohatost češtiny, protože jsme si místo januárů a februárů a decembrů byli schopní vymyslet vlastní názvy.

V chorvatštině mají také vlastní názvy, pro Čechy občas zavádějící, takže jsem vyřizovala všechno raději v němčině, kterou tam mluví v turistických oblastech hodně lidí. Došla jsem k tomu, že jejich názvy měsíců jsou oproti našim napřed, protože tam mají větší teplo, takže příroda má před námi náskok : červenec je srpanj, září pak rujan a říjen se řekne listopad :-)

Jordaan
9420 příspěvků 18.3.21 08:45

@Vinca_minor @bao-baba

V rimske risi zacinal rok v breznu, pak zari vychazi na sedmy mesic. To bude i puvod tech chorvatskych nazvu a nazvu rijna atd. - oktober (8. mesic).

bao-baba
1803 příspěvků 18.3.21 09:10

@Jordaan Myslím, že český říjen a chorvatský listopad nemají nic společného s oktoberem - tedy z hlediska názvu.

if5
484 příspěvků 18.3.21 10:11

@bao-baba I Poláci používají staré slovanské názvy, pro Čechy sem tam zavádějící - kwiecień je prosím duben.

DanielaS
5269 příspěvků 18.3.21 11:00

Kdyz jsem zamlada chodila po horach, treba tri tydny s batohem mimo civilizaci, pamatuju si, jak jsem si vecer uzivala cteni navodu na instantnich polivkach…

Oveeec
2956 příspěvků 18.3.21 11:05

@Vinca_minor Jak je možný, že mě tohle nikdy nenapadlo, když teď je to úplně evidentní?! :D

mimi
317 příspěvků 18.3.21 17:12

Idem sa postazovat na seba, zistila som, ze nejako moj pozitivne sa budujuci vztah k udrzatelnosti „bere za sve“. Mam viacero parov topanok uz niekolko sezon. Snazim sa kupovat kvalitne, dobre site, staram sa o ne, vzdy po sezone davam opravit podpatniky. Ale zvnutra uz to nie take pohodlne ako ked boli nove. Nevazim vela, ale aj predsa sa ta stielka zvnutra schodi a stenci a potom trpim bolestou paty na jednej nohe a palca na druhej. Ked to ide, tak kupim nove vkladacie stielky (vlozky), ale nie vzdy sa to da vymenit. Moj chlap mi vravi, ze nemozem od 3-5 rocnych topanok, ktore nosim napr. kazdy den do prace ocakavat, ze budu stale ako nove, a udrzatelnost na ukor zdravia je hlupost. Ano, mala som predpisane aj ortopedicke vlozky, ale sa mi zmestili iba do zimnych bagandzi, do normalnych topanok nie.
Tak potom mam zle svedomie, ze co s takymi topankami? Nelutostne vyhadzovat? Jasne, ze ich nebudem predavat, ale nosit iba „do obchodu“ alebo „do pivnice“? Letne neriesim, to nosim 3 mesiace v roku, tie mi vydrzia dlho, ale sezona jar/jesen to je najdlhsie nosene. Posledne, co som ne jesen vyhadzovala boli 10 rocne balerinky, a uz ma tlacili, lebo sa mi rokmi jemne rozsirila noha. Po akom case vyradujete topanky? Mozno sa teraz budem citit este horsie a pojdem sa „hanbit do kuta“.

Paris1789
5451 příspěvků 18.3.21 17:25

@mimi jak které, teď jsem vytáhla boty staré cca 15 let, ale to jen proto, že byly jednoznačně nejvíce protiskluzové ze všech. Sama si kupuju boty pokud možno kvalitní, nohy mám jen jedny, ale zjistila jsem, že to, co jsou pohodlné boty, poznáte až po ujití min. 5 km, dříve ne.
Takže s ohledem na výše napsané se těch nepohodlných prostě zbavuju. A taky mi tuhle řekla prodavačka v obuvi (no tuhle, někdy v létě), že se boty mají střídat, nemají se nosit denně, že jim to nedělá dobře.
Je to tedy jistá sázka do loterie, tudíž si nohy před delším pochoďákem preventivně tejpuji, má to výsledky. V létě nosím nejraději pohodlné boty na běhámí s pěnovou podrážkou a prodyšným svrškem, ty dlouho nevydrží, ale opět, mé nohy to oceňují.

P. S. ty běžecké boty mají většinou certifikát, že jsou vyrobené z recyklovaných plastů, tak snad je v tom i trochu té udržitelnosti.

ertz
974 příspěvků 18.3.21 19:13

@mimi Já jsem kdysi měla zánět šlachy na noze a podezřívám z toho mé oblíbené boty. Skvěle mi sedly, dlouho držely, byly pohodlné, ale po těch letech se mění vnitřní tvar (i když zdánlivě ne) a ta noha při dlouhodobém nošení trpí. Musela jsem vyhodit i téměř nové boty - po dopoledni v nich mě začala bolet noha. @Paris1789 Jak moc to tejpování zpevní nohu? Myslím, třeba problémy s kotníkem u dětí. Chodili jsem cvičit, dostali jsme vložku na míru, ale noha sama se nějak nemění. Přestala bolet, ale tak teď děti moc ven nechodí. Ty tejpy tam napřed zmínili a pak už na to nedošla řeč.

bao-baba
1803 příspěvků 18.3.21 20:11

@mimi Přikláním se k tomu, aby se nesedící boty vyhodily. Nepovažovala bych to za rozmařilost a ekoterorismus, nohy je třeba šetřit a ne si mrzačit, budete je dlouho potřebovat. Jak zmiňovala Paris, kupuji si boty kvalitní a také je střídám tak, jak říkala ta prodavačka. Když má člověk boty celý den na sobě, zvlhnou a ohřejí se. Je třeba je nechat odpočinout. Pokud některý pár déle nenosím, uložím ho vyčistěný, ošetřený a vycpaný hedvábným papírem nebo kopyty (ale těch mám málo). Díky tomu boty vydrží dlouho pěkné, ale někdy se mi noha také změní a boty, které byly na podzim ok, na jaře tlačí, nebo dřou. Vložky na míru mám také, k nim je nejlepší kupovat boty se stélkou, která se dá vyjmout. Bohužel nabídka takových bot je omezená. Vím, že teď vypadám jako Ordnungsbestie, ale zrovna na boty si vrčím.

Paris1789
5451 příspěvků 18.3.21 21:12

@ertz tejpuju si jen paty a to v případě, kdy je pravděpodobné, že ujdu víc než těch cca 5 km (tedy teď každý den). A taky jen u těch zavřených tvrdých bot. U tenisek to nedělám.
Když ale je jistota, že ujdu víc jak 30 km cca, tejpuju si i prsty, ty konce si celé obalím. Protože tam už je to nutnost, jedno, jaké máte boty. Na tohle si kupuju takové gelové náplasti, ty se ukázaly jako nejlepší pro tyhle věci. Takové vzdálenosti ale nechodím často.

Stránka:  « Předchozí 1 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 1441 1460 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek